Wersja dla osób niedowidzących

5 latki "B" integracyjne

"Smerfy"

Nauczyciele: mgr Milena Kamińska, mgr Edyta Ciesielska

Pomoc nauczyciela: Beata Ulatowska

Gwiazdkowe opowieści
20.12.2017

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Smerfy przygotowały przedstawienie pt. „Gwiazdkowe opowieści”. Zaprosiliśmy Rodziców oraz Dyrekcję. Na naszą prośbę do załogi Smerfów dołączył Zespół Raj Story, który przygrywał nam w trakcie występu i później podczas wspólnego kolędowania. 

więcej »


PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
18.12.2017

Grudzień to bardzo pracowity okres dla Smerfów! Na początku miesiąca pięknie przystroiliśmy salę i ubraliśmy naszą choinkę. Jest śliczna! Później robiliśmy pyszne pierniki- wykrawaliśmy ulubione kształty i dekorowaliśmy słodkimi ozdobami. Co to była za świetna i smaczna zabawa! Kilka dni później przygotowywaliśmy się do Konkursu Kulinarnego- Pani Milena uczyła nas robić uszka z grzybami! Sala była biała od mąki, ale było warto- nasze uszka z barszczem zajęły I miejsce w kategorii: najwierniejszy związek z tradycją! Sami widzicie, jacy jesteśmy pracowici!

więcej »


Mikołaj
06.12.2017

Smerfy  od samego rana wypatrywały, kiedy przyjdzie do nich św. Mikołaj. W tym roku były bardzo grzeczne, dlatego liczyły na piękne prezenty. Gdy Mikołaj w końcu nadszedł musiały zaśpiewać mu piosenkę i odpowiedzieć na kilka pytań. Smerfy obiecały, że będą grzeczne przez kolejny rok, więc Mikołaj ich wszystkich pięknie wyściskał! Na koniec Smerfy obserwowały, jak Mikołaj odchodzi do innych dzieci.

więcej »


SPOTKANIE Z GÓRNIKAMI
04.12.2017

W dniu dzisiejszym do Smerfy przyszli dostojni goście- GÓRNICY. Byli pięknie ubrani i w bardzo ciekawy sposób opowiadali o swojej pracy i skarbach ziemi, jakie wydobywają. Smerfy uważnie słuchały, a później miały okazję przymierzyć:
-czapkę górniczą, nazywaną czako
-kask
-strój przeciwpożarowy.
Na koniec Martynka wręczyła Panom podziękowanie za przeprowadzoną lekcję.
 

więcej »


DZIE PLUSZOWEGO MISIA
24.11.2017

Smerfy obchodziły Dzień Pluszowego MISIA. Z tej okazji przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi maskotkami. Pani Milena w tym dniu przygotowała mnóstwo zabaw! Tańce z Misiami, gimnastyka, zabawy z chustą oraz misiowe prace plastyczne. Smerfy złożyła życzenia swoimi ukochanym przytulankom, a na koniec zajęć Smerfy otrzymały dyplomy za udział w zabawach, a ich misie otrzymały pamiątkowe medale. Spójrzcie, jak pięknie się bawiliśmy.

więcej »


Poznajemy zawód krawcowej
21.11.2017

W dniu dzisiejszym uczyliśmy się o zawodzie krawcowej. Pani Milena przyniosła dzieciom przybory, jakimi posługuje się krawcowa: nici, igły, agrafki oraz centymetr krawiecki, którym zmierzyła każdego Smerfa wzdłuż i w szerz :). Następnie wspólnie wybraliśmy się do pracownicy p. Małgosi. Nasza krawcowa opowiedziała o swojej pracy. Pokazała nam maszynę do szycia oraz pozwoliła przymierzyć uszytą dla nas czapkę.

więcej »


DZIEŃ MUZYCZNY
10.11.2017

W dniu dzisiejszym Smerfy miały mnóstwo wrażeń! Przygotowały własne sprzęty muzyczne –MARAKASY pachnące kawą, by później muzykować razem z p. Wojtkiem. Pan Wojtek zapoznał nas z saksofonem i gitarą. Pokazał, jak wyglądają, jak brzmią. Grał pięknie,  a my razem z nim!  Panie Wojtku, bardzo dziękujemy za wspólne zajęcia !Oto krótka dokumentacja z dzisiejszego dnia:

więcej »


Wycieczka do zakładu fotograficznego
03.11.2017

W ramach kolejnego tygodnia pracy i nauki postanowiliśmy odwiedzić ZAKŁAD FOTOGRAFICZNY pana Iwanickiego. Fotografowie opowiedzieli nam o swojej pracy. Pokazali sprzęt, na którym pracują i wyjaśnili, jak powstają zdjęcia. Na koniec panowie zrobili nam zdjęcia portretowe i wspólne pamiątkowe grupowe. Zobaczcie sami, jak pięknie się bawiliśmy. 
 

więcej »


Święto zmarłych
30.10.2017

Kultywowanie tradycji to ważna sprawa! W ostatnim czasie obchodziliśmy Święto Zmarłych, więc Smerfy całą gromadą postanowiły wybrać się na pobliski cmentarz, by wspólnie zapalić znicz i pomodlić się za zmarłych.

więcej »


JESIENNE SŁOIKI….
27.10.2017

W tym tygodniu Smerfy poznawały jesienną spiżarnię! Był to czas nie tylko nauki i zabawy! Degustowaliśmy warzywka i owoce przyniesione przez Panią Milenę z jej spiżarni. Później malowaliśmy piękne słoikowe rysunki, a na koniec przygotowaliśmy swoje kompociki z gruszek! Było mnóstwo pracy i jeszcze więcej radości! Zobaczcie sami!
 

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA