Wersja dla osób niedowidzących

Sprzęt

Strona główna     Sprzęt      Filmy      Dokumentacja medyczna      Kontakt

Pracownia Fizykoterapii

Sprzęt do masażu limfatycznego mechanicznego BOA

Jest to urządzenie zbudowane w oparciu o nowoczesną technologię. Praca aparatu sterowana jest przez mikroprocesor, który jest przeznaczony do realizacji procedur zabiegowych. Urządzenie ma szerokie spektrum zastosowania.

Masaż uciskowy - aparat BOAMasaż uciskowy BOA stosujemy przy: rehabilitacji po urazach i kontuzjach, leczeniu niewydolności limfatycznej, profilaktyce niewydolności żylnej, obrzękach kończyn górnych po mastektomii, obrzękach kończyn dolnych różnej etiologii, masażu wyszczuplającym, zwalczaniu cellulitisu
 
 
 
 
 
Laser
 
Laseroterapia to stosunkowo młoda metoda leczenia. Historia jej klinicznego zastosowania liczy sobie ponad 20 lat.
 
Niektóre z ogólnych zastosowań: działanie przeciwbólowe, działanie przeciwzapalne, opóźnienie procesu starzenia skóry, przyśpieszenie gojenia się ran, leczenie obrzęków, krwiaków i wylewów, wzmocnienie układu odpornościowego
 
 
 
 
 
 
Krioterapia oraz aparat do elektroterapii Aries
 
Krioterapia wykorzystuje naturalne reakcje organizmu na zimno. Są to zachowania obronne, które przywracają równowagę funkcjonowania całego ciała.
 
Celem elektroterapii jest poprawa ukrwienia, zmniejszenie napięcia mięśni, przyspieszenie wchłaniania obrzęków i wysięków śródstawowych, złagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki. Leczenie objawów schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych, w którym wykorzystuje się do zabiegów prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.
 
 
 
Magnetoterapia
 
Kombinacja światłoterapii i pól magnetycznych otwiera szerokie spektrum zastosowania terapeutycznego między innymi w dermatologii i kosmetologii.
Bardzo dobre efekty uzyskujemy w leczeniu: owrzodzeń, obrzęków, zmian trądzikowych i czyraków, leczenie wszelkich ran, oparzeń, odleżyn, egzem, blizn
następstw alergii, łuszczycy, świerzbiączki ogniskowej,wypadania włosów i łysienia
 
 
 
 
 
 
 

Pracownia Kinezyterapii

 
UGUL - Uniwersalny Gabinet Usprawnienia Leczniczego
 
Kabina do zawieszeń jest podstawowym elementem Uniwersalnego Gabinetu Usprawniania Leczniczego (UGUL). Przeznaczona jest do stosowania kinezyterapii indywidualnej z kilkoma pacjentami równocześnie. Stosuje się w niej zawieszenia całkowite, ćwiczenia czynne w odciążeniu oraz czynne z oporem i z zastosowaniem systemu bloczkowo-ciężarkowego. Istnieje możliwość zastosowania wyciągu Perschl'a.
 
 
 
 
 
 
Stół do terapii manualnej i masażu
 
Wielofunkcyjny stół to stół zaprojektowany w sposób umożliwiający łączenie w sobie różnych technik jakie terapeuta wykorzystuje w swojej codziennej pracy. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rower rehabilitacyjny
 
Rower rehabilitacyjny jest nieodłączną częścią w sali kinezyterapii. Służy do wzmacniania mięśni  i zwiększenias zakresu ruchomości w stawach kończyn dolnych. 
 
 

 

 

 

 

Pracownia Hydroterapii

Wanna do masażu wiroqwego i podwodnego z podnośnikiem sufitowym

W hydroterapii wanna jest najważniejszym urządzeniem stosowanym do masażu podwodnego i wirowego kończyn górnych i dolnych, kąpieli perełkowych. 
Zabieg pobudza serce, przyspiesza krążenie krwi, regeneruje i hartuje cały organizm. Bicze szkockie wpływają pobudzająco na układ krwionośny i regenerują układ nerwowy.
 
 
 

 

 

Wirówka do kończyn górnych i dolnych
 
Wirówki kończyn górnych i dolnych stosowane w placówkach MSPDiON umożliwiają wykonanie masażu wirowego przynoszącego ulgę obolałym kończynom. Stosuje się do różnego typu urazów ortopedycznych. 
 
 
 
 
 
 
 

 

Wyposażenie sal do ćwiczeń rehabilitacyjnych

 

Poręcze do nauki chodzenia

 

Poręcze do nauki chodzenia P/U wykonane są na stalowej konstrukcji, poręcze przystosowane są do ćwiczeń korygujących, niewykształconych lub utraconych funkcji chodu. Szczególnie polecane do ćwiczeń z dziećmi z wadami rozwojowymi kończyn dolnych.

 

 

 

Maglownica

Stymuluje układ proprioceptywny. Rozwija planowanie ruchów. Wykonana ze sklejki. Wałki obite miękką gąbką i ekologiczną skórą

 

 

 

 

 

Wałki rehabilitacyjne

Wałki rehabilitacyjne stosowane w rehabilitacji, wykorzystane są w gimnastyce korekcyjnej i  wpracy indywidualnej z dzieckiem niepełnosprawnym.

 

 

 

 

 

Akcesoria do pracy indywidualnej z dzieckiem

Akcesoria wykorzystywane są w terapii z dziećmi niepełnosprawnymi. Mają za zadanie przygotować podopiecznego do samodzielnego działania w życiu. Na zdjęciu kostaka rehabilitacyjna.

 

 

 

 

 

Piłka rehabiltacyjna

Służy do ćwiczeń indywidalnych z pacjentem z zaburzeniami równowagi. Wykorzystywana jest do zajęć korekcyjnych i ćwiczeń metodą BOBAth.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA