Wersja dla osób niedowidzących

AKCJA - FOTOGRAFICZNA EDUKACJA!

 

Projekt przewidziany jest jako cykl warsztatów fotograficznych dla dzieci i młodzieży, również z niepełnosprawnością z okolic Doliny Baryczy (Milicz, Cieszków, Krośnice), mających ocalić od zapomnienia tożsamość regionalną Dolnego Śląska. Autorzy projektu przewidują zajęcia teoretyczno - praktyczne odbywające się raz w miesiącu poprzez 4 miesięce z przerwą na wakacje . Uczestnicy nauczą się teoretycznych podstaw fotografii oraz zdobędą praktyczną wiedzę niezbędną do wykonywania poprawnych technicznie zdjęć. Warsztaty teoretyczne będą odbywać się w Miliczu a dokładnie w jednym z budynków, który jest dostosowany do osób z niepełnosprawnością – Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym. W trakcie warsztatu teoretycznego uczestnicy zapoznają się z różnoraką tematyką związaną z bezpośrednią obsługą aparatu oraz wykorzystywaniem funkcji technicznych aparatu do warunków atmosferycznych (światło dzienne, przepalenia słoneczne, deszcz). Podczas zajęć praktycznych uczestnicy projektu będą poznawać region Dolnego Śląska, jej atrakcje turystyczne, tradycje, architekturę, folklor i przyrodę. Dzięki czemu nauczą się dostosowywać szereg ustawień do danej tematyki (fotografowanie architektury, pejzażu, panoramy). Warsztaty prowadzone będą w miejscowościach, które zostały uznane jako najpiękniejsze zakątki Dolnego Śląska tj. Dolina Baryczy, Kotlina Kłodzka, Wojsławicki ogród botaniczny, Karkonowski Park Narodowy, Dolinę Bystrzycką oraz różnego typu szlaki ginących zawodów, twierdze, sanktuaria i inne miejsca wchodzące w skład zabytków architektonicznych Dolnego Śląska. Planowane przedsięwzięcie ma mieć charakter regionalny czego dowodem będzie publikacja kalendarza na rok 2019 z najlepszymi zdjęciami w danym miesiącu i namiastką zajęć warsztatowych. Kalendarze zostaną rozdysponowane do różnych placówek użyteczności publicznej na terenie Powiatu Milickiego, Wrocławskiego i okolic w których będziemy tworzyć reportaż.

ZADANIE III: EDUKACJA KULTURALNA DZIECI I MŁODZIEŻY
 
FINANSOWANE: z budżetu Województwa Dolnośląskiego
 
CZAS REALIZACJI: 01.05 – 20.12.2018
 
KOORDYNATOR: Przemysław Walniczek

Podsumowanie projektu "Akcja-Fotograficzna Edukacja"
20.12.2018

Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak też musiało być z tegorocznym projektem „Akcja-Fotograficzna Edukacja”, którego podsumowanie odbyło się w siedzibie Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy spotkali się, aby porozmawiać o zakończonym projekcie i planach na przyszłość.

więcej »


Z aparatem w Złotym Stoku!
04.11.2018

Ostatni wyjazd w ramach projektu „Akcja – Fotograficzna Edukacja”. Odbył się on w niedzielę, 4 listopada 2018 roku, a celem podróży był położony nieopodal Kłodzka malowniczy Złoty Stok. Zwiedziliśmy tam kopalnię złota, jechaliśmy wagonikami, a także mieliśmy okazję zobaczyć jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”.

więcej »


Wyjazd do Zamku Grodno i Sztolni
29.09.2018

W sobotę, 29 września 2018 roku odbył się kolejny wyjazd w ramach projektu „Akcja - Fotograficzna Edukacja!”. Tym razem obraliśmy aż dwa cele podróży – Zamek Grodno położony na styku Gór Wałbrzyskich i Sowich, oraz Sztolnie Walimskie, które wchodzą w skład kompleksu RIESE „Rzeczka”.

więcej »


Szklarska Poręba stolica polskich Sudetów - zdobyta!
30.08.2018

Kolejny wyjazd w ramach projektu „Akcja-Fotograficzna Edukacja” za nami! Tym razem celem naszej podróży były znajdujące się w pobliżu Szklarskiej Poręby Wodospad Kamieńczyka oraz Zamek Chojnik. Miejsca te dostarczyły nam mnóstwo zapierających dech w piersiach widoków, a co za tym idzie – pięknych zdjęć.

więcej »


Ślęża zdobyta!
10.06.2018

Pierwsza wyprawa w ramach projektu „Akcja-Fotograficzna Edukacja” już za nami! Celem naszej podróży była znajdująca się w pobliżu Wrocławia góra Ślęża. Trasa była trudna i męcząca, lecz satysfakcjonująca, a widoki, które zastały nas na górze zrekompensowały nam trudy włożone we wspinaczkę.

więcej »


Rekrutacja na warsztaty fotograficzne
28.05.2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich amatorów fotografii do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych w ramach projektu Akcja-Fotograficzna Edukacja! Ma on charakter plenerowych zajęć warsztatowych, podczas których uczestnicy zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności z zakresu fotografii przyrodniczej. Przedsięwzięcie kierujemy do dzieci i młodzieży (również z niepełnosprawnością) mieszkających na terenie Doliny Baryczy. Uczestnicy projektu będą mieli zapewniony transport i opiekę. Mile widziane własne aparaty fotograficzne. Zapisy przyjmuje koordynator projektu Przemysław Walniczek w gabinecie nr 9 Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego (Milicz, ul. Kopernika 20 w godzinach 8.00 – 15.00) bądź telefonicznie pod nr 535-754-861.

Zadanie dofinansowano w ramach projektu pn.: "Akcja-Fotograficzna Edukacja!" ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego i Gminy Milicz.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA