Wersja dla osób niedowidzących

Ależ akcja! To fotograficzna edukacja

Celem projektu "Ależ akcja! To fotograficzna edukacja." jest stworzenie dla dzieci i młodzieży z okolic Doliny Baryczy interesującej oferty edukacyjnej. Odbędzie się to poprzez organizację cyklu wyjazdowych warsztatów fotograficznych, które pozwolą na aktywizację młodych mieszkańców regionu (w tym z niepełnosprawnością), pomogą im w odnalezieniu swojej pasji, uwrażliwią na piękno otaczającej nas „małej ojczyzny” i pozwolą na ocalenie od zapomnienia najpiękniejszych zakątków Dolnego Śląska, jednocześnie promując je jako szczególnie sprzyjające fotografii. Warsztaty będą także dla uczestników swoistą lekcją historii, gdyż zwiedzanie miejsc takich jak np. kompleks Riese to cenna, empiryczna edukacja, która pozwala rozszerzyć wiedzę szkolną o nowe, nieznane fakty. Odbiorcami tego zadania będzie grupa dzieci i młodzieży (w tym z niepełnosprawnością) zamieszkujących Dolinę Baryczy. Są to osoby w wieku szkolnym, od szkoły podstawowej po średnią, które wyrażają zainteresowanie fotografią jako współczesną dziedziną sztuki i chcą rozwijać się w tym kierunku. Część z nich to także osoby, które większość wolnego czasu spędzają przed ekranami komputerów, smartfonów i tabletów. Będą oni zdobywać wiedzę i umiejętności pod okiem fotografa oraz opiekuna na co dzień zajmującego się fotografią. Pozwoli to na edukację fotograficzno-historyczną dzieci i młodzież z Doliny Baryczy, co dla niektórych z nich będzie nowością, a dla innych kontynuacją podobnych działań podejmowanych przez wnioskodawcę w przeszłości. Uczestnicy zapoznają się z różnoraką tematyką związaną z bezpośrednią obsługą aparatu oraz wykorzystywaniem funkcji technicznych aparatu do warunków atmosferycznych (światło dzienne, przepalenia słoneczne, deszcz). Dzięki temu nauczą się dostosowywać szereg ustawień do danej tematyki (fotografowanie architektury, pejzażu, panoramy).

ZADANIE: II - Edukacja kulturalna dzieci i młodzieży

FINANSOWANE: z budżetu Województwa Dolnośląskiego

CZAS REALIZACJI: 01.04 - 31.12.2020 r.

KOORDYNATOR: Przemysław Walniczek

Zapraszamy po kalendarze
29.12.2020

Projekt pn. „Ależ Akcja! To fotograficzna edukacja” dobiega ku końcowi. Wszystkie warsztaty fotograficzne zostały zrealizowane, a ich uczestnicy zakończą rok bogatsi o nową wiedzę i umiejętności związane z wykonywaniem poprawnych technicznie zdjęć. Na koniec przygotowaliśmy jeszcze jedną niespodziankę dla wszystkich, którzy wzięli udział w naszych działaniach.

więcej »


Warsztaty fotograficzne na Wzgórzach Trzebnickich - Fotorelacja
13.12.2020

„Trzynastego nawet w grudniu jest wiosna” – śpiewała swego czasu Katarzyna Sobczyk z zespołem Czerwono-Czarni. Uczestnicy projektu „„Ależ Akcja! To fotograficzna edukacja” postanowili zweryfikować słowa utworu z lat 60. i wybrali się w podróż ku Wzgórzom Trzebnickim, aby uwiecznić w swoich obiektywach najpiękniejsze zakątki tamtejszej okolicy oraz zabytkowej architektury Kościoła w Trzebicku.

więcej »


Jesienne warsztaty fotograficzne - FOTORELACJA, VIDEO
21.11.2020

Pomimo jesiennego chłodu grupa entuzjastów fotografii (z uwagi na obostrzenia związane z reżimem sanitarnym tym razem w okrojonym składzie) wybrała się w podróż po Dolinie Baryczy w poszukiwaniu dobrych ujęć. Dzięki ograniczeniu liczby uczestników możliwe było indywidualne podejście do nich i jeszcze bardziej efektywna nauka oraz efektowne zdjęcia.

więcej »


W pałacu i w ogrodach… - FOTORELACJA, VIDEO
12.09.2020

Za nami kolejny aktywnie spędzony dzień! Grupa młodych entuzjastów fotografii uczestniczyła w trzecich już warsztatach w ramach projektu „Ależ Akcja! To fotograficzna edukacja”. Były one intensywne, ale co najważniejsze – bardzo owocne pod względem zdjęć ;)

więcej »


Warsztaty fotograficzne w Pałacu Marianny - Rekrutacja
02.09.2020

Kolejne warsztaty fotograficzne! Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z Doliny Baryczy do wzięcia udziału w kolejnym atrakcyjnym pod względem fotograficznym wyjeździe. Tym razem obieramy dwa cele podróży - Pałac Marianny w Kamieńcu Ząbkowickim oraz Ząbkowice Śląskie wraz ze słynną Krzywą Wieżą. Uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę oraz wyżywienie, wszystko w reżimie sanitarnym.

więcej »


Zdobyliśmy Trójgarb! - Fotorelacja
26.08.2020

Grupa miłośników fotografii zrzeszona w ramach prowadzonych przez nas warsztatów fotograficznych ponownie wyruszyła w trasę. Tym razem naszym „łupem” padło wzniesienie Trójgarb o wysokości 778 m n.p.m. wraz z umiejscowioną na nim wieżą widokową.

więcej »


REKRUTACJA WARSZTATY FOTOGRAFICZNE - TRÓJGARB
17.08.2020

Drodzy czytelnicy! Organizujemy dla was kolejny wyjazd w ramach warsztatów fotograficznych dla dzieci i młodzieży - tym razem celem podróży będzie TRÓJGARB czyli wzniesienie o trzech wierzchołkach o wysokości 778, 757 i 738 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w paśmie Gór Wałbrzyskich.

więcej »


Na koniec Baryczy… I jeszcze dalej! - Fotorelacja
25.07.2020

Warsztaty fotograficzne wróciły! Sobotniego poranka grupa foto-entuzjastów wyjechała w okolice ujścia Baryczy. Mieliśmy okazję podziwiać tam miejsce, w którym nasza rzeka wpływa do Odry, tworząc piękny krajobraz, w którym każdy znalazł coś dla siebie.

więcej »


Rekrutacja - Ujście Baryczy
13.07.2020

Warsztaty Fotograficzne wracają! Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z Doliny Baryczy do wzięcia udziału w kolejnej edycji zajęć edukacyjno-turystycznych z zakresu fotografii. Pierwszym celem naszej podróży będzie miejsce, gdzie swoje ujście ma "nasza" rzeka Barycz - wpływa do Odry na granicy z Województwem Lubuskim. Uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę oraz wyżywienie, wszystko w reżimie sanitarnym.

więcej »


Rekrutacja do projektu
01.06.2020

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież zainteresowane fotografią do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych w ramach projektu "Ależ Akcja! To fotograficzna edukacja" dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego i Gminy Milicz. Ma on charakter plenerowych zajęć warsztatowych, podczas których uczestnicy zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności z zakresu fotografii przyrodniczej.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA