Starsze aktualnościPyszny, świąteczny konkurs O tym, że Wielkanoc bywa… pyszna pewnie niewielu trzeba przekonywać. Kto miał inne zdanie, pewnie zmienił je dzięki zorganizowanemu w naszym Ośrodku Wielkanocnemu Konkursowi Kulinarnemu. Wyśmienitych kucharzy u nas nie brakuje. Konkurs organizowany jest u nas corocznie i trzeba obiektywnie przyznać, że jego poziom z roku na rok rośnie, a pomysły na utrwalenie kulinarnych tradycji świątecznych najwyraźniej czerpane są ze studni bez dna. W tegorocznej edycji konkursu grupy szkolne i przedszkolne oraz grupy ZRW zaprezentowały dziewięć różnorakich potraw. Na wigilijnym stole pojawiły się: „ZAJĄCE NA ŁĄCE”, czyli przypominające kwietne szaszłyki danie owocowe, „WIELKANOCNA RODZINKA” – kolorowe danie na bazie jajek i warzyw, „FASZEROWANE JAJKA”, „FASZEROWANE MARCHEWKI” – danie zupełnie nowatorskie, „JAGLANE JAJECZKA” – słodkie i zdrowe, „BUŁECZKI Z ŻURAWINĄ I ORZECHAMI”, własnoręcznie wypiekany „CHLEBEK FASZEROWANY”, „WIELKANOCNA GALARETKA” oraz wypiekane pyszności „WIELKANOCNY BARANEK I MUFFINKI”. Jury nie miało łatwo, chociaż z drugiej strony jego praca wydaje się być najprzyjemniejszą na świecie, bo polega na degustacji kulinarnych cudów i cudeniek. Tak czy inaczej wybrać najlepsze danie z całej gamy pyszności było misja niemożliwą. W związku z czym jurorzy nie mając innego wyjścia zdecydowali się przyznać dziewięć równorzędnych pierwszych miejsc. I dobrze, bo wszyscy zasłużyli na zwycięstwo. Konkurs zorganizowała Joanna Broniecka, a w jury prócz niej zasiedli, a raczej zakosztowali prezes Alicja Szatkowska, wiceprezes Urszula Gaj, dyrektor Anna Dzieciuchowicz, dyrektor Joanna Stachowiak, szefowa naszej kuchni Katarzyna Jucha, oraz intendentka Agnieszka Mikołajewicz. ![]() Zdjęcie nr 1. Wszyscy uczestnicy okazali się zwycięzcami zorganizowanego w naszym Ośrodku 23 marca Wielkanocnego Konkursu Kulinarnego ![]() Zdjęcie nr 2. Ustawiony w holu stół uginał się pod ciężarem wielkanocnych pyszności ![]() Zdjęcie nr 3. Praca jury, czyli uczta dla podniebienia :) ![]() Zdjęcie nr 4. Prezes Alicja Szatkowska degustuje faszerowaną marchewkę, danie pyszne, niezwykle estetyczne i zupełnie nowatorskie ![]() Zdjęcie nr 5. „Zające na łące” – niesamowita kompozycja kulinarna na bazie owoców i jajek ![]() Zdjęcie nr 6. „Wielkanocna rodzinka” – bardzo efektowne danie jajeczno-warzywne ![]() Zdjęcie nr 7. „Faszerowane jajka” – trzylatki postawiły na danie tradycyjne ![]() Zdjęcie nr 8. „Wielkanocna galaretka” – czyli kompozycja warzywna w galarecie ![]() Zdjęcie nr 9. „Faszerowane marchewki” – pyszne, efektowne danie i wyjątkowe danie ![]() Zdjęcie nr 10. „Jaglane jajeczka” – zdrowe świąteczne słodycze ![]() Zdjęcie nr 11. „Wielkanocny Baranek i muffinki” – grupy ZRW postawiły na tradycję w jej najpyszniejszym wydaniu ![]() Zdjęcie nr 12. „Chlebek faszerowany” – o lepsze pieczywo w wersji świątecznej trudno ![]() Zdjęcie nr 13. „Babeczki z żurawiną i orzechami” – tradycja i nowoczesność w jednym ![]() Zdjęcie nr 14. Tuż po degustacji jury miało okazję zrobić sobie pamiątkową fotkę z przechodzącym obok przypadkiem Wielkanocnym Zajączkiem ;) ![]() Zdjęcie nr 15. Milusińscy z zapartym tchem oczekują na werdykt jury ;) ![]() Zdjęcie nr 16. Ach ten błysk w oczach, pięciolatki pewnie wolałyby degustować niż oczekiwać na werdykt ;) ![]() Zdjęcie nr 17. Emocje sięgają zenitu :) ![]() Zdjęcie nr 18. I czas na werdykt ![]() Zdjęcie nr 19. Prezes Alicja Szatkowska ogłasza oczekiwany decyzję jury ![]() Zdjęcie nr 20. Brawa dla wszystkich, bo wszyscy okazali się zwycięzcami ![]() Zdjęcie nr 21. Uśmiech dyrektor Anny Dzieciuchowicz to najlepszy wyznacznik skali pyszności prezentowanego przez nią „faszerowanego chlebka” :) ![]() Zdjęcie nr 22. Marta w imieniu swojej grupy odbiera zasłużoną nagrodę z rąk dyrektor Anny Dzieciuchowicz ![]() Zdjęcie nr 23. Nagroda dla naszych gimnazjalistów ![]() Zdjęcie nr 24. Norbert odbiera nagrodę z rąk dyrektor Anny Dzieciuchowicz ![]() Zdjęcie nr 25. Zasłużona nagroda dla przedszkolaków ![]() Zdjęcie nr 26. Dyrektor Joanna Stachowiak gratuluje naszym małym kucharzom:) ![]() Zdjęcie nr 27. Nagroda dla pięciolatków ![]() Zdjęcie nr 28. Dyrektor Anna Dzieciuchowicz z zachwytem prezentuje jedno z najbardziej spektakularnych dziełek kulinarnych tegorocznego konkursu :) ![]() Zdjęcie nr 29. Przedstawiciele kolejnej grupy pięciolatków odbierają nagrodę ![]() Zdjęcie nr 30. Przedszkolaki odbierają gratulacje z rąk swojej pani dyrektor, która miała powody do tego by tryskać dumą :) ![]() Zdjęcie nr 31. Dyrektor Joanna Stachowiak z zachwytem prezentuje „jaglane jajeczka” ![]() Zdjęcie nr 32. Kolejna grupa pięciolatków odbiera nagrodę ![]() Zdjęcie nr 33. Prezes Alicja Szatkowska nagradza jedną z grup ZRW ![]() Zdjęcie nr 34. Panie dyrektor prezentują „Wielkanocnego Baranka i muffinki” ![]() Zdjęcie nr 35. Julia w imieniu swojej grupy odbiera dyplom i gratulacje z rąk prezes Alicji Szatkowskiej :) ![]() Zdjęcie nr 36. Werdykt ogłoszony, brawa dla zwycięzców ;) ![]() Zdjęcie nr 37. Milusińskim rywalizacja kulinarna najwyraźniej bardzo się podobała, werdykt również:) |










































