Zajęcia e-lerningowe DLA PRZEDSZKOLAKÓWZabawy z jajkiem Witajcie przedszkolaki. Święta Wielkanocne już za nami, a jajko to jeden z wielu symboli minionych Świąt. Dzisiaj chciałabym zaproponować Wam zabawy związane z jajkiem właśnie. Tradycyjnie zaczniemy od słuchania. Dziś będzie to wiersz Jana Brzechwy p.t. "Jajko" - zapraszam.
PROPOZYCJE NA DZIŚ: 1. Rozmowa dotycząca wiersza: Czy jajko było mądrzejsze od kury? Dlaczego kura pouczała jajko? Co stało się z jajkiem? Dlaczego należy słuchać dorosłych? Czy znasz inne zwierzęta, które wykluwają się z jajek? 2.Oglądamy różne jajka- porównywanie jajek, zwracanie szczególnej uwagi na wielkość. 3. ,,Jajko na łyżce" - zabawa zręcznościowa. Dziecko kładzie na łyżce jajko (piłeczkę do tenisa stołowego), następnie pokonuje wyznaczoną trasę slalomem między pachołkami (lub butelkami wody) tak żeby nie upuścić jajka. Można dziecku mierzyć czas stoperem. 4. Labirynty w jajkach - rysowanie trasy w labiryntach 5. Masażyk ,,Jajko"- wg instrukcji na zdjęciu 6.,,Gumowe jajo" - eksperyment Do przeprowadzenia eksperymentu przygotuj: 7. Sudoku - wycinamy jajka i wklejamy tak aby w żadnym pionie i poziomie nie powtórzyło się 2 razy to samo jajko. 8.Gra ,,Malowane jajko" Przygotowujemy: Przebieg gry: Życzę dobrej zabawy!!! |











