Wersja dla osób niedowidzących

Dolnośląski Punkt Doradczy

Targi Pracy i Edukacji
22.03.2018

22 marca 2018 r. w auli Technikum Leśnego w Miliczu odbyły się Targi Pracy i Edukacji zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Miliczu. Swoje stoisko na nich miał Dolnośląski Punkt Doradczy działający przy Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

Nasze stanowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających targi uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, absolwentów wchodzących po raz pierwszy na rynek pracy, studentów, a także osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Prowadziliśmy doradztwo w zakresie pracy w organizacjach pozarządowych: zarobkowej i w ramach wolontariatu. Z organizacji pozarządowych poza nami obecna była także fundacja Mobilni Polacy. Młodzi przychylnie patrzyli na działania punktu, dużym obiektem zainteresowań był wolontariat w organizacjach pozarządowych, w tym w naszej. Z zapałem wsłuchiwali się także w osiągnięcia organizacji na przestrzeni 25 lat. Trzeba dodać, ze organizacja jest drugim po szpitalu miejscem pracy w obrębie Milicza, który zatrudnia sztab specjalistów tworzących kompleksowe wsparcie osób z niepełnosprawnością.
Targi okazały się sporym sukcesem. Była to okazja do wymiany doświadczeń i pozyskania nowych darczyńców. Nawiązaliśmy kontakty z różnymi firmami, a nawet korporacjami. Mamy nadzieję, że z częścią uczestników targów spotkamy się na organizowanym przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych koncercie charytatywnym, o którym także wspomnieliśmy. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA