Wersja dla osób niedowidzących

Ewelina Lisowska - piosenkarka

Jubileusz Pokoju Wytchnień
23.01.2020

Środowego poranka w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie mające na celu podsumowanie czteroletniej działalności milickiej Opieki Wytchnieniowej. Do obchodów tego jubileuszu zaprosiliśmy Pawła Parusa, Pełnomocnika Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. Osób z Niepełnosprawnościami, oraz Ewelinę Lisowską, Ambasadorkę Stowarzyszenia, która w 2016 roku zaproponowała nam zagranie dla nas koncertu charytatywnego, z którego dochody pozwoliły wystartować z Pokojem Wytchnień. Teraz nasi goście mieli okazję przekonać się na własne oczy, jak przez ostatnie lata zmieniła się u nas ta forma wsparcia.

Spotkanie rozpoczęło się w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym od krótkiego spotkania naszych gości z Zarządem Stowarzyszenia. Następnie przyszedł czas na zajęcia z muzyki i sensoplastyki, w których Ewelina wzięła udział wraz z grupami przedszkolnymi i szkolnymi. Kolejnym punktem w bardzo napiętym tego dnia grafiku był wyjazd do Środowiskowego Domu Samopomocy, gdzie na naszą ambasadorkę czekała niespodzianka – po przekazaniu nam wygranej z dwóch odcinków programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo, tym razem sama mogła podziwiać własną interpretację tego programu w wykonaniu uczestników ŚDS pod nazwą „Pokój Wytchnień Brzmi Znajomo”. Nasi artyści zaprezentowali krótki recital, który zrobił na publiczności ogromne wrażenie i zebrał zasłużoną porcję oklasków. Po części artystycznej przyszła pora na projekcję filmu o Pokoju Wytchnień, który został przygotowany przez naszych pracowników na koncert Krzysztofa Kiljańskiego, jednak odbił się w mediach jeszcze szerszym echem.

Oczywiście nie mogło także zabraknąć głównego celu wizyty naszych gości, czyli wyjazdu do krośnickiego Pokoju Wytchnień. Ewelina, która odwiedza go przynajmniej raz w roku, od razu dostrzegła różnice i nowości, które udało się nam wprowadzić. Następnie odbyła się konferencja prasowa, podczas której Alicja Szatkowska, Prezes Stowarzyszenia, nasi goście oraz Paweł Kątnik, koordynator Mieszkalnictwa Treningowego w Krośnicach odpowiadali na pytania zgromadzonych dziennikarzy. Ponadto powstały materiały poruszające temat milickiej opieki wytchnieniowej, które pozwolą na szerszą promocję w mediach.

Dziękujemy Telewizji Polskiej Wrocław, Telewizji Przystań z Wrocławia i Telewizji Powiatu Milickiego za materiały filmowe, Łukaszowi Gościniakowi, Marcinowi Folmerowi i Adrianowi Witczakowi za zdjęcia oraz firmie Daskograf za pomoc w organizacji wydarzenia.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA