Wersja dla osób niedowidzących

Futbolowi Pasjonaci 4

Projekt jest kontynuacją działalności drużyny Piłkarski Tryb Życia, która od 2014 funkcjonuje przy Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych i ma na celu zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami zamieszkującym na terenie Województwa Dolnośląskiego (w powiatach: milicki, trzebnicki, oleśnicki, oławski i Miasto Wrocław) odpowiednich warunków do aktywizacji sportowej, rozwijania pasji i funkcjonowania w społeczeństwie poprzez organizację cyklu imprez sportowo-rekreacyjnych.
 
Jego celem jest danie ok. 100 osobom niepełnosprawnym szansy na poprawę kondycji psychofizycznej i stanu zdrowia, oraz ich aktywizacji i poprawy integracji społecznej. W ramach projektu odbędzie się pięć imprez (z zachowaniem prawidłowych, higienicznych i bezpiecznych warunków realizacji zadania, ze szczególnym uwzględnieniem zaleceń sanitarnych w związku z zagrożeniem COVID-19), podczas których uczestnicy będą mogli zweryfikować swoje umiejętności piłkarskie poprzez udział w turniejach piłki nożnej. Oprócz tego na wszystkich uczestników czekać będą dodatkowe atrakcje w postaci stanowisk do gier i zabaw zręcznościowych czy poczęstunek.
 
Spośród najlepszych uczestników turniejów piłkarskich zostanie wyłoniona 10-osobowa reprezentacja Stowarzyszenia, która pod szyldem zespołu "Piłkarski Tryb Życia" będzie reprezentowała MSPDiON w prestiżowych turniejach piłkarskich na terenie Dolnego Śląska (np. TURGOL, KKN Miedź Legnica Cup, Dolnośląska Liga Futsalu ON). 

RODZAJ ZADANIA PUBLICZNEGO: Działalności na rzecz osób niepełnosprawnych

FINANSOWANE: ze środków budżetu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Dolnośląskiego

CZAS REALIZACJI: 01.07 - 31.12.2021 r.

Mikołajkowe rozgrywki futbolowe
03.12.2021

Ostatnia sportowo-rekreacyjna impreza dla osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu „Futbolowi Pasjonaci 4” już za nami. Tym razem, z uwagi na datę, był to turniej mikołajkowy, będąc przy okazji uczczeniem 5. rocznicy działalności Federacji Kibiców Niepełnosprawnych.

więcej »


Turniej piłkarski z okazji Dnia Niepodległości
18.11.2021

Miłośnicy piłki nożnej z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zorganizowali kolejną imprezę sportowo-rekreacyjną. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości piłkarze z niepełnosprawnościami rozegrali turniej piłkarski mający wymiar historyczno-społeczny. W wydarzeniu uczestniczyły drużyny z całego Dolnego Śląska.

więcej »


Dzień Sportu w MSPDiON
10.09.2021

Dzieci i młodzież z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych bardzo aktywnie rozpoczęli nowy rok szkolny. Korzystając ze sprzyjających warunków atmosferycznych przedszkolaki i uczniowie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego wyszli na dziedziniec, aby podjąć się sportowej rywalizacji. I choć projekt nosi nazwę „Futbolowi Pasjonaci 4”, to piłka nożna była tylko jedną z wielu przewidzianych tego dnia konkurencji.

więcej »


Piłkarskie pożegnanie lata
07.09.2021

Za nami turniej pn. „Pożegnanie lata” rozgrywany w ramach projektu „Futbolowi Pasjonaci 4”. Piłkarscy entuzjaści z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych pod okiem instruktora i animatorów sportu rozegrali swoje mecze prowadzone przez sędzię. Wszystko odbyło się więc zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną.

więcej »


Wakacje z piłką
30.07.2021

Za nami pierwsza impreza rekreacyjno-sportowa zrealizowana w ramach projektu „Futbolowi Pasjonaci 4”. Pasjonaci piłki nożnej z niepełnosprawnościami wzięli udział w turnieju inaugurującym tegoroczne zmagania i trzeba przyznać, że przetarcie szlaków było bardzo udane.

więcej »


Rekrutujemy piłkarzy z niepełnosprawnością
08.07.2021

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych z przyjemnością informuje, że ruszyła rekrutacja do projektu "Futbolowi Pasjonaci 4". Jest to zadanie skierowane do osób z niepełnosprawnością, które interesują się sportem i chciałyby rozwijać swoją pasję poprzez uczestnictwo w zorganizowanych turniejach.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA