Wersja dla osób niedowidzących

Futbolowi Pasjonaci 6

Patriotyczne rozgrywki futsalowe
31.10.2023

„Bielik Cup” powrócił! Organizowane od lat rozgrywki o charakterze historyczno-patriotycznym już na stałe zawitały do kalendarza Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. W tym roku wyjątkowo odbyły się w październiku, jednak niezmiennie ich miejscem była Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu (której serdecznie dziękujemy za gościnę).

W tym roku do Milicza zjechało się aż 8 drużyn z całego Dolnego Śląska, stąd nieocenione było wsparcie organizacyjne ze strony Fundacja "Pomaluj mi Świat" - #pasjonormalni z Oławy, na których zawsze możemy liczyć. Niezwykłym zaszczytem była też wizyta naszego przyjaciela z Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego Paweł Parus – Pełnomocnika Marszałka ds. Osób Niepełnosprawnych Nie ma barier Dolny Śląsk, który wraz z dyrektor SP1 Danutą Kapuścińską wsparł nas przy uroczystym wręczeniu dyplomów uczestnikom. 

Wracając jednak do rozgrywek, oprócz gospodarzy mieliśmy przyjemność gościć zespoły z Trzebnicy, Oławy, Wrocławia, Kątów Wrocławskich, Opolnicy, Szarocina i Strzelina. Poziom gry był niezwykle wyrównany, a wszystkie zespoły zaprezentowały umiejętności godne Ekstraklasy Futsal Bez Barier. Najważniejsza była jednak dobra atmosfera towarzysząca rozgrywkom i współzawodnictwo w duchu fair play. 

Impreza odbyła się w ramach projektu "Futbolowi Pasjonaci 6" dofinansowanego ze środków budżetu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA