Wersja dla osób niedowidzących

Futbolowi Pasjonaci 6

Pasjonująca „Jesienna boccia”
12.10.2023

Wczoraj cała Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Miliczu zadrżała. Wszystko za sprawą odbywającego się tam turnieju sportu dla wszystkich - „Jesienna boccia”, w którym udział wzięły osoby z niepełnosprawnościami z MSPDiON oraz zaproszeni goście.

Rywalizacja (oczywiście w duchu fair play) rozgrywała się pomiędzy dziesięcioma zespołami o jakże kreatywnych nazwach:

  • Piekielna Kuchnia
  • Turbo Kozak
  • Ciemne Grzmoty
  • Zakręcone Śrubki
  • Pędraki
  • Zielone Krasnoludki
  • Głodomory z ŚDS
  • Wilcze Kły
  • Futsal Bez Barier
  • Pandy

Uroczystego otwarcia rozgrywek dokonali: Alicja Szatkowska – Prezes MSPDiON, Witold Jakubas – Prezes Fundacji „Pomaluj mi świat” z Oławy i przedstawiciel ruchu #FutsalBezBarier oraz Danuta Kapuścińska – Dyrektor SP1 w Miliczu, której z całego serca dziękujemy za gościnę. Następnie przystąpiliśmy do zaciętych, wyrównanych rozgrywek.

Rywalizacja odbywała się w systemie pucharowym, natomiast runda finałowa na zasadzie „każdy z każdym”, co pozwoliło z największą dokładnością wyłonić zasłużonego zwycięzcę. Choć wszystkie zespoły prezentowały niezwykle wysoki poziom, doświadczenie uczestników WTZ Milicz i ŚDS Milicz nie wystarczyło, żeby przeciwstawić się młodzieńczemu zapałowi najmłodszej drużyny – Pand z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Miliczu, którzy wygrali cały turniej. Miejsca na podium zajęły także „Zakręcone Śrubki” oraz „Głodomory z ŚDS”, jednak na wyróżnienie zasłużyli też reprezentanci Futsalu Bez Barier, którzy w mig pojęli zasady sportu w którym debiutowali i postawili rywalom poprzeczkę niezwykle wysoko. Trzeba jednak podkreślić, że zgodnie ze słowami Alicji Szatkowskiej z ceremonii zamknięcia imprezy, „zwycięzcami byli wszyscy”.

Kolejna, tym razem futsalowa impreza, a więc coroczny „Milicz Football Cup” zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem pragniemy zaprosić Państwa do obejrzenia zdjęć oraz (dostępnej poniżej) transmisji na żywo) z naszych wczorajszych zmagań.

Impreza odbyła się w ramach projektu "Futbolowi Pasjonaci 6" dofinansowanego ze środków budżetu
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA