Wersja dla osób niedowidzących

Futbolowi Pasjonaci II

Spotkanie z legendami futbolu
05.06.2018

We wtorek  5 czerwca przy ul. Szewskiej we Wrocławiu odbyło się niezwykłe spotkanie, którego gośćmi byli wybitni trenerzy:
Antoni Piechniczek - legendarny trener reprezentacji Polski, z którą zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w Hiszpanii oraz
Władysław Żmuda - trener Śląska Wrocław, zdobywca mistrzostwa Polski w 1977 roku.
Sala świetlicy na Szewskiej pękała tego dnia w szwach. Część osób musiała zadowolić się miejscami stojącymi. Na spotkanie przyjechali także uczestnicy projektu „Futbolowi Pasjonaci II”, który realizowany jest przez MSPDiON. Nikt jednak nie żałował bowiem, obaj dżentelmeni niezwykle barwnie i efektownie opowiadali o swojej pracy trenerskiej. Było merytorycznie, ale przede wszystkim zabawnie. Zaproszeni goście nie żałowali zakulisowych historii, niedostępnych dla przeciętnego kibica. Władysław Żmuda przeczytał napisany przez niego tekst rymowany dot. jego problemów ze wzrokiem. Z kolei Antoni Piechniczek z pasją opowiadał o mundialu w Hiszpanii i szansach na złoty medal. Nie zabrakło ciekawostek dotyczących poszczególnych piłkarzy, m.in.: Zbigniewa Bońka, Włodzimierza Smolarka czy Andrzeja Szarmacha. Co ciekawe, obaj goście byli niezwykle zainteresowani działalnością Klubu Kibiców Niepełnosprawnych, co udowodnili wyrażając wiele ciepłych słów pod adresem zgromadzonych członków Stowarzyszenia. Antoni Piechniczek zdradził także sposób na to, jak przekonać żonę, by nie przeszkadzała w oglądaniu Mundialu. W jego opinii trzeba wybrankę zainteresować futbolem, tak, aby stała się kibicem.
- Z wielką przyjemnością przyjąłem zaproszenie na dzisiejsze spotkanie. Gdy zadzwonił do mnie Andrzej Ostrowski z propozycją, nie wahałem się ani chwili. Pomimo, że dziś rano uczestniczyłem w akademii trenerskiej, później byłem na pogrzebie przyjaciela z boiska w Bielsku-Białej, bardzo chciałem przyjechać także do państwa. I nie zawiodłem się. Jestem pod wrażeniem tego co robicie. Widać, że kochacie piłkę nożną podobnie jak ja i żyjecie z pasją - powiedział Antoni Piechniczek.
- To spotkanie było dla nas ogromną przyjemnością. Charyzma obu trenerów i sposób opowiadania sprawił, że ponad dwie godziny minęły niczym kilka minut. W takich spotkaniach fascynujące jest to, że dowiadujemy się o sprawach, o których nie pisały na co dzień media. Niezwykła była możliwość osobistej rozmowy z trenerami i szansa na wspólne pamiątkowe zdjęcie - mówi jedna z uczestniczek spotkania.
Spotkanie moderowali dr Andrzej Ostrowski - wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Paweł Parus - prezes Stowarzyszenia KKN i Tymoteusz Sztrauch. Na koniec każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie, wziąć autograf i przez chwilę porozmawiać z zaproszonymi gośćmi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA