Wersja dla osób niedowidzących

Futbolowi Pasjonaci II

Futbolowi Mistrzowie
30.09.2018

Działająca przy Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół dzieci i Osób Niepełnosprawnych drużyna Piłkarski Tryb Życia po raz drugi z rzędu zdobyła Mistrzostwo Dolnego Śląska w piłce nożnej osób z niepełnosprawnościami.

XII edycja turnieju Turgol, który organizuje Stowarzyszenie „Ostoja”, odbyła się na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. W zmaganiach piłkarskich wzięło udział kilkanaście drużyn z placówek wspierających osoby z niepełnosprawnościami na Dolnym Śląsku. Wzorem lat ubiegłych organizatorzy przygotowali rozgrywki w 1 i 2 lidze, a nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali profesjonalni sędziowie. 
 
Reprezentacja MSPDiON przyjechała na turniej bronić wywalczonego przed rokiem tytułu Mistrzowskiego. W rozmowach kuluarowych dało się wyczuć ogromne ciśnienie pozostałych drużyn na ekipę z Milicza, która od kilku lat prezentuje świetny futbol na boisku. Dla większości drużyn mecz z PTŻ był mega wyzwaniem i każda z nich chciała urwać punkty naszych piłkarzom.
 
Ostatecznie Piłkarski Tryb Życia pewnie pokonał swoich rywali na boisku i po raz kolejny nasi zawodnicy udowodnili, że zasługują na miano Mistrzów! Wyniki osiągnięte w meczach wzbudziły wielki uznanie wśród pozostałych uczestników turnieju oraz zaproszonych gości.
Zawodnicy naszej drużyny od 4 lat systematycznie przygotowują się do rozgrywek uczestniczą w cotygodniowych treningach piłkarskich oraz turniejach.
 
Drużynę prowadzi trener Marcin Folmer, trenerem bramkarzy jest Zenon Folmer, a asystentami Rafał Zalewski i Wojciech Piskozub. Fizjoterapeutą jest Dawid Gołąbek.
 
Piłkarski Tryb Życia wspierany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, WKS Śląsk Wrocław oraz wielu darczyńców. 
 
PIŁKARSKI TRYB ŻYCIA:
Bartosz Kowalski, Andrzej Szybiak, Wojciech Antkowiak, Adam Kowacki, Michał Mielcarek, Adrian Pasternak, Mateusz Bielawski, Adrian Liszka, Konrad Gmur.
 
Wyniki: 
Milicz - ŚDS Brzeg Dolny 10:0
Milicz - WTZ Ostoja 10:0
Milicz - WTZ Ścinawa 9:0
Milicz - DPS Szarocin 6:0
Milicz – Opolnica 4:0
Milicz – CTR Ostoja 6:2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA