Wersja dla osób niedowidzących

GRUPA 4-LATKI INTEGRACYJNE

Grupa 4-LATKI
„Pszczółki”

Zdjęcie grupowe

mgr Joanna Szponik – nauczyciel
mgr Marta Kupis – nauczyciel
Ewa Horodecka – pomoc nauczyciela
Beata Cebula – pomac techniczna
 
Grupowe zajęcia dydaktyczne odbywają się codziennie w godz. 9:15 – 9:45
Muzykoterapia grupowa odbywa się w poniedziałki w godz. 12:00 – 12:30
oraz we czwartki w godz. 8:15 – 8:45
Grupowe zajęcia prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego
odbywają się w środy w godz. 9:45 – 10:15
Zajęcia w Sali Doświadczania Świata odbywają sę w czwarki w godz. 12:00 – 12:30
Zajęcia z języka angielskiego odbywają się we wtorki godz. 10:00 – 10:30 i w czwartki godz. 11:00 – 11:30 
Religia w piątki od 10:00 - 10:30
 
RAZ W MIESIĄCU zajęcia z cyklu „Wybieram sam”
RAZ W MIESIĄCU zajęcia z cyklu „Kolorowy zawrót głowy”

Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze panie i rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Podczas pobytu w przedszkolu uczymy się min. spiewać, tańczyć, rysować, malować. Miło spędzamy czas na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności związanych z samoobsługą. Uwielbiamy zabawy na placu zabaw i spacery na swieżym powietrzu. Po całym dniu pełnym wrażeń odpoczywamy, słuchając bajek czytanych przez nauczycielu lub muzyki relaksacyjnej.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
19.03.2016

              W dniu 19 stycznia z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka do naszego przedszkola zawitali dostojni goście: babcie i dziadkowie naszych przedszkolaków. Z okazji tego święta wnuki zaprezentowały swoim bliskim przedstawienie pt: „W bałwankowej krainie”. Dziadkowie mogli zobaczyć swoje wnuki w niecodziennych rolach. Dużo uśmiechów i wzruszeń malowało się na twarzach gości gdy z dumą patrzyli na swoje pociechy.  Dzieci wierszem i piosenką złożyły życzenia swoim ukochanym babciom i dziadkom oraz wręczyły upominki. 

więcej »


Bal karnawałowy
22.01.2016

               W styczniu w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci w tym dniu były  przebrane za różne postacie bajkowe. Wśród uczestników balu były: wróżki, księżniczki, piraci, policjanci, jak również nie zbrakło czarownic, pszczółek, biedronek czy innych kolorowych postaci bajkowych. Były tańce-łamańce i  zakręcone korowody. Jednym słowem zabawa na 102!

więcej »


Wspólne kolędowanie
28.12.2015

             Jedną z przyjemności okresu świątecznego jest radosny śpiew kolęd. Dnia 28 grudnia 2015r. razem z grupą szkolną – oddział II kolędowaliśmy na naszej sali przedszkolnej. Spędziliśmy miło czas, słuchając kolęd granych na instrumentach ( skrzypcach, flecie ), w wykonaniu naszej absolwentki Weroniki Bronieckiej. Po wysłuchaniu utworów świątecznych odbył się quiz, który sprawdził wiedzę dzieci na temat tradycji Świat Bożego Narodzenia. A poprzez wspólne śpiewanie znanych kolęd i pastorałek doskonaliliśmy nasze umiejętności wokalne.

więcej »


Pieczenie pierniczków
18.12.2015

           Na naszej grupie wyczuwa się nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie z paniami przygotowaliśmy niezbędne produkty na ciasto i wykroiliśmy przy pomocy foremek piernikowe ciasteczka. Na koniec udekorowaliśmy pierniczki kolorowym lukrem i posypką. Sprawiło nam to wiele radości i satysfakcji. Z dumą jedliśmy przygotowane przez nas pyszne smakołyki.

więcej »


Wizyta Świętego
07.12.2015

                W poniedziałek 7 grudnia od samego rana dzieci z grupy PSZCZÓŁKI nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka świętego Mikołaja. Wiedziały bowiem, że i w tym roku święty Mikołaj o nich nie zapomni – z wiadomych powodów (najgrzeczniejsza grupa w całym przedszkolu???) Długo oczekiwany gość pojawił się, wywołując uśmiech na twarzach przedszkolaków. Swoje wejście, jak na Mikołaja przystało rozpoczął głośnym Ho, Ho, Ho!!! Święty Mikołaj wszystkich obdarował prezentami i obiecał, że za rok na pewno PSZCZÓŁKI odwiedzi. Na pożegnanie z tak wspaniałym gościem dzieci zaśpiewały piosenkę…
 

więcej »


Ubieramy choinkę
05.12.2015

Wczoraj rosłaś na polanie dzisiaj przyszłaś do nas,
jakie miłe to spotkanie choinko zielona…
 
          Dzięki sponsorom dzieci z grupy Pszczółki mogły jak co roku podtrzymać tradycję ubierania choinki. Jeden z rodziców ofiarował nam piękne zielone drzewko, jak również babcia jednego z naszych wychowanków podarowała nam śliczne czerwone bombki. 
           Tuż przed wizytą świętego Mikołaja przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, lampki oraz złoty „włos anielski”. Drzewko Bożonarodzeniowe  wyglądało prześlicznie. Ile było radości wśród dzieci, a w naszej sali od razu zrobiło się świątecznie.
 

więcej »


Dzień pluszowego misia
25.11.2015

         25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci do przedszkola przyniosły swoje ukochane pluszaki. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy. Poniżej krótka fotorelacja.

więcej »


Dzień chłopaka
30.09.2015

          W dniu 30 września na naszej grupie odbyła się zabawa z okazji Dnia Chłopaka. W tym dniu dziewczyny zrobiły jabłkowe ślimaczki dla naszych wspaniałych chłopców. Podczas pieczenia ciastek grupa milusińskich mogła nauczyć się podstawy wypieków. Można dodać że od dziś będą czynnie pomagać rodzicom w kuchni.

więcej »


Wyjazd do Rudy Sułowskiej
21.09.2015

         Dnia 21 września przedszkolaki z grupy „Pszczółki” udały się na wycieczkę na Stawy do Rudy Sułowskiej, gdzie miały możliwość skorzystania z atrakcji edukacyjnych i przyrodniczych. Maluszki miały okazję zobaczyć wiele niespodzianek jakie kryje Dolina Baryczy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się, ścieżka zmysłów i ścieżka edukacyjnej oraz mini zoo. Odłowy ryb dla małych miłośników przyrody było niespełna gratką.  Ależ to była zabawa.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA