Wersja dla osób niedowidzących

Ja też mam prawo

Wyjazd nad morze - Chłopy
30.08.2016

          W dniach 26 - 30 sierpnia zorganizowaliśmy wyjazdowe warsztaty psychoterapeutyczne dla rodzin dotkniętych niepełnosprawnością w Ośrodku Wypoczynkowo Rehabilitacyjnym  „LEDAN” w nadmorskiej miejscowości Chłopy.

        Celem przedsięwzięcia było wsparcie rodzin, w których znajdują się  osoby z wielorakimi schorzeniami i dysfunkcjami w stopniu znacznym, zachęcenie do podejmowania różnorakich aktywności oraz integracja i wymiana doświadczeń. 
        Program warsztatów był tak skonstruowany by łączyć przyjemne z pożytecznym. Było więc wspólne zwiedzanie Kołobrzegu, rejs statkiem, zajęcia terenowe dla młodzieży, zwiedzanie okolicy, wycieczka do Sarbinowa zwiedzanie Latarni morskiej w Gąskach. Poza tym uczestnicy warsztatów mieli okazję uczestniczyć w różnorakich zajęciach integracyjnych w podgrupach, zajęciach tematycznych, było też wspólne ognisko. Panie miały szkołę wizażu i z pięknymi makijażami uczestniczyły w sesji zdjęciowej. Podczas podsumowania młodzież wręczyła rodzicom i opiekunom własnoręcznie wykonane pamiątki, były łzy szczęścia.  
 
 
 
Reportaż filmowy z wyjazdu

 

Sesja zdjęciowa rodziców

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA