Wersja dla osób niedowidzących

Oddział IX (klasy IV- VIII)

Nauczyciel: Ewelina Matoga

Pomoc nauczyciela: Agnieszka Gmur

Walentynki 2018
14.02.2018

W ten dzień od rana w naszej sali, panowała nieziemsko fajna atmosfera. Przygotowaliśmy ramki 3D z czerwonym sercem dla naszych Rodziców oraz kartki z życzeniami. Chcieliśmy, żeby wiedzieli, jak bardzo ich kochamy. Potem strudzeni, wyszliśmy do kawiarni FAMILIJNA, żeby poczuć magię tego wyjątkowego dnia. Tam czekały na nas soczki oraz pączki w kształcie serc z nadzieniem malinowym. Przepysznie było. Oto fotorelacja…

więcej »


Witaminki, witaminki
13.02.2018

Uczniowie z oddz.IX i oddz.XI doskonale wiedzą, że zima niestraszna, kiedy się ciepło ubieramy i dbamy o swoje zdrowie. A dbają bardzo, zajadając zdrowe warzywa i przetwory zimowe, które są bogate w witaminę C. To ona zabezpiecza naszych uczniów przed wstrętnymi choróbskami, przeziębieniem i grypą. Dzielnie podjęli więc wyzwanie i bez skwaszonej miny próbowali: cebuli, czosnku, buraków, kiszonej kapusty, ogórków konserwowych i kiszonych, czarnej porzeczki. Na osłodę delektowali się miodem akacjowym i lipowym, dżemem malinowym prosto ze spiżarni p.Agnieszki oraz powidłami śliwkowymi. Po każdej próbie, wskazywali na symbol minki zadowolonej lub skwaszonej. Oto jak było…

więcej »


13-te urodziny Oliwki
09.02.2018

W piątek sala udekorowana balonami i napisem ”13 urodziny Oliwki”, czekała od rana na przybycie naszej Jubilatki. Oliwka w koronie na głowie, została poproszona na środek klasy. Wszyscy radośnie odśpiewaliśmy jej STO LAT, wręczyliśmy upominek i kartkę z życzeniami. Nie było końca buziakom, uściskom i pięknym życzeniom. Oliwka poczęstowała nas pysznym ciastem. Kolejne urodziny za rok!!!

więcej »


Robimy pizzę
02.02.2018

Na naszych zajęciach kulinarnych, przygotowaliśmy już wiele przysmaków. Tym razem była to pizza.
 
Dokładnie umyte ręce, fartuszki i białe czepki na głowach, to znak, że za chwilę zabieramy się do pracy.  Dzisiaj z zaprzyjaźnionym oddziałem IX, przygotujemy przepyszną pizzę – każdy ze swoimi ulubionymi dodatkami.  Zajęcia w pracowni kuchennej, są dla nas źródłem niesamowitej nauki i zabawy w jednym. Doskonalą naszą percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową i zręczności manualne. Uczą estetycznego przygotowywania posiłków i zachowania czystości i porządku w miejscu pracy. Ponadto i to najważniejsze – to, co razem z naszymi paniami przygotujemy, smakuje najwspanialej w świecie. Nic , tylko palce lizać. A oto fotorelacja.
 

więcej »


Lekcja W-F metodą W.Sherborne
01.02.2018

Okrzykiem „Hej, hej, hej gimnastyka jest OK”, rozpoczynamy nasze kolejne zajęcia z WF.
 
Przebieramy się w stroje gimnastyczne i z radością bierzemy udział w lekcji WF. Nasze panie starają się, by były one atrakcyjne .  Panie mają przygotowane symbole, które pokazują nam jak wygląda ćwiczenie.  Możemy wskazać ćwiczenie i świadomie dokonać wyboru. Co tydzień mamy zajęcia ruchowe prowadzone metodą Weroniki Sherborne.  Dzięki niej nasza aktywność fizyczna jest pobudzana poprzez zabawy ruchowe,  oparte na kontakcie z drugą osobą. To wzmacnia nie tylko nasze ciało, ale buduje prawidłowe relacje rówieśnicze. Wiemy dobrze, że w grupie należy współpracować i współdziałać. Tylko dzięki temu osiągniemy sukces.
 

więcej »


Wyjazd do Narodowego Forum Muzycznego we Wrocławiu
12.01.2018

Tego dnia czekała nas spora porcja emocji. Wybraliśmy się na lekcję rytmu do Narodowego Forum Muzycznego im.Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Nowoczesna architektura, piętrowy budynek, innowacyjne rozwiązania i MY…. To musiało być extra. I było. Czekały nas wspaniałe zajęcia słowno-muzyczne z panią Olgą. Zaczarowała nas i pozwoliła po prostu „bawić się” muzyką. Otrzymaliśmy tzw. bam bam rurki, przy pomocy których uczyliśmy się wystukiwać rytm i poruszać się zgodnie z nim. Były ćwiczenia ruchowe, kiedy muzykę odtwarzaliśmy ruchem naszych ciał. Pod koniec zajęć, przy zgaszonych światłach, dosłownie w półmroku, czuliśmy jakbyśmy dotykali nieba. Wtedy pani Olga przygrywała na fortepianie, zatapiając nas w kojących dźwiękach. Po zakończonej lekcji, każdy otrzymał drobny upominek i zaproszenie…… na kolejne zajęcia. Wrócimy z pewnością.

więcej »


Maskowy Bal Karnawałowy
11.01.2018

Tego dnia trzeba się było nieco namęczyć, żeby rozpoznać, kto jest kim. Na Balu Karnawałowym, obowiązkowym atrybutem była maska.

więcej »


13-ste urodziny Wiktorii
10.01.2018

Tego dnia na Wiktorię czekała extra niespodzianka. Przed salą widniał napis i zawieszone były kolorowe balony. 

więcej »


WIGILIA SZKOLA W RESTAURACJI PARKOWA
20.12.2017

„Jest taki dzień, tylko jeden raz doku. Dzień zwykły dzień, który radość niesie wszystkim.”

więcej »


Jasełka dla rodziców
15.12.2017

W piękny grudniowy dzień, do szkoły przybyli niesamowici Goście. Byli to Rodzice naszych uczniów.

więcej »

1 2 3 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA