Wersja dla osób niedowidzących

ODDZIAŁ V (I-III) GRUPA PETÖ

Wychowawca/nauczyciel – mgr Justyna Musiałowska

Pomoc nauczyciela – Joanna Kulińska

Pomoc techniczna – Anita Cierniak

Fizjoterapeuta – mgr Edyta Urbaniak

Logopeda – dr Lidia Szulc

Muzykoterapeuta – mgr Mateusz Nowak

 

ZAJĘCIA GRUPOWE
zajęcia pedagogiczne, klasa rąk na boksach, sesja ruchowa na stołach, ćwiczenia oddechowe,  Sala Doświadczania Świata, muzykoterapia, relaks dźwiękami, religia  
 

1 dwudniowa wycieczka chłopaków z oddziału V
13.05.2016

        Trzech uczniów z oddziału V po raz pierwszy pojechało na dwudniową wycieczkę bez rodziców. Wyjazd nasz był nie lada wyczynem, zwłaszcza dla rodziców, którzy po raz pierwszy wysyłali swoje pociechy na wycieczkę z noclegiem.  W czwartkowe południe dotarliśmy do Szklarskiej Poręby. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wodospadu Szklarki.

więcej »


Wycieczka do Krasiejowa
22.04.2016

          22 kwietnia uczniowie oddziału V wraz z rodzinami udali się do Jura Parku Krasiejów. Na miejscu mieli okazję  podziwiać przeróżne dinozaury oraz odwiedzić Tunel Czasu, w którym w bardzo ciekawy sposób przedstawiony był początek dziejów ziemi. W kinie 5D odbieraliśmy film różnymi zmysłami, co było niezwykle ciekawym doświadczeniem. Jednak najwięcej emocji wzbudziło oceanarium, w którym przeżyliśmy atak rekina – na szczęście tylko w animacji 3D, jednak bardzo realistycznej.  W ramach zachęty do odwiedzenia tego miejsca umieszczamy zdjęcia

więcej »


Wiosenne zajęcia
20.04.2016

          Wiosna widoczna jest już wszędzie, a od dziś również w naszej sali. Na dzisiejszych zajęciach zamieniliśmy się w ogrodników i zajęliśmy sadzeniem kwiatów. Praca ciężka i brudna, ale efekty piękne.

więcej »


Otwarte zajęcia dla rodziców
13.04.2016

           W kwietniu w oddziale V odbyły się kolejne zajęcia otwarte dla rodziców. Tym razem rodzice uczestniczyli w sesji na stołach – zajęciach ruchowych usprawniających sferę motoryczną. Podczas tych zajęć dzieci uczą się kształtowania prawidłowych wzorców postawy w pozycji siedzenia i leżenia oraz umiejętności aktywności w tych pozycjach. 

więcej »


Otwarte zajęcia dla rodziców
18.02.2016

            Tuż po feryjnym wypoczynku w oddziale V odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. W trakcie tych zajęć rodzice mieli okazję zobaczyć jak wygląda dzień szkolny ich dzieci oraz mogli uczestniczyć w zajęciach. 

więcej »


„W karnawale, w karnawale wybieramy się na bale…”
27.01.2016

           Uczniowie oddziału V wraz z kolegami z grup ZRW również bardzo chętnie bawili się na  zabawie karnawałowej. Odbyła się ona 26 stycznia dzięki współpracy muzykoterapeuty Mateusza Nowaka z wychowawcami tych grup. 

więcej »


Teatrzyk „RYSIU ODKRYWCA”
26.01.2016

           We wtorek przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III wybrali się na przedstawienie o Rysiu. Było to bardzo pouczające przedstawienie o spędzaniu wolnego czasu przez chłopca Rysia, który zamiast siedzieć przed komputerem, bardzo fajnie spędził czas, bawiąc się w odkrywcę świata.

więcej »


Koncert dla Jakuba
11.01.2016

               11 stycznia 2016 r. w miejscowości Cegły w powiecie ostrowskim odbył się koncert charytatywny dla naszego ucznia,  Jakub Karbowiaka, w którym wystąpili Matusz Nowak, Marek Zgóra, zespół Biadkowianki, a gwiazdą wieczoru był Mieczysław Szcześniak. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był nasz muzykoterapeuta Matusz Nowak, który jak się okazało, jest byłym studentem Pana Mieczysława. Na koncercie pojawiła się liczna, bo 29-osobowa delegacja z MSPDiON. Dzięki hojności darczyńców Jakubowi udało się zebrać pieniądze w kwocie 8 tys. zł., które będą przeznaczone między innymi na wyjazd na turnus rehabilitacyjny.

więcej »


Zabawa Mikołajkowa
06.12.2015

             Tuż przed 6- tym grudnia dzieci z grupy ZR-W A, B i C oraz oddział V wzięły udział w wesołej zabawie mikołajkowej. Z okazji tej uroczystości wszystkie dzieci miały założone urocze czerwone czapeczki.

więcej »


Zabawa Andrzejkowa…
26.11.2015

            W ostatni piątek listopada dzieci z grup ZR-W oraz oddział V znakomicie bawiły się podczas hucznej zabawy Andrzejkowej. Było wesoło, muzycznie i oczywiście nie zabrakło tradycyjnych wróżb.

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA