Wersja dla osób niedowidzących

Oddział XI i XII PDP

ODDZIAŁ  ‘’XI” i "XII"

 

Wychowawcy: Katarzyna Iwachów, Ewelina Leszczyńska

Pomoc nauczyciela: Beata Batora, Katarzyna Wypych

Pomoc techniczna: Magdalena Wojciechowska, Magdalena Wojciechowska

 

ZAJĘCIA:
Zajęcia grupowe, Muzykoterapia, Religia, W-f, Przygotowanie do pełnienia ról społecznych kobiety i mężczyzny, Zajęcia kulinarne, Zajęcia w Sali Doświadczania Świata 

Moja książka kucharska
05.06.2016

        Młodzież  dwa lata temu założyła  książkę kucharską w której znajdują się wspaniałe a zarazem proste przepisy. Każdy uczeń ma własna książkę którą może zabrać do domu i wspólnie z rodzicami przygotować coś smacznego a przy tym dobrze się bawić. Książka jest stale uzupełniana o nowe i ciekawe przepisy. 

więcej »


Zajęcia otwarte z rodzicami
31.05.2016

         We wtorek 31.05.2016 odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Celem zajęć było wykonanie sałatki owocowej ze swoim rodzicem. Sałatki udały się , były przepyszne i bardzo zdrowe!

więcej »


Pracownia plastyczna
25.05.2016

          25.05.2016 wybraliśmy się na Warsztaty Terapii Zajęciowej gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach, które poprowadziła Pani Kasia.

więcej »


Turniej w warcaby
19.05.2016

         Dzięki zaproszeniu kolegów i koleżanek ze Środowiskowego Domu Samopomocy wzięliśmy udział „I TURNIEJ GRY  W WARCABY DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ”

więcej »


Odnowienie bujaka ogrodowego
13.05.2016

           Nasza młodzież odnowiła stary i zniszczony  bujak ogrodowy. Najpierw zaczęli od szlifowania, potem było malowanie a dzięki metodzie decoupage bujak nabrał ciekawego wyglądu. 

więcej »


Wycieczka na kręgle
21.04.2016

          Uczniowie naszej klasy wybrali się na kręgle do Zdun. Pierwsze chwile gry dla niektórych okazały się trudne, lecz jak mówią „ trening czyni mistrza”. Po krótkim czasie każdy uczestnik nabrał wprawy i świetnie się bawił. Czas szybko minął. Z żalem musieliśmy opuścić kręgielnię. Po grze wybraliśmy się wszyscy na lody. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki. Wyjazd ten pozwolił na wspólną integrację oraz ukazanie aktywnych form spędzania czasu wolnego.

więcej »


Czas na pracę
17.03.2016

           W ramach zajęć przysposobienia  do pracy młodzież w roku szkolnym sprząta korytarz, łazienki, klasę. Uczą się również prasować, prać, gotować i wiele innych rzeczy…

więcej »


Wyjazd do Wroclawia
14.01.2016

          W dniu 14.01,2016 r wybraliśmy się na wystawę szopek bożonarodzeniowych do Pałacu Królewskiego we Wrocławiu. Na wystawie zostało pokazane ponad 100 szopek wykonanych przez twórców profesjonalnych oraz ludowych z różnych częściach świata. Prezentowane na  wystawie szopki zadziwiają swoją różnorodnością oraz rozmiarami, niektóre to okazałe rzeźbione kompozycje, inne to miniaturowe przedstawienia mieszczące się w łupinie po orzechu laskowym. Na koniec wybraliśmy się do KFC.

więcej »


Ruch to zdrowie
16.12.2015

           Trzy razy w miesiącu młodzież  z oddziału XI i XII aktywnie ćwiczy na siłowni „ Milicka Fala”. Mimo iż to  dla wielu z nich jest  duży wysiłek to jednak sprawia  wiele radości.  

więcej »


Zajęcia otwarte z rodzicami
14.12.2015

           W poniedziałek 14.12.2015 r odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Celem zajęć było wykonanie stroików świątecznych wspólnie z rodzicem. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem zabrali się do pracy i powstały piękne stroiki. Na koniec wspólnie z rodzicami uczniowie zasiedli do stołu. 

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA