Wersja dla osób niedowidzących

Prawidłowa postawa – jak o nią zadbać

Ideą projektu "Prawidłowa postawa – jak o nią zadbać" jest stworzenie oferty, która zakłada realizację: terapii fizjoterapeutycznej oraz akcji promującej zdrowy i świadomy tryb życia. Jego realizacja ma za zadanie podnieść świadomość z zakresu dbania o siebie, prowadzenia aktywnego stylu życia i umiejętnego korzystania z różnorodnych form aktywności. W ramach zadania przewidujemy dwie formy działalności:

  • terapię: organizację grupowych zajęć gimnastycznych w formie dozowanego aerobiku z fizjoterapeutą. Podczas zajęć uczestnicy poznają zasady prawidłowego używania kręgosłupa w czynnościach dnia codziennego i nauczą się ergonomicznego funkcjonowania. Dodatkowo uczestnicy tego projektu poznają zasady automasażu, rolowania i stretchingu,
  • prozdrowotne akcje promocyjne w formie konsultacji: podczas indywidualnych spotkań ze specjalistą będziemy starali się poznać przyczynę dysfunkcji narządu ruchu, poprzez analizę trybu życia lub mechanizmu urazu, które mogły spowodować obecne dolegliwości.

Realizacja zadania przyczyni się do podreperowania zdrowia nie tylko fizycznego, ale też psychicznego mieszkańców Gminy Milicz, w myśl idei "W zdrowym ciele – zdrowy duch!", pomoże w podniesieniu aktywności psychofizycznej, poprawi samopoczucie, pewność siebie, pozwoli wyjść z domu, a tym samym uniknąć samotności. Dodatkowo uczestnicy nabędą wiedzy na temat tego, jak zapobiegać schorzeniom i uniknąć wielu bóli.

Projekt będzie realizowany w placówkach prowadzonych przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Gminie Milicz. Wsparciem zostaną objęte osoby dorosłe, wśród których znajdują się rodzice/opiekunowie osób z niepełnosprawnościami pochodzący z Gminy Milicz. Efektem prowadzonych działań będzie poprawa ich stanu zdrowia, a także podniesienie świadomości na temat istoty prowadzenia aktywności fizycznej i prozdrowotnej.

RODZAJ ZADANIA PUBLICZNEGO: Ochrona i promocji zdrowia, w tym działalność lecznicza w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej

FINANSOWANE: ze środków Gminy Milicz

CZAS REALIZACJI: 01.02 - 31.12.2024 r.

KOORDYNATOR: Weronika Witczak

AUTORZY: Urszula Gaj, Weronika Witczak, Jarosław Bienkiewicz, Adrian Witczak

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ KLAUZULĘ RODO

Nordic Walking: Zdrowie i Aktywność na Świeżym Powietrzu
08.07.2024

29 czerwca teren Ostoi Konika Polskiego w Miliczu zamienił się w prawdziwe centrum zdrowia i aktywności dla mieszkańców Gminy Milicz, którzy wzięli udział w zajęciach nordic walking. Pod przewodnictwem wykwalifikowanego fizjoterapeuty, uczestnicy mieli okazję nie tylko poprawić swoją kondycję fizyczną, ale także cieszyć się pięknem przyrody Doliny Baryczy.

więcej »


Wspólny trening na świeżym powietrzu!
25.06.2024

Trening nordic-walking to wspaniała okazja do zadbania o swoją kondycję psychofizyczną i dostarczenia swojemu ciału dawki pozytywnej energii. Zapisz się już teraz!

więcej »


Mieszkańcy Gminy Milicz wystartowali z gimnastyką!
09.02.2024

Wszyscy wiemy, że aktywność fizyczna gra istotną rolę w naszym życiu codziennym. Poprawia ona nasze zdrowie, profilaktycznie zapobiega różnym schorzeniom, a także napawa nas pozytywnymi emocjami. Świadomość tego, co jest korzystne dla naszego narządu ruchu może przekazać nam nie kto inny, jak doświadczony fizjoterapeuta. 

więcej »


Rekrutacja wystartowała
01.02.2024

Możemy to oficjalnie ogłosić –  kontynuujemy projekt mający na celu stworzenie oferty ukierunkowanej na ochronę i promocję zdrowia. Odbędzie się to poprzez organizację grupowych zajęć gimnastycznych w formie dozowanego aerobiku z fizjoterapeutą oraz konsultacje na temat poprawnego używania narządu ruchu.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA