Wersja dla osób niedowidzących

TERAZ MY

 
 
Współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
 
Istotą projektu jest wielokierunkowa aktywizacja rodzin dotkniętych niepełnosprawnością swojego dziecka, zamieszkujących teren powiatu milickiego jak i ościennych miejscowości oraz wsi. Projekt zakłada zorganizowanie dwóch wyjazdowych warsztatów dla rodzin oraz przygotowanie spotu dotyczącego promowania podejmowania aktywności w środowisku lokalnym. Działania te będą bezpośrednio skierowane na rodziców oraz opiekunów osób niepełnosprawnych. Podczas gdy rodzice będą uczestniczyć w działaniach terapeutycznych, ich niepełnosprawne dzieci będą przebywać pod opieką specjalistycznej kadry. W ten sposób rodzice i opiekunowie będą mogli całkowicie skupić się na zajęciach bez obaw o to, co dzieje się z ich dzieckiem. Pierwszy z wyjazdowych warsztatów skierowany będzie do osób niepełnosprawnych, rodzeństwa oraz ich rodziców lub opiekunów, dotyczył będzie rozwoju osobistego i kompetencji społecznych, pracy nad poczuciem własnej wartości i wiary w swoje możliwości, nad własnymi zachowaniami oraz emocjami, itp. Warsztat potrwa 5 dni i udział w nim weźmie 20-25 beneficjentów. Drugi z wyjazdowych warsztatów skierowany będzie do osób niepełnosprawnych, rodzeństwa oraz ich rodziców lub opiekunów, dotyczył będzie zagadnień twórczego myślenia i kreatywności, zmiany nawykowych strategii w myśleniu i działaniu (przekraczanie schematów), odkrywanie własnej spontaniczności i siły twórczej, a także poznawania narzędzi ułatwiających kreatywne myślenie. W czasie warsztatu będzie również odbywać się praca nad zwiększaniem potencjału twórczego uczestników oraz poznawanie zasad powstawania i funkcjonowania stowarzyszeń, fundacji, wspólnot, klubów itp.  Warsztat potrwa 3-5 dni i udział w nim weźmie 20-25 beneficjentów. 
 
W ramach projektu nakręcony zostanie również spot z przebiegu projektu, który będzie miał na celu uświadomienie szerszej grupie odbiorców problemu marginalizacji, bierności oraz wykluczenia społecznego. 
 
Projekt będzie realizowany przez okres 6 miesięcy, na terenie Milicza oraz w atrakcyjnych turystycznie miejscach. W związku z tym, iż w ramach realizacji zadania zakładamy akcję medialną, oddziaływanie projektu oraz jego zasięg będzie znacznie wykraczać poza teren naszego regionu, jaki czas realizacji projektu.
 
NUMER I NAZWA PRIORYTETU: 2 Aktywne społeczeństwo
 
NUMER I NAZWA KIERUNKU DZIAŁANIA: 5 Wspieranie aktywnych form integracji społecznej 
 
AUTORZY: Urszula Gaj, Joanna Broniecka 
 
KOORDYNATOR: Joanna Broniecka
 
CZAS TRWANIA: 01.05.2017 – 31.10.2017
 

Spot podsumowujący projekt
12.12.2017

Projekt dedykowany rodzicom dzieci niepełnosprawnych pozwala otworzyć się na zmiany, wyjść z domu... - tak rozpoczyna relacje jedna z uczestniczek naszego projektu Pani Magdalena - mama niepełnosprawnego Piotrusia. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego spotu reklamującego nasze działania. Zadanie zostało współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

więcej »


Warsztaty w Jarnołtówku
20.08.2017

W dniach 20-23.08.2017 odbył się w Jarnołtówku wyjazdowy warsztat z zakresu twórczego myślenia i kreatywności rodzin dotkniętych niepełnosprawnością w ramach projektu „ Teraz My ”, który dofinansowany został ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. W warsztacie wzięło udział 38 osób – rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnością oraz  kadra Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

więcej »


Warsztat w Zakopanem
27.06.2017

W ramach projektu pn. „TERAZ MY” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w dniach 23-27.06 2017r. w  Zakopanem odbyły się 5 dniowe warsztaty rozwoju osobistego i kompetencji społecznych rodzin dotkniętych niepełnosprawnością. W warsztatach wzięli udział rodzice i opiekunowie wraz ze swoimi pociechami. Podczas gdy rodzice uczestniczyli w działaniach terapeutycznych, ich niepełnosprawne dzieci przebywały pod opieką terapeutów. W ten sposób rodzice i opiekunowie mogli całkowicie skupić się na zajęciach bez obaw o to, co dzieje się z ich dzieckiem.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA