Wersja dla osób niedowidzących

Prowadzenie Ośrodka Czasowego Pobytu

Celem projektu jest stworzenie Ośrodka Czasowego Pobytu, który mieści się w należącym do Stowarzyszenia budynku w Krośnicach. W tym świetnie dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością lokalu znajdują się dwa Pokoje Wytchnień przystosowane do zakwaterowania 3 osób z niepełnosprawnościami. W ramach projektu świadczona będzie usługa przerwy wytchnieniowej, zarówno w formie stacjonarnej jak i wyjazdowej, dając tym samym ich rodzicom i opiekunom prawnym możliwość uzyskania tytułowego wytchnienia. Trzeba zaznaczyć, że dzięki zapewnieniu doświadczonej, profesjonalnej kadry osoby te otrzymają pełną opiekę wytchnieniową, tj. bez obecności stałego opiekuna.

Ważnym aspektem usługi przerwy wytchnieniowej oraz wyjazdowej przerwy wytchnieniowej będą również usługi wsparcia w postaci doradztwa oraz terapii. Podczas których opiekunowie faktyczni pogłębią swoją wiedzę dotyczącą poprawy funkcjonowania osób niepełnosprawnych, tak aby w przyszłości były to osoby aktywne w społeczności lokalnej, zintegrowane z najbliższym środowiskiem, rodziną oraz rówieśnikami. Rodzice/opiekunowie będą mogli skorzystać także z terapii z psychologiem oraz usług doradcy ds. rehabilitacji, co pozwoli im w końcu zadbać o swoje zdrowie i kondycję psychofizyczną nie martwiąc się o bezpieczeństwo i komfort swojego często dorosłego już dziecka.

Z projektu skorzysta 10 rodzin osób z niepełnosprawnościami w formie stacjonarnej oraz 7 rodzin osób z niepełnosprawnościami w formie wyjazdowej. Będą to głównie takie osoby, które są związane z naszą organizacją, ale ze względu na rozmaite okoliczności nie korzystają z wielu form wsparcia oferowanych przez stowarzyszenie.

RODZAJ ZADANIA PUBLICZNEGO: Działalności na rzecz osób niepełnosprawnych

FINANSOWANE: ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego

CZAS REALIZACJI: 15.02 - 31.12.2023 r.

KOORDYNATOR: Adrian Witczak
 
AUTORZY: Irena Kuc-Sierpińska, Agnieszka Kołodziej, Adrian Witczak

Poznajcie Michała – osobę, która współtworzy ekipę Ośrodka
20.10.2023

Mamy połowę października, jesień w pełni zawitała w nasze progi, co pokazują drzewa zaczynające przybierać złoto-brązowe barwy, a pogoda raczy nas zdecydowanie niższymi temperaturami. Jest to także moment, kiedy przyszedł czas na przedstawienie Michała, który jest z nami od początku kwietnia i z przyjemnością możemy obserwować jego postępy.

więcej »


Poznajcie Anię – uczestniczkę Ośrodka Czasowego Pobytu
27.09.2023

Nie zwalniamy tempa, a więc kiedy nadeszła środa – to może oznaczać tylko jedno! Dzisiejszy artykuł poświęcimy nikomu innemu, jak naszej Ani, która czynnie korzysta ze wsparcia, jakie zapewnia jej Ośrodek Czasowego Pobytu.

więcej »


A dziś, w tę słoneczną środę - przedstawiamy Wam Mariusza
20.09.2023

Piękna pogoda nas nie opuszcza, a wręcz przeciwnie – uracza nas swoją obecnością i dobrocią, dzięki czemu możemy napawać się pozytywnymi emocjami. Tak samo jak swoją pozytywną aurą zarażają nas osoby, z którymi mamy przyjemność współpracować podczas prowadzenia Ośrodka Czasowego Pobytu.

więcej »


Przedstawiamy Panią Ewę – uczestniczkę Ośrodka Czasowego Pobytu
15.09.2023

Przyszła pora na kolejny meldunek dotyczący uczestników Ośrodka Czasowego Pobytu. W dzisiejszym wydaniu naszego cotygodniowego cyklu pragniemy przedstawić Wam postać pani Ewy, która uczestniczy w naszym projekcie od lutego.

więcej »


Wsparcie psychologiczne w Ośrodku Czasowego Pobytu
31.08.2023

Po krótkiej przerwie wracamy do Was z cyklem artykułów, które mają na celu przybliżyć Wam działalność naszego Ośrodka Czasowego Pobytu. Warto zaznaczyć, że realizacja projektu to nie tylko usługi przerwy wytchnieniowej, ale także szeroko rozumiane usługi wsparcia w postaci doradztwa i terapii. Dziś dla odmiany skupimy się na formie pomocy psychologicznej, która jest świadczona w trosce o zdrowie i kondycję psychofizyczną osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin.

więcej »


Dziś przedstawiamy Wam Tomka – uczestnika Ośrodka Czasowego Pobytu
09.08.2023

Jak w każdą środę – przyszedł i czas na zaprezentowanie kolejnej osoby, której historia nie może obejść się bez echa. Tomasz, czyli kolejny barwny charakter, z którym mamy przyjemność współpracować to niewątpliwie osoba z ogromnymi pokładami energii, które na co dzień wykorzystuje na przeróżne sposoby. 

więcej »


Poznajcie Martę – uczestniczkę Ośrodka Czasowego Pobytu.
02.08.2023

Dzisiaj środa, a co za tym idzie czas na nasz cotygodniowy cykl, który ma na celu zapoznać Was nieco z osobami, z którymi mamy przyjemność regularnie się spotykać i obserwować ich poczynania podczas prowadzenia Ośrodka Czasowego Pobytu.

więcej »


Dzisiaj chcemy przedstawić Wam Różę – uczestniczkę Ośrodka Czasowego Pobytu.
26.07.2023

Nadeszła środa, a zatem czas na prezentację kolejnej wyjątkowej osobowości, której dokonywane postępy mamy przyjemność obserwować w ramach oferowanego wsparcia. Każdy z naszych uczestników jest osobą unikalną, skrywającą w sobie swoją małą, nadzwyczajną historię. 

więcej »


A dziś przed Wami – Wojtek, nasz uczestnik Ośrodka Czasowego Pobytu.
19.07.2023

Bez wątpliwości możemy stwierdzić, że wszystkie osoby, które objęte są wsparciem udzielanym przez OCP, to osoby, które są bardzo wyjątkowe i skrywają w sobie wiele wartościowych cech. Barwnym charakterem cechuje się Wojtek – osobowość, której historię chcielibyśmy przybliżyć Wam w kilku słowach w tym tygodniu.

więcej »


Przedstawiamy Paulinę – kolejną uczestniczkę Ośrodka Czasowego Pobytu.
12.07.2023

Za nami kolejny tydzień, a w związku z tym czas na nasz cotygodniowy cykl artykułów poświęconych przybliżaniu Wam osobowości korzystających z rozmaitości oferowanych przez Ośrodek Czasowego Pobytu. W tym tygodniu chcemy Was zapoznać z historią Pauliny, która jest z nami od kwietnia.

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA