Wersja dla osób niedowidzących

Grupa przedszkola specjalnego Promyczki

Afrykarium
07.06.2017

Dnia 7 czerwca 2017 roku przedszkolaki z grupy „Skrzaty” wraz z Panią Martyną i Moniką oraz swoimi mamami wybrały się na wycieczkę do wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Celem naszej wycieczki była edukacja dzieci w zakresie zwierząt oraz przyrody, jak również miłe spędzenie czasu z osobą najbliższą sercu naszych dzieci, czyli mamą :).

O godzinie 8:30 wyruszyliśmy na plac przedszkolny, gdzie czekał na nas bus wraz z panem kierowcą, wsiedliśmy do niego, zapięliśmy pasy i ruszyliśmy w drogę. Do zoo dotarliśmy około godziny 10:00. Po wyjściu z pojazdu ujrzeliśmy ogromny teren zoo z wieloma drzewami i piękną roślinnością. Każdy z Nas od razu pobiegł do bramy nie mogąc doczekać się zobaczenia zwierząt. Było ich tam mnóstwo. Pani Martyna rozdała dzieciom i mamą bilety, po czym ruszyliśmy szlakiem turystycznym w kierunku zwiedzania. Podczas wyjazdu dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące z różnych kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Przedszkolakom szczególnie podobało się zwiedzanie afrykarium, gdzie świat podmorski wydawał się bardzo rzeczywisty. Szczególne zainteresowanie wzbudziły też śmieszne małpki, olbrzymie słonie, wysokie żyrafy oraz hipopotamy. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody oraz dobrą metodą na spędzenie czasu mam ze swoimi pociechami. Pełne nowych i niesamowitych wrażeń maluchy wraz ze swoimi mamami i paniami przedszkolankami wróciły wieczorem do domu. Mimo zmęczenia wszystkim dopisywały humory i widniał uśmiech na twarzy, a przecież uśmiech jest najważniejszy.

 
Zdjęcie nr 1.
W pełnym składzie, a w tle żyrafy:)
 
Zdjęcie nr 2.
Szczęśliwe dzieci, szczęśliwe mamy :)
 
Zdjęcie nr 3.
Czas na posiłek.
 
Zdjęcie nr 4.
Filipek z zaciekawieniem przygląda się zwierzętom, Anastazja jednak zaciekawiła się czymś innym…. Ciekawe co to takiego.
 
Zdjęcie nr 5.
A ja się kozy nie boję…
 
Zdjęcie nr 6.
Filipek wśród dwóch dam.
 
Zdjęcie nr 7.
Filipek z mamą.
 
Zdjęcie nr 8.
Anastazja z mamą.
 
Zdjęcie nr 9.
Oliwka z mamą.
 
Zdjęcie nr 10.
Odpoczynek po długiej wędrówce, mimo tego humory dopisują.
 
Zdjęcie nr 11.
Czas na przytulańce.
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA