Wersja dla osób niedowidzących

Sport i Turystyka

Lech-Śląsk
20.11.2016

20 listopada, fani Śląska Wrocław z  Klubu Kibiców Niepełnosprawnych,  uczestniczyli  w wyjazdowym meczu swojej drużyny, który został rozegrany w Poznaniu z miejscowym Lechem.

Na spotkanie do stolicy województwa wielkopolskiego udaliśmy się w ramach projektu "Na sportowo", który finansowany jest ze środków Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
       Droga do Poznania minęła nam bardzo szybko i bez większych problemów docieramy na mecz zgodnie z naszym planem podróży. Po drodze robimy przystanek na ciepły posiłek, który był doskonałą okazją do wspólnej integracji. Kilkadziesiąt kilometrów przed miejscem docelowym, przejmuje nas poznańska drogówka, dzięki której nasza podróż skraca się o dobre 30 minut. Przejazd na sygnałach przez zakorkowaną drogę Wrocław-Poznań umożliwił nam płynną jazdę pod sam stadion.
Wejście na Inea Stadion  odbyło się sprawnie i na 20 minut przed pierwszym gwizdkiem zajmujemy miejsca na trybunie Stadionu Miejskiego w Poznaniu. Oprócz naszej delegacji w sektorze gości zasiadło około 700 fanów Śląska Wrocław, którzy wspólnie z nami dopingowali piłkarzy WKS-u.
      Na boisku po końcowym gwizdku ostatecznie lepszy okazał się Lech i po 90 minutach to piłkarze z Poznania cieszyli się z wygranej 3-0. Mimo porażki, uczestnicy wyjazdu wracali do domu w wyśmienitych humorach i już szykują się do kolejnej eskapady. Tym razem wybieramy się do Gdańska. W ramach projektu każdy z kibiców miał zapewniony transport na mecz, bilet wstępu oraz ciepły posiłek.

Zdjęcie 5.
Milicki KKN jest zawsze tam, gdzie jego ukochana drużyna gra…

Zdjęcie 11.
Ale w momencie rozwinięcia oprawy przez wrocławskich ultrasów, widoczność znacznie się zmniejszyła, co nie przeszkodziło Panu Kamilowi w oglądaniu meczu

Zdjęcie 12.
W przerwie była okazja do wspomnień turnieju bocci, który odbył się w przeddzień meczu w Poznaniu

Zdjęcie 13.
Weronika była z nami po raz pierwszy na meczu, ale bardzo szybko odnalazła się w naszym towarzystwie

Zdjęcie 14.
Niestety w Poznaniu przyszło nam oglądać porażkę naszego ukochanego Śląska, ale mimo tego jesteśmy z drużyną na dobre i na złe…