Wersja dla osób niedowidzących

Sport i Turystyka

KKN Milicz na meczu koszykarskiego Śląska
29.03.2015

Nasi kibice skupieni wokół milickiego Klubu Kibiców Niepełnosprawnych, wspierają dopingiem już nie tylko piłkarzy wrocławskiego Śląska. Jeżdżą również na mecze siatkarek Impelu Wrocław, koszykarzy WKS-u Śląsk, a wkrótce będą kibicować również żużlowcom wrocławskiej Sparty.

29 marca nasi kibice związani z KKN-em Milicz kibicowali koszykarzom wrocławskiego Śląska, którzy w derbach Dolnego Śląska grali z Turowem Zgorzelec. Emocji było co niemiara, ale po meczu cieszyli się nasi.

29 marca wybrali się do wrocławskiej hali Orbita na koszykarskie derby Dolnego Śląska. Wrocławianie podejmowali aktualnego mistrza Polski Turów Zgorzelec. Zainteresowanie widowiskiem było na tyle duże, że wrocławska Orbita wypełniła się po brzegi. Nasi kibice wśród tłumu dopingujących wrocławską ekipę dostrzegli m.in.  legendę koszykarskiego Śląska Macieja Zielińskiego i naszego dobrego znajomego pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych Jarosława Dudę. Mecz był bardzo emocjonujący. Przez pierwsze trzy kwarty ton grze nadawali faworyzowani goście. Koszykarze Turowa szybko osiągnęli kilkunastopunktową przewagę i spokojnie kontrolowali mecz. W finałowej kwarcie obudzili się wrocławianie, zaczęli grać agresywniej, a przede wszystkim skuteczniej. Końcówka meczu była niezwykle dramatyczna. Nasi doszli rywali i półtorej minuty przed końcem objęli prowadzenie, którego już nie oddali. Przy prowadzeniu wrocławian 101:99 rywale mieli piłkę i 27 sekund na odrobienie strat. Wrocławianie jednak nie dali sobie wyrwać zwycięstwa i mecz zakończył się niespodziewanym triumfem Śląska. Nasi kibice otrzymali bilety od swoich kolegów z wrocławskiego KKN-u, z którym od dłuższego czasu kibicujemy.

Zdjęcie nr 1.
W oczekiwaniu na mecz, niektórzy trochę się chyba nudzili

Zdjęcie nr 2.
Niepokój w oczach pana Stefana nie dziwił, w końcu rywalem naszych koszykarzy był aktualny mistrz Polski

Zdjęcie nr 3.
Prezentacja koszykarzy wrocławskiego Śląska

Zdjęcie nr 4.
Naszym koszykarzom kibicowali legenda Śląska Maciej Zieliński, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Jarosław Duda, i niespełniona nadzieja Śląska Mirosław Łopatka