Wersja dla osób niedowidzących

Sport i Turystyka

Wyjazd do Gliwic
26.09.2016

26 września, 20 osób z niepełnosprawnością  zrzeszonych w Klubie Kibiców Niepełnosprawnych,  uczestniczyło w wyjazdowym meczu Śląska Wrocław , który został rozegrany w Gliwicach z miejscowym Piastem.

Droga do Gliwic minęła nam bardzo szybko i bez problemów docieramy na mecz zgodnie z naszym planem podróży. Po drodze jeden szybki postój, który był doskonałą okazją do wspólnego spotkania przyjaciół i integracji.
Wejście na Stadion Miejski w Gliwicach odbyło się bardzo sprawnie i dzięki uprzejmości gospodarzy mogliś my zasiąść na ich trybunie, gdzie ostatecznie meldujemy się około 30  minut przed pierwszym gwizdkiem. Tego dnia nie było zorganizowanej grupy kibiców WKS-u, ponieważ po meczu w Krakowie zostali oni ukarani jednym meczem zakazu organizacji wyjazdu na mecz ekstraklasy i byliśmy jedynymi przedstawicielami Śląska Wrocław na gliwickim obiekcie.
         Na boisku po zaciętej i emocjonującej grze, mecz zakończył się remisem 1-1. Bramka dla Śląska padła w 90 minucie meczu z rzutu karnego, a gospodarze wyrównali w ostatniej akcji meczu, kiedy boiskowy zegar wskazywał 94 minutę! Po meczu piłkarze przyszli podziękować za doping, niestety ich humory nie były najlepsze. O tym, że Śląsk ma najlepszych kibiców na świecie mógł przekonać się największy walczak na boisku, Mariusz Pawelec, którego nasi kibice wsparli dobrym słowem i mocno wyściskali dodając siły na kolejne mecze!Droga powrotna minęła bardzo szybko i już przed północą byliśmy w domach.
          W ramach projektu każdy z kibiców miał zapewniony transport na mecz, bilet wstępu oraz ciepły posiłek. Na spotkanie Gliwic udaliśmy się w ramach projektu "Na sportowo", który finansowany jest ze środków Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Zdjęcie 1.
Cała grupa na tle klubowego autokaru Śląska Wrocław

Zdjęcie  2.
Pan Bartosz dumnie prezentuje barwy milickiego KKN-u

Zdjęcie 3.
W Gliwicach mieliśmy możliwość zasiąść przy samej murawie, skąd widok na mecz  był znakomity

Zdjęcie 8.
Michał Fitas bardzo sprawnie załatwił wszystkie formalności dotyczące naszego pobytu w Gliwicach

Zdjęcie 9.
Tym razem obyło się bez szczegółowej kontroli wchodzących kibiców na sektor

Zdjęcie 10.
Transmisję na żywo prowadziła sportowa stacja Eurosport, a my mogliś my mieć na to podgląd

Zdjęcie 15.
Kibice gospodarzy dopingowali swoich piłkarzy, mimo słabej postawy w nowym sezonie

Zdjęcie 16.
Widoczność z naszego sektora była wyśmienita

Zdjęcie 17.
Sztab szkoleniowy Śląska Wrocław bardzo energicznie reagował na boiskowe poczynania

Zdjęcie 18.
Najgłośniejszy kibic na gliwickim Stadionie Miejskim

Zdjęcie 19.
Pusty sektor gości to konsekwencja kary, jaką wrocławscy fani dostali po meczu w Krakowie

Zdjęcie 20.
Usytuowanie kibiców przy samej murawie dawało możliwość bardzo bliskiego kontaktu z piłkarzami

Zdjęcie 21.
Radość Pana Adama bezcenna

Zdjęcie 22.
90 minuta i rzut karny dla Śląska