Wersja dla osób niedowidzących
Tu możesz rozliczyć PIT
20.04.2018

W związku ze zbliżającym się czasem rozliczenia z podatku dochodowego, pragniemy zwrócić się do Państwa z prośbą o podarowanie 1 procentu na szerokorozumianą rehabilitację przystosowującą do życia społecznego, w szczególności dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. 

 

Zapraszamy na Koncert
13.04.2018

Wielki sukces Milickiego Stowarzyszenia! Pragniemy z dumą ogłosić, że organizujemy kolejny koncert charytatywny. Jego gwiazdą będzie wieloletnia wokalistka zespołu Varius Manx – Monika Kuszyńska. Jest to tym bardziej niezwykłe wydarzenie, ponieważ wraca ona do Milicza po 12 latach od jej ostatniego koncertu. Dlatego też jesteśmy zaszczyceni, że przyjeżdża ona właśnie do nas. Mamy nadzieję, że cieszą się Państwo wraz z nami i licznie przybędą na ten koncert, słuchając wspólnie przepięknych utworów o nietuzinkowej treści. 

Zakup roweru dla osób niepełnosprawnych
16.03.2018

W dniu dzisiejszym nasza baza transportowa powiększyła się o nowy pojazd. Tym razem zakupiliśmy rower dla osób niepełnosprawnych. 

Radio Wrocław o koncercie
16.03.2018

Z przyjemnością informujemy, że Koncert Charytatywny z udziałem Moniki Kuszyńskiej przyciągnął uwagę Radia Wrocław, które umieściło informację o nim na swojej stronie internetowej. Niestety, tym razem nie udało się pozyskać ich patronatu, ale jesteśmy wdzięczni za artykuł na stronie, który z pewnością pomoże nam w pozyskaniu nowych uczestników. Jednocześnie liczymy na obecność w audycji Radia Wrocław, co również byłoby olbrzymim wsparciem dla naszego koncertu. Wydarzenie będzie miało miejsce 13.04.2018 r. w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu. Dziękujemy za pomoc w promocji koncertu!

Przetarg
13.03.2018

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych: Dostarczenie dwudziestoosobowego autobusu, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób na wózkach.

Zapytanie ofertowe
08.03.2018

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych ogłasza zapytanie ofertowe na zakup wraz z dostarczeniem zestawu do terapii RSA BIOFEEDBACK.  Oferty należy składać na wzorze formularza ofertowego.

 

Strona Główna

Udana zbiórka na festynie
22.07.2017

W minioną sobotę 22 lipca w Godnowej odbył się VIII Charytatywny Festyn Rodzinny pn. „Imieniny bociana”, którego Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych było współorganizatorem, a organizatorami całej imprezy było Stowarzyszenie „Godnowa Przylesie” oraz Rada Sołecka Godnowej. Podczas festynu odbyła się zbiórka publiczna na rower dostosowany do osób z niepełnosprawnością. 

Na festynie nie zabrakło dużo ciekawych atrakcji oraz zabaw animacyjnych dla dzieci, które poprowadziła pani Milena z przedszkola w MSPDiON. Dzieciom humory dopisały, pogoda nas nie zawiodła i wszyscy mogli się świetnie bawić oraz korzystać z różnych form atrakcji. Na koniec zabaw, niespodzianką animacyjną okazały się różnego typu przedmioty i zwierzątka zrobione z baloników.
 
W trakcie festynu była prowadzona zbiórka publiczna. Wolontariusze z MSPDiON zaopatrzeni w puszki krążyli po całym placu tak, aby zebrać środki na szczytny cel jakim jest specjalistyczny rower dla osób z niepełnosprawnością. Oczywiście nie moglo zabraknąć znamienitych nagród, ktore bardzo szybko rozeszły się w trakcie naszego festynu. Wśród nagród można było dostrzec różnego rodzaju koszulki, kurtki, płyty, plecaki, autografy, art. papiernicze, piłeczki, kalendarze itp.
 
Na imprezę zawitali motocykliści na swoich wspaniałych maszynach, na których każdy mógł sobie usiąść i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło również bryczki konnej, gdzie chętnych do przejażdżki nie brakowało. Odbyły się również występy zespołów muzycznych, jednym z gości wieczoru był nasz wspaniały zespół „Raj Story”, który specjalnie na tę okazję zaśpiewał piosenkę o Bocianie. Drugim gościem wieczoru była Milicka Orkiestra Dęta, która zagrała wiele światowych przebojów we własnej aranżacji. Po występach odbyła się dla wszystkich zgromadzonych zabawa taneczna. 
 
Cel naszego festynu był naprawdę szczytny, a mianowicie zbiórka na specjalistyczny rower dla osób z niepełnosprawnością zakończyła się wielkim sukcesem. Po festynie zabraliśmy się za liczenie naszych puszek. Udało się… dzięki pomocy wszystkich ludzi oraz hojności zebranych na festynie niebawem będziemy mogli pochwalić się nowym rowerem. Do tego niestety długa droga, aczkolwiek mamy już niemałą cegiełkę a dokładnie 2001,89 zł!!! Dziękujemy  wolontariuszom za zorganizowanie zbiórki publicznej Patrykowi Bielickiemu, Marcie Makowieckiej, Katarzynie Król i Honoracie Owczarek-Plewce.
 
W imieniu Alicji Szatkowskiej Prezes MSPDiON oraz Andrzeja Kątnika Sołtysa Godnowej i wszystkich wolontariuszy organizujących powyższą imprezę, dziękujemy za pomoc i ogromne wsparcie duchowe i finansowe :)
 
Dokładnie:
Nadleśnictwo Milicz i Nadleśniczy Janusz Łabuda , Art - Zbyt w Miliczu - Andrzej Wojtyczka Bogdan Michalak, Sklep firmowy Husqwarna, Biuro rachunkowo prawne "LEKSUS" - Henryk Lech, Milplast - Paweł Wachowiak , Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miliczu, FHU Pap-art Sklep Papierniczy Agnieszka Małańczak, Jadwiga Janczura - radna Gminy Milicz, Edyta Jachimowska, Bank Spółdzielczy w Miliczu, Bar u Bartka - Średzina (Trzebicko), Sklep drzewny Piotr Dziedzic, Sklep spożywczy w Średzinie p. Dajczmanów, Hurtownia "MILMLECZ", Łaniak Arek -"Malsad", Piotr Zajiczek, Witold Barbara Gosthorska, LONGWOLF - Małgorzata i Martin Vlk , Firma "KOSZ", Firma " BARYŁA - BUD Bartosz Król, Beata Iwanicka, Fundacja Aleja Gwiazd, Państwowa Straż Pożarna w Miliczu, Komenda Powiatowa Policji w Miliczu, Agata Czernik, , WTS Sparta Wrocław, Narodowe Forum Muzyki, Odzież i bielizna znanych marek - Chemise, Martyna Waszak, Warsztat Terapii Zajęciowej w Miliczu, Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej, SOS Milicz, Michał Glinka,Ośrodek Sportu i Rekreacji, Kryta pływalnia "milicka FALA".
 
Osobne podziękowania kierujemy dla Jana Gryglewicza powożącego bryczką , Jacka Szulgacza za oświetlenie placu, Ryszarda Polowego za dostarczenie sceny oraz mieszkankom  Godnowej, które upiekły przepyszne domowe ciasta.
 
Paniom pracującym przy stoiskach z nagrodami i smakołykami oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie i organizację Festynu WSZYSTKIM ZA WSZYSTKO OGROMNIE DZIĘKUJEMY :)
 
 
 
Zdjęcie nr 1.
Kasia jako wolontariuszka zbierała pieniążki do puszki…
 
Zdjęcie nr 2.
…razem z nią nie mogło zabraknąć Honoraty i jej męża.
 
Zdjęcie nr 3.
Jeszcze się festyn nie rozpoczął a miejsca już prawie były zapełnione.
 
Zdjęcie nr 4.
W trakcie festynu można było podziwiać rękodzieła wykonane przez państwa Łaczmańskich.
 
Zdjęcie nr 5.
Sołtys Godnowej witał zaproszonych gości.
 
Zdjęcie nr 6.
Jak widać ludzi przybywało z minuty na minutę.
 
Zdjęcie nr 7.
Kolejnym wolontariuszem był Patryk który z puszką krążył po placu aby zebrać jak najwięcej na tak szczytny cel.
 
Zdjęcie nr 8.
Pdczas festynu można bylo na żywo zobaczyć jak wygląda jeden z rowerów dostosowanych do osób z niepełnosprawnością.
 
Zdjęcie nr 9.
Na tablicach można było oglądać zdjęcia z wycieczek rowerowych oraz rowerów jakie są potrzebne osobom niepełnosprawnym.
 
Zdjęcie nr 10.
Zespół „RAJ STORY” przygotowuje się do występu.
 
Zdjęcie nr 11.
Chętnych po nagrody nie brakowało.
 
Zdjęcie nr 12.
Mozna powiedzieć iż festyn rozpoczął się pełna parą. Bociany w gnieździe wylądowały, przyszedł czas na atrakcje!
 
Zdjęcie nr 13.
Pierwszą atrakcją były animacje poprowadzonę przez naszą animatorkę Milenę
 
Zdjęcie nr 14.
Uśmiechów przy tym było co nie miara :)
 
Zdjęcie nr 15.
A na koniec pan Sołtys za tak wspaniałą rozgrzewkę na scenie rozdawał dzieciom smakołyki :)
 
Zdjęcie nr 16.
Kolejną atrakcją były motocykle. Chętnych do podziwiania nie brakowało.
 
Zdjęcie nr 17.
Idą, idą maluszki do swej krasnoludki. Animacji ciąg dalszy.
 
Zdjęcie nr 18.
Nasz Michał podczas animacji także świetnie się bawił.
 
Zdjęcie nr 19.
Każdy co mógł, nawet grosik nam wrzucił:)
 
Zdjęcie nr 20.
Irek i Patryk jak zawsze gotowi do działania.
 
Zdjęcie nr 21.
Pani Prezes Alicja Szatkowska w oczekiwaniu na występ „RAJ STORY”.
 
Zdjęcie nr 22.
No to zaczynamy…
 
Zdjęcie nr 23.
…Wojtek i jego saksofon jak zawsze dali radę…
 
Zdjęcie nr 24.
… i reszta ekipy również:)
 
Zdjęcie nr 25.
Adam jak zawsze świetnie gra.
 
Zdjęcie nr 26.
Jak widać po uśmiechach na twarzy, występ bardzo się podobał.
 
Zdjęcie nr 27.
I wszyscy klaszczemy…
 
Zdjęcie nr 28.
…a Bartek daje popis na gitarze:)
 
Zdjęcie nr 29.
Naszym wolontariuszkom jak zawsze humory dopisywały podczas imprezy :)
 
Zdjęcie nr 30.
Sołtys jak zawsze w dobrym humorze, zdjęcie z boćkiem obowiązkowe.
 
Zdjęcie nr 31.
Jeden z najmłodszych członków Milickiej Orkiestry Dętej…
 
Zdjęcie nr 32.
…i cały jej skład w ciekawej aranżacji symfonicznej
 
Zdjęcie nr 33.
Panie z Godnowa miały ręce pełne roboty.
 
Zdjęcie nr 34.
Tak wspaniałą bryczka była możliwość pojeździć…
 
Zdjęcie nr 35.
…a chętnych nie brakowało:)
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA