Wersja dla osób niedowidzących
---> NASZE LICYTACJE
01.07.2018

Opieka wytchnieniowa w Polsce jest ważnym, ale pomijanym i bagatelizowanym problemem. Ciężko sobie wyobrazić, jak trudne jest zajmowanie się osobą ze sprzężoną niepełnosprawnością, gdyż wymaga ona całodobowej opieki. W rezultacie, pochłonięci swoimi obowiązkami opiekunowie nie mają czasu na ważne dla życia codziennego sprawy, m.in. wyjazd do lekarza, przez co zaniedbują swoje własne zdrowie. Dzieci, którymi trzeba się zająć naturalnie z wiekiem rosną, nabierają wagi, a ich rodzicom coraz szybciej ubywa sił. Trudno jest jednak mówić o rehabilitacji u rodziców, a przecież przy codziennej pomocy osobie ze sprzężoną niepełnosprawnością np. przy wchodzeniu do wanny nietrudno nabawić się urazów kręgosłupa. Nie raz zdarzały się sytuacje, że rodzina została bez środków do życia przez to, że jej żywiciel przez uraz został pozbawiony źródła dochodu. Rodzice jednak nie potrzebują dodatkowych pieniędzy, a naszej pomocy, naszego profesjonalnego sprzętu i naszego czasu. Dlatego też Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych wychodzi tym potrzebom naprzeciw.

Sprzedajemy medal z MŚ 2014!
28.05.2018

OFICJALNIE OGŁASZAMY! – Na naszym profilu w portalu Charytatywni Allegro pojawiła się już licytacja prawdziwego białego kruka, gratki dla każdego fana siatkówi - Złotego Medalu za Mistrzostwa Świata 2014 w Piłce Siatkowej Mężczyzn! Medal upamiętnia wspaniałe chwile, ponieważ został wywalczony przez naszych reprezentantów po bardzo zaciętym, lecz wygranym 3:1 spotkaniu finałowym z Brazylią. Tę piękną pamiątkę z wielkiego turnieju, organizowanego przecież w Polsce, możecie Państwo nabyć dzięki uprzejmości pana Mirosława Wachowiaka, Wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Prezesa Fundacji Alei Gwiazd, pana Sławomira Jachimowskiego, Wiceprezesa Fundacji Alei Gwiazd i pana Stanisława Łopacińskiego, Wiceprezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Byliśmy na Alei Gwiazd!
27.05.2018

W sobotę, 19 maja 2018 roku podopieczni Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych wraz z opiekunami mieli zaszczyt gościć na wielkiej, ogólnopolskiej imprezie – Alei Gwiazd Siatkówki. W wydarzeniu mieliśmy okazję uczestniczyć dzięki uprzejmości pana Mirosława Wachowiaka, Wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Prezesa Fundacji Alei Gwiazd i pana Sławomira Jachimowskiego, Wiceprezesa Fundacji Alei Gwiazd.

Zaproszenie na warsztaty
22.05.2018
Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zaprasza uczestników projektu „Mogę, potrafię, pracuję” na warsztaty z zakresu kompetencji zawodowych.
 
Wyjazd do Mrzeżyna
21.05.2018

W dniach 29 kwiecień – 5 maja 2018 roku w Ośrodku wczasowym „Alga Aktiv” w Mrzeżynie Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół dzieci i Osób Niepełnosprawnych zorganizowało siedmiodniowe warsztaty, w których udział wzięło 45 osób, były to rodziny z małymi dziećmi z niepełnosprawnością.

Wyniki konkursu
21.05.2018
LISTA NAGRODZONYCH PRAC PRZEGLĄDU MAŁYCH FORM TEATRALNYCH – CIEKAWE MIEJSCA DOLINY BARYCZY „CUDZE CHWALICIE SWEGO, NIE ZNACIE”.
 
Po obejrzeniu przez Jury w dniach 04.05.18r. - 09.05.18r. jedenastu inscenizacji Przeglądu Małych Form Teatralnych – ciekawe miejsca Doliny Baryczy pn. „Cudze chwalicie swego, nie znacie”.
Ocenie Jury podlegało:
1. Dobór repertuaru.
2. Kostiumy.
3. Ruch sceniczny.
4. Ogólny wyraz artystyczny (dziecięca zabawa w teatr).
5. Umiejętności komunikacyjne.
6. Poprawnie technicznie nakręcony film (obraz, dźwięk, oryginalny pomysł, wykonanie, wkład pracy).
 

Strona Główna

Memoriał Kamili Skolimowskiej
15.08.2017

15 sierpnia fani sportów lekkoatletycznych wybrali się do Warszawy na PGE Narodowy, gdzie odbył się Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej. 

26 osobowa grupa spotkała się na dziedzińcu przy Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, gdzie około godziny 9:00 wyruszyła do Warszawy na Stadion Narodowy, aby dopingować naszym sportowcom podczas zawodów. Był to pierwszy taki wyjazd organizowany przez nasze Stowarzyszenie, a chętnych nie brakowało, którzy również z bliska chcieli zobaczyć gwiazdy sportów lekkoatletycznych. 
 
Gdy przybyliśmy na miejsce udaliśmy się na piknik odbywający się przy samym stadionie. Wchodząc tak wielką grupą nie mogliśmy być nie zauważeni. Z uśmiechem na ustach podbiegł do nas konferansjer tego festynu witając nas z otwartymi rękami. Krótko mówiąc nie dało się nie słyszeć że Milickie Stowarzyszenie po raz kolejny znajduje się w trasie.
 
Podczas festynu była okazja do spotkania się z paraolimpijczykami i animatorami sportu. Mieliśmy możliwość zrobienia sobie wspólnych fotografii z warszawską drużyną amerykańskiego futbolu. Co istotne była to też okazja do wypróbowania specjalistycznych handbików dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Po chwili ruszyliśmy na PGE Narodowy. W wydarzeniu udział wzięło ok. 35 tyś kibiców, którzy chcieli zobaczyć naszych biało czerwonych lekkoatletów.
 
Jak wiadomo na takich zawodach nie mogło zabraknąć rekordzistki świata w rzucie młotem Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka czy również Piotra Małachowskiego. W zawodach również brały udział osoby z niepełnosprawnością. Lekkoatleci rywalizowali między sobą w różnych konkurencjach, m.in.: rzucie młotem, rzucie dyskiem, pchnięciu kulą, skoku wzwyż, skoku o tyczce oraz biegach na 100 m i na 110 m przez plotki. 
Wszystkim bardzo się podobało pomimo wielu godzin jazdy każdy był zachwycony, że mógł wziąć udział w takim wydarzeniu.
 
PS. Czy nie było by fajnie gdyby do nas teraz przyjechali? Zobaczymy :)
 
 
 
Zdjęcie nr 1.
Pamiątkowe zdjęcie uczestników wyjazdu przed stadionem Narodowym.
 
Zdjęcie nr 2.
Wszyscy dotarli, to można ruszać na stadion.
 
Zdjęcie nr 3.
A przed stadionem wiele atrakcji, jedną z nich była możliwość przejażdżki na handbikem.
 
Zdjęcie nr 4.
Pan Heniu jak zawsze gotowy do działania, świetnie poradził sobie w wyciskaniu sztangi.
 
Zdjęcie nr 5.
Każdy kto chciał mógł przymierzyć kask zawodników rugby…
 
Zdjęcie nr 6.
… Adam również skorzystał z takiej możliwości.
 
Zdjęcie nr 7.
Orkiestra dęta zagrała na początku całej imprezy…
 
Zdjęcie nr 8.
… i odbyła się prezentacja zawodników biorących udział w memoriale.
 
Zdjęcie nr 9.
Pan Irek nie mógł doczekać się rozpoczęcia konkurencji…
 
Zdjęcie nr 10.
… a pierwszą z nich był bieg na 100 m.
 
Zdjęcie nr 11.
Tak prezentował się cały stadion od środka.
 
Zdjęcie nr 12.
Patryk jak zawsze z uśmiechem na twarzy …
 
Zdjęcie nr 13.
… również Grzegorz z mamą zrobili sobie zdjęcie na tle stadionu.
 
Zdjęcie nr 14.
I jest nasza Mistrzyni Anita Włodarczyk.
 
Zdjęcie nr 15.
Chłopaki jak zawsze głośno dopingują.
 
Zdjęcie nr 16.
Piątka ze słonikiem obowiązkowa :)
 
Zdjęcie nr 17.
Kacper i Adrian wraz z Ryanem Crouserem…
 
Zdjęcie nr 18.
… i jeszcze jedno a tym razem z Konradem Bukowieckim.
 
Zdjęcie nr 19.
Pozdrawiamy wszystkich ze stadionu, żałujcie że was nie było:)
 
Zdjęcie nr 20.
Jeszcze jedno wspólne zdjęcie ze środka stadionu…
 
Zdjęcie nr 21.
… i trochę zmęczeni, ale jak widać zadowoleni wracamy do domu:)
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA