Wersja dla osób niedowidzących
Tu możesz rozliczyć PIT
20.04.2018

W związku ze zbliżającym się czasem rozliczenia z podatku dochodowego, pragniemy zwrócić się do Państwa z prośbą o podarowanie 1 procentu na szerokorozumianą rehabilitację przystosowującą do życia społecznego, w szczególności dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. 

 

Na koncercie HURT'U
13.01.2018

13 stycznia br. przedstawiciele Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych wybrali się do Starego Klasztoru we Wrocławiu na koncerty kapel rockowych tj. Trzynasta w Samo Południe, Hurt i Koniec Świata organizowanych w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Warsztat kulturalny
13.01.2018

W ramach programu „ Kierunek edukacja i rozwój ”- współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 – 13.01.2018  r. odbył się warsztat kulturalny. 

Bal karnawałowy OR-W
11.01.2018

11 stycznia odbył się już kolejny bal karnawałowy, w którym brali udział uczniowie z ośmiu oddziałów szkolnych. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy dla uczniów jak i nauczycieli. Wszyscy bawili się przy świetnej muzyce i bardzo fajnie udekorowanej sali. Nikt z uczestników nie mógł powiedzieć, że się nudzi bo oprócz tańców na parkiecie były także konkursy z nagrodami, a na sam koniec poczęstunek dla wszystkich uczestników. Kolejny bal niestety dopiero za rok i już niektórzy z tegorocznych uczestników nie mogą się doczekać.

Warsztaty ogólnorozwojowe
07.01.2018

W dniach 5 – 7 stycznia 2018 roku w Ośrodka  „Olimp” w Szklarskiej Porębie odbyły się trzydniowe warsztaty ogólnorozwojowe dla małych dzieci oraz ich rodzeństwa połączone z warsztatami dla rodziców, w których udział wzięło 40 osób, w tym 12 dzieci z niepełnosprawnością. 

Konkurs kolęd i pastorałek
05.01.2018

5 stycznia w Ośrodku Kultury w Miliczu w okresie bożonarodzeniowym odbyła się II EDYCJA KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK pn. „Hej kolęda, kolęda”.

Strona Główna

Memoriał Kamili Skolimowskiej
15.08.2017

15 sierpnia fani sportów lekkoatletycznych wybrali się do Warszawy na PGE Narodowy, gdzie odbył się Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej. 

26 osobowa grupa spotkała się na dziedzińcu przy Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, gdzie około godziny 9:00 wyruszyła do Warszawy na Stadion Narodowy, aby dopingować naszym sportowcom podczas zawodów. Był to pierwszy taki wyjazd organizowany przez nasze Stowarzyszenie, a chętnych nie brakowało, którzy również z bliska chcieli zobaczyć gwiazdy sportów lekkoatletycznych. 
 
Gdy przybyliśmy na miejsce udaliśmy się na piknik odbywający się przy samym stadionie. Wchodząc tak wielką grupą nie mogliśmy być nie zauważeni. Z uśmiechem na ustach podbiegł do nas konferansjer tego festynu witając nas z otwartymi rękami. Krótko mówiąc nie dało się nie słyszeć że Milickie Stowarzyszenie po raz kolejny znajduje się w trasie.
 
Podczas festynu była okazja do spotkania się z paraolimpijczykami i animatorami sportu. Mieliśmy możliwość zrobienia sobie wspólnych fotografii z warszawską drużyną amerykańskiego futbolu. Co istotne była to też okazja do wypróbowania specjalistycznych handbików dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Po chwili ruszyliśmy na PGE Narodowy. W wydarzeniu udział wzięło ok. 35 tyś kibiców, którzy chcieli zobaczyć naszych biało czerwonych lekkoatletów.
 
Jak wiadomo na takich zawodach nie mogło zabraknąć rekordzistki świata w rzucie młotem Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka czy również Piotra Małachowskiego. W zawodach również brały udział osoby z niepełnosprawnością. Lekkoatleci rywalizowali między sobą w różnych konkurencjach, m.in.: rzucie młotem, rzucie dyskiem, pchnięciu kulą, skoku wzwyż, skoku o tyczce oraz biegach na 100 m i na 110 m przez plotki. 
Wszystkim bardzo się podobało pomimo wielu godzin jazdy każdy był zachwycony, że mógł wziąć udział w takim wydarzeniu.
 
PS. Czy nie było by fajnie gdyby do nas teraz przyjechali? Zobaczymy :)
 
 
 
Zdjęcie nr 1.
Pamiątkowe zdjęcie uczestników wyjazdu przed stadionem Narodowym.
 
Zdjęcie nr 2.
Wszyscy dotarli, to można ruszać na stadion.
 
Zdjęcie nr 3.
A przed stadionem wiele atrakcji, jedną z nich była możliwość przejażdżki na handbikem.
 
Zdjęcie nr 4.
Pan Heniu jak zawsze gotowy do działania, świetnie poradził sobie w wyciskaniu sztangi.
 
Zdjęcie nr 5.
Każdy kto chciał mógł przymierzyć kask zawodników rugby…
 
Zdjęcie nr 6.
… Adam również skorzystał z takiej możliwości.
 
Zdjęcie nr 7.
Orkiestra dęta zagrała na początku całej imprezy…
 
Zdjęcie nr 8.
… i odbyła się prezentacja zawodników biorących udział w memoriale.
 
Zdjęcie nr 9.
Pan Irek nie mógł doczekać się rozpoczęcia konkurencji…
 
Zdjęcie nr 10.
… a pierwszą z nich był bieg na 100 m.
 
Zdjęcie nr 11.
Tak prezentował się cały stadion od środka.
 
Zdjęcie nr 12.
Patryk jak zawsze z uśmiechem na twarzy …
 
Zdjęcie nr 13.
… również Grzegorz z mamą zrobili sobie zdjęcie na tle stadionu.
 
Zdjęcie nr 14.
I jest nasza Mistrzyni Anita Włodarczyk.
 
Zdjęcie nr 15.
Chłopaki jak zawsze głośno dopingują.
 
Zdjęcie nr 16.
Piątka ze słonikiem obowiązkowa :)
 
Zdjęcie nr 17.
Kacper i Adrian wraz z Ryanem Crouserem…
 
Zdjęcie nr 18.
… i jeszcze jedno a tym razem z Konradem Bukowieckim.
 
Zdjęcie nr 19.
Pozdrawiamy wszystkich ze stadionu, żałujcie że was nie było:)
 
Zdjęcie nr 20.
Jeszcze jedno wspólne zdjęcie ze środka stadionu…
 
Zdjęcie nr 21.
… i trochę zmęczeni, ale jak widać zadowoleni wracamy do domu:)
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA