Wersja dla osób niedowidzących
Konferencja z okazji 25-lecia Stowarzyszenia
23.11.2018

Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić Państwu, że Milickie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w tym roku obchodzi okrągłą rocznicę działalności. Już 25 lat jesteśmy z wami, przechodząc długą drogę od Ośrodka Dziennego Pobytu po kompleksowe wsparcie osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. W związku z tym zarząd organizacji podjął decyzję o podzieleniu się z państwem naszymi doświadczeniami podczas zaplanowanej konferencji, która odbędzie się 23 listopada 2018 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika (ul. Armii Krajowej 7). 

Zbieramy na Pokój Wytchnień podczas Imienin Bociana
21.07.2018

Po raz kolejny we współpracy z Radą Sołecką Godnowej oraz Stowarzyszenia Godnowa Przylesie, Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zawarło porozumienie w związku z organizacją IX już edycji Charytatywnego Festynu Rodzinnego pn. Imieniny Bociana. To kolejna impreza która będzie łączyła przyjemne z pożytecznym ponieważ w tym roku celem naszej zbiórki będzie program #PokójWytchnień, którego ideą jest umożliwienie opiekunom osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami znalezienie czasu na potrzeby dnia codziennego, tj. wizyty u lekarza, sanatorium, spotkania z rodziną i przyjaciółmi czy najzwyklejszy odpoczynek, jednocześnie zapewniając kompleksową opiekę osobom dotkniętym przez los.

Nowy pojazd w naszej flocie
06.07.2018

Nasza baza transportowa po raz kolejny powiększyła się o nowy pojazd – tym razem jest to Autobus Mercus MB Sprinter. Jest to samochód na bazie podzespołów auta Mercedes-Benz Sprinter z zabudową firmy Mercus. Nowy nabytek Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych został dofinansowany z pieniędzy otrzymanych od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Mobilni Geograficznie VI” w ramach programu pod nazwą „Program wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze „D”.

Trening ze Śląskiem Wrocław
05.07.2018

5 lipca podopieczni Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, którzy na co dzień trenują z drużyną "Piłkarski Tryb Życia", mieli okazję oglądać trening piłkarzy Śląska Wrocław oraz rozegrać z nimi krótki mecz sparingowy.

Wiemy, ile zebraliśmy na ACM 2018
02.07.2018

Dnia 2 lipca 2018 roku, czyli w pierwszy dzień pracy po American Cars Manii, podczas której prowadziliśmy zbiórkę do puszek, wyznaczone do tego osoby zabrały się do liczenia uzbieranych pieniędzy. Środki zostaną przekazane na działanie programu Pokój Wytchnień, który zapewnia opiekę osobom z niepełnosprawnościami sprzężonymi, dając rodzicom właśnie tytułowe „wytchnienie”.

Święto amerykańskiej motoryzacji ze Finałem AKCJI LICYTACJI w tle
01.07.2018

Kolejna edycja American Cars Manii już za nami - Wspaniałe samochody, smaczne jedzenie i nastrojowa muzyka, a to wszystko w klimacie prawdziwego, amerykańskiego festynu. Jednak reprezentantom Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przyświecał również inny cel – Finał Akcji Licytacji #PokójWytchnień połączony ze zbiórką do puszek, z której dochód zostanie przeznaczony na program Pokój Wytchnień.

Strona Główna

Wyjazd na bryczki
26.07.2017

Dnia 26 lipca grupa przedszkolaków uczęszczających na grupę zbiorczą w ramach „Aktywnych wakacji”, po raz kolejny wybrała się na bryczki, aby podziwiać uroki Doliny Baryczy. 

W przepięknej Dolinie Baryczy jest co podziwiać! W związku z tym wyjechaliśmy na hipoterapię aby skorzystać z nieco bierniejszej formy aktywności tj. przejażdżka bryczką. Na miejscu stawiły się 2 grupy i nasza ukochana „terapeutka Basia” - konik polski, z zaprzęgiem. Wyruszyliśmy w okolice rozległego kompleksu leśnego rozciągającego się od ścieżki rowerowej aż do Kaszowa. Podróż okazała się niezapomnianą przygodą, ze względu na to, iż wielu z nas miało okazję do przejażdżki bryczką po raz pierwszy. Zaplanowaliśmy także krótszą przerwę na spożycie posiłku. Koń odpoczywał, a my delektowaliśmy się na świeżym powietrzu. To prawda, że pod gołym niebem smakuje najlepiej. 
 
Po chwili nasyceni z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do przedszkola, w którym panie przygotowały dla nas kolejną formę zabawy. Każdy z nas miał wcielić się w prawdziwego rybaka. Zatem. Przygotowaliśmy do tego specjalne przedmioty tj. wędkę z haczykiem, magnes i papierowe rybki. Dzieci z pomocą pań miały za zadanie wyłowić papierową rybkę i pomalować ją na dowolny kolor. Zadanie nie było łatwe, więc sprawiało nam wiele radości.
 
Dzieci po tak zręcznościowym zadaniu zabrały się za kolorowanie. Po skończeniu swoich pięknych dziełek, maluchy miały czas na wspólną zabawę. Był to dzień pełen wrażeń :)
 
 
Zdjęcie nr 1.
Wsiadamy do bryczki i zaraz ruszamy na przejażdżkę.
 
Zdjęcie nr 2.
Z niecierpliwością czekamy na niezapomnianą przygodę.
 
Zdjęcie nr 3.
No i ruszyliśmy…
 
Zdjęcie nr 4.
…„Baśka” jak zawsze zwarta i gotowa.
 
Zdjęcie nr 5.
A po chwili znaleźliśmy się już w pięknym lesie…
 
Zdjęcie nr 6.
Wszyscy podziwiali jak pięknie jest dokoła…
 
Zdjęcie nr 7.
..a uśmiechy nie znikały z twarzy.
 
Zdjęcie nr 8.
Każdy patrzył czy gdzieś nie ukaże się nam zwierzątko leśne.
 
Zdjęcie nr 9.
A kolejna grupa z niecierpliwością czekała na przejażdżkę.
 
Zdjęcie nr 10.
Teraz czas na drugie śniadanko.
 
Zdjęcie nr 11.
Kolejna grupa już w bryczce…
 
Zdjęcie nr 12.
…i ruszamy…
 
Zdjęcie nr 13.
…jak widać zadowolenie nie znikało z twarzy:)
 
Zdjęcie nr 14.
I nawet słoneczko postanowiło wyjść zza chmur…
 
Zdjęcie nr 15.
…i trochę nas ogrzać…
 
Zdjęcie nr 16.
…bo chwilami było troszkę chłodno.
 
Zdjęcie nr 17.
Po przejażdżce wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekało na nas zadanie…
 
Zdjęcie nr 18.
…które polegało na wyłowieniu rybki…
 
Zdjęcie nr 19.
….i pomalowaniu jej swoimi ulubionymi kolorami. 
 
Zdjęcie nr 20.
A na koniec dnia jeszcze trochę wspólnych zabaw:)
 

 

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA