Wersja dla osób niedowidzących
Tu możesz rozliczyć PIT
20.04.2018

W związku ze zbliżającym się czasem rozliczenia z podatku dochodowego, pragniemy zwrócić się do Państwa z prośbą o podarowanie 1 procentu na szerokorozumianą rehabilitację przystosowującą do życia społecznego, w szczególności dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. 

 

Zapraszamy na Koncert
13.04.2018

Wielki sukces Milickiego Stowarzyszenia! Pragniemy z dumą ogłosić, że organizujemy kolejny koncert charytatywny. Jego gwiazdą będzie wieloletnia wokalistka zespołu Varius Manx – Monika Kuszyńska. Jest to tym bardziej niezwykłe wydarzenie, ponieważ wraca ona do Milicza po 12 latach od jej ostatniego koncertu. Dlatego też jesteśmy zaszczyceni, że przyjeżdża ona właśnie do nas. Mamy nadzieję, że cieszą się Państwo wraz z nami i licznie przybędą na ten koncert, słuchając wspólnie przepięknych utworów o nietuzinkowej treści. 

Zakup roweru dla osób niepełnosprawnych
16.03.2018

W dniu dzisiejszym nasza baza transportowa powiększyła się o nowy pojazd. Tym razem zakupiliśmy rower dla osób niepełnosprawnych. 

Radio Wrocław o koncercie
16.03.2018

Z przyjemnością informujemy, że Koncert Charytatywny z udziałem Moniki Kuszyńskiej przyciągnął uwagę Radia Wrocław, które umieściło informację o nim na swojej stronie internetowej. Niestety, tym razem nie udało się pozyskać ich patronatu, ale jesteśmy wdzięczni za artykuł na stronie, który z pewnością pomoże nam w pozyskaniu nowych uczestników. Jednocześnie liczymy na obecność w audycji Radia Wrocław, co również byłoby olbrzymim wsparciem dla naszego koncertu. Wydarzenie będzie miało miejsce 13.04.2018 r. w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu. Dziękujemy za pomoc w promocji koncertu!

Przetarg
13.03.2018

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych: Dostarczenie dwudziestoosobowego autobusu, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób na wózkach.

Zapytanie ofertowe
08.03.2018

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych ogłasza zapytanie ofertowe na zakup wraz z dostarczeniem zestawu do terapii RSA BIOFEEDBACK.  Oferty należy składać na wzorze formularza ofertowego.

 

Strona Główna

Wyjazd na bryczki
26.07.2017

Dnia 26 lipca grupa przedszkolaków uczęszczających na grupę zbiorczą w ramach „Aktywnych wakacji”, po raz kolejny wybrała się na bryczki, aby podziwiać uroki Doliny Baryczy. 

W przepięknej Dolinie Baryczy jest co podziwiać! W związku z tym wyjechaliśmy na hipoterapię aby skorzystać z nieco bierniejszej formy aktywności tj. przejażdżka bryczką. Na miejscu stawiły się 2 grupy i nasza ukochana „terapeutka Basia” - konik polski, z zaprzęgiem. Wyruszyliśmy w okolice rozległego kompleksu leśnego rozciągającego się od ścieżki rowerowej aż do Kaszowa. Podróż okazała się niezapomnianą przygodą, ze względu na to, iż wielu z nas miało okazję do przejażdżki bryczką po raz pierwszy. Zaplanowaliśmy także krótszą przerwę na spożycie posiłku. Koń odpoczywał, a my delektowaliśmy się na świeżym powietrzu. To prawda, że pod gołym niebem smakuje najlepiej. 
 
Po chwili nasyceni z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do przedszkola, w którym panie przygotowały dla nas kolejną formę zabawy. Każdy z nas miał wcielić się w prawdziwego rybaka. Zatem. Przygotowaliśmy do tego specjalne przedmioty tj. wędkę z haczykiem, magnes i papierowe rybki. Dzieci z pomocą pań miały za zadanie wyłowić papierową rybkę i pomalować ją na dowolny kolor. Zadanie nie było łatwe, więc sprawiało nam wiele radości.
 
Dzieci po tak zręcznościowym zadaniu zabrały się za kolorowanie. Po skończeniu swoich pięknych dziełek, maluchy miały czas na wspólną zabawę. Był to dzień pełen wrażeń :)
 
 
Zdjęcie nr 1.
Wsiadamy do bryczki i zaraz ruszamy na przejażdżkę.
 
Zdjęcie nr 2.
Z niecierpliwością czekamy na niezapomnianą przygodę.
 
Zdjęcie nr 3.
No i ruszyliśmy…
 
Zdjęcie nr 4.
…„Baśka” jak zawsze zwarta i gotowa.
 
Zdjęcie nr 5.
A po chwili znaleźliśmy się już w pięknym lesie…
 
Zdjęcie nr 6.
Wszyscy podziwiali jak pięknie jest dokoła…
 
Zdjęcie nr 7.
..a uśmiechy nie znikały z twarzy.
 
Zdjęcie nr 8.
Każdy patrzył czy gdzieś nie ukaże się nam zwierzątko leśne.
 
Zdjęcie nr 9.
A kolejna grupa z niecierpliwością czekała na przejażdżkę.
 
Zdjęcie nr 10.
Teraz czas na drugie śniadanko.
 
Zdjęcie nr 11.
Kolejna grupa już w bryczce…
 
Zdjęcie nr 12.
…i ruszamy…
 
Zdjęcie nr 13.
…jak widać zadowolenie nie znikało z twarzy:)
 
Zdjęcie nr 14.
I nawet słoneczko postanowiło wyjść zza chmur…
 
Zdjęcie nr 15.
…i trochę nas ogrzać…
 
Zdjęcie nr 16.
…bo chwilami było troszkę chłodno.
 
Zdjęcie nr 17.
Po przejażdżce wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekało na nas zadanie…
 
Zdjęcie nr 18.
…które polegało na wyłowieniu rybki…
 
Zdjęcie nr 19.
….i pomalowaniu jej swoimi ulubionymi kolorami. 
 
Zdjęcie nr 20.
A na koniec dnia jeszcze trochę wspólnych zabaw:)
 

 

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA