Wersja dla osób niedowidzących
Tu możesz rozliczyć PIT
20.04.2018

W związku ze zbliżającym się czasem rozliczenia z podatku dochodowego, pragniemy zwrócić się do Państwa z prośbą o podarowanie 1 procentu na szerokorozumianą rehabilitację przystosowującą do życia społecznego, w szczególności dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. 

 

Zapraszamy na Koncert
13.04.2018

Wielki sukces Milickiego Stowarzyszenia! Pragniemy z dumą ogłosić, że organizujemy kolejny koncert charytatywny. Jego gwiazdą będzie wieloletnia wokalistka zespołu Varius Manx – Monika Kuszyńska. Jest to tym bardziej niezwykłe wydarzenie, ponieważ wraca ona do Milicza po 12 latach od jej ostatniego koncertu. Dlatego też jesteśmy zaszczyceni, że przyjeżdża ona właśnie do nas. Mamy nadzieję, że cieszą się Państwo wraz z nami i licznie przybędą na ten koncert, słuchając wspólnie przepięknych utworów o nietuzinkowej treści. 

Zakup roweru dla osób niepełnosprawnych
16.03.2018

W dniu dzisiejszym nasza baza transportowa powiększyła się o nowy pojazd. Tym razem zakupiliśmy rower dla osób niepełnosprawnych. 

Radio Wrocław o koncercie
16.03.2018

Z przyjemnością informujemy, że Koncert Charytatywny z udziałem Moniki Kuszyńskiej przyciągnął uwagę Radia Wrocław, które umieściło informację o nim na swojej stronie internetowej. Niestety, tym razem nie udało się pozyskać ich patronatu, ale jesteśmy wdzięczni za artykuł na stronie, który z pewnością pomoże nam w pozyskaniu nowych uczestników. Jednocześnie liczymy na obecność w audycji Radia Wrocław, co również byłoby olbrzymim wsparciem dla naszego koncertu. Wydarzenie będzie miało miejsce 13.04.2018 r. w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu. Dziękujemy za pomoc w promocji koncertu!

Przetarg
13.03.2018

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych: Dostarczenie dwudziestoosobowego autobusu, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób na wózkach.

Zapytanie ofertowe
08.03.2018

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych ogłasza zapytanie ofertowe na zakup wraz z dostarczeniem zestawu do terapii RSA BIOFEEDBACK.  Oferty należy składać na wzorze formularza ofertowego.

 

Strona Główna

Spływ kajakowy
20.08.2017

W niedzielę 20 sierpnia odbył się spływ kajakowy w ramach projektu pn.: „Aktywność drogą do sukcesu” , który dofinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki temu osoby z niepełnosprawnością mogły przełamać architektoniczne bariery i aktywnie spędzić wolny czas.

Spływ odbył się na trasie Baryczy Milicz – Sułów. Jest to jeden z najbardziej popularnych szlaków w obrębie Milicza, więc chętnych nie brakowało. W spływie wzięło udział aż 40 osób, w tym podopieczni z różnych ośrodków wsparcia m.in. z KKN GKS Katowice, katowickiego Stowarzyszenia FAON, Zdunowskiego Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy, Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Caritas Diecezji Opolskiej oraz organizatorów spływu Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Wszyscy spotkali się na starcie o godzinie 9:00 na przystani kajakowej przy ul. Krotoszyńskiej, gdzie odbyła się odprawa z panem Wojciechem ratownikiem naszego spływu. Po kilku instrukcjach udaliśmy się do kajaków i odpłynęliśmy, by podziwiać piękne krajobrazy ciągnące się wzdłuż rzeki Barycz. Właśnie między Miliczem i Sułowem Barycz efektownie wije się wśród łąk, lasów, sporo jest zatoczek, starorzeczy i drzew powalonych przez wiatr, wodę i bobry, dlatego czasami mieliśmy do ominięcia nawet spore przeszkody. W połowie trasy odbyła się krótka przerwa na odpoczynek, po czym popłynęliśmy dalej. Gdy dotarliśmy na metę wszyscy byli trochę zmęczeni, ale uśmiechy i tak nie znikały z twarzy w tak wspaniałym towarzystwie. Na koniec czekał na każdego pyszny poczęstunek w postaci grilla. A jak wiadomo po tak długiej i męczącej trasie, trzeba było się posilić. Był to bardzo aktywny dzień pełen wrażeń. Poniżej krótka relacja fotograficzna.
 
 
 
Zdjęcie nr 1.
Wszyscy zwarci i gotowi na spływ kajakowy.
 
Zdjęcie nr 2.
Z niecierpliwością wszyscy czekają, już gotowi…
 
Zdjęcie nr 3.
…ubrani w kapoki…
 
Zdjęcie nr 4.
…i zaraz można wsiadać do kajaków.
 
Zdjęcie nr 5.
Jeszcze kilka porad od pana ratownika, jak zachowywać się na wodzie.
 
Zdjęcie nr 6.
No to pierwsze osoby odpływają.
 
Zdjęcie nr 7.
Każdy czekał z niecierpliwością na swoja kolej.
 
Zdjęcie nr 8.
Spora część ekipy już odpłynęła…
 
Zdjęcie nr 9.
… no to trzeba ich dogonić.
 
Zdjęcie nr 10.
Kolejka już się zmniejszyła…
 
 
Zdjęcie nr 11.
…ostatnia para…
 
Zdjęcie nr 12.
…i wszyscy już w komplecie na rzece.
 
Zdjęcie nr 13.
Chwilka przerwy i płyniemy dalej, bo zostaniemy na samym końcu.
 
Zdjęcie nr 14.
A dziewczynom cos poszło nie tak, chyba kierunki pomyliły.
 
Zdjęcie nr 15.
Jak widać przystanki każdy robił jak się trochę zmęczył.
 
Zdjęcie nr 16.
Na relaks również przyszedł czas:)
 
Zdjęcie nr 17.
Jakiś mały zator się zrobił:)
 
Zdjęcie nr 18.
Przekąska w trakcie, jak najbardziej by naładować siły.
 
Zdjęcie nr 19.
Ciekawe jak my teraz przepłyniemy…
 
Zdjęcie nr 20.
…ale w końcu się udało, to płyniemy dalej.
 
Zdjęcie nr 21.
W trzcinie też jest nawet fajnie:)
 
Zdjęcie nr 22.
Jaka synchronizacja, od razu widać doświadczenie.
 
Zdjęcie nr 23.
Jednak w grupie raźniej się płynie.
 
Zdjęcie nr 24.
Wszyscy świetnie dawali radę.
 
Zdjęcie nr 25.
Jest super:)zmęczenie nikogo nie dopadło.
 
Zdjęcie nr 26.
Uwaga, uwaga na gałęzie wystające…
 
Zdjęcie nr 27.
…ale każdy sobie poradził z ich ominięciem.
 
Zdjęcie nr 28.
Jeszcze kawałek i dopłyniemy do celu.
 
Zdjęcie nr 29.
A tu jeszcze jedna przeszkoda, która nikomu nie sprawiła żadnych trudności:)
 
Zdjęcie nr 30.
Pyszności z grilla dla każdego, po tak męczącej wyprawie się należą:)
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA