Wersja dla osób niedowidzących
Konferencja z okazji 25-lecia Stowarzyszenia
23.11.2018

Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić Państwu, że Milickie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w tym roku obchodzi okrągłą rocznicę działalności. Już 25 lat jesteśmy z wami, przechodząc długą drogę od Ośrodka Dziennego Pobytu po kompleksowe wsparcie osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. W związku z tym zarząd organizacji podjął decyzję o podzieleniu się z państwem naszymi doświadczeniami podczas zaplanowanej konferencji, która odbędzie się 23 listopada 2018 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika (ul. Armii Krajowej 7). 

Zbieramy na Pokój Wytchnień podczas Imienin Bociana
21.07.2018

Po raz kolejny we współpracy z Radą Sołecką Godnowej oraz Stowarzyszenia Godnowa Przylesie, Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zawarło porozumienie w związku z organizacją IX już edycji Charytatywnego Festynu Rodzinnego pn. Imieniny Bociana. To kolejna impreza która będzie łączyła przyjemne z pożytecznym ponieważ w tym roku celem naszej zbiórki będzie program #PokójWytchnień, którego ideą jest umożliwienie opiekunom osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami znalezienie czasu na potrzeby dnia codziennego, tj. wizyty u lekarza, sanatorium, spotkania z rodziną i przyjaciółmi czy najzwyklejszy odpoczynek, jednocześnie zapewniając kompleksową opiekę osobom dotkniętym przez los.

Nowy pojazd w naszej flocie
06.07.2018

Nasza baza transportowa po raz kolejny powiększyła się o nowy pojazd – tym razem jest to Autobus Mercus MB Sprinter. Jest to samochód na bazie podzespołów auta Mercedes-Benz Sprinter z zabudową firmy Mercus. Nowy nabytek Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych został dofinansowany z pieniędzy otrzymanych od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Mobilni Geograficznie VI” w ramach programu pod nazwą „Program wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze „D”.

Trening ze Śląskiem Wrocław
05.07.2018

5 lipca podopieczni Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, którzy na co dzień trenują z drużyną "Piłkarski Tryb Życia", mieli okazję oglądać trening piłkarzy Śląska Wrocław oraz rozegrać z nimi krótki mecz sparingowy.

Wiemy, ile zebraliśmy na ACM 2018
02.07.2018

Dnia 2 lipca 2018 roku, czyli w pierwszy dzień pracy po American Cars Manii, podczas której prowadziliśmy zbiórkę do puszek, wyznaczone do tego osoby zabrały się do liczenia uzbieranych pieniędzy. Środki zostaną przekazane na działanie programu Pokój Wytchnień, który zapewnia opiekę osobom z niepełnosprawnościami sprzężonymi, dając rodzicom właśnie tytułowe „wytchnienie”.

Święto amerykańskiej motoryzacji ze Finałem AKCJI LICYTACJI w tle
01.07.2018

Kolejna edycja American Cars Manii już za nami - Wspaniałe samochody, smaczne jedzenie i nastrojowa muzyka, a to wszystko w klimacie prawdziwego, amerykańskiego festynu. Jednak reprezentantom Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przyświecał również inny cel – Finał Akcji Licytacji #PokójWytchnień połączony ze zbiórką do puszek, z której dochód zostanie przeznaczony na program Pokój Wytchnień.

Strona Główna

Spływ kajakowy
20.08.2017

W niedzielę 20 sierpnia odbył się spływ kajakowy w ramach projektu pn.: „Aktywność drogą do sukcesu” , który dofinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki temu osoby z niepełnosprawnością mogły przełamać architektoniczne bariery i aktywnie spędzić wolny czas.

Spływ odbył się na trasie Baryczy Milicz – Sułów. Jest to jeden z najbardziej popularnych szlaków w obrębie Milicza, więc chętnych nie brakowało. W spływie wzięło udział aż 40 osób, w tym podopieczni z różnych ośrodków wsparcia m.in. z KKN GKS Katowice, katowickiego Stowarzyszenia FAON, Zdunowskiego Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy, Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Caritas Diecezji Opolskiej oraz organizatorów spływu Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Wszyscy spotkali się na starcie o godzinie 9:00 na przystani kajakowej przy ul. Krotoszyńskiej, gdzie odbyła się odprawa z panem Wojciechem ratownikiem naszego spływu. Po kilku instrukcjach udaliśmy się do kajaków i odpłynęliśmy, by podziwiać piękne krajobrazy ciągnące się wzdłuż rzeki Barycz. Właśnie między Miliczem i Sułowem Barycz efektownie wije się wśród łąk, lasów, sporo jest zatoczek, starorzeczy i drzew powalonych przez wiatr, wodę i bobry, dlatego czasami mieliśmy do ominięcia nawet spore przeszkody. W połowie trasy odbyła się krótka przerwa na odpoczynek, po czym popłynęliśmy dalej. Gdy dotarliśmy na metę wszyscy byli trochę zmęczeni, ale uśmiechy i tak nie znikały z twarzy w tak wspaniałym towarzystwie. Na koniec czekał na każdego pyszny poczęstunek w postaci grilla. A jak wiadomo po tak długiej i męczącej trasie, trzeba było się posilić. Był to bardzo aktywny dzień pełen wrażeń. Poniżej krótka relacja fotograficzna.
 
 
 
Zdjęcie nr 1.
Wszyscy zwarci i gotowi na spływ kajakowy.
 
Zdjęcie nr 2.
Z niecierpliwością wszyscy czekają, już gotowi…
 
Zdjęcie nr 3.
…ubrani w kapoki…
 
Zdjęcie nr 4.
…i zaraz można wsiadać do kajaków.
 
Zdjęcie nr 5.
Jeszcze kilka porad od pana ratownika, jak zachowywać się na wodzie.
 
Zdjęcie nr 6.
No to pierwsze osoby odpływają.
 
Zdjęcie nr 7.
Każdy czekał z niecierpliwością na swoja kolej.
 
Zdjęcie nr 8.
Spora część ekipy już odpłynęła…
 
Zdjęcie nr 9.
… no to trzeba ich dogonić.
 
Zdjęcie nr 10.
Kolejka już się zmniejszyła…
 
 
Zdjęcie nr 11.
…ostatnia para…
 
Zdjęcie nr 12.
…i wszyscy już w komplecie na rzece.
 
Zdjęcie nr 13.
Chwilka przerwy i płyniemy dalej, bo zostaniemy na samym końcu.
 
Zdjęcie nr 14.
A dziewczynom cos poszło nie tak, chyba kierunki pomyliły.
 
Zdjęcie nr 15.
Jak widać przystanki każdy robił jak się trochę zmęczył.
 
Zdjęcie nr 16.
Na relaks również przyszedł czas:)
 
Zdjęcie nr 17.
Jakiś mały zator się zrobił:)
 
Zdjęcie nr 18.
Przekąska w trakcie, jak najbardziej by naładować siły.
 
Zdjęcie nr 19.
Ciekawe jak my teraz przepłyniemy…
 
Zdjęcie nr 20.
…ale w końcu się udało, to płyniemy dalej.
 
Zdjęcie nr 21.
W trzcinie też jest nawet fajnie:)
 
Zdjęcie nr 22.
Jaka synchronizacja, od razu widać doświadczenie.
 
Zdjęcie nr 23.
Jednak w grupie raźniej się płynie.
 
Zdjęcie nr 24.
Wszyscy świetnie dawali radę.
 
Zdjęcie nr 25.
Jest super:)zmęczenie nikogo nie dopadło.
 
Zdjęcie nr 26.
Uwaga, uwaga na gałęzie wystające…
 
Zdjęcie nr 27.
…ale każdy sobie poradził z ich ominięciem.
 
Zdjęcie nr 28.
Jeszcze kawałek i dopłyniemy do celu.
 
Zdjęcie nr 29.
A tu jeszcze jedna przeszkoda, która nikomu nie sprawiła żadnych trudności:)
 
Zdjęcie nr 30.
Pyszności z grilla dla każdego, po tak męczącej wyprawie się należą:)
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA