Wersja dla osób niedowidzących
Msza św. w Ośrodku
13.12.2017

Dnia 13 grudnia już po raz kolejny odbyła się msza święta w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, którą jak zawsze celebrował ksiądz Michał. Tradycyjnie sala, w której odbywała się msza św. wypełniona była po brzegi podopiecznymi i opiekunami z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego jak i wszystkimi chętnymi, którzy chcieli w niej uczestniczyć. 

Kalkulator dobroczynności!
12.12.2017

Kochani! Święta zbliżają się wielkimi krokami... a wszystko co kupujecie - nie tylko prezenty, ale też np. domowe dekoracje - może nas wspierać! Nie, nie chodzi o to, aby nam podarować jakieś rzeczy, ale by robić zakupy w internecie i - płacąc tyle co zawsze - wspierać nasze działanie. Każdy Wasz zakup się liczy! Nie wierzycie? Policzcie na kalkulatorze >

Teraz My-spot
12.12.2017
Projekt dedykowany rodzicom dzieci niepełnosprawnych pozwala otworzyć się na zmiany, wyjść z domu... - tak rozpoczyna relacje jedna z uczestniczek naszego projektu Pani Magdalena - mama niepełnosprawnego Piotrusia. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego spotu reklamującego nasze działania. Zadanie zostało współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
 
AAC w MSPDiON
11.12.2017
W naszym ośrodku rozwija się komunikacja alternatywna, wprowadzana osobom nie porozumiewającym się w sposób werbalny. W zależności od potrzeb dzieci uczęszczają na indywidualną terapię AAC, której założenia są kontynuowane w grupie. 
Dostarczanie komunikacji alternatywnej, w znaczący sposób wpływa na podniesie jakości życia osób niepełnosprawnych, umożliwiając im większy wpływ na swoje życie, co ułatwia życie w społeczeństwie. 
Poniższy film jest podsumowaniem pracy w pierwszym semestrze tego roku szkolnego.
Futbolowi Pasjonaci
11.12.2017

11 grudnia w budynku ŚDS w Miliczu odbyło się uroczyste zakończenie projektu "Futbolowi Pasjonaci". Projekt realizowany był od maja do grudnia 2017, w ramach działalności drużyny Piłkarski Tryb Życia, która od 2014 roku działa przy Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Projekt finansowany był ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Dziękujemy na 100%!
11.12.2017
W imieniu wszystkich podopiecznych i ich rodziców, opiekunów DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PAŃSTWU za przekazanie na Stowarzyszenie 1% podatku dochodowego, udzielając wsparcia osobom niepełnosprawnym pozostającym pod naszą opieką. Tym samym pozwoliliście na poprawę ich warunków bytowych i zdrowotnych. Państwa pomoc poprawi skuteczność prowadzonej przez nas terapii i przyspieszy jej efekty.
Chcemy także podziękować naszym Ambasadorom Pani Ewelinie Lisowskiej, Pani Magdzie Kumorek" oraz Panu Damianowi Wojtaszkowi, za zaufanie i wsparcie naszych akcji, bez których nie mielibyśmy takiego zasięgu - zasięgu wojewódzkiego.
 
 
„Szczęście to jedyna rzecz, Która się mnoży, jeśli się ją dzieli”

Strona Główna

Turniej bocci
21.10.2017

W sobotnie przedpołudnie 21 października w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 odbył się II Turniej Bocci pod hasłem „ŁĄCZY NAS BOCCIA”. W ramach projektu „Aktywność drogą do sukcesu” realizowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych. 
W turnieju udział wzięło osiem drużyn: Dom Pomocy Społecznej Zduny, Zdunowskie Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy, Klub Kibiców Niepełnosprawnych Wrocław, Warsztaty Terapii Zajęciowej Kluczbork, Federacja Kibiców Niepełnosprawnych, Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno – Wychowawczy Milicz, Warsztat Terapii Zajęciowej Milicz oraz Pracownicy Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych z czterech województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, opolskiego i śląskiego.
 
Pani Prezes MSPDiON Alicja Szatkowska przywitała wszystkich zawodników, zgromadzonych gości i kibiców, po czym dokonała oficjalnego otwarcia turnieju bocci.
 Mecze odbywały się systemem pucharowym na dwóch boiskach. Sędziowane były przez instruktorów bocci Marzenę Ratajek, Edytę Urbaniak, Dariusza Mencla oraz Justynę Musiałowską. Kibice również mieli okazję spróbować swoich sil w tej dyscyplinie sportowej na specjalnie przygotowanym w tym celu boisku, które było bardzo oblegane. Dla wszystkich uczestników przygotowany był posiłek oraz słodki poczęstunek. 
 
Po bardzo emocjonującej grze, pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy z Warsztatów Terapii Zajęciowej, drugie - goście ze Zdunowskiego DPS - u, natomiast miejsce trzecie przypadło w udziale zaprzyjaźnionemu z naszym stowarzyszeniem KKN z Wrocławia. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz puchary wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. W myśl hasła „ Moje zwycięstwo jest moim rekordem świata”,  każdy był wygranym, więc każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i świetną zabawę:)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA