Wersja dla osób niedowidzących
Konferencja z okazji 25-lecia Stowarzyszenia
23.11.2018

Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić Państwu, że Milickie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w tym roku obchodzi okrągłą rocznicę działalności. Już 25 lat jesteśmy z wami, przechodząc długą drogę od Ośrodka Dziennego Pobytu po kompleksowe wsparcie osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. W związku z tym zarząd organizacji podjął decyzję o podzieleniu się z państwem naszymi doświadczeniami podczas zaplanowanej konferencji, która odbędzie się 23 listopada 2018 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika (ul. Armii Krajowej 7). 

Zbieramy na Pokój Wytchnień podczas Imienin Bociana
21.07.2018

Po raz kolejny we współpracy z Radą Sołecką Godnowej oraz Stowarzyszenia Godnowa Przylesie, Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zawarło porozumienie w związku z organizacją IX już edycji Charytatywnego Festynu Rodzinnego pn. Imieniny Bociana. To kolejna impreza która będzie łączyła przyjemne z pożytecznym ponieważ w tym roku celem naszej zbiórki będzie program #PokójWytchnień, którego ideą jest umożliwienie opiekunom osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami znalezienie czasu na potrzeby dnia codziennego, tj. wizyty u lekarza, sanatorium, spotkania z rodziną i przyjaciółmi czy najzwyklejszy odpoczynek, jednocześnie zapewniając kompleksową opiekę osobom dotkniętym przez los.

Nowy pojazd w naszej flocie
06.07.2018

Nasza baza transportowa po raz kolejny powiększyła się o nowy pojazd – tym razem jest to Autobus Mercus MB Sprinter. Jest to samochód na bazie podzespołów auta Mercedes-Benz Sprinter z zabudową firmy Mercus. Nowy nabytek Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych został dofinansowany z pieniędzy otrzymanych od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Mobilni Geograficznie VI” w ramach programu pod nazwą „Program wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze „D”.

Trening ze Śląskiem Wrocław
05.07.2018

5 lipca podopieczni Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, którzy na co dzień trenują z drużyną "Piłkarski Tryb Życia", mieli okazję oglądać trening piłkarzy Śląska Wrocław oraz rozegrać z nimi krótki mecz sparingowy.

Wiemy, ile zebraliśmy na ACM 2018
02.07.2018

Dnia 2 lipca 2018 roku, czyli w pierwszy dzień pracy po American Cars Manii, podczas której prowadziliśmy zbiórkę do puszek, wyznaczone do tego osoby zabrały się do liczenia uzbieranych pieniędzy. Środki zostaną przekazane na działanie programu Pokój Wytchnień, który zapewnia opiekę osobom z niepełnosprawnościami sprzężonymi, dając rodzicom właśnie tytułowe „wytchnienie”.

Święto amerykańskiej motoryzacji ze Finałem AKCJI LICYTACJI w tle
01.07.2018

Kolejna edycja American Cars Manii już za nami - Wspaniałe samochody, smaczne jedzenie i nastrojowa muzyka, a to wszystko w klimacie prawdziwego, amerykańskiego festynu. Jednak reprezentantom Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przyświecał również inny cel – Finał Akcji Licytacji #PokójWytchnień połączony ze zbiórką do puszek, z której dochód zostanie przeznaczony na program Pokój Wytchnień.

Strona Główna

Turniej bocci
21.10.2017

W sobotnie przedpołudnie 21 października w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 odbył się II Turniej Bocci pod hasłem „ŁĄCZY NAS BOCCIA”. W ramach projektu „Aktywność drogą do sukcesu” realizowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych. 
W turnieju udział wzięło osiem drużyn: Dom Pomocy Społecznej Zduny, Zdunowskie Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy, Klub Kibiców Niepełnosprawnych Wrocław, Warsztaty Terapii Zajęciowej Kluczbork, Federacja Kibiców Niepełnosprawnych, Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno – Wychowawczy Milicz, Warsztat Terapii Zajęciowej Milicz oraz Pracownicy Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych z czterech województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, opolskiego i śląskiego.
 
Pani Prezes MSPDiON Alicja Szatkowska przywitała wszystkich zawodników, zgromadzonych gości i kibiców, po czym dokonała oficjalnego otwarcia turnieju bocci.
 Mecze odbywały się systemem pucharowym na dwóch boiskach. Sędziowane były przez instruktorów bocci Marzenę Ratajek, Edytę Urbaniak, Dariusza Mencla oraz Justynę Musiałowską. Kibice również mieli okazję spróbować swoich sil w tej dyscyplinie sportowej na specjalnie przygotowanym w tym celu boisku, które było bardzo oblegane. Dla wszystkich uczestników przygotowany był posiłek oraz słodki poczęstunek. 
 
Po bardzo emocjonującej grze, pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy z Warsztatów Terapii Zajęciowej, drugie - goście ze Zdunowskiego DPS - u, natomiast miejsce trzecie przypadło w udziale zaprzyjaźnionemu z naszym stowarzyszeniem KKN z Wrocławia. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz puchary wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. W myśl hasła „ Moje zwycięstwo jest moim rekordem świata”,  każdy był wygranym, więc każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i świetną zabawę:)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA