Wersja dla osób niedowidzących
Msza św. w Ośrodku
13.12.2017

Dnia 13 grudnia już po raz kolejny odbyła się msza święta w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, którą jak zawsze celebrował ksiądz Michał. Tradycyjnie sala, w której odbywała się msza św. wypełniona była po brzegi podopiecznymi i opiekunami z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego jak i wszystkimi chętnymi, którzy chcieli w niej uczestniczyć. 

Kalkulator dobroczynności!
12.12.2017

Kochani! Święta zbliżają się wielkimi krokami... a wszystko co kupujecie - nie tylko prezenty, ale też np. domowe dekoracje - może nas wspierać! Nie, nie chodzi o to, aby nam podarować jakieś rzeczy, ale by robić zakupy w internecie i - płacąc tyle co zawsze - wspierać nasze działanie. Każdy Wasz zakup się liczy! Nie wierzycie? Policzcie na kalkulatorze >

Teraz My-spot
12.12.2017
Projekt dedykowany rodzicom dzieci niepełnosprawnych pozwala otworzyć się na zmiany, wyjść z domu... - tak rozpoczyna relacje jedna z uczestniczek naszego projektu Pani Magdalena - mama niepełnosprawnego Piotrusia. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego spotu reklamującego nasze działania. Zadanie zostało współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
 
AAC w MSPDiON
11.12.2017
W naszym ośrodku rozwija się komunikacja alternatywna, wprowadzana osobom nie porozumiewającym się w sposób werbalny. W zależności od potrzeb dzieci uczęszczają na indywidualną terapię AAC, której założenia są kontynuowane w grupie. 
Dostarczanie komunikacji alternatywnej, w znaczący sposób wpływa na podniesie jakości życia osób niepełnosprawnych, umożliwiając im większy wpływ na swoje życie, co ułatwia życie w społeczeństwie. 
Poniższy film jest podsumowaniem pracy w pierwszym semestrze tego roku szkolnego.
Futbolowi Pasjonaci
11.12.2017

11 grudnia w budynku ŚDS w Miliczu odbyło się uroczyste zakończenie projektu "Futbolowi Pasjonaci". Projekt realizowany był od maja do grudnia 2017, w ramach działalności drużyny Piłkarski Tryb Życia, która od 2014 roku działa przy Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Projekt finansowany był ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Dziękujemy na 100%!
11.12.2017
W imieniu wszystkich podopiecznych i ich rodziców, opiekunów DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PAŃSTWU za przekazanie na Stowarzyszenie 1% podatku dochodowego, udzielając wsparcia osobom niepełnosprawnym pozostającym pod naszą opieką. Tym samym pozwoliliście na poprawę ich warunków bytowych i zdrowotnych. Państwa pomoc poprawi skuteczność prowadzonej przez nas terapii i przyspieszy jej efekty.
Chcemy także podziękować naszym Ambasadorom Pani Ewelinie Lisowskiej, Pani Magdzie Kumorek" oraz Panu Damianowi Wojtaszkowi, za zaufanie i wsparcie naszych akcji, bez których nie mielibyśmy takiego zasięgu - zasięgu wojewódzkiego.
 
 
„Szczęście to jedyna rzecz, Która się mnoży, jeśli się ją dzieli”

Strona Główna

Idziemy po mistrza!
03.10.2017

3 października, w piękne jesienne popołudnie, odbyły się ostatnie zajęcia przed największym i najbardziej prestiżowym turniejem piłki nożnej dla osób z niepełnosprawnościami  na Dolnym Śląsku, TURGOL-em.

W treningu uczestniczyła większość zawodników, którzy od 4 lat systematycznie uczęszczają na zajęcia prowadzone przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Doświadczenie kadry i profesjonalne podejście do treningów przez samych zawodników przekłada się na osiągane wyniki. Piłkarski Tryb Życia od kilku lat jest zawsze na podium TURGOL-a i mamy nadzieję, że i w tym roku utrzymamy swój wysoki poziom gry i podskoczymy w końcowej klasyfikacji. Ubiegłe lata to v-ce mistrzostwo TURGOL-a i III miejsce w województwie dolnośląskim.
 
Dzięki zaangażowaniu sztabu szkoleniowego, wolontariuszy i sponsorów nasza drużyna może liczyć na profesjonalne treningi piłkarskie, spotkania z piłkarzami oraz wyjazdy na najlepsze mecze piłki nożnej w Polsce.
 
Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Futbolowi Pasjonaci”, dofinansowanego z budżetu Województwa Dolnośląskiego.
 
 
Zdjęcie nr 1.
Piłka nożna to nasza największa pasja
 
Zdjęcie nr 2.
Efektowna przewrotka w wykonaniu Jakuba
 
Zdjęcie nr 3.
Bartek jak zawsze skupiony i czujny, pewny punk drużyny
 
Zdjęcie nr 4.
Zajęcia, które  odbywają się na boisku sportowym „Orlik” przy ul. Trzebnickiej w Miliczu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodych i starszych piłkarzy 
 
Zdjęcie nr 5.
Czyżby nowe logo drużyny?
 
Zdjęcie nr 6.
Dla nas nie ma barier, jak widać w piłkę grać może każdy
 
Zdjęcie nr 7.
Wiktor wycelował idealnie…
 
Zdjęcie nr 8.
I piłka wpadła w samo okienko bramki
 
Zdjęcie nr 9.
Adam i Mateusz mogli się tylko przyglądać jak ich młodszy kolega pokonał bramkarza
 
Zdjęcie nr 10.
Po tym strzale w bramce pojawiło się dwóch bramkarzy
 
Zdjęcie nr 11.
Jasiu w natarciu na bramkę
 
Zdjęcie nr 12.
Piłka jest okrągła, a bramki są dwie
 
Zdjęcie nr 13.
Stefan w swoim stylu oddaje strzał na bramkę
 
Zdjęcie nr 14.
Radek systematycznie trenuje i efekt jest widoczny na zdjęciu
 
Zdjęcie nr 15.
Wojtek to nasz drugi bramkarz, którzy zawsze jest chętny do gry
 
Zdjęcie nr 16.
Na razie jest drugim bramkarzem, ale ciężko trenuje i może wkrótce wskoczy do bramki jako popularna jedynka
 
Zdjęcie nr 17.
Trening to dla nas czas wytężonej pracy, ale skutkuje to bardzo dobrymi wynikami na boisku
 
Zdjęcie nr 18.
Atomowy strzał popularnego „Kikosa”
 
Zdjęcie nr 19.
I technika Piotra
 
Zdjęcie nr 20.
Adrian jak zawsze uśmiechnięty, w końcu Futbolowy Pasjonata 
 
Zdjęcie nr 21.
Jakub ćwiczy wykonywanie rzutów wolnych
 
Zdjęcie nr 22.
Adam trenuje wyprowadzenie piłki z własnej połowy
 
Zdjęcie nr 23.
Lewandowski w Miliczu? Też mamy swoje gwiazdy
 
Zdjęcie nr 24.
Nie zawsze uda się obronić każdy strzał
 
Zdjęcie nr 25.
Ale najważniejsza jest radość z tego co robimy
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA