Wersja dla osób niedowidzących
Konferencja z okazji 25-lecia Stowarzyszenia
23.11.2018

Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić Państwu, że Milickie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w tym roku obchodzi okrągłą rocznicę działalności. Już 25 lat jesteśmy z wami, przechodząc długą drogę od Ośrodka Dziennego Pobytu po kompleksowe wsparcie osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. W związku z tym zarząd organizacji podjął decyzję o podzieleniu się z państwem naszymi doświadczeniami podczas zaplanowanej konferencji, która odbędzie się 23 listopada 2018 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika (ul. Armii Krajowej 7). 

Zbieramy na Pokój Wytchnień podczas Imienin Bociana
21.07.2018

Po raz kolejny we współpracy z Radą Sołecką Godnowej oraz Stowarzyszenia Godnowa Przylesie, Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zawarło porozumienie w związku z organizacją IX już edycji Charytatywnego Festynu Rodzinnego pn. Imieniny Bociana. To kolejna impreza która będzie łączyła przyjemne z pożytecznym ponieważ w tym roku celem naszej zbiórki będzie program #PokójWytchnień, którego ideą jest umożliwienie opiekunom osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami znalezienie czasu na potrzeby dnia codziennego, tj. wizyty u lekarza, sanatorium, spotkania z rodziną i przyjaciółmi czy najzwyklejszy odpoczynek, jednocześnie zapewniając kompleksową opiekę osobom dotkniętym przez los.

Nowy pojazd w naszej flocie
06.07.2018

Nasza baza transportowa po raz kolejny powiększyła się o nowy pojazd – tym razem jest to Autobus Mercus MB Sprinter. Jest to samochód na bazie podzespołów auta Mercedes-Benz Sprinter z zabudową firmy Mercus. Nowy nabytek Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych został dofinansowany z pieniędzy otrzymanych od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Mobilni Geograficznie VI” w ramach programu pod nazwą „Program wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze „D”.

Trening ze Śląskiem Wrocław
05.07.2018

5 lipca podopieczni Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, którzy na co dzień trenują z drużyną "Piłkarski Tryb Życia", mieli okazję oglądać trening piłkarzy Śląska Wrocław oraz rozegrać z nimi krótki mecz sparingowy.

Wiemy, ile zebraliśmy na ACM 2018
02.07.2018

Dnia 2 lipca 2018 roku, czyli w pierwszy dzień pracy po American Cars Manii, podczas której prowadziliśmy zbiórkę do puszek, wyznaczone do tego osoby zabrały się do liczenia uzbieranych pieniędzy. Środki zostaną przekazane na działanie programu Pokój Wytchnień, który zapewnia opiekę osobom z niepełnosprawnościami sprzężonymi, dając rodzicom właśnie tytułowe „wytchnienie”.

Święto amerykańskiej motoryzacji ze Finałem AKCJI LICYTACJI w tle
01.07.2018

Kolejna edycja American Cars Manii już za nami - Wspaniałe samochody, smaczne jedzenie i nastrojowa muzyka, a to wszystko w klimacie prawdziwego, amerykańskiego festynu. Jednak reprezentantom Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przyświecał również inny cel – Finał Akcji Licytacji #PokójWytchnień połączony ze zbiórką do puszek, z której dochód zostanie przeznaczony na program Pokój Wytchnień.

Strona Główna

Idziemy po mistrza!
03.10.2017

3 października, w piękne jesienne popołudnie, odbyły się ostatnie zajęcia przed największym i najbardziej prestiżowym turniejem piłki nożnej dla osób z niepełnosprawnościami  na Dolnym Śląsku, TURGOL-em.

W treningu uczestniczyła większość zawodników, którzy od 4 lat systematycznie uczęszczają na zajęcia prowadzone przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Doświadczenie kadry i profesjonalne podejście do treningów przez samych zawodników przekłada się na osiągane wyniki. Piłkarski Tryb Życia od kilku lat jest zawsze na podium TURGOL-a i mamy nadzieję, że i w tym roku utrzymamy swój wysoki poziom gry i podskoczymy w końcowej klasyfikacji. Ubiegłe lata to v-ce mistrzostwo TURGOL-a i III miejsce w województwie dolnośląskim.
 
Dzięki zaangażowaniu sztabu szkoleniowego, wolontariuszy i sponsorów nasza drużyna może liczyć na profesjonalne treningi piłkarskie, spotkania z piłkarzami oraz wyjazdy na najlepsze mecze piłki nożnej w Polsce.
 
Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Futbolowi Pasjonaci”, dofinansowanego z budżetu Województwa Dolnośląskiego.
 
 
Zdjęcie nr 1.
Piłka nożna to nasza największa pasja
 
Zdjęcie nr 2.
Efektowna przewrotka w wykonaniu Jakuba
 
Zdjęcie nr 3.
Bartek jak zawsze skupiony i czujny, pewny punk drużyny
 
Zdjęcie nr 4.
Zajęcia, które  odbywają się na boisku sportowym „Orlik” przy ul. Trzebnickiej w Miliczu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodych i starszych piłkarzy 
 
Zdjęcie nr 5.
Czyżby nowe logo drużyny?
 
Zdjęcie nr 6.
Dla nas nie ma barier, jak widać w piłkę grać może każdy
 
Zdjęcie nr 7.
Wiktor wycelował idealnie…
 
Zdjęcie nr 8.
I piłka wpadła w samo okienko bramki
 
Zdjęcie nr 9.
Adam i Mateusz mogli się tylko przyglądać jak ich młodszy kolega pokonał bramkarza
 
Zdjęcie nr 10.
Po tym strzale w bramce pojawiło się dwóch bramkarzy
 
Zdjęcie nr 11.
Jasiu w natarciu na bramkę
 
Zdjęcie nr 12.
Piłka jest okrągła, a bramki są dwie
 
Zdjęcie nr 13.
Stefan w swoim stylu oddaje strzał na bramkę
 
Zdjęcie nr 14.
Radek systematycznie trenuje i efekt jest widoczny na zdjęciu
 
Zdjęcie nr 15.
Wojtek to nasz drugi bramkarz, którzy zawsze jest chętny do gry
 
Zdjęcie nr 16.
Na razie jest drugim bramkarzem, ale ciężko trenuje i może wkrótce wskoczy do bramki jako popularna jedynka
 
Zdjęcie nr 17.
Trening to dla nas czas wytężonej pracy, ale skutkuje to bardzo dobrymi wynikami na boisku
 
Zdjęcie nr 18.
Atomowy strzał popularnego „Kikosa”
 
Zdjęcie nr 19.
I technika Piotra
 
Zdjęcie nr 20.
Adrian jak zawsze uśmiechnięty, w końcu Futbolowy Pasjonata 
 
Zdjęcie nr 21.
Jakub ćwiczy wykonywanie rzutów wolnych
 
Zdjęcie nr 22.
Adam trenuje wyprowadzenie piłki z własnej połowy
 
Zdjęcie nr 23.
Lewandowski w Miliczu? Też mamy swoje gwiazdy
 
Zdjęcie nr 24.
Nie zawsze uda się obronić każdy strzał
 
Zdjęcie nr 25.
Ale najważniejsza jest radość z tego co robimy
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA