Wersja dla osób niedowidzących
Tu możesz rozliczyć PIT
20.04.2018

W związku ze zbliżającym się czasem rozliczenia z podatku dochodowego, pragniemy zwrócić się do Państwa z prośbą o podarowanie 1 procentu na szerokorozumianą rehabilitację przystosowującą do życia społecznego, w szczególności dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. 

 

Zapraszamy na Koncert
13.04.2018

Wielki sukces Milickiego Stowarzyszenia! Pragniemy z dumą ogłosić, że organizujemy kolejny koncert charytatywny. Jego gwiazdą będzie wieloletnia wokalistka zespołu Varius Manx – Monika Kuszyńska. Jest to tym bardziej niezwykłe wydarzenie, ponieważ wraca ona do Milicza po 12 latach od jej ostatniego koncertu. Dlatego też jesteśmy zaszczyceni, że przyjeżdża ona właśnie do nas. Mamy nadzieję, że cieszą się Państwo wraz z nami i licznie przybędą na ten koncert, słuchając wspólnie przepięknych utworów o nietuzinkowej treści. 

Zakup roweru dla osób niepełnosprawnych
16.03.2018

W dniu dzisiejszym nasza baza transportowa powiększyła się o nowy pojazd. Tym razem zakupiliśmy rower dla osób niepełnosprawnych. 

Radio Wrocław o koncercie
16.03.2018

Z przyjemnością informujemy, że Koncert Charytatywny z udziałem Moniki Kuszyńskiej przyciągnął uwagę Radia Wrocław, które umieściło informację o nim na swojej stronie internetowej. Niestety, tym razem nie udało się pozyskać ich patronatu, ale jesteśmy wdzięczni za artykuł na stronie, który z pewnością pomoże nam w pozyskaniu nowych uczestników. Jednocześnie liczymy na obecność w audycji Radia Wrocław, co również byłoby olbrzymim wsparciem dla naszego koncertu. Wydarzenie będzie miało miejsce 13.04.2018 r. w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu. Dziękujemy za pomoc w promocji koncertu!

Przetarg
13.03.2018

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych: Dostarczenie dwudziestoosobowego autobusu, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób na wózkach.

Zapytanie ofertowe
08.03.2018

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych ogłasza zapytanie ofertowe na zakup wraz z dostarczeniem zestawu do terapii RSA BIOFEEDBACK.  Oferty należy składać na wzorze formularza ofertowego.

 

Strona Główna

Chrześcijański Koncert Mate.O
05.10.2017

W czwartek 5 października w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu odbyła się III edycja Koncertu Charytatywnego, którego gwiazdą wieczoru był Mate.o – Mateusz Otremba ze swoim zespołem. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny. Dochód ze zbiórki publicznej w wysokości ok. 6 tyś zł przeznaczono na działania Ośrodka Wczesnej Interwencji.

To już kolejna edycja Koncertu Charytatywnego w Miliczu organizowanego przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych  –Po niewątpliwym sukcesie marcowego Koncertu Mietka Szcześniaka postanowiliśmy kontynuować tę koncepcje ze względu na brak środków finansowania wczesnej interwencji, która jest kluczowa dla dobrego rozwoju nowo narodzonych dzieci, cieszymy się że możemy ją promować nie tylko wśród lokalnej społeczności - mówi Alicja Szatkowska Prezes MSPDiON.
 
Chrześcijański Koncert Charytatywny poprzedziła Msza Św. o godz. 18:00, odprawiona w intencji podopiecznych i pracowników naszej organizacji. Mszę świętą sprawował jeden z naszych gości a zarazem support koncertu ks. Jakub Bartczak. Oprawę Mszy Św. zapewnili pracownicy oraz podopieczni i ich rodzice Stowarzyszenia, którzy upiększyli uroczystość czytając fragmenty Pisma Świętego oraz niosąc dary do ołtarza Pańskiego. 
 
Oba koncerty zgromadziły dużą publiczność, której nie straszne były zapowiadane przez media silne wiatry mające przejść nad Dolnym Śląskiem w godzinach wieczornych. Po Mszy Świętej przed publicznością zaprezentował się pochodzący z Wrocławia ksiądz Jakub Bartczak, który swoją rapową twórczością porwał nie tylko młodzież ale i starszych. W czasie koncertu dużo opowiadał o wierze i o Panu Bogu. Artysta miał doskonały kontakt z publicznością, która wraz z Kapłanem śpiewała refren jego piosenek. 
 
Tuż po godzinie 19 obecnych w świątyni powitał koordynator koncertu Przemysław Walniczek oraz kierownik regionalnego wrocławskiego Gościa Niedzielnego Karol Białkowski. – Przed nami Koncert planowany od dawna. Z jednej strony będzie ucztą dla ciała wsłuchując się w brzmienia: fletów, gitary perkusji, saksofonu, instrumentów klawiszowych a z drugiej strony dla ducha śpiewając teksty uwielbienia Pana Boga. Ten Koncert przesuwaliśmy kilka razy i w końcu stanęło na dacie 5 października, dniu w którym Kościół Katolicki wspomina… św. Faustynę Kowalską głosicielkę kultu Miłosierdzia Bożego. Czy trzeba czegoś bardziej wymownego? – pytał Przemysław Walniczek. Koncert otworzyła Alicja Szatkowska Prezes MSPDION. –Dzięki Waszym pieniążkom świeżo urodzone – te, które dopiero przyszły na świat lub za chwilę na niego przyjdą, będą miały szanse na to, żeby być w pełni zdiagnozowane. Z góry wszystkim za to wsparcie dziękuję. – mówiła Alicja Szatkowska otwierając III edycję Koncertu.
 
Na scenę weszli artyści w składzie: Jadwiga Kłapa-Zarecka, Katarzyna Gacek-Duda, Paweł Zarecki, Sławomir Tokłowicz, Mirosław Stępień oraz sam Mate.o - Mateusz Otremba rozpoczynając swój dwugodzinny występ. Świątynia została ubrana w nietuzinkowe a zarazem stonowane barwy, dzięki którym widzowie poczuli się jak w niebie. Mate.o zagrał wszystkie utwory z projektu „Pieśni naszych ojców” m.in. „Te Deum Laudamus” autorstwa św. Ambrożego czy hymn Jana Kochanowskiego „Czego chcesz od nas Panie”. W trakcie Koncertu Mate.o na zewnątrz żniwo zbierał nadchodzący orkan Ksawery. Ok. godziny 20:00 tuż przy kościele wichura powaliła konar na linię energetyczną plebani i Kościoła. Uczestnicy Koncertu w kościele czuli się jednak bezpiecznie. Mimo panujących warunków pogodowych Koncert kontynuowano w zamkniętej Świątyni. To był moment kiedy poczuliśmy jak bardzo opatrzność na nami czuwa. Nad zabezpieczeniem koncertu czuwał Paweł Kątnik kierownik zabezpieczenia. OSP Czatkowice i służba porządkowa, które były przygotowane na każdą ewentualność, oświetlili kościół podręcznym sprzętem: latarkami i telefonami komórkowymi. Dodatkowo wspomógł je Tomasz Pawlak z TVPM Milicz, który oświetlił artystów bezprzewodową lampą od kamery. W tym momencie artyści zaśpiewali utwór z albumu „Totalne uwielbienie” - „Niepojęta łaska jego” oraz „Przyjaciela mam” co miało niepowtarzalny wymiar. Akustyczne wersje tych utworów wprawiły w zachwyt zarówno słuchaczy jak i artystów, którzy wyszli przed prezbiterium do ławek aby zaśpiewać je razem. Z pewnością ten Koncert zapadnie na dłużej w naszej pamięci.
 
MSPDION zbierało pieniądze na wczesną interwencję malutkich dzieci , którym w ramach swojej działalności zapewnia wielu specjalistów do diagnozy i terapii. Datki do puszek przed świątynią zbierało ok 30 wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej Ad Astra oraz 10 podopiecznych ze swoimi rodzinami. Uzbierano 6 244,24 zł!
 
W imieniu organizatorów
 
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREJ WOLI
za pomoc w organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia.
W szczególności chcielibyśmy podziękować wszystkim rodzicom z podopiecznymi,
którzy z własnej inicjatywy podjęli się zbiórki podczas koncertu
tj.: Kacprowi Mrowińskiemu, Sylwii Mrowińskiej, Kacprowi Tarczyńskiemu, Annie Tarczyńskiej, Karolinie Tarczyńskiej, Dominikowi Samólowi, Annie Samól, Emilii Skowrońskiej, Sylwii Skowrońskiej, Alinie Sadowskiej, Piotrowi Sadowskiemu, Zuzannie Radziszewskiej, Katarzynie Radziszewskiej, Kacprowi Wojtczakowi, Joannie Wojtczak, Katarzynie Dudek, Halinie Dudek, Jakubowi Musiałowskiemu, Elżbiecie Musiałowskiej, Zosi Maszynie, Mariuszowi Maszynie, Bożenie Zimnej-Maszyna, Julii Batorze, Weronice Wolińskiej, Julii Twardej, Patrycji Pernak.
 
Dziękujemy naszym PARTNEROM: Nadleśnictwo Milicz, Nadleśnictwo Żmigród, Art.-Zbyt, Deftrans, Apartamenty Hotelowe Berfami, Transport Anna Tarczyńska, Biuro Rachunkowe Leksus Henryk Lech, Bank Spółdzielczy, Skup Surowców Wtórnych Adam Michalak, Ubezpieczenia PZU Henryk Wachowiak.
 
Dziękujemy Patronom medialnym za promocję naszego wydarzenia: Gość Niedzielny, Radio Rodzina, Radio Wawa Trzebnica, Czasopismo Miłujcie się, Tygodnik Niedziela, lokalny Tygodnik Głos Milicza.
 
Dziękujemy także wszystkim wolontariuszom z I Liceum Ogólnokształcącego i Szkole Podstawowej Ad Astra na czele z s. Aurelią , z s. Heleną i Joanną Broniecką, rodzinom pracowników, którzy również mocno się zaangażowali i wspierali nas we wszystkim, jak i także uczestnikom WTZ i ŚDS na czele z Kierownikiem WTZ Marcinem Szatkowskim i Katarzyną Łaskarzewską, którzy poświęcili swój czas i przygotowali piękne upominki dla naszych artystów , partnerów i patronów.
 
Dziękujemy OSP CZATKOWICE i wszystkim służbom porządkowym, informacyjnym i medycznym,
bez których nie czulibyśmy się tak bezpieczni podczas tego występu :) tj.:
Paweł Kątnik, Wojciech Biernat, Martyna Waszak, Krzysztof Gągała, Bartosz Król, Andrzej Kątnik, Maciej Selwat, Barbara Ciereszko-Kowalczyk, Barbara Jurkanis, Katarzyna Potempa, Łukasz Wąsik, Maciej Batora, , Robert Roszek, Wojciech Piskozub, Dariusz Ficek, Milena Kamińska, Dariusz Mencel, Patryk Bielicki, Wojciech Krynicki, Antoni Krynicki, Rafała Zalewski, Agnieszka Ficek, Agnieszka Kaźmierczak, Joanna Kątnik :)
 
Dziękujemy także fotografom i kamerzystom: Agnieszce Szulc, Justynie Spychalskiej, Karolowi Białkowskiemu, Katarzynie Korzeniowskiej, Łukaszowi Gościniakowi, Tomaszowi Pawlakowi oraz Marcinowi Folmerowi, którzy przygotowali relację z tego wydarzenia.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA