Wersja dla osób niedowidzących
Koncert TSA i PERFECT
11.11.2017
MILICKIE STOWARZYSZENIE ORGANIZUJE WYJAZD DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH WRAZ Z OPIEKUNAMI DO HALI STULECIA WE WROCŁAWIU NA KONCERT ZESPOŁÓW
TSA I PERFECT PT ”WROCK FOR FREEDOM”
 
SZKOLENIE DLA STOWARZYSZEŃ
23.10.2017

Dolnośląski Punkt Konsultacyjno-Doradczy w Miliczu w porozumieniu z Gminą Milicz zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych, na szkolenie prowadzone przez Pana Marcina Babiucha wieloletniego księgowego Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. 

Zapisy na turniej
21.10.2017
Milickie Stowarzyszanie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza osoby niepełnosprawne i ich rodziny na II edycję turnieju „Łączy nas boccia’”, który odbędzie się 21 października br.
 
Start imprezy o godzinie 10.00 w Hali Sportowej przy ulicy Armii Krajowej 7 w Miliczu.
 
Więcej informacji na temat imprezy oraz zapisy w Biurze MSPDiON pod nr tel.: 71-38-30-014
 
Zadanie dofinansowane w ramach projektu pn. „AKTYWNOŚĆ DROGĄ DO SUKCESU” ze środków PFRON.
 
Msza Święta
11.10.2017

Dnia 11 października po przerwie wakacyjnej w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno – Wychowawczym odbyła się pierwsza w tym nowym roku szkolnym msza święta. Tak jak i w poprzednim roku eucharystia celebrowana była przez księdza Michała Olszańskiego z parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Miliczu.

Polska dawaj 2018
08.10.2017

8 października 15 osobowa grupa osób z niepełnosprawnością związana z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych wraz z opiekunami uczestniczyła w meczu Polska-Czarnogóra, który rozegrany był w ramach eliminacji do MŚ 2018, które odbędą się w Rosji.

Targi NGO
07.10.2017

7 października 2017 Dolnośląski Punkt Konsultacyjno-Doradczy wraz z organizacjami z Powiatu Milickiego uczestniczył na terenie Zajezdni Dąbie w Dolnośląskich Targach Organizacji Pozarządowych.

Strona Główna

Chrześcijański Koncert Mate.O
05.10.2017

W czwartek 5 października w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu odbyła się III edycja Koncertu Charytatywnego, którego gwiazdą wieczoru był Mate.o – Mateusz Otremba ze swoim zespołem. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny. Dochód ze zbiórki publicznej w wysokości ok. 6 tyś zł przeznaczono na działania Ośrodka Wczesnej Interwencji.

To już kolejna edycja Koncertu Charytatywnego w Miliczu organizowanego przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych  –Po niewątpliwym sukcesie marcowego Koncertu Mietka Szcześniaka postanowiliśmy kontynuować tę koncepcje ze względu na brak środków finansowania wczesnej interwencji, która jest kluczowa dla dobrego rozwoju nowo narodzonych dzieci, cieszymy się że możemy ją promować nie tylko wśród lokalnej społeczności - mówi Alicja Szatkowska Prezes MSPDiON.
 
Chrześcijański Koncert Charytatywny poprzedziła Msza Św. o godz. 18:00, odprawiona w intencji podopiecznych i pracowników naszej organizacji. Mszę świętą sprawował jeden z naszych gości a zarazem support koncertu ks. Jakub Bartczak. Oprawę Mszy Św. zapewnili pracownicy oraz podopieczni i ich rodzice Stowarzyszenia, którzy upiększyli uroczystość czytając fragmenty Pisma Świętego oraz niosąc dary do ołtarza Pańskiego. 
 
Oba koncerty zgromadziły dużą publiczność, której nie straszne były zapowiadane przez media silne wiatry mające przejść nad Dolnym Śląskiem w godzinach wieczornych. Po Mszy Świętej przed publicznością zaprezentował się pochodzący z Wrocławia ksiądz Jakub Bartczak, który swoją rapową twórczością porwał nie tylko młodzież ale i starszych. W czasie koncertu dużo opowiadał o wierze i o Panu Bogu. Artysta miał doskonały kontakt z publicznością, która wraz z Kapłanem śpiewała refren jego piosenek. 
 
Tuż po godzinie 19 obecnych w świątyni powitał koordynator koncertu Przemysław Walniczek oraz kierownik regionalnego wrocławskiego Gościa Niedzielnego Karol Białkowski. – Przed nami Koncert planowany od dawna. Z jednej strony będzie ucztą dla ciała wsłuchując się w brzmienia: fletów, gitary perkusji, saksofonu, instrumentów klawiszowych a z drugiej strony dla ducha śpiewając teksty uwielbienia Pana Boga. Ten Koncert przesuwaliśmy kilka razy i w końcu stanęło na dacie 5 października, dniu w którym Kościół Katolicki wspomina… św. Faustynę Kowalską głosicielkę kultu Miłosierdzia Bożego. Czy trzeba czegoś bardziej wymownego? – pytał Przemysław Walniczek. Koncert otworzyła Alicja Szatkowska Prezes MSPDION. –Dzięki Waszym pieniążkom świeżo urodzone – te, które dopiero przyszły na świat lub za chwilę na niego przyjdą, będą miały szanse na to, żeby być w pełni zdiagnozowane. Z góry wszystkim za to wsparcie dziękuję. – mówiła Alicja Szatkowska otwierając III edycję Koncertu.
 
Na scenę weszli artyści w składzie: Jadwiga Kłapa-Zarecka, Katarzyna Gacek-Duda, Paweł Zarecki, Sławomir Tokłowicz, Mirosław Stępień oraz sam Mate.o - Mateusz Otremba rozpoczynając swój dwugodzinny występ. Świątynia została ubrana w nietuzinkowe a zarazem stonowane barwy, dzięki którym widzowie poczuli się jak w niebie. Mate.o zagrał wszystkie utwory z projektu „Pieśni naszych ojców” m.in. „Te Deum Laudamus” autorstwa św. Ambrożego czy hymn Jana Kochanowskiego „Czego chcesz od nas Panie”. W trakcie Koncertu Mate.o na zewnątrz żniwo zbierał nadchodzący orkan Ksawery. Ok. godziny 20:00 tuż przy kościele wichura powaliła konar na linię energetyczną plebani i Kościoła. Uczestnicy Koncertu w kościele czuli się jednak bezpiecznie. Mimo panujących warunków pogodowych Koncert kontynuowano w zamkniętej Świątyni. To był moment kiedy poczuliśmy jak bardzo opatrzność na nami czuwa. Nad zabezpieczeniem koncertu czuwał Paweł Kątnik kierownik zabezpieczenia. OSP Czatkowice i służba porządkowa, które były przygotowane na każdą ewentualność, oświetlili kościół podręcznym sprzętem: latarkami i telefonami komórkowymi. Dodatkowo wspomógł je Tomasz Pawlak z TVPM Milicz, który oświetlił artystów bezprzewodową lampą od kamery. W tym momencie artyści zaśpiewali utwór z albumu „Totalne uwielbienie” - „Niepojęta łaska jego” oraz „Przyjaciela mam” co miało niepowtarzalny wymiar. Akustyczne wersje tych utworów wprawiły w zachwyt zarówno słuchaczy jak i artystów, którzy wyszli przed prezbiterium do ławek aby zaśpiewać je razem. Z pewnością ten Koncert zapadnie na dłużej w naszej pamięci.
 
MSPDION zbierało pieniądze na wczesną interwencję malutkich dzieci , którym w ramach swojej działalności zapewnia wielu specjalistów do diagnozy i terapii. Datki do puszek przed świątynią zbierało ok 30 wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej Ad Astra oraz 10 podopiecznych ze swoimi rodzinami. Uzbierano 6 244,24 zł!
 
W imieniu organizatorów
 
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREJ WOLI
za pomoc w organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia.
W szczególności chcielibyśmy podziękować wszystkim rodzicom z podopiecznymi,
którzy z własnej inicjatywy podjęli się zbiórki podczas koncertu
tj.: Kacprowi Mrowińskiemu, Sylwii Mrowińskiej, Kacprowi Tarczyńskiemu, Annie Tarczyńskiej, Karolinie Tarczyńskiej, Dominikowi Samólowi, Annie Samól, Emilii Skowrońskiej, Sylwii Skowrońskiej, Alinie Sadowskiej, Piotrowi Sadowskiemu, Zuzannie Radziszewskiej, Katarzynie Radziszewskiej, Kacprowi Wojtczakowi, Joannie Wojtczak, Katarzynie Dudek, Halinie Dudek, Jakubowi Musiałowskiemu, Elżbiecie Musiałowskiej, Zosi Maszynie, Mariuszowi Maszynie, Bożenie Zimnej-Maszyna, Julii Batorze, Weronice Wolińskiej, Julii Twardej, Patrycji Pernak.
 
Dziękujemy naszym PARTNEROM: Nadleśnictwo Milicz, Nadleśnictwo Żmigród, Art.-Zbyt, Deftrans, Apartamenty Hotelowe Berfami, Transport Anna Tarczyńska, Biuro Rachunkowe Leksus Henryk Lech, Bank Spółdzielczy, Skup Surowców Wtórnych Adam Michalak, Ubezpieczenia PZU Henryk Wachowiak.
 
Dziękujemy Patronom medialnym za promocję naszego wydarzenia: Gość Niedzielny, Radio Rodzina, Radio Wawa Trzebnica, Czasopismo Miłujcie się, Tygodnik Niedziela, lokalny Tygodnik Głos Milicza.
 
Dziękujemy także wszystkim wolontariuszom z I Liceum Ogólnokształcącego i Szkole Podstawowej Ad Astra na czele z s. Aurelią , z s. Heleną i Joanną Broniecką, rodzinom pracowników, którzy również mocno się zaangażowali i wspierali nas we wszystkim, jak i także uczestnikom WTZ i ŚDS na czele z Kierownikiem WTZ Marcinem Szatkowskim i Katarzyną Łaskarzewską, którzy poświęcili swój czas i przygotowali piękne upominki dla naszych artystów , partnerów i patronów.
 
Dziękujemy OSP CZATKOWICE i wszystkim służbom porządkowym, informacyjnym i medycznym,
bez których nie czulibyśmy się tak bezpieczni podczas tego występu :) tj.:
Paweł Kątnik, Wojciech Biernat, Martyna Waszak, Krzysztof Gągała, Bartosz Król, Andrzej Kątnik, Maciej Selwat, Barbara Ciereszko-Kowalczyk, Barbara Jurkanis, Katarzyna Potempa, Łukasz Wąsik, Maciej Batora, , Robert Roszek, Wojciech Piskozub, Dariusz Ficek, Milena Kamińska, Dariusz Mencel, Patryk Bielicki, Wojciech Krynicki, Antoni Krynicki, Rafała Zalewski, Agnieszka Ficek, Agnieszka Kaźmierczak, Joanna Kątnik :)
 
Dziękujemy także fotografom i kamerzystom: Agnieszce Szulc, Justynie Spychalskiej, Karolowi Białkowskiemu, Katarzynie Korzeniowskiej, Łukaszowi Gościniakowi, Tomaszowi Pawlakowi oraz Marcinowi Folmerowi, którzy przygotowali relację z tego wydarzenia.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA