Wersja dla osób niedowidzących
Rozwiązanie zagadki!
12.12.2018

A oto rozwiązanie zagadki: Tajemniczym gościem okazała się Ewelina Lisowska Wraz z nią kręciliśmy spot świąteczny przy współpracy z Media Expert. Otrzymaliśmy też mnóstwo prezentów o których więcej dowiedzą się Państwo już wkrótce. Bądźcie na bieżąco!

Tajemniczy gość w Stowarzyszeniu
11.12.2018

Jutro w Stowarzyszeniu czeka nas niezwykły dzień – odwiedzi nas szczególny gość, który wraz ze Świętym Mikołajem przywiezie ze sobą wspaniałe niespodzianki. My, wraz z podopiecznymi nie możemy się już doczekać tej wizyty! W międzyczasie zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie już w godzinach porannych można spodziewać się relacji z tych odwiedzin. Czy domyślają się Państwo, kto kryje się za zacienioną postacią? 

Konkurs Świętego Mikołaja
07.12.2018

Podróży Świętego Mikołaja ciąg dalszy. Tym razem postanowił on obdarować naszych pracowników słodkimi podarunkami oraz życzyć im wesołych świąt. Podziękował im też za codzienne trudy w niesieniu pomocy tym najbardziej potrzebującym. Wszyscy z pewnością byli grzeczni w tym roku, gdyż każdy pracownik otrzymał od Mikołaja ciasteczko i cukierka, pozwalając sobie tym samym na chwilę słodyczy.

Święty Mikołaj wśród dzieci!
06.12.2018

6 grudnia to wyjątkowy dzień – imieniny Świętego Mikołaja. Tradycją jest, że rozdaje on w tym dniu prezenty wszystkim grzecznym dzieciom. Nie mogło go zatem zabraknąć w Stowarzyszeniu, gdzie już od samego rana wszystkie dzieci cierpliwie na niego czekały. Święty zawitał więc do każdego dziecka, wziął na kolana i podarował świąteczny prezent.

Mikołajki w Legnicy
06.12.2018

6 grudnia drużyna Piłkarski Tryb Życia reprezentująca MSPDiON uczestniczyła w turnieju mikołajkowym, który odbył się w Legnicy. Organizatorem zmagań piłkarskich był Klub Kibiców Niepełnosprawnych legnickiej Miedzi.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza!
05.12.2018

5 grudnia to bardzo ważna data dla wszystkich organizacji pozarządowych – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To dzięki włożonej przez nich pracy i zaangażowaniu nasze Stowarzyszenie może działać tak prężnie a lokalna społeczność nieustannie odczuwa dobroczynny wpływ prowadzonych działań. W tym szczególnym dniu chcielibyśmy Wam, nasi drodzy wolontariusze, za to wszystko podziękować.

Strona Główna

Wycieczka do Palmiarni
25.11.2017

W sobotni poranek 25 listopada uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w ramach zajęć świetlicowych z projektu  pn.: „Winda równych szans 2”.Wybrali się na wycieczkę do Poznańskiej Palmiarni, gdzie dowiedzieli się dużo ciekawych rzeczy o roślinności tropikalnej i nie tylko.

Do palmiarni wybraliśmy się 27 osobową grupą, która zebrała się na placu przed WTZ o godzinie 9:00. Przed wyjazdem uczestnicy z pomocą terapeutów przygotowali sobie pyszny prowiant i wyruszyli w trasę. Dojeżdżając do stolicy Wielkopolski pogoda nas nie rozpieszczała i szaro-bura jesień dawała swoje znaki, a listopadowy kapuśniaczek i tak nie posuł nam humorów. 
 
Po dotarciu do celu obsługa palmiarni przywitała nas bardzo gorąco, witając jak nam oznajmili, w najcieplejszym miejscu tego regionu. Temperatura 25 stopni Celsjusza jaka tam panowała dawała nam się we znaki, więc pościągaliśmy kurtki i ruszyliśmy za przewodnikiem. W trakcie zwiedzania pani przewodnik miała dla nas mnóstwo niespodzianek m.in. lekcje edukacyjną z zakresu fauny i flory oraz ciekawe konkursy ze wspaniałymi nagrodami.  Odbyliśmy ciekawą podróż po odległych kontynentach, gdzie poznaliśmy roślinność z różnych stref klimatycznych oraz „mieszkańców” zamieszkujących te tereny m.in. pytona, afrykańskie rybki oraz dotychczas nam znane aczkolwiek nie widziane w złotej łusce chińskie karpie. Jedną z ciekawszych roślin jaką poznaliśmy to roślina mięsożerna, która na naszych oczach właśnie konsumowała swoje danie. To była bardzo aktywna sobota, gdzie nikt się nie nudził i wspólnie spędziliśmy miło czas.
 
Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu pn.: „Winda równych szans 2” ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA