Wersja dla osób niedowidzących
Zaproszenie na konferencję z okazji 25-lecia Stowarzyszenia
23.11.2018

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza członków, pracowników i wolontariuszy na konferencję pt. „Od Ośrodka Dziennego Pobytu Po Kompleksowe Wsparcie Osób Ze Sprzężonymi Niepełnosprawnościami”, organizowaną z okazji 25-lecia działalności Stowarzyszenia. Odbędzie się ona 23 listopada 2018 roku w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika (ul. Armii Krajowej 7) w Miliczu.

Konferencja z okazji 25-lecia Stowarzyszenia
23.11.2018

Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić Państwu, że Milickie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w tym roku obchodzi okrągłą rocznicę działalności. Już 25 lat jesteśmy z wami, przechodząc długą drogę od Ośrodka Dziennego Pobytu po kompleksowe wsparcie osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. W związku z tym zarząd organizacji podjął decyzję o podzieleniu się z państwem naszymi doświadczeniami podczas zaplanowanej konferencji, która odbędzie się 23 listopada 2018 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika (ul. Armii Krajowej 7). 

2-dniowe szkolenie dla kadry zatrudnionej w placówkach oświatowych
22.11.2018

Milickie Stowarzyszenia Przyjaciól Dzieci i Osób Niepełnosprawnych organizuje 2-dniowe szkolenie w dniach 16-17 listopada Ul. Osadnicza 1c (budynek SDŚ) dla kadry (specjalistów/ nauczycieli/ terapeutów/ asystentów/ opiekunów) zatrudnionej w placówkach oświatowych Ośrodkach Szkolno– Wychowawczych, Środowiskowych Domach Samopomocy, Warsztatach Terapii Zajęciowej.Szkolenia o tematyce: „ROZWAŻNA INTERWENCJA W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA ZACHOWAŃ TRUDNYCH, O CHARAKTERZE SEKSUALNYM, U PODOPIECZNEGO Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ” w ramach realizacji projektu " Mamo, tato co wy na to"

Msza św. oraz rozstrzygnięcie konkursu „Portret Jana Pawła II”
13.11.2018

Dzisiaj ks. Michał Olszański odprawił Mszę św. dla uczniów oraz podopiecznych Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno – Wychowawczego. Rozstrzygnięto również konkurs na „Portret Jana Pawła II”, który zorganizowany był z okazji „Dnia Papieskiego”. Udział w nim wzięło 35 uczniów. Prace zachwyciły jury, którego przewodniczącym była s. Helena, wobec czego postanowiono nagrodzić wszystkie prace. Było to możliwe dzięki prezes MSPDiON Alicji Szatkowskiej oraz proboszczowi milickiej parafii ks. Zbigniewowi Słobodeckiemu. Uczniowie otrzymali dyplomy, książeczki pt. „Jak rezolutny Lolek został świętym papieżem” oraz różańce przywiezione z Włoch,  poświęcone przez papieża Franciszka.

Podziękowanie za 1%
13.11.2018

Szanowni Państwo, w imieniu Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych gorąco dziękujemy za każdą "złotówkę" przekazaną na działalność statutową naszej organizacji. Dzięki niej możemy uzupełnić różne formy wparcia w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej.

Integracyjny turniej bocci pn. „Łączy nas BOCCIA 2018”
08.11.2018

W czwartek 8 listopada 2018 r. w Hali Sportowej przy SP 1 w Miliczu, odbył się Integracyjny Turniej Bocci pn. „Łączy nas BOCCIA 2018”, zorganizowany przez MSPDiON. Brało w nim udział 12 drużyn z województwa dolnośląskiego: ŚDS Pałacyk Żmigród, KKN Wrocław i WTZ Milicz, ŚDS Milicz, POW Milicz, KKN Milicz, DOR-R Milicz, DOR-W Krośnice, Pracownicy MSPDiON.

Strona Główna

Koncert zespołu ZAYAZD
30.11.2017

W czwartek 30 listopada w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu, już po raz trzeci w tym roku odbył się koncert charytatywny. Gościem specjalnym byli państwo Lech i Bożena Makowieccy -  zespół ZAYAZD, a organizatorami całego wydarzenia byli: Rada Lokalna Zakonu Rycerzy Kolumba w Miliczu, Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu oraz Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

Podczas Koncertu została zorganizowana kwesta na organizację kolonii letnich dla Polskich dzieci mieszkających na Ukrainy z Diecezji Lwowskiej. Doskonale teraz wiemy jak wygląda sytuacja na Ukrainie, w związku z tym Rycerze Kolumba postanowili w tak trudnym czasie wesprzeć dzieciaki i zaprosić ich do Milicza na letnie kolonie. 
 
Całe wydarzenie poprowadzili pan Henryk Grzywna z Zakonu Rycerzy Kolumba i pan Przemysław Walniczek z Milickiego Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, którzy przedstawili wszystkim zgromadzonym ten szczytny cel, a następnie poprosili na scenę gwiazdę wieczoru zespół . Zespół ten powstał  w 1986 roku z inicjatywy Lecha Makowieckiego. Od samego początku działalności uroda, talent i wspaniały „anielski” głos Bożeny Makowieckiej zjednały „Zayazdowi” liczne grono wiernych fanów, a dowcipna i „kontaktowa” konferansjerka Lecha Makowieckiego w połączeniu z naturalną żywiołowością muzyków na scenie zmienia koncerty gdańskiej grupy w radosną, wspólną zabawę zespołu wraz z publicznością. Jest to grupa muzyczna wykonująca eastern country, łączący wpływy polskiego folku z aranżacjami typowymi dla amerykańskiej muzyki ludowej, ale również moją oni przede wszystkim w swoim repertuarze utwory patriotyczne. I właśnie te utwory postanowili wykonać podczas czwartkowego koncertu charytatywnego, które na pewno dla wszystkich stworzyły niezapomnianą patriotyczną ucztę dla ucha i duszy.
 
Patronat honorowy nad koncertem objął Ks. Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny oraz Ks. Arcybiskup Metropolita Lwowski Mieczysław Mokrzycki. Patronat medialny obieli : Radio Rodzina, Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
 
W imieniu organizatorów chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do wsparcia i organizacji tak wspaniałego koncertu. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA