Wersja dla osób niedowidzących
Konferencja z okazji 25-lecia Stowarzyszenia
23.11.2018

Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić Państwu, że Milickie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w tym roku obchodzi okrągłą rocznicę działalności. Już 25 lat jesteśmy z wami, przechodząc długą drogę od Ośrodka Dziennego Pobytu po kompleksowe wsparcie osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. W związku z tym zarząd organizacji podjął decyzję o podzieleniu się z państwem naszymi doświadczeniami podczas zaplanowanej konferencji, która odbędzie się 23 listopada 2018 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika (ul. Armii Krajowej 7). 

Wiemy, ile zebraliśmy na Imieninach Bociana
24.07.2018

Dnia 24 lipca 2018 roku grupa upoważnionych do tego osób z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zabrała się za liczenie pieniędzy ze zbiórki do puszek podczas festynu rodzinnego Imieniny Bociana w Godnowej. Uzbierane środki zostaną przekazane na działanie programu Pokój Wytchnień, który zapewnia opiekę osobom z niepełnosprawnościami sprzężonymi, dając rodzicom właśnie tytułowe „wytchnienie”.

Konsultacje wojewódzkie w MSPDiON
23.07.2018

W dniu 23 lipca 2018 roku mieliśmy okazję zorganizować wielkie wydarzenie – Konsultacje wojewódzkie dotyczące budowy systemu wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, parlamentarzyści z Dolnego Śląska, Poseł RP Mirosława Stachowiak- Różecka, poseł RP Jacek Świat, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Oćwieja, Dyrektor Oddziału Dolnośląskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Marcin Sokołowski, a także przedstawiciele środowiskowych domów samopomocy, organizacji pozarządowych i samorządu z terenu województwa.

Owocne Imieniny Bociana
21.07.2018

W sobotę, 21 lipca 2018 roku odbyła się kolejna edycja Festynu Rodzinnego „Imieniny Bociana” w Godnowej organizowanego przez Radę Sołecką Godnowej oraz Stowarzyszenia Godnowa PrzyLesie, którego partnerem było Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbyła się przy słynnym godnowskim Wigwamie i zgromadziła mnóstwo nie tylko lokalnych uczestników, którzy świetnie się bawili.

Sesja dla rodzin podczas warsztatu w Darłówku
20.07.2018

Podczas Wyjazdowego Warsztatu Terapeutycznego w ramach projektu „Mamo, tato, co Wy na to” uczestników grupy wsparcia wraz z rodzinami czekała masa atrakcji. Jedną z nich była sesja fotograficzna na plaży, która dla niektórych była pierwszą od czasów ślubu, a przecież zdjęcia to jedna z najlepszych możliwych pamiątek, która w niewielkim prostokącie skrywa magiczne wspomnienia wspaniałych chwil…

Warsztaty terapeutyczne dla rodzin w Darłówku
18.07.2018
W dniach od 12 do 18 lipca podopieczni z Grupy Wsparcia uczestniczyli w Wyjazdowym Warsztacie Terapeutycznym w ramach projektu „Mamo, Tato, co Wy na to” dofinansowanego ze środków PFRON będących w dyspozycji Starostwa Powiatowego PCPR Milicz. Odbywał się on w nadmorskiej miejscowości Darłówko. W wyjeździe uczestniczyło 46 osób (dzieci z Grupy Wsparcia z rodzicami i rodzeństwem, terapeuci i kierowca). Uczestnicy byli zakwaterowani w Ośrodku Wypoczynkowym „Korsarz” w Darłówku, który zapewnił dla wszystkich 3 pyszne posiłki dziennie oraz był świetnie dostosowany do potrzeb naszych uczestników. Ponadto, dzięki doskonałej lokalizacji część zajęć mogła odbywać się na plaży, do której docieraliśmy pieszo. Nadmorskie powietrze sprzyjało warsztatom pobudzając kreatywność oraz mobilizując do działania, przez co przyniosły one świetny skutek.
Poniżej relacja z podziałem na dni :) Czytajcie i oglądajcie !

Strona Główna

Owocne Imieniny Bociana
21.07.2018

W sobotę, 21 lipca 2018 roku odbyła się kolejna edycja Festynu Rodzinnego „Imieniny Bociana” w Godnowej organizowanego przez Radę Sołecką Godnowej oraz Stowarzyszenia Godnowa PrzyLesie, którego partnerem było Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbyła się przy słynnym godnowskim Wigwamie i zgromadziła mnóstwo nie tylko lokalnych uczestników, którzy świetnie się bawili.

Organizatorzy postawili sobie za cel, aby nikt z przybyłych gości się nie nudził i doskonale się z tego wywiązali. Na uczestników czekała masa atrakcji, takich jak dmuchane zamki, motocykle, na które każdy mógł usiąść i poczuć się jak ich kierowca, przejazdy bryczką wypożyczoną od Macieja Kowalskiego, którą powoził mieszkaniec Godnowej Jan Gryglewicz, rozmaite stoiska oraz zabawy animacyjne prowadzone przez panią Milenę Kamińską, nauczycielkę z Niepublicznego Przedszkola przy MSPDiON. Mogliśmy uczestniczyć też w koncertach zespołów Tacy, Nie Inni oraz Blue Stajenka. Jednak Imieniny Bociana to nie tylko dobra zabawa, ale także pomoc tym najbardziej potrzebującym. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na program Pokój Wytchnień, którego ideą jest wsparcie podopiecznych ze sprzężoną niepełnosprawnością wymagających całodobowej opieki oraz ich rodzin. Nasze działania bazowały na wolontariuszach krążących po terenie Festynu z puszkami oraz przeprowadzeniu loterii fantowej, w której każdy los wygrywał. Warto było kupić los, gdyż nagrody były naprawdę wartościowe (wśród nich znalazły się m.in. markowe ubrania, wysokiej jakości ręczniki, obrazy, całodniowe bilety wstępu na basen czy bony na paliwo), dlatego też rozeszły się one jak świeże bułeczki. Na koniec spośród wszystkich sprzedanych „numerków” wylosowaliśmy pięciu szczęśliwców, którzy otrzymali nagrody główne – plecak na laptopa firmy Dell, komplet płynów do spryskiwaczy, kupony do salonu fryzjerskiego oraz studia kosmetycznego oraz darmowy masaż w MSPDiON. Oprócz tego przeprowadzona została licytacja piłki do siatkówki z autografem Łukasza Kadziewicza, którą szczęśliwy nabywca kupił za 280 zł. Po tym przyszła pora na tańce do białego rana na specjalnie przygotowanym do tego parkiecie.
Dziękujemy panu Andrzejowi Kątnikowi, Sołtysowi Godnowej za zaproszenie i umożliwienie przeprowadzenia licytacji, wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do uzbierania kwoty, o której poinformujemy wkrótce oraz wszystkim firmom, które podarowały nam przedmioty, bez których przeprowadzenie loterii byłoby niemożliwe. W imieniu beneficjentów Programu Pokój Wytchnień dziękujemy również ludziom dobrej woli za otworzenie swoich serc na problemy tych najbardziej potrzebujących i podzielenie się „wdowim groszem”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA