Wersja dla osób niedowidzących
Rozwiązanie zagadki!
12.12.2018

A oto rozwiązanie zagadki: Tajemniczym gościem okazała się Ewelina Lisowska Wraz z nią kręciliśmy spot świąteczny przy współpracy z Media Expert. Otrzymaliśmy też mnóstwo prezentów o których więcej dowiedzą się Państwo już wkrótce. Bądźcie na bieżąco!

Tajemniczy gość w Stowarzyszeniu
11.12.2018

Jutro w Stowarzyszeniu czeka nas niezwykły dzień – odwiedzi nas szczególny gość, który wraz ze Świętym Mikołajem przywiezie ze sobą wspaniałe niespodzianki. My, wraz z podopiecznymi nie możemy się już doczekać tej wizyty! W międzyczasie zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie już w godzinach porannych można spodziewać się relacji z tych odwiedzin. Czy domyślają się Państwo, kto kryje się za zacienioną postacią? 

Konkurs Świętego Mikołaja
07.12.2018

Podróży Świętego Mikołaja ciąg dalszy. Tym razem postanowił on obdarować naszych pracowników słodkimi podarunkami oraz życzyć im wesołych świąt. Podziękował im też za codzienne trudy w niesieniu pomocy tym najbardziej potrzebującym. Wszyscy z pewnością byli grzeczni w tym roku, gdyż każdy pracownik otrzymał od Mikołaja ciasteczko i cukierka, pozwalając sobie tym samym na chwilę słodyczy.

Święty Mikołaj wśród dzieci!
06.12.2018

6 grudnia to wyjątkowy dzień – imieniny Świętego Mikołaja. Tradycją jest, że rozdaje on w tym dniu prezenty wszystkim grzecznym dzieciom. Nie mogło go zatem zabraknąć w Stowarzyszeniu, gdzie już od samego rana wszystkie dzieci cierpliwie na niego czekały. Święty zawitał więc do każdego dziecka, wziął na kolana i podarował świąteczny prezent.

Mikołajki w Legnicy
06.12.2018

6 grudnia drużyna Piłkarski Tryb Życia reprezentująca MSPDiON uczestniczyła w turnieju mikołajkowym, który odbył się w Legnicy. Organizatorem zmagań piłkarskich był Klub Kibiców Niepełnosprawnych legnickiej Miedzi.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza!
05.12.2018

5 grudnia to bardzo ważna data dla wszystkich organizacji pozarządowych – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To dzięki włożonej przez nich pracy i zaangażowaniu nasze Stowarzyszenie może działać tak prężnie a lokalna społeczność nieustannie odczuwa dobroczynny wpływ prowadzonych działań. W tym szczególnym dniu chcielibyśmy Wam, nasi drodzy wolontariusze, za to wszystko podziękować.

Strona Główna

Owocne Imieniny Bociana
21.07.2018

W sobotę, 21 lipca 2018 roku odbyła się kolejna edycja Festynu Rodzinnego „Imieniny Bociana” w Godnowej organizowanego przez Radę Sołecką Godnowej oraz Stowarzyszenia Godnowa PrzyLesie, którego partnerem było Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbyła się przy słynnym godnowskim Wigwamie i zgromadziła mnóstwo nie tylko lokalnych uczestników, którzy świetnie się bawili.

Organizatorzy postawili sobie za cel, aby nikt z przybyłych gości się nie nudził i doskonale się z tego wywiązali. Na uczestników czekała masa atrakcji, takich jak dmuchane zamki, motocykle, na które każdy mógł usiąść i poczuć się jak ich kierowca, przejazdy bryczką wypożyczoną od Macieja Kowalskiego, którą powoził mieszkaniec Godnowej Jan Gryglewicz, rozmaite stoiska oraz zabawy animacyjne prowadzone przez panią Milenę Kamińską, nauczycielkę z Niepublicznego Przedszkola przy MSPDiON. Mogliśmy uczestniczyć też w koncertach zespołów Tacy, Nie Inni oraz Blue Stajenka. Jednak Imieniny Bociana to nie tylko dobra zabawa, ale także pomoc tym najbardziej potrzebującym. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na program Pokój Wytchnień, którego ideą jest wsparcie podopiecznych ze sprzężoną niepełnosprawnością wymagających całodobowej opieki oraz ich rodzin. Nasze działania bazowały na wolontariuszach krążących po terenie Festynu z puszkami oraz przeprowadzeniu loterii fantowej, w której każdy los wygrywał. Warto było kupić los, gdyż nagrody były naprawdę wartościowe (wśród nich znalazły się m.in. markowe ubrania, wysokiej jakości ręczniki, obrazy, całodniowe bilety wstępu na basen czy bony na paliwo), dlatego też rozeszły się one jak świeże bułeczki. Na koniec spośród wszystkich sprzedanych „numerków” wylosowaliśmy pięciu szczęśliwców, którzy otrzymali nagrody główne – plecak na laptopa firmy Dell, komplet płynów do spryskiwaczy, kupony do salonu fryzjerskiego oraz studia kosmetycznego oraz darmowy masaż w MSPDiON. Oprócz tego przeprowadzona została licytacja piłki do siatkówki z autografem Łukasza Kadziewicza, którą szczęśliwy nabywca kupił za 280 zł. Po tym przyszła pora na tańce do białego rana na specjalnie przygotowanym do tego parkiecie.
Dziękujemy panu Andrzejowi Kątnikowi, Sołtysowi Godnowej za zaproszenie i umożliwienie przeprowadzenia licytacji, wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do uzbierania kwoty, o której poinformujemy wkrótce oraz wszystkim firmom, które podarowały nam przedmioty, bez których przeprowadzenie loterii byłoby niemożliwe. W imieniu beneficjentów Programu Pokój Wytchnień dziękujemy również ludziom dobrej woli za otworzenie swoich serc na problemy tych najbardziej potrzebujących i podzielenie się „wdowim groszem”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA