Wersja dla osób niedowidzących
Z dopingiem dla ambasadora! (Wyjazd w ramach projektu Mogę, potrafię, pracuję)
06.02.2019

Nasi podopieczni odwdzięczają się za udzielone im wsparcie kiedy tylko mogą. Tym razem udali się do Katowic, gdzie swój mecz rozgrywał nasz ambasador – Damian Wojtaszek oraz jego Onico Warszawa. Było to starcie ligowe przeciwko GKS-owi Katowice. Nasza obecność widocznie przyniosła szczęście milickiemu siatkarzowi, ponieważ jego drużyna pewnie wygrała z gospodarzami 3:1.

Egzamin końcowy kucharzy (w ramach projektu Mogę, potrafię, pracuję)
25.01.2019

25 stycznia w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Miliczu odbył się egzamin końcowy dotyczący kursu zawodowego "Kucharz małej gastronomi". Zajęcia odbywały się w ramach projektu "Mogę, potrafię, pracuję" i trwały od 15 listopada do 25 stycznia.

Bal Przebierańców w szkole w Krośnicach
24.01.2019

Mega imprezowy nastrój czuć było dzisiaj w naszej szkole w Krośnicach. Rozbrzmiewała świetna, dyskotekowa muzyka, z hitami Zenka Martyniuka i „Pięknych i Młodych”.  Szkolny salon zamienił się w mega świetną salę balową, którą wspólnymi siłami dekorowaliśmy w środowe popołudnie. Nie zabrakło więc kolorowych balonów, serpentyn i napisu KARNAWAŁ. Stoły wprost uginały się od przysmaków. Mieliśmy domowy serniczek, ciasto z galaretką, sporą porcję pysznego soku i wody oraz ciasteczka, chrupki, łakocie itp. Nie zabrakło rzecz jasna pizzy… mniam, wprost rozpływającej się w ustach.

Warsztaty w Karpaczu
24.01.2019

W dniach 11-13 stycznia 2019 roku w Centrum Szkoleniowo–Rekreacyjnym Hotel „Karolinka” w  Karpaczu, Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zorganizowało trzydniowe wyjazdowe zajęcia ogólnorozwojowe dla małych dzieci i ich rodzeństwa, połączone z warsztatami dla rodziców. Warsztaty odbyły się w ramach projektu pn. „Wsparcie na starcie”. Karpacz przywitał nas piękną, zimową pogodą. 

Przeżyjmy to jeszcze raz-Noworoczny Koncert Wdzięczności!
22.01.2019

Dla wszystkich nieobecnych na Noworocznym Koncercie Wdzięczności, a także tych, którzy chcieliby przeżyć te chwile ponownie – przygotowaliśmy niespodziankę! Zapraszamy serdecznie do obejrzenia krótkiego materiału filmowego podsumowującego niedzielne wydarzenie muzyczno-religijne, mające miejsce w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu. W rolach głównych: Schola dziecięca i młodzieżowa, Raj Story, uczniowie OR-W i Przedszkola Niepublicznego przy MSPDiON, Małgorzata Wilk i Wojciech Magnucki, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatu Terapii Zajęciowej i programu Trener Pracy oraz zespół The Finest. Miłego seansu!

Wyśpiewali noworoczne "Dziękuję" za 25 lat wsparcia Stowarzyszenia!
20.01.2019

Tylu artystów na jednej scenie nasz kościół jeszcze nie widział! Wszystko za sprawą nowej inicjatywy Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przy współpracy z parafią pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu - Noworocznego Koncertu Wdzięczności. Koncert miał na celu wyśpiewać „dziękuję” wszystkim darczyńcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, którzy wspierają nas od wielu lat i zapełnili Świątynię w liczbie ponad pół tysiąca osób!

Strona Główna

Owocne Imieniny Bociana
21.07.2018

W sobotę, 21 lipca 2018 roku odbyła się kolejna edycja Festynu Rodzinnego „Imieniny Bociana” w Godnowej organizowanego przez Radę Sołecką Godnowej oraz Stowarzyszenia Godnowa PrzyLesie, którego partnerem było Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbyła się przy słynnym godnowskim Wigwamie i zgromadziła mnóstwo nie tylko lokalnych uczestników, którzy świetnie się bawili.

Organizatorzy postawili sobie za cel, aby nikt z przybyłych gości się nie nudził i doskonale się z tego wywiązali. Na uczestników czekała masa atrakcji, takich jak dmuchane zamki, motocykle, na które każdy mógł usiąść i poczuć się jak ich kierowca, przejazdy bryczką wypożyczoną od Macieja Kowalskiego, którą powoził mieszkaniec Godnowej Jan Gryglewicz, rozmaite stoiska oraz zabawy animacyjne prowadzone przez panią Milenę Kamińską, nauczycielkę z Niepublicznego Przedszkola przy MSPDiON. Mogliśmy uczestniczyć też w koncertach zespołów Tacy, Nie Inni oraz Blue Stajenka. Jednak Imieniny Bociana to nie tylko dobra zabawa, ale także pomoc tym najbardziej potrzebującym. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na program Pokój Wytchnień, którego ideą jest wsparcie podopiecznych ze sprzężoną niepełnosprawnością wymagających całodobowej opieki oraz ich rodzin. Nasze działania bazowały na wolontariuszach krążących po terenie Festynu z puszkami oraz przeprowadzeniu loterii fantowej, w której każdy los wygrywał. Warto było kupić los, gdyż nagrody były naprawdę wartościowe (wśród nich znalazły się m.in. markowe ubrania, wysokiej jakości ręczniki, obrazy, całodniowe bilety wstępu na basen czy bony na paliwo), dlatego też rozeszły się one jak świeże bułeczki. Na koniec spośród wszystkich sprzedanych „numerków” wylosowaliśmy pięciu szczęśliwców, którzy otrzymali nagrody główne – plecak na laptopa firmy Dell, komplet płynów do spryskiwaczy, kupony do salonu fryzjerskiego oraz studia kosmetycznego oraz darmowy masaż w MSPDiON. Oprócz tego przeprowadzona została licytacja piłki do siatkówki z autografem Łukasza Kadziewicza, którą szczęśliwy nabywca kupił za 280 zł. Po tym przyszła pora na tańce do białego rana na specjalnie przygotowanym do tego parkiecie.
Dziękujemy panu Andrzejowi Kątnikowi, Sołtysowi Godnowej za zaproszenie i umożliwienie przeprowadzenia licytacji, wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do uzbierania kwoty, o której poinformujemy wkrótce oraz wszystkim firmom, które podarowały nam przedmioty, bez których przeprowadzenie loterii byłoby niemożliwe. W imieniu beneficjentów Programu Pokój Wytchnień dziękujemy również ludziom dobrej woli za otworzenie swoich serc na problemy tych najbardziej potrzebujących i podzielenie się „wdowim groszem”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA