Wersja dla osób niedowidzących
Konferencja z okazji 25-lecia Stowarzyszenia
23.11.2018

Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić Państwu, że Milickie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w tym roku obchodzi okrągłą rocznicę działalności. Już 25 lat jesteśmy z wami, przechodząc długą drogę od Ośrodka Dziennego Pobytu po kompleksowe wsparcie osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. W związku z tym zarząd organizacji podjął decyzję o podzieleniu się z państwem naszymi doświadczeniami podczas zaplanowanej konferencji, która odbędzie się 23 listopada 2018 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika (ul. Armii Krajowej 7). 

2-dniowe szkolenie dla kadry zatrudnionej w placówkach oświatowych
22.11.2018

Milickie Stowarzyszenia Przyjaciól Dzieci i Osób Niepełnosprawnych organizuje 2-dniowe szkolenie w dniach 16-17 listopada Ul. Osadnicza 1c (budynek SDŚ) dla kadry (specjalistów/ nauczycieli/ terapeutów/ asystentów/ opiekunów) zatrudnionej w placówkach oświatowych Ośrodkach Szkolno– Wychowawczych, Środowiskowych Domach Samopomocy, Warsztatach Terapii Zajęciowej.Szkolenia o tematyce: „ROZWAŻNA INTERWENCJA W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA ZACHOWAŃ TRUDNYCH, O CHARAKTERZE SEKSUALNYM, U PODOPIECZNEGO Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ” w ramach realizacji projektu " Mamo, tato co wy na to"

Warsztaty "Masaż Shantala" dla niemowląt
17.10.2018

We wrześniu odbyły się warsztaty „Masaż Shantala” dla niemowląt, prowadzone przez naszą koleżankę Barbarę Jurkanis. W warsztatach udział wzięły uczestniczki przyszpitalnej Szkoły Rodzenia, które wraz ze swoimi nowonarodzonymi pociechami mogły spotkać się już w „podwojonym” gronie.

Obchodzimy Dzień Papieski
17.10.2018

17 października w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno–Wychowawczym odbyły się obchody Dnia Papieskiego. Udział w nim wzięli uczniowie realizujący obowiązek szkolny oraz podopieczni Zespołów Rewalidacyjno-Wychowawczych z opiekunami, dyrektor ds. pedagogicznych Joanna Stachowiak, dyrektor ds. nauczania Joanna Broniecka oraz zaproszeni goście: współpracujący z ośrodkiem, wspierający posługą sakramentalną wychowanków - ks. Michał Olszański i uczniowie klasy I a ze SP nr 1 w Miliczu z opiekunami Katarzyną Potocką i Katarzyną Zakrzacką.

Zaproszenie na Konwent
11.10.2018

We Wrocławiu 11 października 2018 r. od godz. 10:00 do 14.00 w Sektorze 3 przy ul. Legnickiej 65 odbędzie się III Dolnośląski Konwent Regionalny Organizacji i Środowisk Osób z Niepełnosprawnościami. Honorowym Patronatem objęli nasz Konwent Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych jest współorganizatorem tego przedsięwzięcia.

Alicja Szatkowska uhonorowana także w Parlamencie Europejskim w Brukseli
09.10.2018

Wczoraj, 9 października 2018 roku w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbyła się gala wręczenia Europejskiej Nagrody Obywatelskiej. W Alicji Szatkowskiej, Prezes Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, która była w tym roku jednym z laureatów.

Strona Główna

Owocne Imieniny Bociana
21.07.2018

W sobotę, 21 lipca 2018 roku odbyła się kolejna edycja Festynu Rodzinnego „Imieniny Bociana” w Godnowej organizowanego przez Radę Sołecką Godnowej oraz Stowarzyszenia Godnowa PrzyLesie, którego partnerem było Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbyła się przy słynnym godnowskim Wigwamie i zgromadziła mnóstwo nie tylko lokalnych uczestników, którzy świetnie się bawili.

Organizatorzy postawili sobie za cel, aby nikt z przybyłych gości się nie nudził i doskonale się z tego wywiązali. Na uczestników czekała masa atrakcji, takich jak dmuchane zamki, motocykle, na które każdy mógł usiąść i poczuć się jak ich kierowca, przejazdy bryczką wypożyczoną od Macieja Kowalskiego, którą powoził mieszkaniec Godnowej Jan Gryglewicz, rozmaite stoiska oraz zabawy animacyjne prowadzone przez panią Milenę Kamińską, nauczycielkę z Niepublicznego Przedszkola przy MSPDiON. Mogliśmy uczestniczyć też w koncertach zespołów Tacy, Nie Inni oraz Blue Stajenka. Jednak Imieniny Bociana to nie tylko dobra zabawa, ale także pomoc tym najbardziej potrzebującym. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na program Pokój Wytchnień, którego ideą jest wsparcie podopiecznych ze sprzężoną niepełnosprawnością wymagających całodobowej opieki oraz ich rodzin. Nasze działania bazowały na wolontariuszach krążących po terenie Festynu z puszkami oraz przeprowadzeniu loterii fantowej, w której każdy los wygrywał. Warto było kupić los, gdyż nagrody były naprawdę wartościowe (wśród nich znalazły się m.in. markowe ubrania, wysokiej jakości ręczniki, obrazy, całodniowe bilety wstępu na basen czy bony na paliwo), dlatego też rozeszły się one jak świeże bułeczki. Na koniec spośród wszystkich sprzedanych „numerków” wylosowaliśmy pięciu szczęśliwców, którzy otrzymali nagrody główne – plecak na laptopa firmy Dell, komplet płynów do spryskiwaczy, kupony do salonu fryzjerskiego oraz studia kosmetycznego oraz darmowy masaż w MSPDiON. Oprócz tego przeprowadzona została licytacja piłki do siatkówki z autografem Łukasza Kadziewicza, którą szczęśliwy nabywca kupił za 280 zł. Po tym przyszła pora na tańce do białego rana na specjalnie przygotowanym do tego parkiecie.
Dziękujemy panu Andrzejowi Kątnikowi, Sołtysowi Godnowej za zaproszenie i umożliwienie przeprowadzenia licytacji, wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do uzbierania kwoty, o której poinformujemy wkrótce oraz wszystkim firmom, które podarowały nam przedmioty, bez których przeprowadzenie loterii byłoby niemożliwe. W imieniu beneficjentów Programu Pokój Wytchnień dziękujemy również ludziom dobrej woli za otworzenie swoich serc na problemy tych najbardziej potrzebujących i podzielenie się „wdowim groszem”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA