Wersja dla osób niedowidzących
Co robimy? Czyli nasze aktualne projekty!
31.12.2019

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z zakresu zdrowia, edukacji, rehabilitacji itp. Do zaoferowania mamy wiele projektów, w których mogą Państwo wziąć udział. Uczestnictwo w naszych projektach pozwoli nie tylko kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, ale też rozwijać zainteresowania, pasje i umiejętności.

Poszukujemy fantów na loterię
20.07.2019

Drodzy czytelnicy! Zwracamy się do Państwa z wielką prośbą – jeden z naszych małych podopiecznych do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju potrzebuje nowego wózka elektrycznego. Jego koszt to około 15 000 zł. W związku z tym, podczas nadchodzących imprez lokalnych i regionalnych (nasz Piknik Rodzinny, American Cars Mania w Oleśnicy, Imieniny Bociana w Godnowej) planujemy przeprowadzić loterie fantowe, z których pieniądze zostaną przeznaczone właśnie na wspomniany wózek, a także na działanie programu Pokój Wytchnień. Potrzebujemy jednak Państwa pomocy – poszukujemy fantów, których moglibyśmy użyć na loterii. Prosimy o przynoszenie nowych lub niezniszczonych gadżetów (np. książki, płyty, gry, zabawki, urządzenia elektroniczne) do gabinetu nr 9 w budynku DOR-W (ul. Kopernika 20). Za każdą formę bezinteresownego wsparcia ogromnie dziękujemy.

Piknik Rodzinny „RODZINA NA SPORTOWO”
12.06.2019

„Ruch to zdrowie, każdy uczeń wam to powie”. Takie hasło towarzyszyło nam w środowe przedpołudnie. Zaprosiliśmy do Krośnic rodziców, aby razem pobawić się i poćwiczyć na dworze. Cała masa przeróżnych konkurencji sportowych i zacięta rywalizacja… o kiełbaskę z grilla i pamiątkowy dyplom – oj działo się, działo. 

Orły na skrzydłach naszego dopingu!
10.06.2019

Takiego meczu w wykonaniu naszych piłkarzy nie mieliśmy okazji podziwiać od dawna. Nasza reprezentacja, niesiona dopingiem niemal 60 tys. gardeł w zjawiskowym stylu pokonała Izrael aż 4:0. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli: Krzysztof Piątek (35’), Robert Lewandowski (56’), Kamil Grosicki (58’) i Damian Kądzior (84’).

Podziękowanie dla darczyńców
10.06.2019

W imieniu dzieci z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia przez nas loterii fantowej podczas Pikniku Rodzinnego. Jej celem było uzbieranie pieniędzy na nowy wózek elektryczny dla naszego małego przyszłego ucznia, a także na beneficjentów programu Pokój Wytchnień.

Piknik pełen atrakcji
08.06.2019

Słoneczne, sobotnie przedpołudnie to idealny moment na dobrą zabawę w gronie całej rodziny, a zwłaszcza, gdy można zrobić to wspólnie z przyjaciółmi – z takiego założenia wyszli uczestnicy kolejnej edycji Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Jak co roku, czekało na nich mnóstwo atrakcji, z których korzystały tłumy.

Strona Główna

Mecz Polska-Irlandia z KKN-em
11.09.2018

11 września na Stadionie Miejskim we Wrocławiu,  piłkarska reprezentacja Polski rozgrywała swój mecz sparingowy z drużyną Irlandii. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć niepełnosprawnych kibiców z Milicza, którzy wspólnie ze swoimi  kolegami z innych miast zasiedli na trybunach wrocławskiego stadionu. Piłkarskie zmagania z wysokości trybun oglądała 20 osobowa grupa kibiców, która dzięki współpracy z Federacją Kibiców Niepełnosprawnych mogła jak zawsze liczyć na specjalnie przystosowane miejsca i bilety dla osób niepełnosprawnych. 

Na boisku po przeciętnym meczu biało-czerwoni zremisowali 1-1 z ekipą Irlandii, i niestety większość kibiców była rozczarowana grą naszych orłów.
Następne mecze już w październiku na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie nasza reprezentacja narodowa zmierzy się w ramach Ligi Narodów z drużyną Portugali i Włoch. 
Warto dodać, iż w dniu poprzedzającym mecz Polska-Irlandia, na stadionie przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu odbył się briefing prasowy dotyczący współpracy  Polskiego Związku Piłki Nożnej i Federacji Kibiców Niepełnosprawnych.  Jej celem jest zwiększenie dostępności piłki nożnej dla osób z różnorakimi niepełnosprawnościami. Efektem tej współpracy jest wprowadzenie systemu sprzedaży biletów Easy Access oraz komentarza audiodeskrypcyjnego dla osób niewidomych podczas wszystkich meczów reprezentacji. 
Na spotkaniu obecni byli: Zbigniew Boniek- prezes PZPN, Andrzej Padewski- v-ce prezes PZPN, Jerzy Brzęczek- trener kadry, Łukasz Fabiański- bramkarz reprezentacji, Dariusz Łapiński- koordynator ds. kontaktu z kibicami (PZPN), Michał Fitas- prezes FKN, Marcin Folmer- v-ce prezes FKN, Paweł Parus- prezes KKN oraz Mariusz Trzeciakiewicz, prezes Fundacji Katarynka.
 
 
Mecz Polska - Irlandia oglądała 20-osobowa grupa związana z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych
 
 
Rozgrzewka polskich piłkarzy przed meczem
 
 
Naszym kibicom jak zawsze towarzyszył dobry humor
 
 
Norbert wraz z tatą czujnie przyglądają się grze naszych Orłów
 
 
Pan Bartosz z dumą prezentuje barwy narodowe
 
 
Reprezentacje Polski i Irlandii w trakcie hymnów narodowych
 
 
Pan Dariusz - dumny patriota
 
 
Pan Włodzimierz zagrzewa naszych piłkarzy do walki
 
 
Pan Adrian jak zwykle uśmiechnięty i pełny wiary w zwycięstwo
 
 
Na meczu w roli asystentów obecni byli również członkowie Zarządu MSPDiON
 
 
GOOOOOOOOOOOL!
 
 
Pan Krzysztof celebruje wyrównującą bramkę
 
 
Nasi kibice zadowoleni z atmosfery, jaka panuje na trybunach
 
 
Pan Bartosz, na co dzień bramkarz Piłkarskiego Trybu Życia, inspiruje się grą Wojciecha Szczęsnego
 
 
Pan Mieczysław z uśmiechem na twarzy kibicuje Polsce
 
 
Pan Grzegorz wspólnie ze swoją mamą nie odpuszczają żadnego meczu Kadry Narodowej
 
 
Pan Paweł i pan Wojciech wymieniają uwagi na temat spotkania
 
 
Dzięki współpracy z Federacją Kibiców Niepełnosprawnych mogliśmy liczyć na specjalnie dostosowane miejsca dla osób niepełnosprawnych
 
 
Pomimo słabej gry Polaków w oczach naszych kibiców było widać wiarę w naszą reprezentację
 
 
Pani Iza i pan Paweł planują kolejny wyjazd na mecz Polskiej Kadry
 
 
Pan Adrian i Pan Rafał w skupieniu śledzą przebieg spotkania
 
 
Na trybunach Stadionu Miejskiego we Wrocławiu zawisła flaga reprezentacyjna naszego KKN-u
 
 
Pamiątkowe zdjęcie uczestników briefingu prasowego
 
 
Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej
 
 
Dariusz Łapiński, koordynator ds. kontaktów z kibicami, przyjaciel milickiego KKN-u
 
 
Nasi podopieczni z uwagą przysłuchują się konferencji
 
 
Przedstawiciele organizacji które włączyły się aktywnie w promocję audiodeskrypcji
 
 
Wsród gości można było zobaczyć v-ce prezesów PZPN-u Andrzeja Padewskiego i Janusza Basałaja, rzecznika prasowego PZPN-u Jakuba Kwiatkowskiego oraz wiele innych osób związanych ze środowiskiem piłkarskim
 
 
Selekcjoner Reprezentacji Narodowej Jerzy Brzęczek dziękował kibicom niepełnosprawnym za wsparcie podczas meczu Włochy - Polska, który został rozegrany w Bolonii
 
 
Pamiątkowa fotka z Łukaszem Fabiańskim, bramkarzem Reprezentacji Polski
 
 
Trener Jerzy Brzęczek nie wyklucza powołań do kadry dla zawodników Piłkarskiego Trybu Życia ;)
 
 
Nasi piłkarze sprawy formalne dotyczące powołań uzgodnili z Prezesem PZPN-u, Zbigniewem Bońkiem
 
 
Zarząd Federacji Kibiców Niepełnosprawnych z Selekcjonerem Reprezentacji Polski
 
 
Dzięki współpracy FKN-u z Dariuszem Łapińskim, kibice niepełnosprawni mogą oglądać mecze reprezentacji w komfortowych warunkach
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA