Wersja dla osób niedowidzących
Konferencja z okazji 25-lecia Stowarzyszenia
23.11.2018

Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić Państwu, że Milickie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w tym roku obchodzi okrągłą rocznicę działalności. Już 25 lat jesteśmy z wami, przechodząc długą drogę od Ośrodka Dziennego Pobytu po kompleksowe wsparcie osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. W związku z tym zarząd organizacji podjął decyzję o podzieleniu się z państwem naszymi doświadczeniami podczas zaplanowanej konferencji, która odbędzie się 23 listopada 2018 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika (ul. Armii Krajowej 7). 

Alicja Szatkowska laureatką Europejskiej Nagrody Obywatelskiej!
21.09.2018

W piątek, 21 września 2018 roku reprezentacja Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych pojawiła się w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Warszawie, gdzie obyło się uroczyste wręczenie Europejskiej Nagrody Obywatelskiej. Jedyną wśród wyróżnionych osób została nasza pani Prezes – Alicja Szatkowska, natomiast nagrody również otrzymali Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Forum Żydów Polskich.

Poszukujemy skrawków historii Stowarzyszenia!
21.09.2018

Drodzy czytelnicy! Historia pomocy niesionej przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych liczy sobie już 25 lat. Taka okrągła rocznica jest świetną okazją do podsumowania działalności i wymaga szczególnych obchodów. W związku z tym zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą: prosimy o przyniesienie do naszej siedziby wszelkich zdjęć, artykułów, ulotek, tudzież innych pamiątek ze starszych lat działalności MSPDiON.

Szlachetny gest
20.09.2018

20 września mieliśmy przyjemność uczestniczyć w bardzo miłej uroczystości, która odbyła się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Miliczu, prowadzonym przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

Wyjazd na mecz ZAKSA - ONICO
19.09.2018

Podopieczni Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych są wielkimi entuzjastami sportowych emocji i wiadomo to nie od dziś. Nie odpuszczą żadnej okazji, by podziwiać najlepszych w Polsce reprezentantów wszelakich dyscyplin. Dlatego też z przyjemnością uczestniczyliśmy w rozgrywającym się w Twardogórze towarzyskim meczu pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a ONICO Warszawa, czyli drużynami z siatkarskiej PlusLigi.

Zaproszenie na warsztaty
18.09.2018

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zaprasza uczestników projektu „Mogę, potrafię, pracuję” na warsztaty z aktywnego poruszania się po rynku pracy.

Strona Główna

Mecz Polska-Irlandia z KKN-em
11.09.2018

11 września na Stadionie Miejskim we Wrocławiu,  piłkarska reprezentacja Polski rozgrywała swój mecz sparingowy z drużyną Irlandii. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć niepełnosprawnych kibiców z Milicza, którzy wspólnie ze swoimi  kolegami z innych miast zasiedli na trybunach wrocławskiego stadionu. Piłkarskie zmagania z wysokości trybun oglądała 20 osobowa grupa kibiców, która dzięki współpracy z Federacją Kibiców Niepełnosprawnych mogła jak zawsze liczyć na specjalnie przystosowane miejsca i bilety dla osób niepełnosprawnych. 

Na boisku po przeciętnym meczu biało-czerwoni zremisowali 1-1 z ekipą Irlandii, i niestety większość kibiców była rozczarowana grą naszych orłów.
Następne mecze już w październiku na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie nasza reprezentacja narodowa zmierzy się w ramach Ligi Narodów z drużyną Portugali i Włoch. 
Warto dodać, iż w dniu poprzedzającym mecz Polska-Irlandia, na stadionie przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu odbył się briefing prasowy dotyczący współpracy  Polskiego Związku Piłki Nożnej i Federacji Kibiców Niepełnosprawnych.  Jej celem jest zwiększenie dostępności piłki nożnej dla osób z różnorakimi niepełnosprawnościami. Efektem tej współpracy jest wprowadzenie systemu sprzedaży biletów Easy Access oraz komentarza audiodeskrypcyjnego dla osób niewidomych podczas wszystkich meczów reprezentacji. 
Na spotkaniu obecni byli: Zbigniew Boniek- prezes PZPN, Andrzej Padewski- v-ce prezes PZPN, Jerzy Brzęczek- trener kadry, Łukasz Fabiański- bramkarz reprezentacji, Dariusz Łapiński- koordynator ds. kontaktu z kibicami (PZPN), Michał Fitas- prezes FKN, Marcin Folmer- v-ce prezes FKN, Paweł Parus- prezes KKN oraz Mariusz Trzeciakiewicz, prezes Fundacji Katarynka.
 
 
Mecz Polska - Irlandia oglądała 20-osobowa grupa związana z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych
 
 
Rozgrzewka polskich piłkarzy przed meczem
 
 
Naszym kibicom jak zawsze towarzyszył dobry humor
 
 
Norbert wraz z tatą czujnie przyglądają się grze naszych Orłów
 
 
Pan Bartosz z dumą prezentuje barwy narodowe
 
 
Reprezentacje Polski i Irlandii w trakcie hymnów narodowych
 
 
Pan Dariusz - dumny patriota
 
 
Pan Włodzimierz zagrzewa naszych piłkarzy do walki
 
 
Pan Adrian jak zwykle uśmiechnięty i pełny wiary w zwycięstwo
 
 
Na meczu w roli asystentów obecni byli również członkowie Zarządu MSPDiON
 
 
GOOOOOOOOOOOL!
 
 
Pan Krzysztof celebruje wyrównującą bramkę
 
 
Nasi kibice zadowoleni z atmosfery, jaka panuje na trybunach
 
 
Pan Bartosz, na co dzień bramkarz Piłkarskiego Trybu Życia, inspiruje się grą Wojciecha Szczęsnego
 
 
Pan Mieczysław z uśmiechem na twarzy kibicuje Polsce
 
 
Pan Grzegorz wspólnie ze swoją mamą nie odpuszczają żadnego meczu Kadry Narodowej
 
 
Pan Paweł i pan Wojciech wymieniają uwagi na temat spotkania
 
 
Dzięki współpracy z Federacją Kibiców Niepełnosprawnych mogliśmy liczyć na specjalnie dostosowane miejsca dla osób niepełnosprawnych
 
 
Pomimo słabej gry Polaków w oczach naszych kibiców było widać wiarę w naszą reprezentację
 
 
Pani Iza i pan Paweł planują kolejny wyjazd na mecz Polskiej Kadry
 
 
Pan Adrian i Pan Rafał w skupieniu śledzą przebieg spotkania
 
 
Na trybunach Stadionu Miejskiego we Wrocławiu zawisła flaga reprezentacyjna naszego KKN-u
 
 
Pamiątkowe zdjęcie uczestników briefingu prasowego
 
 
Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej
 
 
Dariusz Łapiński, koordynator ds. kontaktów z kibicami, przyjaciel milickiego KKN-u
 
 
Nasi podopieczni z uwagą przysłuchują się konferencji
 
 
Przedstawiciele organizacji które włączyły się aktywnie w promocję audiodeskrypcji
 
 
Wsród gości można było zobaczyć v-ce prezesów PZPN-u Andrzeja Padewskiego i Janusza Basałaja, rzecznika prasowego PZPN-u Jakuba Kwiatkowskiego oraz wiele innych osób związanych ze środowiskiem piłkarskim
 
 
Selekcjoner Reprezentacji Narodowej Jerzy Brzęczek dziękował kibicom niepełnosprawnym za wsparcie podczas meczu Włochy - Polska, który został rozegrany w Bolonii
 
 
Pamiątkowa fotka z Łukaszem Fabiańskim, bramkarzem Reprezentacji Polski
 
 
Trener Jerzy Brzęczek nie wyklucza powołań do kadry dla zawodników Piłkarskiego Trybu Życia ;)
 
 
Nasi piłkarze sprawy formalne dotyczące powołań uzgodnili z Prezesem PZPN-u, Zbigniewem Bońkiem
 
 
Zarząd Federacji Kibiców Niepełnosprawnych z Selekcjonerem Reprezentacji Polski
 
 
Dzięki współpracy FKN-u z Dariuszem Łapińskim, kibice niepełnosprawni mogą oglądać mecze reprezentacji w komfortowych warunkach
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA