Wersja dla osób niedowidzących
Zaproszenie do konkursu
21.12.2018

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zaprasza grupy przedszkolne do wzięcia udziału w konkursie kolęd i pastorałek "Hej kolęda, kolęda", który odbędzie się 21 grudnia 2018 roku o godzinie 10:00 w Ośrodku Kultury w Miliczu. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 listopada 2018 r.

Zaproszenie na konferencję z okazji 25-lecia Stowarzyszenia
23.11.2018

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza członków, pracowników, rodziców i wolontariuszy na konferencję pt. „Od Ośrodka Dziennego Pobytu Po Kompleksowe Wsparcie Osób Ze Sprzężonymi Niepełnosprawnościami”, organizowaną z okazji 25-lecia działalności Stowarzyszenia. Odbędzie się ona 23 listopada 2018 roku w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika (ul. Armii Krajowej 7) w Miliczu.

Konferencja z okazji 25-lecia Stowarzyszenia
23.11.2018

Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić Państwu, że Milickie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w tym roku obchodzi okrągłą rocznicę działalności. Już 25 lat jesteśmy z wami, przechodząc długą drogę od Ośrodka Dziennego Pobytu po kompleksowe wsparcie osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. W związku z tym zarząd organizacji podjął decyzję o podzieleniu się z państwem naszymi doświadczeniami podczas zaplanowanej konferencji, która odbędzie się 23 listopada 2018 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika (ul. Armii Krajowej 7). 

2-dniowe szkolenie dla kadry zatrudnionej w placówkach oświatowych
22.11.2018

Milickie Stowarzyszenia Przyjaciól Dzieci i Osób Niepełnosprawnych organizuje 2-dniowe szkolenie w dniach 16-17 listopada Ul. Osadnicza 1c (budynek SDŚ) dla kadry (specjalistów/ nauczycieli/ terapeutów/ asystentów/ opiekunów) zatrudnionej w placówkach oświatowych Ośrodkach Szkolno– Wychowawczych, Środowiskowych Domach Samopomocy, Warsztatach Terapii Zajęciowej.Szkolenia o tematyce: „ROZWAŻNA INTERWENCJA W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA ZACHOWAŃ TRUDNYCH, O CHARAKTERZE SEKSUALNYM, U PODOPIECZNEGO Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ” w ramach realizacji projektu " Mamo, tato co wy na to"

Msza św. oraz rozstrzygnięcie konkursu „Portret Jana Pawła II”
13.11.2018

Dzisiaj ks. Michał Olszański odprawił Mszę św. dla uczniów oraz podopiecznych Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno – Wychowawczego. Rozstrzygnięto również konkurs na „Portret Jana Pawła II”, który zorganizowany był z okazji „Dnia Papieskiego”. Udział w nim wzięło 35 uczniów. Prace zachwyciły jury, którego przewodniczącym była s. Helena, wobec czego postanowiono nagrodzić wszystkie prace. Było to możliwe dzięki prezes MSPDiON Alicji Szatkowskiej oraz proboszczowi milickiej parafii ks. Zbigniewowi Słobodeckiemu. Uczniowie otrzymali dyplomy, książeczki pt. „Jak rezolutny Lolek został świętym papieżem” oraz różańce przywiezione z Włoch,  poświęcone przez papieża Franciszka.

Podziękowanie za 1%
13.11.2018

Szanowni Państwo, w imieniu Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych gorąco dziękujemy za każdą "złotówkę" przekazaną na działalność statutową naszej organizacji. Dzięki niej możemy uzupełnić różne formy wparcia w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej.

Strona Główna

Mecz Polska-Irlandia z KKN-em
11.09.2018

11 września na Stadionie Miejskim we Wrocławiu,  piłkarska reprezentacja Polski rozgrywała swój mecz sparingowy z drużyną Irlandii. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć niepełnosprawnych kibiców z Milicza, którzy wspólnie ze swoimi  kolegami z innych miast zasiedli na trybunach wrocławskiego stadionu. Piłkarskie zmagania z wysokości trybun oglądała 20 osobowa grupa kibiców, która dzięki współpracy z Federacją Kibiców Niepełnosprawnych mogła jak zawsze liczyć na specjalnie przystosowane miejsca i bilety dla osób niepełnosprawnych. 

Na boisku po przeciętnym meczu biało-czerwoni zremisowali 1-1 z ekipą Irlandii, i niestety większość kibiców była rozczarowana grą naszych orłów.
Następne mecze już w październiku na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie nasza reprezentacja narodowa zmierzy się w ramach Ligi Narodów z drużyną Portugali i Włoch. 
Warto dodać, iż w dniu poprzedzającym mecz Polska-Irlandia, na stadionie przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu odbył się briefing prasowy dotyczący współpracy  Polskiego Związku Piłki Nożnej i Federacji Kibiców Niepełnosprawnych.  Jej celem jest zwiększenie dostępności piłki nożnej dla osób z różnorakimi niepełnosprawnościami. Efektem tej współpracy jest wprowadzenie systemu sprzedaży biletów Easy Access oraz komentarza audiodeskrypcyjnego dla osób niewidomych podczas wszystkich meczów reprezentacji. 
Na spotkaniu obecni byli: Zbigniew Boniek- prezes PZPN, Andrzej Padewski- v-ce prezes PZPN, Jerzy Brzęczek- trener kadry, Łukasz Fabiański- bramkarz reprezentacji, Dariusz Łapiński- koordynator ds. kontaktu z kibicami (PZPN), Michał Fitas- prezes FKN, Marcin Folmer- v-ce prezes FKN, Paweł Parus- prezes KKN oraz Mariusz Trzeciakiewicz, prezes Fundacji Katarynka.
 
 
Mecz Polska - Irlandia oglądała 20-osobowa grupa związana z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych
 
 
Rozgrzewka polskich piłkarzy przed meczem
 
 
Naszym kibicom jak zawsze towarzyszył dobry humor
 
 
Norbert wraz z tatą czujnie przyglądają się grze naszych Orłów
 
 
Pan Bartosz z dumą prezentuje barwy narodowe
 
 
Reprezentacje Polski i Irlandii w trakcie hymnów narodowych
 
 
Pan Dariusz - dumny patriota
 
 
Pan Włodzimierz zagrzewa naszych piłkarzy do walki
 
 
Pan Adrian jak zwykle uśmiechnięty i pełny wiary w zwycięstwo
 
 
Na meczu w roli asystentów obecni byli również członkowie Zarządu MSPDiON
 
 
GOOOOOOOOOOOL!
 
 
Pan Krzysztof celebruje wyrównującą bramkę
 
 
Nasi kibice zadowoleni z atmosfery, jaka panuje na trybunach
 
 
Pan Bartosz, na co dzień bramkarz Piłkarskiego Trybu Życia, inspiruje się grą Wojciecha Szczęsnego
 
 
Pan Mieczysław z uśmiechem na twarzy kibicuje Polsce
 
 
Pan Grzegorz wspólnie ze swoją mamą nie odpuszczają żadnego meczu Kadry Narodowej
 
 
Pan Paweł i pan Wojciech wymieniają uwagi na temat spotkania
 
 
Dzięki współpracy z Federacją Kibiców Niepełnosprawnych mogliśmy liczyć na specjalnie dostosowane miejsca dla osób niepełnosprawnych
 
 
Pomimo słabej gry Polaków w oczach naszych kibiców było widać wiarę w naszą reprezentację
 
 
Pani Iza i pan Paweł planują kolejny wyjazd na mecz Polskiej Kadry
 
 
Pan Adrian i Pan Rafał w skupieniu śledzą przebieg spotkania
 
 
Na trybunach Stadionu Miejskiego we Wrocławiu zawisła flaga reprezentacyjna naszego KKN-u
 
 
Pamiątkowe zdjęcie uczestników briefingu prasowego
 
 
Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej
 
 
Dariusz Łapiński, koordynator ds. kontaktów z kibicami, przyjaciel milickiego KKN-u
 
 
Nasi podopieczni z uwagą przysłuchują się konferencji
 
 
Przedstawiciele organizacji które włączyły się aktywnie w promocję audiodeskrypcji
 
 
Wsród gości można było zobaczyć v-ce prezesów PZPN-u Andrzeja Padewskiego i Janusza Basałaja, rzecznika prasowego PZPN-u Jakuba Kwiatkowskiego oraz wiele innych osób związanych ze środowiskiem piłkarskim
 
 
Selekcjoner Reprezentacji Narodowej Jerzy Brzęczek dziękował kibicom niepełnosprawnym za wsparcie podczas meczu Włochy - Polska, który został rozegrany w Bolonii
 
 
Pamiątkowa fotka z Łukaszem Fabiańskim, bramkarzem Reprezentacji Polski
 
 
Trener Jerzy Brzęczek nie wyklucza powołań do kadry dla zawodników Piłkarskiego Trybu Życia ;)
 
 
Nasi piłkarze sprawy formalne dotyczące powołań uzgodnili z Prezesem PZPN-u, Zbigniewem Bońkiem
 
 
Zarząd Federacji Kibiców Niepełnosprawnych z Selekcjonerem Reprezentacji Polski
 
 
Dzięki współpracy FKN-u z Dariuszem Łapińskim, kibice niepełnosprawni mogą oglądać mecze reprezentacji w komfortowych warunkach
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA