Wersja dla osób niedowidzących
Z dopingiem dla ambasadora! (Wyjazd w ramach projektu Mogę, potrafię, pracuję)
06.02.2019

Nasi podopieczni odwdzięczają się za udzielone im wsparcie kiedy tylko mogą. Tym razem udali się do Katowic, gdzie swój mecz rozgrywał nasz ambasador – Damian Wojtaszek oraz jego Onico Warszawa. Było to starcie ligowe przeciwko GKS-owi Katowice. Nasza obecność widocznie przyniosła szczęście milickiemu siatkarzowi, ponieważ jego drużyna pewnie wygrała z gospodarzami 3:1.

Egzamin końcowy kucharzy (w ramach projektu Mogę, potrafię, pracuję)
25.01.2019

25 stycznia w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Miliczu odbył się egzamin końcowy dotyczący kursu zawodowego "Kucharz małej gastronomi". Zajęcia odbywały się w ramach projektu "Mogę, potrafię, pracuję" i trwały od 15 listopada do 25 stycznia.

Bal Przebierańców w szkole w Krośnicach
24.01.2019

Mega imprezowy nastrój czuć było dzisiaj w naszej szkole w Krośnicach. Rozbrzmiewała świetna, dyskotekowa muzyka, z hitami Zenka Martyniuka i „Pięknych i Młodych”.  Szkolny salon zamienił się w mega świetną salę balową, którą wspólnymi siłami dekorowaliśmy w środowe popołudnie. Nie zabrakło więc kolorowych balonów, serpentyn i napisu KARNAWAŁ. Stoły wprost uginały się od przysmaków. Mieliśmy domowy serniczek, ciasto z galaretką, sporą porcję pysznego soku i wody oraz ciasteczka, chrupki, łakocie itp. Nie zabrakło rzecz jasna pizzy… mniam, wprost rozpływającej się w ustach.

Warsztaty w Karpaczu
24.01.2019

W dniach 11-13 stycznia 2019 roku w Centrum Szkoleniowo–Rekreacyjnym Hotel „Karolinka” w  Karpaczu, Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zorganizowało trzydniowe wyjazdowe zajęcia ogólnorozwojowe dla małych dzieci i ich rodzeństwa, połączone z warsztatami dla rodziców. Warsztaty odbyły się w ramach projektu pn. „Wsparcie na starcie”. Karpacz przywitał nas piękną, zimową pogodą. 

Przeżyjmy to jeszcze raz-Noworoczny Koncert Wdzięczności!
22.01.2019

Dla wszystkich nieobecnych na Noworocznym Koncercie Wdzięczności, a także tych, którzy chcieliby przeżyć te chwile ponownie – przygotowaliśmy niespodziankę! Zapraszamy serdecznie do obejrzenia krótkiego materiału filmowego podsumowującego niedzielne wydarzenie muzyczno-religijne, mające miejsce w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu. W rolach głównych: Schola dziecięca i młodzieżowa, Raj Story, uczniowie OR-W i Przedszkola Niepublicznego przy MSPDiON, Małgorzata Wilk i Wojciech Magnucki, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatu Terapii Zajęciowej i programu Trener Pracy oraz zespół The Finest. Miłego seansu!

Wyśpiewali noworoczne "Dziękuję" za 25 lat wsparcia Stowarzyszenia!
20.01.2019

Tylu artystów na jednej scenie nasz kościół jeszcze nie widział! Wszystko za sprawą nowej inicjatywy Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przy współpracy z parafią pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu - Noworocznego Koncertu Wdzięczności. Koncert miał na celu wyśpiewać „dziękuję” wszystkim darczyńcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, którzy wspierają nas od wielu lat i zapełnili Świątynię w liczbie ponad pół tysiąca osób!

Strona Główna

Mecz Polska-Irlandia z KKN-em
11.09.2018

11 września na Stadionie Miejskim we Wrocławiu,  piłkarska reprezentacja Polski rozgrywała swój mecz sparingowy z drużyną Irlandii. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć niepełnosprawnych kibiców z Milicza, którzy wspólnie ze swoimi  kolegami z innych miast zasiedli na trybunach wrocławskiego stadionu. Piłkarskie zmagania z wysokości trybun oglądała 20 osobowa grupa kibiców, która dzięki współpracy z Federacją Kibiców Niepełnosprawnych mogła jak zawsze liczyć na specjalnie przystosowane miejsca i bilety dla osób niepełnosprawnych. 

Na boisku po przeciętnym meczu biało-czerwoni zremisowali 1-1 z ekipą Irlandii, i niestety większość kibiców była rozczarowana grą naszych orłów.
Następne mecze już w październiku na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie nasza reprezentacja narodowa zmierzy się w ramach Ligi Narodów z drużyną Portugali i Włoch. 
Warto dodać, iż w dniu poprzedzającym mecz Polska-Irlandia, na stadionie przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu odbył się briefing prasowy dotyczący współpracy  Polskiego Związku Piłki Nożnej i Federacji Kibiców Niepełnosprawnych.  Jej celem jest zwiększenie dostępności piłki nożnej dla osób z różnorakimi niepełnosprawnościami. Efektem tej współpracy jest wprowadzenie systemu sprzedaży biletów Easy Access oraz komentarza audiodeskrypcyjnego dla osób niewidomych podczas wszystkich meczów reprezentacji. 
Na spotkaniu obecni byli: Zbigniew Boniek- prezes PZPN, Andrzej Padewski- v-ce prezes PZPN, Jerzy Brzęczek- trener kadry, Łukasz Fabiański- bramkarz reprezentacji, Dariusz Łapiński- koordynator ds. kontaktu z kibicami (PZPN), Michał Fitas- prezes FKN, Marcin Folmer- v-ce prezes FKN, Paweł Parus- prezes KKN oraz Mariusz Trzeciakiewicz, prezes Fundacji Katarynka.
 
 
Mecz Polska - Irlandia oglądała 20-osobowa grupa związana z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych
 
 
Rozgrzewka polskich piłkarzy przed meczem
 
 
Naszym kibicom jak zawsze towarzyszył dobry humor
 
 
Norbert wraz z tatą czujnie przyglądają się grze naszych Orłów
 
 
Pan Bartosz z dumą prezentuje barwy narodowe
 
 
Reprezentacje Polski i Irlandii w trakcie hymnów narodowych
 
 
Pan Dariusz - dumny patriota
 
 
Pan Włodzimierz zagrzewa naszych piłkarzy do walki
 
 
Pan Adrian jak zwykle uśmiechnięty i pełny wiary w zwycięstwo
 
 
Na meczu w roli asystentów obecni byli również członkowie Zarządu MSPDiON
 
 
GOOOOOOOOOOOL!
 
 
Pan Krzysztof celebruje wyrównującą bramkę
 
 
Nasi kibice zadowoleni z atmosfery, jaka panuje na trybunach
 
 
Pan Bartosz, na co dzień bramkarz Piłkarskiego Trybu Życia, inspiruje się grą Wojciecha Szczęsnego
 
 
Pan Mieczysław z uśmiechem na twarzy kibicuje Polsce
 
 
Pan Grzegorz wspólnie ze swoją mamą nie odpuszczają żadnego meczu Kadry Narodowej
 
 
Pan Paweł i pan Wojciech wymieniają uwagi na temat spotkania
 
 
Dzięki współpracy z Federacją Kibiców Niepełnosprawnych mogliśmy liczyć na specjalnie dostosowane miejsca dla osób niepełnosprawnych
 
 
Pomimo słabej gry Polaków w oczach naszych kibiców było widać wiarę w naszą reprezentację
 
 
Pani Iza i pan Paweł planują kolejny wyjazd na mecz Polskiej Kadry
 
 
Pan Adrian i Pan Rafał w skupieniu śledzą przebieg spotkania
 
 
Na trybunach Stadionu Miejskiego we Wrocławiu zawisła flaga reprezentacyjna naszego KKN-u
 
 
Pamiątkowe zdjęcie uczestników briefingu prasowego
 
 
Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej
 
 
Dariusz Łapiński, koordynator ds. kontaktów z kibicami, przyjaciel milickiego KKN-u
 
 
Nasi podopieczni z uwagą przysłuchują się konferencji
 
 
Przedstawiciele organizacji które włączyły się aktywnie w promocję audiodeskrypcji
 
 
Wsród gości można było zobaczyć v-ce prezesów PZPN-u Andrzeja Padewskiego i Janusza Basałaja, rzecznika prasowego PZPN-u Jakuba Kwiatkowskiego oraz wiele innych osób związanych ze środowiskiem piłkarskim
 
 
Selekcjoner Reprezentacji Narodowej Jerzy Brzęczek dziękował kibicom niepełnosprawnym za wsparcie podczas meczu Włochy - Polska, który został rozegrany w Bolonii
 
 
Pamiątkowa fotka z Łukaszem Fabiańskim, bramkarzem Reprezentacji Polski
 
 
Trener Jerzy Brzęczek nie wyklucza powołań do kadry dla zawodników Piłkarskiego Trybu Życia ;)
 
 
Nasi piłkarze sprawy formalne dotyczące powołań uzgodnili z Prezesem PZPN-u, Zbigniewem Bońkiem
 
 
Zarząd Federacji Kibiców Niepełnosprawnych z Selekcjonerem Reprezentacji Polski
 
 
Dzięki współpracy FKN-u z Dariuszem Łapińskim, kibice niepełnosprawni mogą oglądać mecze reprezentacji w komfortowych warunkach
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA