Wersja dla osób niedowidzących
Zaproszenie na Piknik
08.06.2019

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zaprasza członków, podopiecznych i pracowników wraz z rodzinami na pierwszą flagową imprezę integracyjną - Piknik Rodzinny. Już 8 czerwca 2019 roku (sobota) od godziny 10:00 na terenie Domu Drzewa w Wałkowej czekać na Państwa będzie moc atrakcji m.in. animacje, zamki dmuchane, gry, zabawy integracyjne, konkursy, ciekawe doświadczenia i eksperymenty oraz przysmaki z grilla :) Będzie to kolejna okazja do integracji i wspólnej zabawy :) Gorąco zapraszamy :) 

Tryumf w Legnicy!
21.05.2019

21 maja na boisku bocznym Miedzi Legnica odbyła się VI edycja turnieju piłkarskiego „KKN Miedź Legnica Cup”. W zawodach udział wzięło 8 drużyn, w których występowali piłkarze z niepełnosprawnościami, a najlepszą ekipą okazali się sportowcy z Milicza. Organizatorem zawodów był Klub Kibiców Niepełnosprawnych legnickiej Miedzi.

Smerfna nocka w przedszkolu
17.05.2019

Noc bez mamy i taty to próba dla dzieci oraz rodziców. Okazało się, że pomysł ten bardzo się spodobał i nockę w przedszkolu spędziła grupa Smerfów. Wszyscy zjawili się o godz. 19:00 dn. 17 maja, wyposażeni w potrzebne akcesoria do spania: kocyki, piżamki, poduszki oraz przytulanki.

Krzysztof Kiljański nowym ambasadorem!
17.05.2019

Szanowni Państwo, dzielimy się kolejną wspaniałą informacją: do grona ambasadorów Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych dołączył Krzysztof Kiljański. Tę pozytywną wiadomość przekazał nam sam Krzysztof Kiljański w trakcie rozmów kuluarowych po jego Koncercie Charytatywnym, który odbył się 7 maja bieżącego roku. 

„Praca, edukacja, niezależność”
17.05.2019

W piątek 17 maja 2019 roku, tuż obok Opery Wrocławskiej odbył się organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego piknik z okazji obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami pod hasłem „Praca, edukacja, niezależność”. Inicjatorami akcji byli: Marcin Krzyżanowski - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami, przy wsparciu Opery Wrocławskiej oraz dolnośląskich instytucji, organizacji pozarządowych i jednostek samorządu województwa działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Odwiedziny Moniki Kuszyńskiej - naszej ambasadorki
16.05.2019

Dziś w Stowarzyszeniu mieliśmy okazję gościć wyjątkową osobę – z wizytą przyjechała do nas nasza ambasadorka Monika Kuszyńska wraz z mężem Jakubem Raczyńskim i 5-miesięczną córeczką Kalinką.

Strona Główna

2-dniowe szkolenie dla kadry zatrudnionej w placówkach oświatowych
12.11.2018

Milickie Stowarzyszenia Przyjaciól Dzieci i Osób Niepełnosprawnych organizuje 2-dniowe szkolenie w dniach 16-17 listopada Ul. Osadnicza 1c (budynek SDŚ) dla kadry (specjalistów/ nauczycieli/ terapeutów/ asystentów/ opiekunów) zatrudnionej w placówkach oświatowych Ośrodkach Szkolno– Wychowawczych, Środowiskowych Domach Samopomocy, Warsztatach Terapii Zajęciowej.Szkolenia o tematyce: „ROZWAŻNA INTERWENCJA W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA ZACHOWAŃ TRUDNYCH, O CHARAKTERZE SEKSUALNYM, U PODOPIECZNEGO Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ” w ramach realizacji projektu " Mamo, tato co wy na to"

 

                                                                                                                     

 

 

Prowadząca: Joanna Płuska - psycholog certyfikujący się w dziedzinie psychoterapii i seksuologii. Od 2005r pracuje z osobami ze sprzężoną niepełnosprawnością i ich rodzinami. Jako członek Zespołu ds. seksualności osób niepełnosprawnych Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego uczestniczy w tworzeniu standardów do pracy z osobami ze sprzężoną niepełnosprawnością, w obszarze ich seksualności. Dodatkowo pracuje jako biegły sądowy (specjalista ad.hoc) dla potrzeb Prokuratury Rejonowej w Miliczu. Ponadto prowadzi szkolenia i warsztaty dla osób niepełnosprawnych, ich opiekunów a także dla kadry pracującej z osobami niepełnosprawnymi, na różnych etapach ich życia.Twórczyni, jako współautor, materiałów edukacyjnych i jako autor, artykułów dla PWN Wydawnictwo szkolne, o tematyce związanej z pracą terapeutyczną z osobami ze specjalnymi potrzebami.  ​

Harmonogram Szkolenia 

I DZIEŃ szkolenia 16 Listopada 2018r godzina 14:30 , wykład 8 godz. 

Zakres tematyczny:

 • Co składa się na seksualność człowieka?
 • Dysharmonia w rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną ( różnice w poziomie rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i społecznego) - w kontekście ryzyka powstania zachowań niepożądanych w sferze seksualnej,
 • Rozwój seksualny osób z niepełnosprawnością intelektualną, w zależności od stopnia niepełnosprawności,
 • W jaki sposób definiujemy zachowania trudne? Zasady tworzenia prawidłowych opisów zachowań trudnych, w celu zaplanowania jego korekcji,
 • Do jakiego rodzaju norm odnosimy się, oceniając zachowanie podopiecznego, jako TRUDNE?
 • Czy zachowanie trudne ma rzeczywiście charakter seksualny? Jak przeprowadzić diagnozę?
 • Kto przeprowadza interwencję w przypadku pojawienia się zachowań trudnych w placówce?
 • Cechy dobrego interwenta.

II DZIEŃ szkolenia 17 listopada 2018r.godzina 9:00, wykład 8  godz. 

Zakres tematyczny:

 • Jak przeprowadzić interwencję wobec osoby, z niepełnosprawnością intelektualną, przejawiającą zachowania trudne, o charakterze seksualnym?
 • Trenowanie przeprowadzania interwencji, w oparciu o zdobytą wiedzę.
 • Praca na indywidualnych przypadkach podanych przez uczestników szkolenia

 

Formularz Zgłoszeniowy

Harmonogram Szkolenia 

 

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA