Wersja dla osób niedowidzących
Rozwiązanie zagadki!
12.12.2018

A oto rozwiązanie zagadki: Tajemniczym gościem okazała się Ewelina Lisowska Wraz z nią kręciliśmy spot świąteczny przy współpracy z Media Expert. Otrzymaliśmy też mnóstwo prezentów o których więcej dowiedzą się Państwo już wkrótce. Bądźcie na bieżąco!

Tajemniczy gość w Stowarzyszeniu
11.12.2018

Jutro w Stowarzyszeniu czeka nas niezwykły dzień – odwiedzi nas szczególny gość, który wraz ze Świętym Mikołajem przywiezie ze sobą wspaniałe niespodzianki. My, wraz z podopiecznymi nie możemy się już doczekać tej wizyty! W międzyczasie zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie już w godzinach porannych można spodziewać się relacji z tych odwiedzin. Czy domyślają się Państwo, kto kryje się za zacienioną postacią? 

Konkurs Świętego Mikołaja
07.12.2018

Podróży Świętego Mikołaja ciąg dalszy. Tym razem postanowił on obdarować naszych pracowników słodkimi podarunkami oraz życzyć im wesołych świąt. Podziękował im też za codzienne trudy w niesieniu pomocy tym najbardziej potrzebującym. Wszyscy z pewnością byli grzeczni w tym roku, gdyż każdy pracownik otrzymał od Mikołaja ciasteczko i cukierka, pozwalając sobie tym samym na chwilę słodyczy.

Święty Mikołaj wśród dzieci!
06.12.2018

6 grudnia to wyjątkowy dzień – imieniny Świętego Mikołaja. Tradycją jest, że rozdaje on w tym dniu prezenty wszystkim grzecznym dzieciom. Nie mogło go zatem zabraknąć w Stowarzyszeniu, gdzie już od samego rana wszystkie dzieci cierpliwie na niego czekały. Święty zawitał więc do każdego dziecka, wziął na kolana i podarował świąteczny prezent.

Mikołajki w Legnicy
06.12.2018

6 grudnia drużyna Piłkarski Tryb Życia reprezentująca MSPDiON uczestniczyła w turnieju mikołajkowym, który odbył się w Legnicy. Organizatorem zmagań piłkarskich był Klub Kibiców Niepełnosprawnych legnickiej Miedzi.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza!
05.12.2018

5 grudnia to bardzo ważna data dla wszystkich organizacji pozarządowych – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To dzięki włożonej przez nich pracy i zaangażowaniu nasze Stowarzyszenie może działać tak prężnie a lokalna społeczność nieustannie odczuwa dobroczynny wpływ prowadzonych działań. W tym szczególnym dniu chcielibyśmy Wam, nasi drodzy wolontariusze, za to wszystko podziękować.

Strona Główna

2-dniowe szkolenie dla kadry zatrudnionej w placówkach oświatowych
12.11.2018

Milickie Stowarzyszenia Przyjaciól Dzieci i Osób Niepełnosprawnych organizuje 2-dniowe szkolenie w dniach 16-17 listopada Ul. Osadnicza 1c (budynek SDŚ) dla kadry (specjalistów/ nauczycieli/ terapeutów/ asystentów/ opiekunów) zatrudnionej w placówkach oświatowych Ośrodkach Szkolno– Wychowawczych, Środowiskowych Domach Samopomocy, Warsztatach Terapii Zajęciowej.Szkolenia o tematyce: „ROZWAŻNA INTERWENCJA W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA ZACHOWAŃ TRUDNYCH, O CHARAKTERZE SEKSUALNYM, U PODOPIECZNEGO Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ” w ramach realizacji projektu " Mamo, tato co wy na to"

 

                                                                                                                     

 

 

Prowadząca: Joanna Płuska - psycholog certyfikujący się w dziedzinie psychoterapii i seksuologii. Od 2005r pracuje z osobami ze sprzężoną niepełnosprawnością i ich rodzinami. Jako członek Zespołu ds. seksualności osób niepełnosprawnych Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego uczestniczy w tworzeniu standardów do pracy z osobami ze sprzężoną niepełnosprawnością, w obszarze ich seksualności. Dodatkowo pracuje jako biegły sądowy (specjalista ad.hoc) dla potrzeb Prokuratury Rejonowej w Miliczu. Ponadto prowadzi szkolenia i warsztaty dla osób niepełnosprawnych, ich opiekunów a także dla kadry pracującej z osobami niepełnosprawnymi, na różnych etapach ich życia.Twórczyni, jako współautor, materiałów edukacyjnych i jako autor, artykułów dla PWN Wydawnictwo szkolne, o tematyce związanej z pracą terapeutyczną z osobami ze specjalnymi potrzebami.  ​

Harmonogram Szkolenia 

I DZIEŃ szkolenia 16 Listopada 2018r godzina 14:30 , wykład 8 godz. 

Zakres tematyczny:

 • Co składa się na seksualność człowieka?
 • Dysharmonia w rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną ( różnice w poziomie rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i społecznego) - w kontekście ryzyka powstania zachowań niepożądanych w sferze seksualnej,
 • Rozwój seksualny osób z niepełnosprawnością intelektualną, w zależności od stopnia niepełnosprawności,
 • W jaki sposób definiujemy zachowania trudne? Zasady tworzenia prawidłowych opisów zachowań trudnych, w celu zaplanowania jego korekcji,
 • Do jakiego rodzaju norm odnosimy się, oceniając zachowanie podopiecznego, jako TRUDNE?
 • Czy zachowanie trudne ma rzeczywiście charakter seksualny? Jak przeprowadzić diagnozę?
 • Kto przeprowadza interwencję w przypadku pojawienia się zachowań trudnych w placówce?
 • Cechy dobrego interwenta.

II DZIEŃ szkolenia 17 listopada 2018r.godzina 9:00, wykład 8  godz. 

Zakres tematyczny:

 • Jak przeprowadzić interwencję wobec osoby, z niepełnosprawnością intelektualną, przejawiającą zachowania trudne, o charakterze seksualnym?
 • Trenowanie przeprowadzania interwencji, w oparciu o zdobytą wiedzę.
 • Praca na indywidualnych przypadkach podanych przez uczestników szkolenia

 

Formularz Zgłoszeniowy

Harmonogram Szkolenia 

 

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA