Wersja dla osób niedowidzących
Co robimy? Czyli nasze aktualne projekty!
31.12.2019

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z zakresu zdrowia, edukacji, rehabilitacji itp. Do zaoferowania mamy wiele projektów, w których mogą Państwo wziąć udział. Uczestnictwo w naszych projektach pozwoli nie tylko kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, ale też rozwijać zainteresowania, pasje i umiejętności.

REKRUTACJA do projektu promującego zdrowy styl życia dla osób 60+
25.08.2019
Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zaprasza seniorów z powiatu milickiego, oleśnickiego i trzebnickiego do wzięcia udziału w projekcie promującym zdrowy styl życia osób 60+. Wsparcie to odbywać się będzie poprzez organizację działań poświęconych tematyce zdrowia. W ramach projektu odbędzie się cykl wykładów o zdrowiu, w tym spotkanie z fizjoterapeutą i dietetykiem, okresowe wyjazdy na basen termalny, gimnastyka zdrowotna w formie dozowanego aerobiku, nordic walking na świeżym powietrzu oraz wydanie folderu dotyczącego prawidłowej postawy ciała. Zwieńczeniem działań będzie pierwszy Bal Seniora, który postawi na integrację i powrót do lat młodości. Spotkanie organizacyjno-rekrutacyjne oraz pierwszy wykład o zdrowiu odbędzie się 27 sierpnia 2019 r. (wtorek) o godz. 15:00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Kopernika 20. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.mspdion.org.pl oraz w Biurze Stowarzyszenia.
 
Zapraszamy na warsztaty fotograficzne do Karpacza
23.08.2019

Drodzy czytelnicy! Organizujemy dla was kolejny wyjazd w ramach warsztatów fotograficznych dla dzieci i młodzieży - tym razem celem podróży będzie Karpacz. Odbędzie się on w piątek, 23.08.2019 r. Koszt to 40 zł. W cenie oferujemy dojazd na miejsce oraz wyżywienie. Od was oczekujemy jak zawsze pozytywnego nastawienia oraz, w miarę możliwości, zabrania aparatów. W celu uzyskania dodatkowych informacji bądź zapisania się prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej, bądź pod numerem telefonu 535 754 861. Zapraszamy!

Nowe instrumenty Raj Story
14.08.2019

W związku z realizacją projektu „Raj Story and friends recording tour” finansowanego ze środków Fundacji PZU, Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zakupiło nowe instrumenty dla członków zespołu Raj Story, które zastąpiły stare, wysłużone sprzęty pochodzące z prywatnych zasobów. Mowa tu o perkusji elektrycznej oraz stage piano.

Owocne spotkanie w KOM-ie
12.08.2019

Współpraca popłaca – z takiego założenia wyszły Alicja Szatkowska, Prezes MSPDiON, Anna Przybyło, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren oraz Izabela Brymerska, menadżer KOM, organizując spotkanie, którego celem było pokazanie dobrych praktyk, w jaki sposób zmodernizować budynki do użyteczności publicznej, dostosowanej dla osób z niepełnosprawnościami. Na to spotkanie, które odbyło się 12 sierpnia przybyli: Sławomir Piechota, poseł na Sejm RP i jego asystent Henryk Koczan, działacz społeczny; Natalia Ratajczak-Szponik, reprezentant Urzędu Miejskiego Wrocławia i Adam Komar, Prezes Zarządu Fundacji „Potrafię Pomóc”.

Zielona szkoła w Środowiskowym Domu Samopomocy
07.08.2019
To już półmetek wakacji, ale my nie tracimy wigoru. Właśnie zaczynamy zielone szkoły, czyli wycieczki, imprezy, noce filmowe i wiele innych, ciekawych atrakcji. Wczoraj razem z uczestnikami odwiedziliśmy Krotoszyn, gdzie graliśmy na kręgielni, zwiedziliśmy także Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka a na koniec udaliśmy się na ciepły posiłek. Po powrocie do Milicza czekało na nas wiele atrakcji, takich jak wspólne grillowanie, zabawa taneczna i noc filmowa. Dzisiaj odwiedziliśmy Państwową Straż Pożarną w Miliczu, gdzie strażacy pokazali nam wszystkie aspekty tej pracy, oraz całą remizę od podszewki. Zielona szkołę zakończyliśmy wspólnym dzieleniem się wrażeniami przy deserze lodowym.
A już jutro następna grupa ...  

Strona Główna

Wyśpiewali noworoczne "Dziękuję" za 25 lat wsparcia Stowarzyszenia!
20.01.2019

Tylu artystów na jednej scenie nasz kościół jeszcze nie widział! Wszystko za sprawą nowej inicjatywy Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przy współpracy z parafią pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu - Noworocznego Koncertu Wdzięczności. Koncert miał na celu wyśpiewać „dziękuję” wszystkim darczyńcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, którzy wspierają nas od wielu lat i zapełnili Świątynię w liczbie ponad pół tysiąca osób!

Wydarzenie okazało się sporym sukcesem, przyciągając mnóstwo wiernych, którzy byli zainteresowani posłuchaniem zespołów występujących w ten piękny, choć mroźny, niedzielny wieczór. Jak było widać po wzruszonych twarzach - udało się tego dokonać w 100%. Punktualnie o 17:00 prowadzący Przemysław Walniczek, przy poruszającym akompaniamencie powiedział: „Witamy wszystkich serdecznie w parafii pw. św. Andrzeja Boboli. Dziś chcemy wyśpiewać wam za pomocą kolęd i pastorałek serdeczne dziękuję za 25 lat wsparcia MSPDiON”. Powitał on wszystkie zespoły oraz odniósł się do naszej działalności – jak wygląda dzień z życia podopiecznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Mieszkalnictwa Treningowego, zachęcając przy tym do oddania 1% podatku na naszą organizację. Koncert otworzyli Alicja Szatkowska, Prezes Stowarzyszenia oraz Proboszcz Parafii, ksiądz Zbigniew Słobodecki. Następnie prowadzący zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w występach siedmiu zespołów, między którymi na telebimie można było zobaczyć spoty z naszej działalności i kampanii 1%.

Jako pierwsza wystąpiła Schola Dziecięca. Ich aranżacja kolęd i pastorałek wywołała zachwyt wśród publiczności. Podobnie było w przypadku Scholi Młodzieżowej, która zaprezentowała się m.in. w znanej i lubianej kolędzie „Dzisiaj w Betlejem”. Jako następni zagrali nasi stali współpracownicy - Małgorzata Wilk i Wojciech Magnucki, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Dzisiejszy koncert był także okazją dla naszego stowarzyszeniowego zespołu - Raj Story, by wystąpić po dłuższej przerwie. Jak było widać po ich entuzjastycznym przyjęciu i oklaskach, publiczność była głodna ich występu. Stowarzyszenie reprezentowały także 6-latki z grupy Smerfów oraz podopieczni Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, w osobach Julii Krakowiak i Gracjana Stefaniaka. Następnie przyszedł czas na występ rezydentów budynku przy ul. Osadniczej - podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatu Terapii Zajęciowej i programu Trenera Pracy. W rolę gwiazdy wieczoru wcielił się młody wrocławski zespół The Finest. Wykonali oni wiele kolęd i pastorałek we własnej aranżacji. To był czasowy rekord wśród naszych eventów charytatywnych, gdyż trwał on aż 2,5 godziny!

Na zakończenie wolontariusze rozdawali specjalną wkładkę wykonaną przez Wrocławskiego Gościa Niedzielnego, dotyczącą naszej działalności statutowej, kampanii 1% oraz samego eventu. Pani Prezes Alicja Szatkowska wręczyła podziękowania wszystkim występującym oraz tym, którzy przyczynili się do tego Koncertu. Był to piękny, radosny, ale i wzruszający moment, co publiczność nagrodziła długo wybrzmiewającymi oklaskami. Takie chwile chciałoby się przeżyć ponownie!

Tymczasem pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom, bez których Koncert nie mógłby się odbyć: występującym, wolontariuszom, pracownikom, Księdzu Proboszczowi, Wrocławskiemu Gościowi Niedzielnemu, zespołowi Afekt, panu elektrykowi, firmie udostępniającej najazdy i oczywiście wszystkim Państwu, którzy brali udział w dzisiejszym Koncercie. Pozostaje nam tradycyjnie już mieć nadzieję, że kolejne eventy będą przynajmniej równie udane! Do zobaczenia niebawem ;)

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA