Wersja dla osób niedowidzących
Z dopingiem dla ambasadora! (Wyjazd w ramach projektu Mogę, potrafię, pracuję)
06.02.2019

Nasi podopieczni odwdzięczają się za udzielone im wsparcie kiedy tylko mogą. Tym razem udali się do Katowic, gdzie swój mecz rozgrywał nasz ambasador – Damian Wojtaszek oraz jego Onico Warszawa. Było to starcie ligowe przeciwko GKS-owi Katowice. Nasza obecność widocznie przyniosła szczęście milickiemu siatkarzowi, ponieważ jego drużyna pewnie wygrała z gospodarzami 3:1.

Egzamin końcowy kucharzy (w ramach projektu Mogę, potrafię, pracuję)
25.01.2019

25 stycznia w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Miliczu odbył się egzamin końcowy dotyczący kursu zawodowego "Kucharz małej gastronomi". Zajęcia odbywały się w ramach projektu "Mogę, potrafię, pracuję" i trwały od 15 listopada do 25 stycznia.

Bal Przebierańców w szkole w Krośnicach
24.01.2019

Mega imprezowy nastrój czuć było dzisiaj w naszej szkole w Krośnicach. Rozbrzmiewała świetna, dyskotekowa muzyka, z hitami Zenka Martyniuka i „Pięknych i Młodych”.  Szkolny salon zamienił się w mega świetną salę balową, którą wspólnymi siłami dekorowaliśmy w środowe popołudnie. Nie zabrakło więc kolorowych balonów, serpentyn i napisu KARNAWAŁ. Stoły wprost uginały się od przysmaków. Mieliśmy domowy serniczek, ciasto z galaretką, sporą porcję pysznego soku i wody oraz ciasteczka, chrupki, łakocie itp. Nie zabrakło rzecz jasna pizzy… mniam, wprost rozpływającej się w ustach.

Warsztaty w Karpaczu
24.01.2019

W dniach 11-13 stycznia 2019 roku w Centrum Szkoleniowo–Rekreacyjnym Hotel „Karolinka” w  Karpaczu, Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zorganizowało trzydniowe wyjazdowe zajęcia ogólnorozwojowe dla małych dzieci i ich rodzeństwa, połączone z warsztatami dla rodziców. Warsztaty odbyły się w ramach projektu pn. „Wsparcie na starcie”. Karpacz przywitał nas piękną, zimową pogodą. 

Przeżyjmy to jeszcze raz-Noworoczny Koncert Wdzięczności!
22.01.2019

Dla wszystkich nieobecnych na Noworocznym Koncercie Wdzięczności, a także tych, którzy chcieliby przeżyć te chwile ponownie – przygotowaliśmy niespodziankę! Zapraszamy serdecznie do obejrzenia krótkiego materiału filmowego podsumowującego niedzielne wydarzenie muzyczno-religijne, mające miejsce w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu. W rolach głównych: Schola dziecięca i młodzieżowa, Raj Story, uczniowie OR-W i Przedszkola Niepublicznego przy MSPDiON, Małgorzata Wilk i Wojciech Magnucki, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatu Terapii Zajęciowej i programu Trener Pracy oraz zespół The Finest. Miłego seansu!

Wyśpiewali noworoczne "Dziękuję" za 25 lat wsparcia Stowarzyszenia!
20.01.2019

Tylu artystów na jednej scenie nasz kościół jeszcze nie widział! Wszystko za sprawą nowej inicjatywy Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przy współpracy z parafią pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu - Noworocznego Koncertu Wdzięczności. Koncert miał na celu wyśpiewać „dziękuję” wszystkim darczyńcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, którzy wspierają nas od wielu lat i zapełnili Świątynię w liczbie ponad pół tysiąca osób!

Strona Główna

Wyśpiewali noworoczne "Dziękuję" za 25 lat wsparcia Stowarzyszenia!
20.01.2019

Tylu artystów na jednej scenie nasz kościół jeszcze nie widział! Wszystko za sprawą nowej inicjatywy Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przy współpracy z parafią pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu - Noworocznego Koncertu Wdzięczności. Koncert miał na celu wyśpiewać „dziękuję” wszystkim darczyńcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, którzy wspierają nas od wielu lat i zapełnili Świątynię w liczbie ponad pół tysiąca osób!

Wydarzenie okazało się sporym sukcesem, przyciągając mnóstwo wiernych, którzy byli zainteresowani posłuchaniem zespołów występujących w ten piękny, choć mroźny, niedzielny wieczór. Jak było widać po wzruszonych twarzach - udało się tego dokonać w 100%. Punktualnie o 17:00 prowadzący Przemysław Walniczek, przy poruszającym akompaniamencie powiedział: „Witamy wszystkich serdecznie w parafii pw. św. Andrzeja Boboli. Dziś chcemy wyśpiewać wam za pomocą kolęd i pastorałek serdeczne dziękuję za 25 lat wsparcia MSPDiON”. Powitał on wszystkie zespoły oraz odniósł się do naszej działalności – jak wygląda dzień z życia podopiecznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Mieszkalnictwa Treningowego, zachęcając przy tym do oddania 1% podatku na naszą organizację. Koncert otworzyli Alicja Szatkowska, Prezes Stowarzyszenia oraz Proboszcz Parafii, ksiądz Zbigniew Słobodecki. Następnie prowadzący zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w występach siedmiu zespołów, między którymi na telebimie można było zobaczyć spoty z naszej działalności i kampanii 1%.

Jako pierwsza wystąpiła Schola Dziecięca. Ich aranżacja kolęd i pastorałek wywołała zachwyt wśród publiczności. Podobnie było w przypadku Scholi Młodzieżowej, która zaprezentowała się m.in. w znanej i lubianej kolędzie „Dzisiaj w Betlejem”. Jako następni zagrali nasi stali współpracownicy - Małgorzata Wilk i Wojciech Magnucki, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Dzisiejszy koncert był także okazją dla naszego stowarzyszeniowego zespołu - Raj Story, by wystąpić po dłuższej przerwie. Jak było widać po ich entuzjastycznym przyjęciu i oklaskach, publiczność była głodna ich występu. Stowarzyszenie reprezentowały także 6-latki z grupy Smerfów oraz podopieczni Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, w osobach Julii Krakowiak i Gracjana Stefaniaka. Następnie przyszedł czas na występ rezydentów budynku przy ul. Osadniczej - podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatu Terapii Zajęciowej i programu Trenera Pracy. W rolę gwiazdy wieczoru wcielił się młody wrocławski zespół The Finest. Wykonali oni wiele kolęd i pastorałek we własnej aranżacji. To był czasowy rekord wśród naszych eventów charytatywnych, gdyż trwał on aż 2,5 godziny!

Na zakończenie wolontariusze rozdawali specjalną wkładkę wykonaną przez Wrocławskiego Gościa Niedzielnego, dotyczącą naszej działalności statutowej, kampanii 1% oraz samego eventu. Pani Prezes Alicja Szatkowska wręczyła podziękowania wszystkim występującym oraz tym, którzy przyczynili się do tego Koncertu. Był to piękny, radosny, ale i wzruszający moment, co publiczność nagrodziła długo wybrzmiewającymi oklaskami. Takie chwile chciałoby się przeżyć ponownie!

Tymczasem pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom, bez których Koncert nie mógłby się odbyć: występującym, wolontariuszom, pracownikom, Księdzu Proboszczowi, Wrocławskiemu Gościowi Niedzielnemu, zespołowi Afekt, panu elektrykowi, firmie udostępniającej najazdy i oczywiście wszystkim Państwu, którzy brali udział w dzisiejszym Koncercie. Pozostaje nam tradycyjnie już mieć nadzieję, że kolejne eventy będą przynajmniej równie udane! Do zobaczenia niebawem ;)

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA