Wersja dla osób niedowidzących
Koncert charytatywny Krzysztofa Kiljańskiego
07.05.2019

Możemy to oficjalnie ogłosić – organizujemy kolejny koncert charytatywny. Po Ewelinie Lisowskiej, Mietku Szcześniaku, Mate.O, czy Monice Kuszyńskiej, teraz przyszedł czas na Krzysztofa Kiljańskiego. Jest to znany polski wokalista wykonujący muzykę pop oraz jazz. W 2005 roku został laureatem prestiżowej nagrody muzycznej „Fryderyk” w kategorii Piosenkarz roku. Szerzej o gwieździe wieczoru będzie można przeczytać już wkrótce.

Życzenia Wielkanocne
21.04.2019

Święta coraz bliżej nas, Zmartwychwstania nadszedł czas, przedstawiamy więc życzenia od Pani Prezes i całego Stowarzyszenia!

Potrawy ze stołu Wielkanocnego...
17.04.2019

Urzekający wygląd, przepiękny zapach, innowacyjność bądź trzymanie się tradycji i przede wszystkim wspaniały smak – to właśnie tym musiały cechować się potrawy, które zwyciężyły w tegorocznym Wielkanocnym Konkursie Kulinarnym pn. „Potrawy ze stołu wielkanocnego”. Uczniowie zarówno przedszkola jak i Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dali z siebie wszystko i wykonali wspaniałe dania, które mogłoby zagościć na każdym świątecznym stole.

Śniadanie wielkanocne w Środowiskowym Domu Samopomocy
17.04.2019

Aby tradycji stała się zadość, dzisiejszego poranka zjedliśmy wspólne wielkanocne śniadanie. Poświęcone przez ks. Wojciecha potrawy składające się z m.in. jajek po szkocku, pieczonych babek  i baranków z masła, zjedliśmy wspólnie w tradycyjnej atmosferze.

Porażka w sparingu
16.04.2019

16 kwietna drużyna Piłkarski Tryb Życia, reprezentująca Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, zmierzyła się w meczu sparingowym z żeńską ekipą Drużyna Sportowa Crazy Team z Krośnic. 

Wyjazd na Aleję Gwiazd Tenisa
14.04.2019

W niedzielę, 14 kwietnia podopieczni Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w ramach weekendowych zajęć świetlicowych wybrali się do Krakowa. Celem wizyty było uczestnictwo w uroczystym otwarciu Alei Gwiazd Tenisa na Bulwarach Wiślanych. Uhonorowani zostali tam: Agnieszka Radwańska, Wojciech Fibak, Magdalena Grzybowska oraz Mariusz Fyrstenberg, a także pośmiertnie Jadwiga Jędrzejowska i Ignacy Tłoczyński.

Strona Główna

Wyśpiewali noworoczne "Dziękuję" za 25 lat wsparcia Stowarzyszenia!
20.01.2019

Tylu artystów na jednej scenie nasz kościół jeszcze nie widział! Wszystko za sprawą nowej inicjatywy Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przy współpracy z parafią pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu - Noworocznego Koncertu Wdzięczności. Koncert miał na celu wyśpiewać „dziękuję” wszystkim darczyńcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, którzy wspierają nas od wielu lat i zapełnili Świątynię w liczbie ponad pół tysiąca osób!

Wydarzenie okazało się sporym sukcesem, przyciągając mnóstwo wiernych, którzy byli zainteresowani posłuchaniem zespołów występujących w ten piękny, choć mroźny, niedzielny wieczór. Jak było widać po wzruszonych twarzach - udało się tego dokonać w 100%. Punktualnie o 17:00 prowadzący Przemysław Walniczek, przy poruszającym akompaniamencie powiedział: „Witamy wszystkich serdecznie w parafii pw. św. Andrzeja Boboli. Dziś chcemy wyśpiewać wam za pomocą kolęd i pastorałek serdeczne dziękuję za 25 lat wsparcia MSPDiON”. Powitał on wszystkie zespoły oraz odniósł się do naszej działalności – jak wygląda dzień z życia podopiecznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Mieszkalnictwa Treningowego, zachęcając przy tym do oddania 1% podatku na naszą organizację. Koncert otworzyli Alicja Szatkowska, Prezes Stowarzyszenia oraz Proboszcz Parafii, ksiądz Zbigniew Słobodecki. Następnie prowadzący zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w występach siedmiu zespołów, między którymi na telebimie można było zobaczyć spoty z naszej działalności i kampanii 1%.

Jako pierwsza wystąpiła Schola Dziecięca. Ich aranżacja kolęd i pastorałek wywołała zachwyt wśród publiczności. Podobnie było w przypadku Scholi Młodzieżowej, która zaprezentowała się m.in. w znanej i lubianej kolędzie „Dzisiaj w Betlejem”. Jako następni zagrali nasi stali współpracownicy - Małgorzata Wilk i Wojciech Magnucki, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Dzisiejszy koncert był także okazją dla naszego stowarzyszeniowego zespołu - Raj Story, by wystąpić po dłuższej przerwie. Jak było widać po ich entuzjastycznym przyjęciu i oklaskach, publiczność była głodna ich występu. Stowarzyszenie reprezentowały także 6-latki z grupy Smerfów oraz podopieczni Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, w osobach Julii Krakowiak i Gracjana Stefaniaka. Następnie przyszedł czas na występ rezydentów budynku przy ul. Osadniczej - podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatu Terapii Zajęciowej i programu Trenera Pracy. W rolę gwiazdy wieczoru wcielił się młody wrocławski zespół The Finest. Wykonali oni wiele kolęd i pastorałek we własnej aranżacji. To był czasowy rekord wśród naszych eventów charytatywnych, gdyż trwał on aż 2,5 godziny!

Na zakończenie wolontariusze rozdawali specjalną wkładkę wykonaną przez Wrocławskiego Gościa Niedzielnego, dotyczącą naszej działalności statutowej, kampanii 1% oraz samego eventu. Pani Prezes Alicja Szatkowska wręczyła podziękowania wszystkim występującym oraz tym, którzy przyczynili się do tego Koncertu. Był to piękny, radosny, ale i wzruszający moment, co publiczność nagrodziła długo wybrzmiewającymi oklaskami. Takie chwile chciałoby się przeżyć ponownie!

Tymczasem pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom, bez których Koncert nie mógłby się odbyć: występującym, wolontariuszom, pracownikom, Księdzu Proboszczowi, Wrocławskiemu Gościowi Niedzielnemu, zespołowi Afekt, panu elektrykowi, firmie udostępniającej najazdy i oczywiście wszystkim Państwu, którzy brali udział w dzisiejszym Koncercie. Pozostaje nam tradycyjnie już mieć nadzieję, że kolejne eventy będą przynajmniej równie udane! Do zobaczenia niebawem ;)

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA