Wersja dla osób niedowidzących
Zaproszenie na Piknik
08.06.2019

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zaprasza członków, podopiecznych i pracowników wraz z rodzinami na pierwszą flagową imprezę integracyjną - Piknik Rodzinny. Już 8 czerwca 2019 roku (sobota) od godziny 10:00 na terenie Domu Drzewa w Wałkowej czekać na Państwa będzie moc atrakcji m.in. animacje, zamki dmuchane, gry, zabawy integracyjne, konkursy, ciekawe doświadczenia i eksperymenty oraz przysmaki z grilla :) Będzie to kolejna okazja do integracji i wspólnej zabawy :) Gorąco zapraszamy :) 

Tryumf w Legnicy!
21.05.2019

21 maja na boisku bocznym Miedzi Legnica odbyła się VI edycja turnieju piłkarskiego „KKN Miedź Legnica Cup”. W zawodach udział wzięło 8 drużyn, w których występowali piłkarze z niepełnosprawnościami, a najlepszą ekipą okazali się sportowcy z Milicza. Organizatorem zawodów był Klub Kibiców Niepełnosprawnych legnickiej Miedzi.

Smerfna nocka w przedszkolu
17.05.2019

Noc bez mamy i taty to próba dla dzieci oraz rodziców. Okazało się, że pomysł ten bardzo się spodobał i nockę w przedszkolu spędziła grupa Smerfów. Wszyscy zjawili się o godz. 19:00 dn. 17 maja, wyposażeni w potrzebne akcesoria do spania: kocyki, piżamki, poduszki oraz przytulanki.

Krzysztof Kiljański nowym ambasadorem!
17.05.2019

Szanowni Państwo, dzielimy się kolejną wspaniałą informacją: do grona ambasadorów Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych dołączył Krzysztof Kiljański. Tę pozytywną wiadomość przekazał nam sam Krzysztof Kiljański w trakcie rozmów kuluarowych po jego Koncercie Charytatywnym, który odbył się 7 maja bieżącego roku. 

„Praca, edukacja, niezależność”
17.05.2019

W piątek 17 maja 2019 roku, tuż obok Opery Wrocławskiej odbył się organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego piknik z okazji obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami pod hasłem „Praca, edukacja, niezależność”. Inicjatorami akcji byli: Marcin Krzyżanowski - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami, przy wsparciu Opery Wrocławskiej oraz dolnośląskich instytucji, organizacji pozarządowych i jednostek samorządu województwa działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Odwiedziny Moniki Kuszyńskiej - naszej ambasadorki
16.05.2019

Dziś w Stowarzyszeniu mieliśmy okazję gościć wyjątkową osobę – z wizytą przyjechała do nas nasza ambasadorka Monika Kuszyńska wraz z mężem Jakubem Raczyńskim i 5-miesięczną córeczką Kalinką.

Strona Główna

Pierwsza wizyta szefowej PFRON na Dolnym Śląsku
08.03.2019

Ósmy dzień marca był w tym roku szczególny w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych nie tylko ze względu na corocznie obchodzone święto kobiet. Tego dnia bowiem odbyła się bardzo ważna wizyta – w naszych progach powitaliśmy gości z Wrocławia i Warszawy: Prezes PFRON Marlenę Maląg, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego, Zastępcę dyrektora Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Bogusławę Kulińską oraz Dyrektora Dolnośląskiego oddziału PFRON Marcina Sokołowskiego.

Wizyta rozpoczęła się od rozmowy z gośćmi, w trakcie której reprezentacja męskiej części pracowników Stowarzyszenia wręczyła uczestniczącym w niej kobietom drobne upominki z okazji ich święta. Odwiedzający nas mężczyźni również nie zapomnieli o tym święcie, co było miłym akcentem urozmaicającym spotkanie. Następnie przeszliśmy do zwiedzania Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego, gdzie nasi goście odwiedzili Ośrodek Wczesnej Interwencji oraz kilka grup terapii grupowej i indywidualnej, w tym dogoterapię, salę doświadczenia świata, oddział ZR-W i PETO, poznając przy tym specyfikę prowadzonych tam zajęć. Pani Maląg była pod wrażeniem naszych działań.

Kolejnym punktem wizyty był Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej. Tam powstał także materiał filmowy przygotowany przez Telewizję Polską Wrocław – Regionalną „Trójkę”. Podczas wywiadu udzielanego na potrzeby reportażu pani Maląg poinformowała, że Dolny Śląsk otrzyma w tym roku od PFRON 60 mln zł. na pomoc osobom niepełnosprawnym. Część z tych pieniędzy trafi do naszej organizacji. Oprócz tego w budynku przy ul. Osadniczej uczestnicy spotkania zjedli także obiad przygotowany przez męską część naszych podopiecznych, przed którym wyświetlona została krótka prezentacja przedstawiająca nasze działania „w pigułce”.

Następnie wszyscy udali się do Krośnic, gdzie po krótkim zwiedzaniu Mieszkalnictwa Treningowego i Pokoju Wytchnień odbył się briefing prasowy z udziałem lokalnych mediów. Po nim nastąpił moment na rozmowę z rodzicami. Była ona owocna, bo oprócz streszczenia historii Stowarzyszenia z perspektywy założyciela i wielu wzruszających momentów zwróciła też uwagę gości na problemy życia codziennego, z którymi borykają się opiekunowie i rodzice osób z niepełnosprawnością.

Wizyta przebiegła bardzo pomyślnie. Nasi goście podczas tej wizyty studyjnej na własne oczy zobaczyli, że dotowane nam pieniądze są wykorzystywane w najlepszy możliwy sposób, tak, aby zapewnić naszym podopiecznym jak najbardziej kompleksową pomoc, opiekę i szansę na rozwój. Docenili oni to gratulacjami i życzeniami dalszego wykonywania „dobrej roboty”. My natomiast pragniemy podziękować za odwiedziny i liczymy na kolejne, równie udane spotkania.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA