Wersja dla osób niedowidzących
Koncert charytatywny Krzysztofa Kiljańskiego
07.05.2019

Możemy to oficjalnie ogłosić – organizujemy kolejny koncert charytatywny. Po Ewelinie Lisowskiej, Mietku Szcześniaku, Mate.O, czy Monice Kuszyńskiej, teraz przyszedł czas na Krzysztofa Kiljańskiego. Jest to znany polski wokalista wykonujący muzykę pop oraz jazz. W 2005 roku został laureatem prestiżowej nagrody muzycznej „Fryderyk” w kategorii Piosenkarz roku. Szerzej o gwieździe wieczoru będzie można przeczytać już wkrótce.

Briefing prasowy z wizyty szefowej PFRON
12.03.2019

W piątek, 8 marca 2019 r. w budynku gdzie Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych prowadzi Mieszkalnictwo Treningowe odbył się briefing prasowy dotyczący pierwszej wizyty na Dolnym Śląsku pani Marleny Maląg, Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem wizyty było zwiedzenie prowadzonych przez nas ośrodków.

W briefingu udział wzięli: Marlena Maląg, Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych; Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz gospodarz spotkania – Alicja Szatkowska, Prezes Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Celem briefingu było podsumowanie wizyty. Posłuchajcie sami!

Piszą o nas
11.03.2019

Pierwsza wizyta na Dolnym Śląsku Marleny Maląg, nowej Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych był niezwykle ważnym wydarzeniem, które odbiło się szerokim echem w całym województwie. Tym bardziej jesteśmy więc zaszczyceni, że odbyła się ona właśnie u nas. Ranga tej wizyty wzbudziła zainteresowanie mediów na szczeblu całego województwa. Zapraszamy więc do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez TVP3 Wrocław, ngo.pl, pfron.org.pl oraz umwd.dolnyslask.pl. Miłego czytania!

Pierwsza wizyta szefowej PFRON na Dolnym Śląsku
08.03.2019

Ósmy dzień marca był w tym roku szczególny w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych nie tylko ze względu na corocznie obchodzone święto kobiet. Tego dnia bowiem odbyła się bardzo ważna wizyta – w naszych progach powitaliśmy gości z Wrocławia i Warszawy: Prezes PFRON Marlenę Maląg, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego, Zastępcę dyrektora Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Bogusławę Kulińską oraz Dyrektora Dolnośląskiego oddziału PFRON Marcina Sokołowskiego.

Wszystkiego najlepszego :)
08.03.2019

Z okazji 8 marca wszystkim paniom związanym z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół dzieci i Osób Niepelnosprawnych życzymy wszystkiego najlepszego, dużo szczęscia i radości oraz samych uśmiechnietych dni. Życza Panowie z MSPDION

Bal karnawałowy dla dzieci członków i grupy rodzic z dzieckiem
23.02.2019

W sobotę 23 lutego w budynku Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego odbył się Bal Maskowy dla dzieci członków Stowarzyszenia i podopiecznych grupy rodzic z dzieckiem, organizowany przez Komisję Socjalną Stowarzyszenia. Dzieci wzięły udział w rozmaitych grach i zabawach, które dla nich przewidziano tego szczególnego dnia.

Strona Główna

Pierwsza wizyta szefowej PFRON na Dolnym Śląsku
08.03.2019

Ósmy dzień marca był w tym roku szczególny w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych nie tylko ze względu na corocznie obchodzone święto kobiet. Tego dnia bowiem odbyła się bardzo ważna wizyta – w naszych progach powitaliśmy gości z Wrocławia i Warszawy: Prezes PFRON Marlenę Maląg, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego, Zastępcę dyrektora Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Bogusławę Kulińską oraz Dyrektora Dolnośląskiego oddziału PFRON Marcina Sokołowskiego.

Wizyta rozpoczęła się od rozmowy z gośćmi, w trakcie której reprezentacja męskiej części pracowników Stowarzyszenia wręczyła uczestniczącym w niej kobietom drobne upominki z okazji ich święta. Odwiedzający nas mężczyźni również nie zapomnieli o tym święcie, co było miłym akcentem urozmaicającym spotkanie. Następnie przeszliśmy do zwiedzania Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego, gdzie nasi goście odwiedzili Ośrodek Wczesnej Interwencji oraz kilka grup terapii grupowej i indywidualnej, w tym dogoterapię, salę doświadczenia świata, oddział ZR-W i PETO, poznając przy tym specyfikę prowadzonych tam zajęć. Pani Maląg była pod wrażeniem naszych działań.

Kolejnym punktem wizyty był Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej. Tam powstał także materiał filmowy przygotowany przez Telewizję Polską Wrocław – Regionalną „Trójkę”. Podczas wywiadu udzielanego na potrzeby reportażu pani Maląg poinformowała, że Dolny Śląsk otrzyma w tym roku od PFRON 60 mln zł. na pomoc osobom niepełnosprawnym. Część z tych pieniędzy trafi do naszej organizacji. Oprócz tego w budynku przy ul. Osadniczej uczestnicy spotkania zjedli także obiad przygotowany przez męską część naszych podopiecznych, przed którym wyświetlona została krótka prezentacja przedstawiająca nasze działania „w pigułce”.

Następnie wszyscy udali się do Krośnic, gdzie po krótkim zwiedzaniu Mieszkalnictwa Treningowego i Pokoju Wytchnień odbył się briefing prasowy z udziałem lokalnych mediów. Po nim nastąpił moment na rozmowę z rodzicami. Była ona owocna, bo oprócz streszczenia historii Stowarzyszenia z perspektywy założyciela i wielu wzruszających momentów zwróciła też uwagę gości na problemy życia codziennego, z którymi borykają się opiekunowie i rodzice osób z niepełnosprawnością.

Wizyta przebiegła bardzo pomyślnie. Nasi goście podczas tej wizyty studyjnej na własne oczy zobaczyli, że dotowane nam pieniądze są wykorzystywane w najlepszy możliwy sposób, tak, aby zapewnić naszym podopiecznym jak najbardziej kompleksową pomoc, opiekę i szansę na rozwój. Docenili oni to gratulacjami i życzeniami dalszego wykonywania „dobrej roboty”. My natomiast pragniemy podziękować za odwiedziny i liczymy na kolejne, równie udane spotkania.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA