Wersja dla osób niedowidzących
Zapraszamy na pasowanie przedszkolaków
14.05.2021

Już jutro o godzinie 10:00 nasze 3-latki z grupy "Motylki" wezmą udział w ważnej uroczystości - PASOWANIU NA PRZEDSZKOLAKA. Zapraszamy więc wszystkich (w szczególności rodziców) do przeżycia tego dnia wspólnie z nimi. Transmisja tradycyjnie odbędzie się na naszym profilu.

Wspomnienie Koncertu K. Kiljańskiego
07.05.2021

Dokładnie 2 lata temu odbył się pamiętny Koncert Charytatywny z udziałem Krzysztofa Kiljańskiego. Był to bardzo intensywny dzień: odbył się happening z okazji Światowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, wizyta przyszłego Ambasadora w naszym stowarzyszeniu, a wieczorem odbył się występ artysty przed milicką publicznością.

Zaproszenie do projektu PFRON
07.05.2021

Szanowni Państwo, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wznowił rekrutację do projektu pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”. Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem kompleksowej rehabilitacji mogą wziąć udział w kolejnym naborze, który realizowany jest w trybie ciągłym.

Opieka wytchnieniowa w kwietniu
06.05.2021

Minął kolejny miesiąc realizacji projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”. Działania te umożliwiają nam zapewnić osobom z niepełnosprawnościami w różnym wieku profesjonalnej opieki, dzięki czemu ich rodzice i opiekunowie prawni mają chwilę tytułowego wytchnienia.

Wspominamy Happeningi
05.05.2021

Dziś obchodzimy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zwyczajem w naszym stowarzyszeniu była organizacja w tym dniu Happeningu ulicami Milicza, w którym udział brały nie tylko osoby związane z MSPDiON, ale także inne placówki edukacyjne i opiekuńcze oraz postronni mieszkańcy miasta, którzy chcieli okazać solidarność i udowodnić, że mimo rozmaitych ograniczeń wszyscy jesteśmy równi.

Zajęcia kulinarne w grupie ZR-W "D"
30.04.2021

Na zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych uczennice z naszej grupy poznają świat polisensorycznie, czyli pobudzając wszystkie swoje zmysły. Na często odbywających się zajęciach kulinarnych dziewczęta pieką, smażą, tłoczą soki… W ten sposób doświadczają kulinarnych bodźców wzrokiem, smakiem, słuchem, ale przede wszystkim zmysłem smaku. 

Strona Główna

Wyjazd na derby
02.04.2019

2 kwietnia grupa szkolna z MSPDiON wspólnie z Trenerami Pracy wybrała się na mecz piłki nożnej, który rozgrywany był na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Wyjazd na mecz Śląska Wrocław planowaliśmy już od dawna. Dzięki współpracy z naszym Klubem Kibiców Niepełnosprawnych udało się nam wybrać na Derby Dolnego Śląska, w których WKS grał z zaprzyjaźnioną drużyną Miedzi Legnica.

Na trybunach wrocławskiego stadionu zasiadło 30 osób z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami, którzy reprezentowali MSPDiON. W tym dniu atmosfera na meczu była wyjątkowa, ponieważ kibiców obu drużyn łączy długoletnia przyjaźń.

Wspólnie z nami siedzieli nasi przyjaciele z wrocławskiego KKN-u oraz KKN Miedź Legnica, których bardzo często odwiedzamy na meczach w Legnicy.

Wspólne śpiewy i gorąca atmosfera na trybunach zachęcały piłkarzy do walki na boisku. Spotkanie ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem, a nasza grupa była bardzo zachwycona atmosferą jaka panuje na wrocławskim Stadionie Miejskim. Już dziś zapowiadamy, że nie był to nasz ostatni wyjazd na mecz Śląska Wrocław.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA