Wersja dla osób niedowidzących
Krzysztof Kiljański nowym ambasadorem!
17.05.2019

Szanowni Państwo, dzielimy się kolejną wspaniałą informacją: do grona ambasadorów Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych dołączył Krzysztof Kiljański. Tę pozytywną wiadomość przekazał nam sam Krzysztof Kiljański w trakcie rozmów kuluarowych po jego Koncercie Charytatywnym, który odbył się 7 maja bieżącego roku. 

Odwiedziny Moniki Kuszyńskiej - naszej ambasadorki
16.05.2019

Dziś w Stowarzyszeniu mieliśmy okazję gościć wyjątkową osobę – z wizytą przyjechała do nas nasza ambasadorka Monika Kuszyńska wraz z mężem Jakubem Raczyńskim i 5-miesięczną córeczką Kalinką.

Relacja z Koncertu Krzysztofa Kiljańskiego - przeżyjmy to jeszcze raz :)
13.05.2019

Niesamowity Koncert Charytatywny Krzysztofa Kiljańskiego już za nami. Dostarczył on nam masę wrażeń artystycznych, ale przede wszystkim pozwolił zgromadzić pieniądze na dwa miesiące funkcjonowania Pokoju Wytchnień. Aby więc utrwalić na wieczność te piękne, wzruszające momenty, przygotowaliśmy film, który „nie da ci zapomnieć choćby na chwilę”. Dla obecnych na Koncercie będzie on przypomnieniem, a dla tych, których z nami zabrakło – nowością. Zapraszamy do obejrzenia!

#TydzieńBezBarier
11.05.2019

W sobotnie popołudnie dopingowaliśmy piłkarzy WKS Śląsk Wrocław SA w bardzo ważnym meczu z Wisłą Płock. Wygrana dawała nam wyjście ze strefy spadkowej, przegrana przybliżała do spadku z ligi. Nasi zawodnicy pokazali, że są ambitną drużyną i wygrali mecz 2:1

Jak wygląda opieka wytchnieniowa po milicku? - opinie rodziców
09.05.2019
Na prośbę Państwa udostępniamy film z Koncertu Charytatywnego Krzysztofa Kiljańskiego, wyjaśniający istotę programu Pokoju Wytchnień.
Wiemy, ile zebraliśmy!
08.05.2019

Dnia 8 maja 2019 roku grono upoważnionych do tego osób z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zabrało się za liczenie pieniędzy ze zbiórki do puszek podczas Koncertu Charytatywnego Krzysztofa Kiljańskiego. Uzbierane środki zostaną przekazane na działanie programu Pokój Wytchnień, który zapewnia kompleksową opiekę osobom z niepełnosprawnościami sprzężonymi, dając rodzicom właśnie tytułowe „wytchnienie”.

Strona Główna

Magiczny jubileuszowy koncert charytatywny
07.05.2019

Za nami kolejny niesamowity koncert charytatywny. Tym razem jego gwiazdą był nietuzinkowy artysta, muzyk i kompozytor Krzysztof Kiljański. Była to już piąta edycja koncertów charytatywnych organizowanych przez MSPDiON, był więc nawiązaniem do tego pierwszego z udziałem Eweliny Lisowskiej, od którego wszystko się zaczęło...

Zanim jednak Krzysztof Kiljański z zespołem, a także występujący przed nim zespół Raj Story i przyjaciele dostarczyli nam niesamowitych wrażeń artystycznych, w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu, o godzinie 18:00 odprawiona została msza św. w intencji podopiecznych, członków i pracowników Stowarzyszenia, którą koncelebrował proboszcz parafii, ksiądz Zbigniew Słobodecki. Następnie w całej świątyni zgasły światła, a na ekranie wyświetlony zostały pierwszy film autorstwa pana Romana Kamińskiego, które obrazował, jak wyglądały początki Pokoju Wytchnień. Po występie Raj Story, premierowo został wyświetlony kolejny, wyprodukowany już przez naszych pracowników w tym roku i pokazuje, co się zmieniło na przestrzeni 3 lat. Zawiera on, to, co najistotniejsze, czyli wypowiedzi rodziców, którzy opowiadają o istocie celu towarzyszącej koncertowi zbiórki.
 
Celem tym był bowiem Pokój Wytchnień, czyli innowacyjna metoda opieki nad osobami ze sprzężonymi niepełnosprawnościami, jednocześnie zapewniając rodzicom i opiekunom właśnie chwilę wytchnienia od całodobowej opieki, tak aby mieć czas np. na wizytę u lekarza. Historia Pokoju Wytchnień w naszym Stowarzyszeniu sięga 2016 roku i pierwszego Koncertu Eweliny Lisowskiej, który otworzył drogę do późniejszych działań. Filmy są podsumowaniem tego wszystkiego, co udało się osiągnąć na przestrzeni 3 lat i zawierają wypowiedzi rodziców, którzy najlepiej zobrazowali jego istotę. 
 
Następnie Przemysław Walniczek, koordynator Koncertu zaprosił na występy naszych artystów. W roli supportu wystąpił złożony z naszych podopiecznych zespół Raj Story i przyjaciele pod batutą terapeutów Mileny Kamińskiej i Wojciecha Piskozuba. Po nich nadszedł czas na gwiazdę wieczoru, czyli Krzysztofa Kiljańskiego, który w swoim godzinnym recitalu zaprezentował skłaniający do refleksji nad prawdziwymi życiowymi wartościami album “Więcej”. Nie zabrakło jednak największych przebojów artysty, takich jak “Prócz Ciebie nic”. Publiczność zgromadzona w Kościele doceniła oba występy wielkimi owacjami, 
 
Po tym przyszedł czas na przemowę Alicji Szatkowskiej, Prezes Stowarzyszenia, która podziękowała wszystkim za przybycie i wsparcie naszej szczytnej idei, a w szczególności naszym darczyńcom i patronom, którzy otrzymali piękne figurki wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. My również dołączamy się do podziękowań i mamy nadzieję, że kolejne podobne wydarzenia w przyszłości będą równie udane.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA