Wersja dla osób niedowidzących
Co robimy? Czyli nasze aktualne projekty!
31.12.2019

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z zakresu zdrowia, edukacji, rehabilitacji itp. Do zaoferowania mamy wiele projektów, w których mogą Państwo wziąć udział. Uczestnictwo w naszych projektach pozwoli nie tylko kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, ale też rozwijać zainteresowania, pasje i umiejętności.

Zapraszamy na Imieniny Bociana 2019!
20.07.2019

Już w najbliższy weekend Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych włączy się w organizację Charytatywnego Festynu Rodzinnego „Imieniny Bociana” w Godnowej. Będzie to jubileuszowa, X edycja imprezy, podczas której, przy współpracy z Radą Sołecką Godnowej oraz Stowarzyszeniem Godnowa PrzyLesie, będziemy zbierać pieniądze na program #PokójWytchnień, którego ideą jest umożliwienie opiekunom osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami znalezienia czasu na potrzeby życia codziennego, tj. wizyty u lekarza, sanatorium, spotkania z rodziną i przyjaciółmi czy najzwyklejszy odpoczynek, jednocześnie zapewniając kompleksową opiekę osobom dotkniętym przez los.

Niespodziewana wizyta Barberów
18.07.2019

Ależ niespodzianka! Mieliśmy dziś okazję gościć w naszym ośrodku reprezentantów Barber Shop Akademia Barberingu Mayer&Matykiewicz, którzy wpadli do nas z niespodziewaną wizytą. Nasi goście byli u nas przejazdem, ale zdążyliśmy omówić kilka istotnych kwestii.

Warsztat edukacyjny w ramach projektu „Aktywny DolnoŚlązak”
09.07.2019

W dniach 6-9 lipca 2019 w Zachełmiu odbył się warsztat edukacyjny. Wzięło w nim udział 13 rodzin (uczniowie z niepełnosprawnościami, rodzeństwo, rodzice) - w sumie wraz z kadrą 46 osób. Pod opieką kadry MSPDiON uczestnicy realizowali program zajęć edukacyjnych, zwiedzali urokliwe miejsca oraz wspólnie świetnie się bawili.

Nasz nowy samochód
09.07.2019

Flota pojazdów Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych znów się powiększyła! Jej szeregi zasilił tym razem 9-osobowy Mercedes-Benz Sprinter z 2019 roku z wysokoprężnym silnikiem o pojemności 2,2 litra. Pojazd posiada w swoim wyposażeniu m.in. windę elektryczną marki DHOLLANDIA umożliwiającą wsiadanie osobom na wózkach.

Na dwóch kółkach po zdrowie dla dzieci
08.07.2019

W poniedziałkowe przedpołudnie Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych odwiedził prawdziwy rowerowy pasjonat, ale przede wszystkim człowiek o złotym sercu - Pan Janusz Kobyłka, który w ramach akcji Rajd „4 kąty Polski” po zdrowie dla dzieci objeżdża rowerem Polskę w celu zbierania pieniędzy na podopiecznych Fundacji "Stella" im. Agaty Orłowskiej - Rehabilitacja dzieci i dorosłych z Lubartowa.

Strona Główna

Magiczny jubileuszowy koncert charytatywny
07.05.2019

Za nami kolejny niesamowity koncert charytatywny. Tym razem jego gwiazdą był nietuzinkowy artysta, muzyk i kompozytor Krzysztof Kiljański. Była to już piąta edycja koncertów charytatywnych organizowanych przez MSPDiON, był więc nawiązaniem do tego pierwszego z udziałem Eweliny Lisowskiej, od którego wszystko się zaczęło...

Zanim jednak Krzysztof Kiljański z zespołem, a także występujący przed nim zespół Raj Story i przyjaciele dostarczyli nam niesamowitych wrażeń artystycznych, w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu, o godzinie 18:00 odprawiona została msza św. w intencji podopiecznych, członków i pracowników Stowarzyszenia, którą koncelebrował proboszcz parafii, ksiądz Zbigniew Słobodecki. Następnie w całej świątyni zgasły światła, a na ekranie wyświetlony zostały pierwszy film autorstwa pana Romana Kamińskiego, które obrazował, jak wyglądały początki Pokoju Wytchnień. Po występie Raj Story, premierowo został wyświetlony kolejny, wyprodukowany już przez naszych pracowników w tym roku i pokazuje, co się zmieniło na przestrzeni 3 lat. Zawiera on, to, co najistotniejsze, czyli wypowiedzi rodziców, którzy opowiadają o istocie celu towarzyszącej koncertowi zbiórki.
 
Celem tym był bowiem Pokój Wytchnień, czyli innowacyjna metoda opieki nad osobami ze sprzężonymi niepełnosprawnościami, jednocześnie zapewniając rodzicom i opiekunom właśnie chwilę wytchnienia od całodobowej opieki, tak aby mieć czas np. na wizytę u lekarza. Historia Pokoju Wytchnień w naszym Stowarzyszeniu sięga 2016 roku i pierwszego Koncertu Eweliny Lisowskiej, który otworzył drogę do późniejszych działań. Filmy są podsumowaniem tego wszystkiego, co udało się osiągnąć na przestrzeni 3 lat i zawierają wypowiedzi rodziców, którzy najlepiej zobrazowali jego istotę. 
 
Następnie Przemysław Walniczek, koordynator Koncertu zaprosił na występy naszych artystów. W roli supportu wystąpił złożony z naszych podopiecznych zespół Raj Story i przyjaciele pod batutą terapeutów Mileny Kamińskiej i Wojciecha Piskozuba. Po nich nadszedł czas na gwiazdę wieczoru, czyli Krzysztofa Kiljańskiego, który w swoim godzinnym recitalu zaprezentował skłaniający do refleksji nad prawdziwymi życiowymi wartościami album “Więcej”. Nie zabrakło jednak największych przebojów artysty, takich jak “Prócz Ciebie nic”. Publiczność zgromadzona w Kościele doceniła oba występy wielkimi owacjami, 
 
Po tym przyszedł czas na przemowę Alicji Szatkowskiej, Prezes Stowarzyszenia, która podziękowała wszystkim za przybycie i wsparcie naszej szczytnej idei, a w szczególności naszym darczyńcom i patronom, którzy otrzymali piękne figurki wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. My również dołączamy się do podziękowań i mamy nadzieję, że kolejne podobne wydarzenia w przyszłości będą równie udane.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA