Wersja dla osób niedowidzących
NAUCZANIE E-LERNINGOWE dla przedszkolaków i uczniów OR-W
26.06.2020

Drodzy rodzice i opiekunowie, zapraszamy do zakładki "NAUCZANIE E-LERNINGOWE" w której nauczyciele i specjaliści na czas pandemii koronawirusa w Polsce będą przygotowywać materiały służące edukacji w Internecie dla Państwa pociech.

Zarządzenie ws. przedszkola i OR-W
02.06.2020

Zarządzenie nr 3/2020

Prezesa MSPDiON

Wewnętrzna procedura bezpieczeństwa w okresie ogłoszonego stanu epidemii w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Przedszkolu z oddziałami ogólnodostępnymi, integracyjnymi i specjalnymi prowadzonym przez MSPDiON.

Niespodzianka na Dzień Dziecka
01.06.2020
Niespodzianka! Z okazji dzisiejszego święta - Dnia Dziecka, kadra Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przygotowała niespodziankę dla wszystkich podopiecznych - naszą interpretację wiersza Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa".
Życzenia z okazji Dnia Matki
26.05.2020

Pragniemy złożyć wszystkim mamom związanym z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych serdeczne życzenia z okazji ich święta. Życzymy dużo zdrowia, miłości, uśmiechu i zadowolenia z pociech oraz dziękujemy, że jesteście!

W drodze ku normalności!
25.05.2020
UWAGA, ważna informacja!!! Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa są powoli ograniczane. Oznacza to dla nas powrót działania wybranych działów MSPDiON. W tym krótkim filmie Alicja Szatkowska – Prezes Stowarzyszenia opowiada o „Powrocie do normalności”. Nie mogliśmy się już doczekać ponownego spotkania z naszymi podopiecznymi. Zapraszamy do obejrzenia!
Komunikat MSPDiON w sprawie przywrócenia działania placówek
22.05.2020
Idziemy ku normalności!
 
Powoli przygotowujemy się do przywrócenia usług na rzecz osób z niepełnosprawnościami, spełniając wymogi warunkujące bezpieczeństwo do pełnego przywrócenia funkcjonowania prowadzonych przez nas placówek. Poniżej przedstawiamy zmiany dot. funkcjonowania następujących działów:

Strona Główna

Magiczny jubileuszowy koncert charytatywny
07.05.2019

Za nami kolejny niesamowity koncert charytatywny. Tym razem jego gwiazdą był nietuzinkowy artysta, muzyk i kompozytor Krzysztof Kiljański. Była to już piąta edycja koncertów charytatywnych organizowanych przez MSPDiON, był więc nawiązaniem do tego pierwszego z udziałem Eweliny Lisowskiej, od którego wszystko się zaczęło...

Zanim jednak Krzysztof Kiljański z zespołem, a także występujący przed nim zespół Raj Story i przyjaciele dostarczyli nam niesamowitych wrażeń artystycznych, w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu, o godzinie 18:00 odprawiona została msza św. w intencji podopiecznych, członków i pracowników Stowarzyszenia, którą koncelebrował proboszcz parafii, ksiądz Zbigniew Słobodecki. Następnie w całej świątyni zgasły światła, a na ekranie wyświetlony zostały pierwszy film autorstwa pana Romana Kamińskiego, które obrazował, jak wyglądały początki Pokoju Wytchnień. Po występie Raj Story, premierowo został wyświetlony kolejny, wyprodukowany już przez naszych pracowników w tym roku i pokazuje, co się zmieniło na przestrzeni 3 lat. Zawiera on, to, co najistotniejsze, czyli wypowiedzi rodziców, którzy opowiadają o istocie celu towarzyszącej koncertowi zbiórki.
 
Celem tym był bowiem Pokój Wytchnień, czyli innowacyjna metoda opieki nad osobami ze sprzężonymi niepełnosprawnościami, jednocześnie zapewniając rodzicom i opiekunom właśnie chwilę wytchnienia od całodobowej opieki, tak aby mieć czas np. na wizytę u lekarza. Historia Pokoju Wytchnień w naszym Stowarzyszeniu sięga 2016 roku i pierwszego Koncertu Eweliny Lisowskiej, który otworzył drogę do późniejszych działań. Filmy są podsumowaniem tego wszystkiego, co udało się osiągnąć na przestrzeni 3 lat i zawierają wypowiedzi rodziców, którzy najlepiej zobrazowali jego istotę. 
 
Następnie Przemysław Walniczek, koordynator Koncertu zaprosił na występy naszych artystów. W roli supportu wystąpił złożony z naszych podopiecznych zespół Raj Story i przyjaciele pod batutą terapeutów Mileny Kamińskiej i Wojciecha Piskozuba. Po nich nadszedł czas na gwiazdę wieczoru, czyli Krzysztofa Kiljańskiego, który w swoim godzinnym recitalu zaprezentował skłaniający do refleksji nad prawdziwymi życiowymi wartościami album “Więcej”. Nie zabrakło jednak największych przebojów artysty, takich jak “Prócz Ciebie nic”. Publiczność zgromadzona w Kościele doceniła oba występy wielkimi owacjami, 
 
Po tym przyszedł czas na przemowę Alicji Szatkowskiej, Prezes Stowarzyszenia, która podziękowała wszystkim za przybycie i wsparcie naszej szczytnej idei, a w szczególności naszym darczyńcom i patronom, którzy otrzymali piękne figurki wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. My również dołączamy się do podziękowań i mamy nadzieję, że kolejne podobne wydarzenia w przyszłości będą równie udane.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA