Wersja dla osób niedowidzących
Co robimy? Czyli nasze aktualne projekty!
31.12.2019

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z zakresu zdrowia, edukacji, rehabilitacji itp. Do zaoferowania mamy wiele projektów, w których mogą Państwo wziąć udział. Uczestnictwo w naszych projektach pozwoli nie tylko kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, ale też rozwijać zainteresowania, pasje i umiejętności.

Zapraszamy na Imieniny Bociana 2019!
20.07.2019

Już w najbliższy weekend Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych włączy się w organizację Charytatywnego Festynu Rodzinnego „Imieniny Bociana” w Godnowej. Będzie to jubileuszowa, X edycja imprezy, podczas której, przy współpracy z Radą Sołecką Godnowej oraz Stowarzyszeniem Godnowa PrzyLesie, będziemy zbierać pieniądze na program #PokójWytchnień, którego ideą jest umożliwienie opiekunom osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami znalezienia czasu na potrzeby życia codziennego, tj. wizyty u lekarza, sanatorium, spotkania z rodziną i przyjaciółmi czy najzwyklejszy odpoczynek, jednocześnie zapewniając kompleksową opiekę osobom dotkniętym przez los.

Niespodziewana wizyta Barberów
18.07.2019

Ależ niespodzianka! Mieliśmy dziś okazję gościć w naszym ośrodku reprezentantów Barber Shop Akademia Barberingu Mayer&Matykiewicz, którzy wpadli do nas z niespodziewaną wizytą. Nasi goście byli u nas przejazdem, ale zdążyliśmy omówić kilka istotnych kwestii.

Warsztat edukacyjny w ramach projektu „Aktywny DolnoŚlązak”
09.07.2019

W dniach 6-9 lipca 2019 w Zachełmiu odbył się warsztat edukacyjny. Wzięło w nim udział 13 rodzin (uczniowie z niepełnosprawnościami, rodzeństwo, rodzice) - w sumie wraz z kadrą 46 osób. Pod opieką kadry MSPDiON uczestnicy realizowali program zajęć edukacyjnych, zwiedzali urokliwe miejsca oraz wspólnie świetnie się bawili.

Nasz nowy samochód
09.07.2019

Flota pojazdów Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych znów się powiększyła! Jej szeregi zasilił tym razem 9-osobowy Mercedes-Benz Sprinter z 2019 roku z wysokoprężnym silnikiem o pojemności 2,2 litra. Pojazd posiada w swoim wyposażeniu m.in. windę elektryczną marki DHOLLANDIA umożliwiającą wsiadanie osobom na wózkach.

Na dwóch kółkach po zdrowie dla dzieci
08.07.2019

W poniedziałkowe przedpołudnie Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych odwiedził prawdziwy rowerowy pasjonat, ale przede wszystkim człowiek o złotym sercu - Pan Janusz Kobyłka, który w ramach akcji Rajd „4 kąty Polski” po zdrowie dla dzieci objeżdża rowerem Polskę w celu zbierania pieniędzy na podopiecznych Fundacji "Stella" im. Agaty Orłowskiej - Rehabilitacja dzieci i dorosłych z Lubartowa.

Strona Główna

Za pan brat z niepełnosprawnością
08.05.2019

8. maja Paulina Zaremba, psycholog i Natalia Kwiecień, logopeda, przeprowadziły gościnne zajęcia w II klasie Szkoły Podstawowej w KOM-ie. Gościnnie przyjęła nas Wychowawczyni owej klasy, Marta Krawiec. Miło przywitała nas dyrektor KOMu, Anna Przybyło.

Tematem spotkania były osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, wzrokową, z całościowymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z zaburzeniami mowy i komunikacji. Dzieci mogły doświadczyć na własnej skórze różnych odczuć związanych z ograniczeniami pracy zmysłów i z przeróżnymi dysfunkcjami. Oglądaliśmy wspólnie film o autyzmie z podkładem głosowym Kayah. Dzieci wysłuchały krótkich fragmentów książki „Duże sprawy w małych głowach” Agnieszki Kossowskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od aktywności z chustą animacyjną, mieliśmy dzięki temu okazję do zapoznania się w formie zabawy. Sprawiła ona (owa zabawa) dzieciom wielką frajdę, co podkreślały w podsumowaniu zajęć. Podczas doświadczeń z butelkami o różnej ciężkości, próbowania miodu z pieprzem dzieci mogły przekonać się, jakie figle płatają zmysły dotyku i smaku, w czasie spaceru o kulach i jeździe na wózku konfrontowały się z ograniczeniami ruchowymi, a w czynnościach z zawiązanymi oczami, mogły wejść w skórę osób niewidomych. Dzieci poznały sposób komunikacji za pomocą programu Let me talk na tablecie.

Spotkanie trwało ok. 120 minut i, o dziwo, dzieci wcale jeszcze nas nie wyganiały :)
 
Do zobaczenia za rok w KOM-ie ;)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA