Wersja dla osób niedowidzących
NAUCZANIE E-LERNINGOWE dla przedszkolaków i uczniów OR-W
26.06.2020

Drodzy rodzice i opiekunowie, zapraszamy do zakładki "NAUCZANIE E-LERNINGOWE" w której nauczyciele i specjaliści na czas pandemii koronawirusa w Polsce będą przygotowywać materiały służące edukacji w Internecie dla Państwa pociech.

Zarządzenie ws. przedszkola i OR-W
02.06.2020

Zarządzenie nr 3/2020

Prezesa MSPDiON

Wewnętrzna procedura bezpieczeństwa w okresie ogłoszonego stanu epidemii w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Przedszkolu z oddziałami ogólnodostępnymi, integracyjnymi i specjalnymi prowadzonym przez MSPDiON.

Niespodzianka na Dzień Dziecka
01.06.2020
Niespodzianka! Z okazji dzisiejszego święta - Dnia Dziecka, kadra Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przygotowała niespodziankę dla wszystkich podopiecznych - naszą interpretację wiersza Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa".
Życzenia z okazji Dnia Matki
26.05.2020

Pragniemy złożyć wszystkim mamom związanym z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych serdeczne życzenia z okazji ich święta. Życzymy dużo zdrowia, miłości, uśmiechu i zadowolenia z pociech oraz dziękujemy, że jesteście!

W drodze ku normalności!
25.05.2020
UWAGA, ważna informacja!!! Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa są powoli ograniczane. Oznacza to dla nas powrót działania wybranych działów MSPDiON. W tym krótkim filmie Alicja Szatkowska – Prezes Stowarzyszenia opowiada o „Powrocie do normalności”. Nie mogliśmy się już doczekać ponownego spotkania z naszymi podopiecznymi. Zapraszamy do obejrzenia!
Komunikat MSPDiON w sprawie przywrócenia działania placówek
22.05.2020
Idziemy ku normalności!
 
Powoli przygotowujemy się do przywrócenia usług na rzecz osób z niepełnosprawnościami, spełniając wymogi warunkujące bezpieczeństwo do pełnego przywrócenia funkcjonowania prowadzonych przez nas placówek. Poniżej przedstawiamy zmiany dot. funkcjonowania następujących działów:

Strona Główna

Za pan brat z niepełnosprawnością
08.05.2019

8. maja Paulina Zaremba, psycholog i Natalia Kwiecień, logopeda, przeprowadziły gościnne zajęcia w II klasie Szkoły Podstawowej w KOM-ie. Gościnnie przyjęła nas Wychowawczyni owej klasy, Marta Krawiec. Miło przywitała nas dyrektor KOMu, Anna Przybyło.

Tematem spotkania były osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, wzrokową, z całościowymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z zaburzeniami mowy i komunikacji. Dzieci mogły doświadczyć na własnej skórze różnych odczuć związanych z ograniczeniami pracy zmysłów i z przeróżnymi dysfunkcjami. Oglądaliśmy wspólnie film o autyzmie z podkładem głosowym Kayah. Dzieci wysłuchały krótkich fragmentów książki „Duże sprawy w małych głowach” Agnieszki Kossowskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od aktywności z chustą animacyjną, mieliśmy dzięki temu okazję do zapoznania się w formie zabawy. Sprawiła ona (owa zabawa) dzieciom wielką frajdę, co podkreślały w podsumowaniu zajęć. Podczas doświadczeń z butelkami o różnej ciężkości, próbowania miodu z pieprzem dzieci mogły przekonać się, jakie figle płatają zmysły dotyku i smaku, w czasie spaceru o kulach i jeździe na wózku konfrontowały się z ograniczeniami ruchowymi, a w czynnościach z zawiązanymi oczami, mogły wejść w skórę osób niewidomych. Dzieci poznały sposób komunikacji za pomocą programu Let me talk na tablecie.

Spotkanie trwało ok. 120 minut i, o dziwo, dzieci wcale jeszcze nas nie wyganiały :)
 
Do zobaczenia za rok w KOM-ie ;)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA