Wersja dla osób niedowidzących
Krzysztof Kiljański nowym ambasadorem!
17.05.2019

Szanowni Państwo, dzielimy się kolejną wspaniałą informacją: do grona ambasadorów Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych dołączył Krzysztof Kiljański. Tę pozytywną wiadomość przekazał nam sam Krzysztof Kiljański w trakcie rozmów kuluarowych po jego Koncercie Charytatywnym, który odbył się 7 maja bieżącego roku. 

Odwiedziny Moniki Kuszyńskiej - naszej ambasadorki
16.05.2019

Dziś w Stowarzyszeniu mieliśmy okazję gościć wyjątkową osobę – z wizytą przyjechała do nas nasza ambasadorka Monika Kuszyńska wraz z mężem Jakubem Raczyńskim i 5-miesięczną córeczką Kalinką.

Relacja z Koncertu Krzysztofa Kiljańskiego - przeżyjmy to jeszcze raz :)
13.05.2019

Niesamowity Koncert Charytatywny Krzysztofa Kiljańskiego już za nami. Dostarczył on nam masę wrażeń artystycznych, ale przede wszystkim pozwolił zgromadzić pieniądze na dwa miesiące funkcjonowania Pokoju Wytchnień. Aby więc utrwalić na wieczność te piękne, wzruszające momenty, przygotowaliśmy film, który „nie da ci zapomnieć choćby na chwilę”. Dla obecnych na Koncercie będzie on przypomnieniem, a dla tych, których z nami zabrakło – nowością. Zapraszamy do obejrzenia!

#TydzieńBezBarier
11.05.2019

W sobotnie popołudnie dopingowaliśmy piłkarzy WKS Śląsk Wrocław SA w bardzo ważnym meczu z Wisłą Płock. Wygrana dawała nam wyjście ze strefy spadkowej, przegrana przybliżała do spadku z ligi. Nasi zawodnicy pokazali, że są ambitną drużyną i wygrali mecz 2:1

Jak wygląda opieka wytchnieniowa po milicku? - opinie rodziców
09.05.2019
Na prośbę Państwa udostępniamy film z Koncertu Charytatywnego Krzysztofa Kiljańskiego, wyjaśniający istotę programu Pokoju Wytchnień.
Wiemy, ile zebraliśmy!
08.05.2019

Dnia 8 maja 2019 roku grono upoważnionych do tego osób z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zabrało się za liczenie pieniędzy ze zbiórki do puszek podczas Koncertu Charytatywnego Krzysztofa Kiljańskiego. Uzbierane środki zostaną przekazane na działanie programu Pokój Wytchnień, który zapewnia kompleksową opiekę osobom z niepełnosprawnościami sprzężonymi, dając rodzicom właśnie tytułowe „wytchnienie”.

Strona Główna

Za pan brat z niepełnosprawnością
08.05.2019

8. maja Paulina Zaremba, psycholog i Natalia Kwiecień, logopeda, przeprowadziły gościnne zajęcia w II klasie Szkoły Podstawowej w KOM-ie. Gościnnie przyjęła nas Wychowawczyni owej klasy, Marta Krawiec. Miło przywitała nas dyrektor KOMu, Anna Przybyło.

Tematem spotkania były osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, wzrokową, z całościowymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z zaburzeniami mowy i komunikacji. Dzieci mogły doświadczyć na własnej skórze różnych odczuć związanych z ograniczeniami pracy zmysłów i z przeróżnymi dysfunkcjami. Oglądaliśmy wspólnie film o autyzmie z podkładem głosowym Kayah. Dzieci wysłuchały krótkich fragmentów książki „Duże sprawy w małych głowach” Agnieszki Kossowskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od aktywności z chustą animacyjną, mieliśmy dzięki temu okazję do zapoznania się w formie zabawy. Sprawiła ona (owa zabawa) dzieciom wielką frajdę, co podkreślały w podsumowaniu zajęć. Podczas doświadczeń z butelkami o różnej ciężkości, próbowania miodu z pieprzem dzieci mogły przekonać się, jakie figle płatają zmysły dotyku i smaku, w czasie spaceru o kulach i jeździe na wózku konfrontowały się z ograniczeniami ruchowymi, a w czynnościach z zawiązanymi oczami, mogły wejść w skórę osób niewidomych. Dzieci poznały sposób komunikacji za pomocą programu Let me talk na tablecie.

Spotkanie trwało ok. 120 minut i, o dziwo, dzieci wcale jeszcze nas nie wyganiały :)
 
Do zobaczenia za rok w KOM-ie ;)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA