Wersja dla osób niedowidzących
Co robimy? Czyli nasze aktualne projekty!
31.12.2019

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z zakresu zdrowia, edukacji, rehabilitacji itp. Do zaoferowania mamy wiele projektów, w których mogą Państwo wziąć udział. Uczestnictwo w naszych projektach pozwoli nie tylko kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, ale też rozwijać zainteresowania, pasje i umiejętności.

Poszukujemy fantów na loterię
20.07.2019

Drodzy czytelnicy! Zwracamy się do Państwa z wielką prośbą – jeden z naszych małych podopiecznych do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju potrzebuje nowego wózka elektrycznego. Jego koszt to około 15 000 zł. W związku z tym, podczas nadchodzących imprez lokalnych i regionalnych (nasz Piknik Rodzinny, American Cars Mania w Oleśnicy, Imieniny Bociana w Godnowej) planujemy przeprowadzić loterie fantowe, z których pieniądze zostaną przeznaczone właśnie na wspomniany wózek, a także na działanie programu Pokój Wytchnień. Potrzebujemy jednak Państwa pomocy – poszukujemy fantów, których moglibyśmy użyć na loterii. Prosimy o przynoszenie nowych lub niezniszczonych gadżetów (np. książki, płyty, gry, zabawki, urządzenia elektroniczne) do gabinetu nr 9 w budynku DOR-W (ul. Kopernika 20). Za każdą formę bezinteresownego wsparcia ogromnie dziękujemy.

Piknik Rodzinny „RODZINA NA SPORTOWO”
12.06.2019

„Ruch to zdrowie, każdy uczeń wam to powie”. Takie hasło towarzyszyło nam w środowe przedpołudnie. Zaprosiliśmy do Krośnic rodziców, aby razem pobawić się i poćwiczyć na dworze. Cała masa przeróżnych konkurencji sportowych i zacięta rywalizacja… o kiełbaskę z grilla i pamiątkowy dyplom – oj działo się, działo. 

Orły na skrzydłach naszego dopingu!
10.06.2019

Takiego meczu w wykonaniu naszych piłkarzy nie mieliśmy okazji podziwiać od dawna. Nasza reprezentacja, niesiona dopingiem niemal 60 tys. gardeł w zjawiskowym stylu pokonała Izrael aż 4:0. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli: Krzysztof Piątek (35’), Robert Lewandowski (56’), Kamil Grosicki (58’) i Damian Kądzior (84’).

Podziękowanie dla darczyńców
10.06.2019

W imieniu dzieci z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia przez nas loterii fantowej podczas Pikniku Rodzinnego. Jej celem było uzbieranie pieniędzy na nowy wózek elektryczny dla naszego małego przyszłego ucznia, a także na beneficjentów programu Pokój Wytchnień.

Piknik pełen atrakcji
08.06.2019

Słoneczne, sobotnie przedpołudnie to idealny moment na dobrą zabawę w gronie całej rodziny, a zwłaszcza, gdy można zrobić to wspólnie z przyjaciółmi – z takiego założenia wyszli uczestnicy kolejnej edycji Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Jak co roku, czekało na nich mnóstwo atrakcji, z których korzystały tłumy.

Strona Główna

Tryumf w Legnicy!
21.05.2019

21 maja na boisku bocznym Miedzi Legnica odbyła się VI edycja turnieju piłkarskiego „KKN Miedź Legnica Cup”. W zawodach udział wzięło 8 drużyn, w których występowali piłkarze z niepełnosprawnościami, a najlepszą ekipą okazali się sportowcy z Milicza. Organizatorem zawodów był Klub Kibiców Niepełnosprawnych legnickiej Miedzi.

Drużyna Piłkarski Tryb Życia, reprezentująca Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych pojechała do Legnicy w nieco osłabionym składzie. Mimo braku kilku podstawowych zawodników, jak przystało na obrońców tytułu, ich zmiennicy pokazali sportowy charakter i serce do gry. Bardzo dobre zawody rozegrał nasz bramkarz - Bartosz Kowalski, który w kluczowych momentach popisał się skutecznymi interwencjami, ratując zespół przed utratą bramki.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną Opolnicy, którą bardzo dobrze znany z Turgola. Niestety, po dwóch indywidualnych błędach straciliśmy bramki i przegraliśmy spotkanie 0:2.

Do drugiego meczu nasi piłkarze wyszli już bardzo zmotywowani i starali się wypełniać założenia taktyczne, które nakreślił trener. Przyniosło to efekt w postaci pewnego zwycięstwa 4:0 nad ekipą z Chojnowa i mogli dopisać do swojego konta 3 punkty.

W kolejnym pojedynku  przyszło nam się zmierzyć z ekipą Ostrowina, która wysoko zawiesiła poprzeczkę i zaliczyliśmy tylko bezbramkowy remis. Ten mecz skomplikował nam nieco układ w tabeli, ponieważ nasi rywale pewnie wygrywali swoje mecze i aby wyjść z grupy musiały zostać spełnione dwa warunki: Opolnica musiał wygrać z Kotlinem, co uczyniła, a Piłkarski Tryb Życia musiał dokonać tego samego. Ostatecznie, po zaciętym i emocjonującym meczu nasza drużyna wygrała z Kotlinem 3:1 i awansowała do półfinału z drugiego miejsca w swojej grupie. W półfinale czekali już na nas zawodnicy ze Złotoryi.

Mecz półfinałowy pokazał, że piłkarze z Milicza, mimo słabszych umiejętności piłkarskich, potrafili stawić czoła każdemu. Wola walki, zaangażowanie i serce zostawione na murawie dodało naszym zawodnikom pewności siebie i po regulaminowym czasie gry był remis 0:0, a o tym kto zagra w finale decydowały rzuty karne. Tutaj zdecydowanie większe doświadczenie i opanowanie wykazali nasi piłkarze, którzy lepiej wykonywali swoje jedenastki i wygrali 2:1. Od końcowego sukcesu dzielił ich już tylko jeden mecz - Wielki Finał.

W finale czekali na nas zawodnicy Opolnicy, którzy już raz pokonali nas 2:0 i byli faworytami tego spotkania. Futbol jest nieobliczalny, a o zwycięstwie decyduje lepsza dyspozycja zawodników danego dnia i danej chwili. Chłopaki z PTŻ walczyli jak równy z równym, pałając rządzą rewanżu za przegrany mecz w fazie grupowej. Oba zespoły pokazały kawałek dobrej piłki i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0, a o tytule mistrzowski decydowały rzuty karne. Miliczanie drugi raz tego dnia przystąpili do jedenastek i pewnie wygrali je 3:2, tryumfując ostatecznie w całym turnieju.

Na zakończenie VI edycji KKN Miedź Legnica Cup organizatorzy uhonorowali wszystkich uczestników pamiątkowymi medalami, a trzy najlepsze ekipy otrzymały okazałe puchary. W trakcie zawodów była możliwość skorzystania z cateringu, który przygotowali gospodarze rozgrywek.

Komplet wyników:
 
MILICZ – OPOLNICA 0:2
 
MILICZ – CHOJNÓW 4:0
 
MILICZ – OSTROWINA 0:0
 
MILICZ – KOTLIN 3:1
 
Półfinał: MILICZ – ZŁOTORYJA 1:1, k. 2:1
 
Finał: MILICZ – OPOLNICA 0:0, k. 3:2
 
PIŁKARSKI TRYB ŻYCIA:
Bartosz Kowalski- Adam Kowacki, Norbert Gmur, Wojciech Antkowiak, Radosław Dudziak, Adam Kuźnik, Mateusz Bielawski, Filip Soboń
 
Trener: Marcin Folmer
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA