Wersja dla osób niedowidzących
Co robimy? Czyli nasze aktualne projekty!
31.12.2019

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z zakresu zdrowia, edukacji, rehabilitacji itp. Do zaoferowania mamy wiele projektów, w których mogą Państwo wziąć udział. Uczestnictwo w naszych projektach pozwoli nie tylko kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, ale też rozwijać zainteresowania, pasje i umiejętności.

Seniorzy w Uniejowie
14.09.2019

To Miami? Saint-Tropez? Nie, to Basen Termalny w Uniejowie, do którego wybrali się w sobotę 14 września beneficjenci projektu „Zdrowy styl życia osób 60+”. Wybór ten okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ było tam wszystko, co było potrzebne do aktywnego wypoczynku i poprawy sprawności oraz samopoczucia.

Koncert Muzyki Filmowej w Wałbrzychu
13.09.2019

Uczestnicy projektu „Raj Story and friends recording tour” zaczęli weekend w wielkim stylu – wybrali się do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego „Aqua Zdrój” w Wałbrzychu, aby uczestniczyć tam w pięknym Koncercie Muzyki Filmowej na BIS. Dla muzyków z Raj Story była to szansa nie tylko, aby przypomnieć sobie najpiękniejsze utwory pochodzące z filmów, ale też zainspirować się przed własnymi występami.

Policjanci w przedszkolu
13.09.2019

Dziś rano na teren naszego ośrodka wjechał radiowóz. Nie ma się jednak o co martwić – nikt z nas nie złamał prawa. Była to rutynowa wizyta policjantów w przedszkolu, która miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa i świadomości zagrożeń wśród najmłodszych.

Nowe podnośniki w ZR-W
12.09.2019

Budynek Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego został doposażony – Sala ZR-W została wyposażona w dodatkowy system podnośników sufitowych, które są nam doskonale znane ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, z którego płyną dwie główne korzyści: podopieczni są przenoszeni w komfortowych i bardzo bezpiecznych warunkach, a ich nauczyciele, opiekunowie i fizjoterapeuci nie są narażeni na urazy kręgosłupa spowodowane podnoszeniem ich.

Zdobyliśmy Twierdzę w Srebrnej Górze!
07.09.2019

Sobotniego poranka, dzielna brygada uczestników projektu „Uwaga Akcja – Fotograficzna Edukacja” wyposażonych w aparaty i obiektywy wybrała się swym białym powozem na południe kraju, aby zdobyć Twierdzę Srebrnogórską. Warunki atmosferyczne były bardzo niekorzystne, mgła i deszcz nie sprzyjały naszemu fotograficznemu „oblężeniu”, jednak my nie poddajemy się nigdy!

Strona Główna

Tryumf w Legnicy!
21.05.2019

21 maja na boisku bocznym Miedzi Legnica odbyła się VI edycja turnieju piłkarskiego „KKN Miedź Legnica Cup”. W zawodach udział wzięło 8 drużyn, w których występowali piłkarze z niepełnosprawnościami, a najlepszą ekipą okazali się sportowcy z Milicza. Organizatorem zawodów był Klub Kibiców Niepełnosprawnych legnickiej Miedzi.

Drużyna Piłkarski Tryb Życia, reprezentująca Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych pojechała do Legnicy w nieco osłabionym składzie. Mimo braku kilku podstawowych zawodników, jak przystało na obrońców tytułu, ich zmiennicy pokazali sportowy charakter i serce do gry. Bardzo dobre zawody rozegrał nasz bramkarz - Bartosz Kowalski, który w kluczowych momentach popisał się skutecznymi interwencjami, ratując zespół przed utratą bramki.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną Opolnicy, którą bardzo dobrze znany z Turgola. Niestety, po dwóch indywidualnych błędach straciliśmy bramki i przegraliśmy spotkanie 0:2.

Do drugiego meczu nasi piłkarze wyszli już bardzo zmotywowani i starali się wypełniać założenia taktyczne, które nakreślił trener. Przyniosło to efekt w postaci pewnego zwycięstwa 4:0 nad ekipą z Chojnowa i mogli dopisać do swojego konta 3 punkty.

W kolejnym pojedynku  przyszło nam się zmierzyć z ekipą Ostrowina, która wysoko zawiesiła poprzeczkę i zaliczyliśmy tylko bezbramkowy remis. Ten mecz skomplikował nam nieco układ w tabeli, ponieważ nasi rywale pewnie wygrywali swoje mecze i aby wyjść z grupy musiały zostać spełnione dwa warunki: Opolnica musiał wygrać z Kotlinem, co uczyniła, a Piłkarski Tryb Życia musiał dokonać tego samego. Ostatecznie, po zaciętym i emocjonującym meczu nasza drużyna wygrała z Kotlinem 3:1 i awansowała do półfinału z drugiego miejsca w swojej grupie. W półfinale czekali już na nas zawodnicy ze Złotoryi.

Mecz półfinałowy pokazał, że piłkarze z Milicza, mimo słabszych umiejętności piłkarskich, potrafili stawić czoła każdemu. Wola walki, zaangażowanie i serce zostawione na murawie dodało naszym zawodnikom pewności siebie i po regulaminowym czasie gry był remis 0:0, a o tym kto zagra w finale decydowały rzuty karne. Tutaj zdecydowanie większe doświadczenie i opanowanie wykazali nasi piłkarze, którzy lepiej wykonywali swoje jedenastki i wygrali 2:1. Od końcowego sukcesu dzielił ich już tylko jeden mecz - Wielki Finał.

W finale czekali na nas zawodnicy Opolnicy, którzy już raz pokonali nas 2:0 i byli faworytami tego spotkania. Futbol jest nieobliczalny, a o zwycięstwie decyduje lepsza dyspozycja zawodników danego dnia i danej chwili. Chłopaki z PTŻ walczyli jak równy z równym, pałając rządzą rewanżu za przegrany mecz w fazie grupowej. Oba zespoły pokazały kawałek dobrej piłki i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0, a o tytule mistrzowski decydowały rzuty karne. Miliczanie drugi raz tego dnia przystąpili do jedenastek i pewnie wygrali je 3:2, tryumfując ostatecznie w całym turnieju.

Na zakończenie VI edycji KKN Miedź Legnica Cup organizatorzy uhonorowali wszystkich uczestników pamiątkowymi medalami, a trzy najlepsze ekipy otrzymały okazałe puchary. W trakcie zawodów była możliwość skorzystania z cateringu, który przygotowali gospodarze rozgrywek.

Komplet wyników:
 
MILICZ – OPOLNICA 0:2
 
MILICZ – CHOJNÓW 4:0
 
MILICZ – OSTROWINA 0:0
 
MILICZ – KOTLIN 3:1
 
Półfinał: MILICZ – ZŁOTORYJA 1:1, k. 2:1
 
Finał: MILICZ – OPOLNICA 0:0, k. 3:2
 
PIŁKARSKI TRYB ŻYCIA:
Bartosz Kowalski- Adam Kowacki, Norbert Gmur, Wojciech Antkowiak, Radosław Dudziak, Adam Kuźnik, Mateusz Bielawski, Filip Soboń
 
Trener: Marcin Folmer
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA