Wersja dla osób niedowidzących
Co robimy? Czyli nasze aktualne projekty!
31.12.2020

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z zakresu zdrowia, edukacji, rehabilitacji itp. Do zaoferowania mamy wiele projektów, w których mogą Państwo wziąć udział. Uczestnictwo w naszych projektach pozwoli nie tylko kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, ale też rozwijać zainteresowania, pasje i umiejętności.

Jubileusz Pokoju Wytchnień
23.01.2020

Środowego poranka w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie mające na celu podsumowanie czteroletniej działalności milickiej Opieki Wytchnieniowej. Do obchodów tego jubileuszu zaprosiliśmy Pawła Parusa, Pełnomocnika Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. Osób z Niepełnosprawnościami, oraz Ewelinę Lisowską, Ambasadorkę Stowarzyszenia, która w 2016 roku zaproponowała nam zagranie dla nas koncertu charytatywnego, z którego dochody pozwoliły wystartować z Pokojem Wytchnień. Teraz nasi goście mieli okazję przekonać się na własne oczy, jak przez ostatnie lata zmieniła się u nas ta forma wsparcia.

Dzień babci i dziadka u 6-latków
20.01.2020

Jak co roku druga połowa stycznia upływa pod znakiem święta rodziców naszych rodziców. Podobnie musiało być też w naszym przedszkolu, gdzie grupa 6-latków zaprosiła swoje babcie i dziadków do obejrzenia ich występu artystycznego, a następnie wspólnego świętowania.

Konkurs kolęd i pastorałek
17.01.2020

W całym Miliczu było dziś słychać piękne dźwięki znanych świątecznych pieśni. Wszystko za sprawą IV edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek dla milickich przedszkolaków, który odbył się w Ośrodku Kultury w Miliczu. Udział w nim wzięły: grupy 4-latków, 5-latków A i B oraz 6-latków z Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego prowadzonego przez MSPDiON oraz reprezentanci przedszkola Świat Malucha i Mali Odkrywcy.

Wszystkiego najlepszego, Monika!
14.01.2020

Nasza ambasadorka Monika Kuszyńska obchodzi dziś urodziny. Z tej okazji pragniemy życzyć jej wszystkiego, co najlepsze, dużo zdrowia, spełnienia w życiu rodzinnym jak i zawodowym, zadowolenia z siebie, mnóstwa powodów do uśmiechu oraz pozostania na zawsze tą pogodną, empatyczną, wrażliwą na potrzeby innych osobą, którą poznaliśmy. Spełnienia marzeń, Monika! ❤️

Warsztaty dla dzieci w Karpaczu
12.01.2020

W dniach 10 - 12 stycznia br. Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zorganizowało trzydniowe wyjazdowe zajęcia ogólnorozwojowe dla małych dzieci i ich rodzeństwa połączone z warsztatami dla rodziców. Warsztaty odbyły się w Centrum Szkoleniowo – Rekreacyjnym „Hotel Karolinka” w Karpaczu. W warsztatach udział wzięło 51 osób, w tym 12 dzieci z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności w wieku od 2 do 6 lat, ich rodzeństwo oraz rodzice.

Strona Główna

Zwycięstwo w Futsal Masters ON
30.08.2019

30 sierpnia odbył się Wielki Finał Dolnośląskiego Turnieju Futsalu osób z niepełnosprawnościami - FUTSAL MASTERS ON 2019, który organizowało Oławskie Centrum Wsparcia, Fundacja "Pomaluj mi Świat".

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych reprezentowała prowadzona przez Marcina Folmera drużyna Piłkarski Tryb Życia, która jako jedyna pozostała niepokonana w całym turnieju.

Zawody były rozgrywane w dwóch grupach i składały się z 4 kolejek. Każda z nich przewidywała rozegranie 3 meczy z grupowymi rywalami. Zmagania trwały od czerwca do sierpnia. Najlepsze zespoły awansowały do Wielkiego Finału, a pozostałe grały o niższe miejsca.

Nasza reprezentacja spisała się na medal i to dosłownie. Rozgrywki grupowe były zdominowane przez naszych piłkarzy, którzy w 9 meczach odnieśli komplet zwycięstw i strzelili rywalom 126 bramek, tracąc tylko 1 gola! Tym samym awansowali do Wielkiego Finału jako kandydat do końcowego sukcesu.

W meczu finałowym nasi chłopcy zmierzyli się z drużyną ze Strzelina, która wygrała rywalizację w grupie I. Przed meczem faworytem kibiców była ekipa Piłkarskiego Tryby Życia, która według nich grała najlepszy futbol. Swoją dominację potwierdziła strzelając bardzo szybko pierwszą bramkę, dzięki której mecz był pod kontrolą miliczan. Ostatecznie Wielki Finał zakończył się wynikiem 5:0 dla Piłkarskiego Tryby Życia, który zasłużenie wygrał Dolnośląski Turniej Futsalu osób z niepełnosprawnościami - FUTSAL MASTERS ON 2019.

Nasi zawodnicy mogli liczyć na doping kibiców, wśród których byli min. Marcin Krzyżanowski- Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Bogdan Szcześniak – Burmistrz Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, Marek Szponar – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, Krzysztof Konopka - Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji sp. z o.o., Paweł Parus – Pełnomocnik Marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami,  Michał Fitas - Prezes Federacji Kibiców Niepełnosprawnych.

Kadra PIŁKARSKI TRYB ŻYCIA:

Bartosz Kowalski, Wojciech Adach, Jarosław Laskowski, Andrzej Szybiak, Adam Kowacki, Konrad Gmur, Adrian Pasternak, Michał Mielcarek, Mateusz Bielawski, Wojciech Antkowiak, Filip Soboń, Adam Kuźnik

Trener: Marcin Folmer

Animatorzy sportu: Rafał Zalewski, Wojciech Piskozub, Janusz Kupis

Komplet wyników Dolnośląskiego Turnieju Futsalu osób z niepełnosprawnościami - FUTSAL MASTERS ON 2019:

I. kolejka

Milicz - Lądek Zdrój 25:0

Milicz - Brzeg Dolny 20:0

Milicz - Trzebnica 15:0

II. kolejka

MILICZ - Brzeg Dolny 10:0

MILICZ -TRZEBNICA 11:0

III. kolejka

Milicz - Brzeg Dolny 15:0

Milicz - Trzebnica 16:0

IV. kolejka

Milicz - Brzeg Dolny 7:0

Milicz - Trzebnica 7:1

Finał:     Milicz – Strzelin 5:0

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA