Wersja dla osób niedowidzących
Co robimy? Czyli nasze aktualne projekty!
31.12.2019

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z zakresu zdrowia, edukacji, rehabilitacji itp. Do zaoferowania mamy wiele projektów, w których mogą Państwo wziąć udział. Uczestnictwo w naszych projektach pozwoli nie tylko kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, ale też rozwijać zainteresowania, pasje i umiejętności.

Seniorzy w Uniejowie
14.09.2019

To Miami? Saint-Tropez? Nie, to Basen Termalny w Uniejowie, do którego wybrali się w sobotę 14 września beneficjenci projektu „Zdrowy styl życia osób 60+”. Wybór ten okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ było tam wszystko, co było potrzebne do aktywnego wypoczynku i poprawy sprawności oraz samopoczucia.

Koncert Muzyki Filmowej w Wałbrzychu
13.09.2019

Uczestnicy projektu „Raj Story and friends recording tour” zaczęli weekend w wielkim stylu – wybrali się do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego „Aqua Zdrój” w Wałbrzychu, aby uczestniczyć tam w pięknym Koncercie Muzyki Filmowej na BIS. Dla muzyków z Raj Story była to szansa nie tylko, aby przypomnieć sobie najpiękniejsze utwory pochodzące z filmów, ale też zainspirować się przed własnymi występami.

Policjanci w przedszkolu
13.09.2019

Dziś rano na teren naszego ośrodka wjechał radiowóz. Nie ma się jednak o co martwić – nikt z nas nie złamał prawa. Była to rutynowa wizyta policjantów w przedszkolu, która miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa i świadomości zagrożeń wśród najmłodszych.

Nowe podnośniki w ZR-W
12.09.2019

Budynek Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego został doposażony – Sala ZR-W została wyposażona w dodatkowy system podnośników sufitowych, które są nam doskonale znane ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, z którego płyną dwie główne korzyści: podopieczni są przenoszeni w komfortowych i bardzo bezpiecznych warunkach, a ich nauczyciele, opiekunowie i fizjoterapeuci nie są narażeni na urazy kręgosłupa spowodowane podnoszeniem ich.

Zdobyliśmy Twierdzę w Srebrnej Górze!
07.09.2019

Sobotniego poranka, dzielna brygada uczestników projektu „Uwaga Akcja – Fotograficzna Edukacja” wyposażonych w aparaty i obiektywy wybrała się swym białym powozem na południe kraju, aby zdobyć Twierdzę Srebrnogórską. Warunki atmosferyczne były bardzo niekorzystne, mgła i deszcz nie sprzyjały naszemu fotograficznemu „oblężeniu”, jednak my nie poddajemy się nigdy!

Strona Główna

Zwycięstwo w Futsal Masters ON
30.08.2019

30 sierpnia odbył się Wielki Finał Dolnośląskiego Turnieju Futsalu osób z niepełnosprawnościami - FUTSAL MASTERS ON 2019, który organizowało Oławskie Centrum Wsparcia, Fundacja "Pomaluj mi Świat".

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych reprezentowała prowadzona przez Marcina Folmera drużyna Piłkarski Tryb Życia, która jako jedyna pozostała niepokonana w całym turnieju.

Zawody były rozgrywane w dwóch grupach i składały się z 4 kolejek. Każda z nich przewidywała rozegranie 3 meczy z grupowymi rywalami. Zmagania trwały od czerwca do sierpnia. Najlepsze zespoły awansowały do Wielkiego Finału, a pozostałe grały o niższe miejsca.

Nasza reprezentacja spisała się na medal i to dosłownie. Rozgrywki grupowe były zdominowane przez naszych piłkarzy, którzy w 9 meczach odnieśli komplet zwycięstw i strzelili rywalom 126 bramek, tracąc tylko 1 gola! Tym samym awansowali do Wielkiego Finału jako kandydat do końcowego sukcesu.

W meczu finałowym nasi chłopcy zmierzyli się z drużyną ze Strzelina, która wygrała rywalizację w grupie I. Przed meczem faworytem kibiców była ekipa Piłkarskiego Tryby Życia, która według nich grała najlepszy futbol. Swoją dominację potwierdziła strzelając bardzo szybko pierwszą bramkę, dzięki której mecz był pod kontrolą miliczan. Ostatecznie Wielki Finał zakończył się wynikiem 5:0 dla Piłkarskiego Tryby Życia, który zasłużenie wygrał Dolnośląski Turniej Futsalu osób z niepełnosprawnościami - FUTSAL MASTERS ON 2019.

Nasi zawodnicy mogli liczyć na doping kibiców, wśród których byli min. Marcin Krzyżanowski- Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Bogdan Szcześniak – Burmistrz Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, Marek Szponar – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, Krzysztof Konopka - Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji sp. z o.o., Paweł Parus – Pełnomocnik Marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami,  Michał Fitas - Prezes Federacji Kibiców Niepełnosprawnych.

Kadra PIŁKARSKI TRYB ŻYCIA:

Bartosz Kowalski, Wojciech Adach, Jarosław Laskowski, Andrzej Szybiak, Adam Kowacki, Konrad Gmur, Adrian Pasternak, Michał Mielcarek, Mateusz Bielawski, Wojciech Antkowiak, Filip Soboń, Adam Kuźnik

Trener: Marcin Folmer

Animatorzy sportu: Rafał Zalewski, Wojciech Piskozub, Janusz Kupis

Komplet wyników Dolnośląskiego Turnieju Futsalu osób z niepełnosprawnościami - FUTSAL MASTERS ON 2019:

I. kolejka

Milicz - Lądek Zdrój 25:0

Milicz - Brzeg Dolny 20:0

Milicz - Trzebnica 15:0

II. kolejka

MILICZ - Brzeg Dolny 10:0

MILICZ -TRZEBNICA 11:0

III. kolejka

Milicz - Brzeg Dolny 15:0

Milicz - Trzebnica 16:0

IV. kolejka

Milicz - Brzeg Dolny 7:0

Milicz - Trzebnica 7:1

Finał:     Milicz – Strzelin 5:0

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA