Wersja dla osób niedowidzących
NAUCZANIE E-LERNINGOWE dla przedszkolaków i uczniów OR-W
26.06.2020

Drodzy rodzice i opiekunowie, zapraszamy do zakładki "NAUCZANIE E-LERNINGOWE" w której nauczyciele i specjaliści na czas pandemii koronawirusa w Polsce będą przygotowywać materiały służące edukacji w Internecie dla Państwa pociech.

Zarządzenie ws. przedszkola i OR-W
02.06.2020

Zarządzenie nr 3/2020

Prezesa MSPDiON

Wewnętrzna procedura bezpieczeństwa w okresie ogłoszonego stanu epidemii w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Przedszkolu z oddziałami ogólnodostępnymi, integracyjnymi i specjalnymi prowadzonym przez MSPDiON.

Niespodzianka na Dzień Dziecka
01.06.2020
Niespodzianka! Z okazji dzisiejszego święta - Dnia Dziecka, kadra Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przygotowała niespodziankę dla wszystkich podopiecznych - naszą interpretację wiersza Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa".
Życzenia z okazji Dnia Matki
26.05.2020

Pragniemy złożyć wszystkim mamom związanym z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych serdeczne życzenia z okazji ich święta. Życzymy dużo zdrowia, miłości, uśmiechu i zadowolenia z pociech oraz dziękujemy, że jesteście!

W drodze ku normalności!
25.05.2020
UWAGA, ważna informacja!!! Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa są powoli ograniczane. Oznacza to dla nas powrót działania wybranych działów MSPDiON. W tym krótkim filmie Alicja Szatkowska – Prezes Stowarzyszenia opowiada o „Powrocie do normalności”. Nie mogliśmy się już doczekać ponownego spotkania z naszymi podopiecznymi. Zapraszamy do obejrzenia!
Komunikat MSPDiON w sprawie przywrócenia działania placówek
22.05.2020
Idziemy ku normalności!
 
Powoli przygotowujemy się do przywrócenia usług na rzecz osób z niepełnosprawnościami, spełniając wymogi warunkujące bezpieczeństwo do pełnego przywrócenia funkcjonowania prowadzonych przez nas placówek. Poniżej przedstawiamy zmiany dot. funkcjonowania następujących działów:

Strona Główna

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości
07.11.2019

11 listopada w całym kraju obchodzone jest Święto Niepodległości. W Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym dzisiaj - 07.11.2019 roku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Na apelu odśpiewano Hymn Polski a także wyświetlono prezentację o 123-letniej niewoli naszego kraju. Po części oficjalnej rozpoczął się Przegląd Piosenki Patriotycznej. Wzięły w nim udział oddziały szkolne oraz grupa przedszkolna.

Jako pierwsza zaprezentowała się grupa 5-latków ”B” - Biedronki z piosenką „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Do piosenki dzieci wykorzystały własnoręcznie wykonane serduszka w barwach narodowych. Drugi występ uświetnił oddział VI, grupa Peto z teledyskiem wyświetlonym na tablicy interaktywnej „Ojczyzno Tobie śpiewam” z wykorzystaniem symboli AAC. Oddział VIII przedstawił „Dramę żołnierzy walczących o wolność”. Nie trzeba nic mówić, by wiele wyrazić. Grupa dziękuje Kacprowi W. za pomoc, jakiej udzielił w czasie występu. Z piosenką „Młodego patrioty” wystąpił oddział IV - dzieci pięknie śpiewały „To Polska, to Polska”, machając chorągiewkami. Z oddziału II zaprezentował się solista, Michał, recytując wiersz „Kto Ty jesteś”- pięknie wypowiedziane słowa, wzruszyły wszystkich na widowni. „Jesteśmy Polką i Polakiem” po raz drugi wykonane zostało przez oddział V - uczennice zaprezentowały swój wdzięk i urok osobisty, śpiewając tę piosenkę. Odziane w koszulki z naszym godłem Narodowym oraz biało-czerwone opaski prezentowały się zjawiskowo. Grupa Zajęć Rewalidacyjno-Wychowawczych „D” pokazała Dramę o III Rozbiorach Polski – w sposób niezwykle podniosły pokazali nam III ważne rozbiory Polski oraz ponowne utworzenie państwa Polskiego. Duet Krośnicki - Gracjan i Marta przedstawili nam skecz „O emigracji” - było to innowacyjne podejście do tematu, bo patriotą trzeba być i swoje miejsce w ojczyźnie znać. Na koniec przeglądu wystąpiły trzy grupy Zajęć Rewalidacyjno-Wychowawczych „A”, „B”, „C” - uczniowie wykonali przepiękny Polonez Ogińskiego „Pożegnanie z Ojczyzną” - w trakcie utworzonego szpaleru z biało-czerwonych róż, dzieci rozwinęły flagę narodową, machając nią doniośle.

Całość wystąpień zwieńczyła przemowa pani Prezes Alicji Szatkowskiej oraz wręczenie symbolicznych nagród oraz dyplomów. Dziękujemy serdecznie Jury, w którym zasiedli: prezes Alicja Szatkowska, dyrektor Iwona Górnicka, kierownik rehabilitacji Iwona Gałka-Bienkiewicz, muzykoterapeuci - Ewa Mazik, Arkadiusz Dobrowolski oraz Wojciech Piskozub.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA