Wersja dla osób niedowidzących
Co robimy? Czyli nasze aktualne projekty!
31.12.2019

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z zakresu zdrowia, edukacji, rehabilitacji itp. Do zaoferowania mamy wiele projektów, w których mogą Państwo wziąć udział. Uczestnictwo w naszych projektach pozwoli nie tylko kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, ale też rozwijać zainteresowania, pasje i umiejętności.

Bal jak za dawnych lat…
08.11.2019

W rytmie lat 60., 70. i 80. odbył się Bal Seniora zorganizowany przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Zdrowy styl życia osób 60+”. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili tańcząc do swoich ulubionych utworów i wspominając czasy swojej „pierwszej młodości”.

Tydzień ze studentami psychologii
08.11.2019

Przez ostatni tydzień w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych gościliśmy studentów V roku psychologii z Uniwersytetu Wrocławskiego. Grupa 21 osób pod okiem doc. Dr Aliny Czapigi przez 5 dni uczyła się w praktyce, obserwując pracę naszych specjalistów, ale też samemu stawiając diagnozy dzieciom. Po południu mieli natomiast wykłady teoretyczne w specjalnie wyznaczonej do tego sali. Ponadto sami poprowadzili też warsztaty sensoryczne dla naszych podopiecznych.

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości
07.11.2019

11 listopada w całym kraju obchodzone jest Święto Niepodległości. W Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym dzisiaj - 07.11.2019 roku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Na apelu odśpiewano Hymn Polski a także wyświetlono prezentację o 123-letniej niewoli naszego kraju. Po części oficjalnej rozpoczął się Przegląd Piosenki Patriotycznej. Wzięły w nim udział oddziały szkolne oraz grupa przedszkolna.

Wizyta z Wielkiej Brytanii
06.11.2019

Dziś w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych gdzieniegdzie dało się usłyszeć rozmowy prowadzone w języku angielskim. Wszystko za sprawą wizyty gości z Wielkiej Brytanii. Przybysze, którzy nas odwiedzili związani są z fundacjami Imago oraz Shared Care Scotland, a do przyjazdu zainspirowała ich postać naszej Prezes Alicji Szatkowskiej, którą poznali podczas konferencji OPIEKA WYTCHNIENIOWA W PERSPEKTYWIE ROZWIĄZAŃ MIĘDZYNARODOWYCH odbywającej się 5 listopada br.

Zakupiliśmy zamki dmuchane
05.11.2019

Ależ zakup! Asortyment imprezowy Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych właśnie się powiększył. Dziś rano przyjechały do nas dwa piękne zamki dmuchane, które od teraz będzie można spotkać na festynach i piknikach organizowanych przez naszą organizację. Trzeba przyznać, że robią wrażenie.

Strona Główna

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości
07.11.2019

11 listopada w całym kraju obchodzone jest Święto Niepodległości. W Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym dzisiaj - 07.11.2019 roku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Na apelu odśpiewano Hymn Polski a także wyświetlono prezentację o 123-letniej niewoli naszego kraju. Po części oficjalnej rozpoczął się Przegląd Piosenki Patriotycznej. Wzięły w nim udział oddziały szkolne oraz grupa przedszkolna.

Jako pierwsza zaprezentowała się grupa 5-latków ”B” - Biedronki z piosenką „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Do piosenki dzieci wykorzystały własnoręcznie wykonane serduszka w barwach narodowych. Drugi występ uświetnił oddział VI, grupa Peto z teledyskiem wyświetlonym na tablicy interaktywnej „Ojczyzno Tobie śpiewam” z wykorzystaniem symboli AAC. Oddział VIII przedstawił „Dramę żołnierzy walczących o wolność”. Nie trzeba nic mówić, by wiele wyrazić. Grupa dziękuje Kacprowi W. za pomoc, jakiej udzielił w czasie występu. Z piosenką „Młodego patrioty” wystąpił oddział IV - dzieci pięknie śpiewały „To Polska, to Polska”, machając chorągiewkami. Z oddziału II zaprezentował się solista, Michał, recytując wiersz „Kto Ty jesteś”- pięknie wypowiedziane słowa, wzruszyły wszystkich na widowni. „Jesteśmy Polką i Polakiem” po raz drugi wykonane zostało przez oddział V - uczennice zaprezentowały swój wdzięk i urok osobisty, śpiewając tę piosenkę. Odziane w koszulki z naszym godłem Narodowym oraz biało-czerwone opaski prezentowały się zjawiskowo. Grupa Zajęć Rewalidacyjno-Wychowawczych „D” pokazała Dramę o III Rozbiorach Polski – w sposób niezwykle podniosły pokazali nam III ważne rozbiory Polski oraz ponowne utworzenie państwa Polskiego. Duet Krośnicki - Gracjan i Marta przedstawili nam skecz „O emigracji” - było to innowacyjne podejście do tematu, bo patriotą trzeba być i swoje miejsce w ojczyźnie znać. Na koniec przeglądu wystąpiły trzy grupy Zajęć Rewalidacyjno-Wychowawczych „A”, „B”, „C” - uczniowie wykonali przepiękny Polonez Ogińskiego „Pożegnanie z Ojczyzną” - w trakcie utworzonego szpaleru z biało-czerwonych róż, dzieci rozwinęły flagę narodową, machając nią doniośle.

Całość wystąpień zwieńczyła przemowa pani Prezes Alicji Szatkowskiej oraz wręczenie symbolicznych nagród oraz dyplomów. Dziękujemy serdecznie Jury, w którym zasiedli: prezes Alicja Szatkowska, dyrektor Iwona Górnicka, kierownik rehabilitacji Iwona Gałka-Bienkiewicz, muzykoterapeuci - Ewa Mazik, Arkadiusz Dobrowolski oraz Wojciech Piskozub.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA