Wersja dla osób niedowidzących
NAUCZANIE E-LERNINGOWE dla przedszkolaków i uczniów OR-W
26.06.2020

Drodzy rodzice i opiekunowie, zapraszamy do zakładki "NAUCZANIE E-LERNINGOWE" w której nauczyciele i specjaliści na czas pandemii koronawirusa w Polsce będą przygotowywać materiały służące edukacji w Internecie dla Państwa pociech.

Zarządzenie ws. przedszkola i OR-W
02.06.2020

Zarządzenie nr 3/2020

Prezesa MSPDiON

Wewnętrzna procedura bezpieczeństwa w okresie ogłoszonego stanu epidemii w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Przedszkolu z oddziałami ogólnodostępnymi, integracyjnymi i specjalnymi prowadzonym przez MSPDiON.

Niespodzianka na Dzień Dziecka
01.06.2020
Niespodzianka! Z okazji dzisiejszego święta - Dnia Dziecka, kadra Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przygotowała niespodziankę dla wszystkich podopiecznych - naszą interpretację wiersza Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa".
Życzenia z okazji Dnia Matki
26.05.2020

Pragniemy złożyć wszystkim mamom związanym z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych serdeczne życzenia z okazji ich święta. Życzymy dużo zdrowia, miłości, uśmiechu i zadowolenia z pociech oraz dziękujemy, że jesteście!

W drodze ku normalności!
25.05.2020
UWAGA, ważna informacja!!! Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa są powoli ograniczane. Oznacza to dla nas powrót działania wybranych działów MSPDiON. W tym krótkim filmie Alicja Szatkowska – Prezes Stowarzyszenia opowiada o „Powrocie do normalności”. Nie mogliśmy się już doczekać ponownego spotkania z naszymi podopiecznymi. Zapraszamy do obejrzenia!
Komunikat MSPDiON w sprawie przywrócenia działania placówek
22.05.2020
Idziemy ku normalności!
 
Powoli przygotowujemy się do przywrócenia usług na rzecz osób z niepełnosprawnościami, spełniając wymogi warunkujące bezpieczeństwo do pełnego przywrócenia funkcjonowania prowadzonych przez nas placówek. Poniżej przedstawiamy zmiany dot. funkcjonowania następujących działów:

Strona Główna

Wizyta z Wielkiej Brytanii
06.11.2019

Dziś w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych gdzieniegdzie dało się usłyszeć rozmowy prowadzone w języku angielskim. Wszystko za sprawą wizyty gości z Wielkiej Brytanii. Przybysze, którzy nas odwiedzili związani są z fundacjami Imago oraz Shared Care Scotland, a do przyjazdu zainspirowała ich postać naszej Prezes Alicji Szatkowskiej, którą poznali podczas konferencji OPIEKA WYTCHNIENIOWA W PERSPEKTYWIE ROZWIĄZAŃ MIĘDZYNARODOWYCH odbywającej się 5 listopada br.

Z naszymi gośćmi zwiedziliśmy każdy zakątek Stowarzyszenia, chcąc pokazać im wszystko, czym się zajmujemy. Przeszliśmy się po Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym, gdzie staraliśmy się przedstawić przekrój naszych działań, a następnie udaliśmy się do Środowiskowego Domu Samopomocy. Tam największe wrażenie na odwiedzających zrobiły oczywiście podnośniki sufitowe, czyli nowatorskie w skali kraju rozwiązanie pozwalające na bezpieczne przenoszenie podopiecznych odciążając kręgosłupy opiekunów. Następnie wzięli udział w pięknym przedstawieniu – Pokazie Mody Jesienno-Zimowej 2019 i byli zachwyceni zdolnościami uczestników oraz terapeutów. Spotkanie zakończyło się w Krośnicach, gdzie odbyło się spotkanie z rodzicami uczestników Pokoju Wytchnień. Dziękujemy za ten dzień i mamy nadzieję na ponowne spotkanie w przyszłości.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA