Wersja dla osób niedowidzących
Co robimy? Czyli nasze aktualne projekty!
31.12.2020

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z zakresu zdrowia, edukacji, rehabilitacji itp. Do zaoferowania mamy wiele projektów, w których mogą Państwo wziąć udział. Uczestnictwo w naszych projektach pozwoli nie tylko kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, ale też rozwijać zainteresowania, pasje i umiejętności.

Jubileusz Pokoju Wytchnień
23.01.2020

Środowego poranka w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie mające na celu podsumowanie czteroletniej działalności milickiej Opieki Wytchnieniowej. Do obchodów tego jubileuszu zaprosiliśmy Pawła Parusa, Pełnomocnika Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. Osób z Niepełnosprawnościami, oraz Ewelinę Lisowską, Ambasadorkę Stowarzyszenia, która w 2016 roku zaproponowała nam zagranie dla nas koncertu charytatywnego, z którego dochody pozwoliły wystartować z Pokojem Wytchnień. Teraz nasi goście mieli okazję przekonać się na własne oczy, jak przez ostatnie lata zmieniła się u nas ta forma wsparcia.

Dzień babci i dziadka u 6-latków
20.01.2020

Jak co roku druga połowa stycznia upływa pod znakiem święta rodziców naszych rodziców. Podobnie musiało być też w naszym przedszkolu, gdzie grupa 6-latków zaprosiła swoje babcie i dziadków do obejrzenia ich występu artystycznego, a następnie wspólnego świętowania.

Konkurs kolęd i pastorałek
17.01.2020

W całym Miliczu było dziś słychać piękne dźwięki znanych świątecznych pieśni. Wszystko za sprawą IV edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek dla milickich przedszkolaków, który odbył się w Ośrodku Kultury w Miliczu. Udział w nim wzięły: grupy 4-latków, 5-latków A i B oraz 6-latków z Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego prowadzonego przez MSPDiON oraz reprezentanci przedszkola Świat Malucha i Mali Odkrywcy.

Wszystkiego najlepszego, Monika!
14.01.2020

Nasza ambasadorka Monika Kuszyńska obchodzi dziś urodziny. Z tej okazji pragniemy życzyć jej wszystkiego, co najlepsze, dużo zdrowia, spełnienia w życiu rodzinnym jak i zawodowym, zadowolenia z siebie, mnóstwa powodów do uśmiechu oraz pozostania na zawsze tą pogodną, empatyczną, wrażliwą na potrzeby innych osobą, którą poznaliśmy. Spełnienia marzeń, Monika! ❤️

Warsztaty dla dzieci w Karpaczu
12.01.2020

W dniach 10 - 12 stycznia br. Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zorganizowało trzydniowe wyjazdowe zajęcia ogólnorozwojowe dla małych dzieci i ich rodzeństwa połączone z warsztatami dla rodziców. Warsztaty odbyły się w Centrum Szkoleniowo – Rekreacyjnym „Hotel Karolinka” w Karpaczu. W warsztatach udział wzięło 51 osób, w tym 12 dzieci z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności w wieku od 2 do 6 lat, ich rodzeństwo oraz rodzice.

Strona Główna

Noworoczne granie na podziękowanie
05.01.2020

Druga edycja Koncertu Noworocznego już za nami. Była to świetna okazja, by wyśpiewać nasze podziękowania dla wszystkich, którzy od lat wspierają naszą organizację i dzielą się z podopiecznymi czasem, uśmiechem oraz wdowim groszem. Tym razem na scenę do wspólnego kolędowania mieliśmy przyjemność zaprosić naszych przyjaciół z okolicznych placówek pomocowych: Stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Pałacyk” w Żmigrodzie. Oprócz nich na scenie w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu wystąpił nasz zespół Raj Story, a także współpracująca z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych od wielu lat wokalistka Daria Jaworska z milickimi muzykami.

Na samym początku w kościele zgasły wszystkie światła poza scenicznymi, a na publiczność czekała niespodzianka w iście amerykańskim stylu – uruchomiono flary dymne, które nadały „efektu wow” a prowadzący Przemysław Walniczek i Adrian Witczak uroczyście otworzyli wydarzenie i zaprosili wszystkich do wspólnego kolędowania. Potem nastał już czas na muzyczne doznania.

Koncert Noworoczny dość nietypowo otworzyli reprezentanci Stowarzyszenia św. Celestyna, ponieważ przedstawili oni bożonarodzeniowe jasełka, które spotkały się z dużą aprobatą publiczności. Następnie goście z Mikoszowa zaprezentowali już w tradycyjnej, śpiewanej formie swój repertuar kolędowy. Po nich przyszedł czas na solistkę Sylwię z „Pałacyku” przy akompaniamencie gitarowym jej opiekuna muzycznego, pana Roberta Stefanowskiego. Wszystkie kolędy, które wybrzmiały w tym czasie otrzymały wsparcie wokalne od publiczności zgromadzonej w Kościele.

Następnie przyszedł czas na „gospodarzy”, czyli złożony z podopiecznych MSPDiON zespół Raj Story. Ci w swoim repertuarze zaprezentowali utwory, których namiastkę mogliśmy usłyszeć podczas cieszących się dużym zainteresowaniem transmisji na żywo prowadzonych na naszym Facebooku. Muzycy jak zwykle oczarowali publiczność, która zdecydowała się wesprzeć ich wspólnym śpiewem i oklaskami. Wsparcie muzyczne zapewnili im instruktorzy: Wojciech Piskozub, Milena Kamińska i Paweł Kątnik.

Jako ostatnia wystąpiła wyczekana przez publiczność gwiazda wieczoru – Daria Jaworska i towarzyszący jej miliccy muzycy: Krystian Karolewski, Łukasz Kątowski, Mariusz Kuśnierz i Wojciech Piskozub. Ten występ, przy dodatkowym wsparciu wspomnianej wcześniej zadymiarki nadał wydarzeniu niesamowity, świąteczno-noworoczny klimat i pozwolił wszystkim poczuć atmosferę wspólnego kolędowania. O nagłośnienie i oświetlenie jak zwykle zadbała grupa muzyczna Afekt.

Pozostając w noworocznym klimacie pragniemy złożyć podziękowania dla wszystkich, bez których koncert nie mógłby się odbyć: występującym, wolontariuszom, pracownikom, Księdzu Proboszczowi, zespołowi Afekt, fotografom: Adrianie Ficek, Marcinowi Folmerowi i Łukaszowi Gościniakowi, mediom promującym nasze wydarzenie, panu elektrykowi i oczywiście wszystkim Państwu, którzy brali udział w dzisiejszym Koncercie. Pozostaje nam tradycyjnie już mieć nadzieję, że kolejne eventy będą przynajmniej równie udane! Do zobaczenia za rok ;)

Zadanie sfinansowano w ramach projektu „Raj Story and friends recording tour” ze środków Fundacji PZU

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA