Wersja dla osób niedowidzących
Warsztaty dla najmłodszych w Mrzeżynie
18.08.2020

W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, dwanaścioro naszych najmłodszych podopiecznych wraz z rodzinami i terapeutami gościło w hotelu Alga Activ w Mrzeżynie. W trakcie ośmiodniowego pobytu, od 11.07. do 18.07, odbywały się zajęcia grupowe i indywidualne dla dzieci oraz warsztaty i konsultacje dla rodziców.

Nowe instrumenty Raj Story
30.07.2020

W marcu tego roku złożony z osób z niepełnosprawnościami zespół Raj Story wystartował ze zbiórką pieniędzy na Facebooku. Jak wypowiadali się jego członkowie, jej celem było uzbieranie środków na nowe instrumenty, które pozwoliłyby wzbogacić brzmienie zespołu i uatrakcyjnić koncerty. Celem zbiórki było 900 zł, jednak kwota przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Wszystkiego najlepszego, Julia
29.07.2020

Nasza najnowsza ambasadorka Julia Szczurowska obchodzi dziś urodziny. Z tej okazji pragniemy jej złożyć najserdeczniejsze życzenia: przede wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości w dążeniu do celu, sukcesów na siatkarskich parkietach jak i w życiu prywatnym, zadowolenia z siebie oraz mnóstwa powodów do uśmiechu. Zostań zawsze tą samą, empatyczną, wrażliwą na potrzeby innych osobą. Wszystkiego, co najlepsze, Julia!

Wycieczka do Szklarskiej Poręby
25.07.2020

25 lipca uczestnicy projektu "Kolejny krok w samodzielność" dofinansowanego ze środków PFRON wraz z opiekunami wybrali się do Szklarskiej Poręby. Naszym głównym celem byl Żelazny Tygiel Waloński znany również jako Osada Poszukiwaczy Skarbówa, tam zobaczyliśmy zrekonstruowane górniczo-hutnicze narzędzia i urządzenia używane do pracy dokładnie w taki sam sposób, w jaki robili to średniowieczni Walonowie, następnie udaliśmy się do Leśnej Huty, gdzie zapoznaliśmy się z tradycyjnymi metodami wytopu i obróbki szkła.

Na koniec Baryczy… I jeszcze dalej!
25.07.2020

Warsztaty fotograficzne wróciły! Sobotniego poranka grupa foto-entuzjastów wyjechała w okolice ujścia Baryczy. Mieliśmy okazję podziwiać tam miejsce, w którym nasza rzeka wpływa do Odry, tworząc piękny krajobraz, w którym każdy znalazł coś dla siebie.

Zajęcia wakacyjne w okresie pandemii
24.07.2020

Zajęcia w ramach projektu "Zajęcia wakacyjne w okresie pandemii" trwają pełną parą. Dzieci, które w nich uczestniczą, w okresie panującej pandemii nie miały możliwości uczestniczyć w zajęciach realizowanych w placówkach prowadzonych przez Stowarzyszenie: Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno–Wychowawczym oraz Środowiskowym Domu Samopomocy. Teraz mają szansę nadrobić zaległości, aby zapobiec regresowi w rozwoju. Zajęcia odbywają się w grupach, a w niektórych przypadkach indywidualnie. Ze względu na okres wakacyjny duża ich część odbywa się na świeżym powietrzu. Zapraszamy do sprawdzenia fotorelacji ;)

Strona Główna

Noworoczne granie na podziękowanie
05.01.2020

Druga edycja Koncertu Noworocznego już za nami. Była to świetna okazja, by wyśpiewać nasze podziękowania dla wszystkich, którzy od lat wspierają naszą organizację i dzielą się z podopiecznymi czasem, uśmiechem oraz wdowim groszem. Tym razem na scenę do wspólnego kolędowania mieliśmy przyjemność zaprosić naszych przyjaciół z okolicznych placówek pomocowych: Stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Pałacyk” w Żmigrodzie. Oprócz nich na scenie w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu wystąpił nasz zespół Raj Story, a także współpracująca z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych od wielu lat wokalistka Daria Jaworska z milickimi muzykami.

Na samym początku w kościele zgasły wszystkie światła poza scenicznymi, a na publiczność czekała niespodzianka w iście amerykańskim stylu – uruchomiono flary dymne, które nadały „efektu wow” a prowadzący Przemysław Walniczek i Adrian Witczak uroczyście otworzyli wydarzenie i zaprosili wszystkich do wspólnego kolędowania. Potem nastał już czas na muzyczne doznania.

Koncert Noworoczny dość nietypowo otworzyli reprezentanci Stowarzyszenia św. Celestyna, ponieważ przedstawili oni bożonarodzeniowe jasełka, które spotkały się z dużą aprobatą publiczności. Następnie goście z Mikoszowa zaprezentowali już w tradycyjnej, śpiewanej formie swój repertuar kolędowy. Po nich przyszedł czas na solistkę Sylwię z „Pałacyku” przy akompaniamencie gitarowym jej opiekuna muzycznego, pana Roberta Stefanowskiego. Wszystkie kolędy, które wybrzmiały w tym czasie otrzymały wsparcie wokalne od publiczności zgromadzonej w Kościele.

Następnie przyszedł czas na „gospodarzy”, czyli złożony z podopiecznych MSPDiON zespół Raj Story. Ci w swoim repertuarze zaprezentowali utwory, których namiastkę mogliśmy usłyszeć podczas cieszących się dużym zainteresowaniem transmisji na żywo prowadzonych na naszym Facebooku. Muzycy jak zwykle oczarowali publiczność, która zdecydowała się wesprzeć ich wspólnym śpiewem i oklaskami. Wsparcie muzyczne zapewnili im instruktorzy: Wojciech Piskozub, Milena Kamińska i Paweł Kątnik.

Jako ostatnia wystąpiła wyczekana przez publiczność gwiazda wieczoru – Daria Jaworska i towarzyszący jej miliccy muzycy: Krystian Karolewski, Łukasz Kątowski, Mariusz Kuśnierz i Wojciech Piskozub. Ten występ, przy dodatkowym wsparciu wspomnianej wcześniej zadymiarki nadał wydarzeniu niesamowity, świąteczno-noworoczny klimat i pozwolił wszystkim poczuć atmosferę wspólnego kolędowania. O nagłośnienie i oświetlenie jak zwykle zadbała grupa muzyczna Afekt.

Pozostając w noworocznym klimacie pragniemy złożyć podziękowania dla wszystkich, bez których koncert nie mógłby się odbyć: występującym, wolontariuszom, pracownikom, Księdzu Proboszczowi, zespołowi Afekt, fotografom: Adrianie Ficek, Marcinowi Folmerowi i Łukaszowi Gościniakowi, mediom promującym nasze wydarzenie, panu elektrykowi i oczywiście wszystkim Państwu, którzy brali udział w dzisiejszym Koncercie. Pozostaje nam tradycyjnie już mieć nadzieję, że kolejne eventy będą przynajmniej równie udane! Do zobaczenia za rok ;)

Zadanie sfinansowano w ramach projektu „Raj Story and friends recording tour” ze środków Fundacji PZU

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA