Wersja dla osób niedowidzących
Komunikat MSPDiON w sprawie koronawirusa
11.04.2020

W związku z ekspansją koronawirusa informujemy o działalności naszych placówek w najbliższych dniach.

NAUCZANIE E-LERNINGOWE dla przedszkolaków i uczniów OR-W
11.04.2020

Drodzy rodzice i opiekunowie, zapraszamy do zakładki "NAUCZANIE E-LERNINGOWE" w której nauczyciele i specjaliści na czas pandemii koronawirusa w Polsce będą przygotowywać materiały służące edukacji w Internecie dla Państwa pociech.

Słowa wsparcia od ambasadorów
09.04.2020

Ambasadorzy Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych jak zwykle nie zawodzą i w tym trudnym dla nas wszystkich okresie dzielą się z nami słowami wsparcia. Jednocześnie, z uwagi na zbliżające się święta wielkanocne, składają nam także życzenia oraz apelują o rozsądek i pozostanie w domach. Dziękujemy za pamięć i dołączamy się!

Życzenia od rodziców
08.04.2020

Niezawodni rodzice naszych podopiecznych pamiętają o nauczycielach swoich pociech. W tym trudnym czasie rozłąki przygotowali dla nas prezentację zawierającą życzenia świąteczne dla całej kadry naszego Ośrodka. Ogromnie dziękujemy za pamięć i również życzymy wspaniałych świąt!

Alicja Szatkowska z przesłaniem do rodziców!
03.04.2020

Prezes Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych kieruje do rodziców naszych podopiecznych swoje przesłanie zawierające słowa wsparcia oraz przypomnienie, że nasza kadra, choć zdalnie, wciąż pracuje i jest do dyspozycji rodziców. Zapraszamy do oglądania!

Na niebiesko dla autyzmu!
01.04.2020

Witajcie, drodzy rodzice, uczniowie i pracownicy Milickiego Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. 2 kwietnia jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, w związku z tym chcemy Wam zaproponować przyłączenie się do akcji „na niebiesko dla autyzmu”. Prosimy abyście 2 kwietnia ubrali się na niebiesko, zrobili sobie i dziecku zdjęcie i przesłali je do wychowawców klas a my umieścimy te zdjęcia na stronie ośrodka. W ten sposób tego dnia wesprzemy osoby ze spektrum autyzmu i ich rodziny.

Strona Główna

UWAGA SZKOLNA AKCJA - 21 marca
06.03.2020

TY JESTEŚ POWODEM

  • to pierwszy dzień wiosny, a więc: słońce, radość, ciepło, nadzieja, życie…
  • to wagary, a więc: lody, spacery, ogniska, zabawa, spotkania ze znajomymi… TAK BYŁO JESZCZE TAK NIEDAWNO
  • to od 15 lat Światowy Dzień Zespołu Downa

 

Skąd data 21.03? Otóż symbolizuje ona trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa.


Tego dnia zachęcamy wszystkich „przymusowych wagarowiczów”, skoszarowanych w domu przez koronawirusa do założenia skarpetek – najlepiej niepasujących do siebie (symbolizuje to różnorodność), niech będą one w różnych, wesołych, wiosennych kolorach, potem zróbcie zdjęcie, którym się pochwalcie. Ta kampania społeczna ma na celu uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby pełnosprawne.
A więc nie wychodząc z domu pomaluj dziś świat, na żółto i na niebiesko, niech na necie stanie tęcza malowana Twoją skarpetką.
Razem pomalujmy nam życie, niech świat nasz się zarumieni, niechaj zalśni w pełnym słońcu, kolorami całej Ziemi.
Wszyscy możemy włączyć się do akcji:

CZEKAMY NA WASZE ZDJĘCIA – WRZUCAJCIE JE NA NASZEGO FACEBOOKA POD TYM POSTEM!!!

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA