Wersja dla osób niedowidzących
Warsztaty dla najmłodszych w Mrzeżynie
18.08.2020

W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, dwanaścioro naszych najmłodszych podopiecznych wraz z rodzinami i terapeutami gościło w hotelu Alga Activ w Mrzeżynie. W trakcie ośmiodniowego pobytu, od 11.07. do 18.07, odbywały się zajęcia grupowe i indywidualne dla dzieci oraz warsztaty i konsultacje dla rodziców.

Nowe instrumenty Raj Story
30.07.2020

W marcu tego roku złożony z osób z niepełnosprawnościami zespół Raj Story wystartował ze zbiórką pieniędzy na Facebooku. Jak wypowiadali się jego członkowie, jej celem było uzbieranie środków na nowe instrumenty, które pozwoliłyby wzbogacić brzmienie zespołu i uatrakcyjnić koncerty. Celem zbiórki było 900 zł, jednak kwota przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Wszystkiego najlepszego, Julia
29.07.2020

Nasza najnowsza ambasadorka Julia Szczurowska obchodzi dziś urodziny. Z tej okazji pragniemy jej złożyć najserdeczniejsze życzenia: przede wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości w dążeniu do celu, sukcesów na siatkarskich parkietach jak i w życiu prywatnym, zadowolenia z siebie oraz mnóstwa powodów do uśmiechu. Zostań zawsze tą samą, empatyczną, wrażliwą na potrzeby innych osobą. Wszystkiego, co najlepsze, Julia!

Wycieczka do Szklarskiej Poręby
25.07.2020

25 lipca uczestnicy projektu "Kolejny krok w samodzielność" dofinansowanego ze środków PFRON wraz z opiekunami wybrali się do Szklarskiej Poręby. Naszym głównym celem byl Żelazny Tygiel Waloński znany również jako Osada Poszukiwaczy Skarbówa, tam zobaczyliśmy zrekonstruowane górniczo-hutnicze narzędzia i urządzenia używane do pracy dokładnie w taki sam sposób, w jaki robili to średniowieczni Walonowie, następnie udaliśmy się do Leśnej Huty, gdzie zapoznaliśmy się z tradycyjnymi metodami wytopu i obróbki szkła.

Na koniec Baryczy… I jeszcze dalej!
25.07.2020

Warsztaty fotograficzne wróciły! Sobotniego poranka grupa foto-entuzjastów wyjechała w okolice ujścia Baryczy. Mieliśmy okazję podziwiać tam miejsce, w którym nasza rzeka wpływa do Odry, tworząc piękny krajobraz, w którym każdy znalazł coś dla siebie.

Zajęcia wakacyjne w okresie pandemii
24.07.2020

Zajęcia w ramach projektu "Zajęcia wakacyjne w okresie pandemii" trwają pełną parą. Dzieci, które w nich uczestniczą, w okresie panującej pandemii nie miały możliwości uczestniczyć w zajęciach realizowanych w placówkach prowadzonych przez Stowarzyszenie: Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno–Wychowawczym oraz Środowiskowym Domu Samopomocy. Teraz mają szansę nadrobić zaległości, aby zapobiec regresowi w rozwoju. Zajęcia odbywają się w grupach, a w niektórych przypadkach indywidualnie. Ze względu na okres wakacyjny duża ich część odbywa się na świeżym powietrzu. Zapraszamy do sprawdzenia fotorelacji ;)

Strona Główna

Warsztaty dla najmłodszych w Mrzeżynie
18.08.2020

W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, dwanaścioro naszych najmłodszych podopiecznych wraz z rodzinami i terapeutami gościło w hotelu Alga Activ w Mrzeżynie. W trakcie ośmiodniowego pobytu, od 11.07. do 18.07, odbywały się zajęcia grupowe i indywidualne dla dzieci oraz warsztaty i konsultacje dla rodziców.

Podróż do Mrzeżyna minęła nam szybko i spokojnie, jednak, jeśli komuś się wydaje, że później już tylko siedzieliśmy w hotelu, to jest w dużym błędzie. Codziennie podróżowaliśmy do krainy baśni! Każdego dnia na dzieci czekały polisensoryczne zajęcia z innym motywem przewodnim - towarzyszyliśmy Czerwonemu Kapturkowi w drodze do babci, bawiliśmy się ze Smerfami, a Świnka Peppa pokazała nam jak świetnie jest taplać się w błocie i sianie.

Dzięki temu, że wśród terapeutów, opiekujących się dziećmi mieliśmy także fizjoterapeutę, możliwe było zorganizowanie zajęć na basenie. Dla niektórych rodzin była to kontynuacja wcześniejszych doświadczeń, ale były także maluchy, które pod czujnym okiem pani Darii, zaliczyły swój pierwszy kontakt z taką formą aktywności i jak się okazało, ku wielkiej radości rodziców, bardzo im się ona spodobała. Dzieci, które wymagały takiej formy wsparcia, miały także indywidualne zabiegi fizjoterapeutyczne.

W trakcie wyjazdu rodzice pod okiem psychologa przyglądali się temu co się dzieje w nich samych i ich rodzinach. Uczyli się jak zadbać o swoje potrzeby, zarówno jako jednostki, jak i partnera i rodzica. Poznawali mechanizmy funkcjonowania kobiet i mężczyzn, w różnych sytuacjach, co dało im możliwość lepszego zrozumienia partnera i zaoferowania mu wsparcia jakiego potrzebuje. Wieczorami w ramach relaksu mogli skorzystać z masaży wykonywanych przez naszych fizjoterapeutów.

Podczas całego pobytu nie zabrakło także czasu wolnego w gronie rodzinnym – spacery, plażowanie, kąpiel w morzu czy wypady na “dmuchańce”. Tradycyjnie już był także zapewniony czas, kiedy terapeuci opiekowali się dziećmi, a rodzice mogli spędzić czas tylko we dwoje albo spokojnie integrować się z innymi rodzicami.

Tydzień pełen wrażeń szybko minął. Zadowoleni, wypoczęci, bogatsi w nowe doświadczenia wszyscy uczestnicy wrócili do domu, z niecierpliwością czekając na następną okazję do wspólnego spędzenia czasu.

Wyjazdowe zajęcia ogólnorozwojowe dla małych dzieci i ich rodzeństwa połączone z warsztatami dla rodziców odbyły się w ramach projektu „Wsparcie na starcie” dofinansowanego z PFRON.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA