Wersja dla osób niedowidzących
Zbieramy na SPRZĘT RATUJĄCY ZDROWIE I ŻYCIE!
30.11.2020

W Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych dobro podopiecznych od zawsze jest najwyższym priorytetem. Z uwagi sytuację epidemiczną, w jakiej się znaleźliśmy, jesteśmy zobligowani dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym uczestnikom. Niestety, wiąże się to z bagażem dodatkowych kosztów, które musimy ponieść.

Komunikat Prezes MSPDiON ws. czerwonej strefy
23.10.2020

Przedstawiamy Państwu komunikat Prezesa MSPDION z dnia 23.10.2020 roku.

Zajęcia warsztatowe - Podwórkowy Dywan Sensoryczny
19.10.2020

W październiku w naszym ośrodku odbywały się zajęcia z cyklu Podwórkowy Dywan Sensoryczny ramach realizacji projektu we współpracy z PEPCO POLAND SP. z o.o. Dzięki temu odbyły się zajęcia terapeutyczne "Poznajemy świat zmysłami"  składające się z cyklu 5 warsztatów (1. Twarde i miękkie", 2. Co łaskocze nasze stopy?", 3. "Dary lasu", 4. "Ręce pracują, stopy zyskują", 5. "Kolorowo i wesoło"), w ramach których nasi podopieczni poznają różnorodne faktury, a następnie uzupełnią wolne miejsca na podwórkowym dywanie sensorycznym. Tę część harmonogramu prowadzą wykwalifikowani terapeuci/nauczyciele.

Łukasz Zagrobelny zagrał dla Jana Pawła II
16.10.2020

Kolejny magiczny koncert już za nami! Wydarzenie pod nazwą „Dar serca w 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II”, w ramach którego odbyła się msza święta i koncert z udziałem Łukasza Zagrobelnego przyciągnął tłumy zainteresowanych osób, w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu oraz przede wszystkim przed ekranami komputerów, telefonów i innych urządzeń, na których można oglądać live streamy poprzez Facebooka.

Papieski recital Raj Story - VIDEO, Fotorelacja
15.10.2020

Papież Jan Paweł II był wielkim człowiekiem i niedoścignionym wzorem do naśladowania dla milionów Polaków. Do tej grupy z pewnością zaliczają się członkowie naszego stowarzyszeniowego zespołu Raj Story. Niezwykle ucieszył ich więc fakt, że mogli zagrać piękny koncert ku jego czci.

Łukasz Zagrobelny zaprasza na koncert
15.10.2020
Niespodzianka! Do koncertu „Dar serca w 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II” z udziałem Łukasza Zagrobelnego zostały równo DWA TYGODNIE! Z tej okazji sam artysta postanowił podzielić się z Państwem kilkoma informacjami i osobiście, oficjalnie zaprosić na to wydarzenie.

Strona Główna

Zbieramy na SPRZĘT RATUJĄCY ZDROWIE I ŻYCIE!
30.11.2020

W Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych dobro podopiecznych od zawsze jest najwyższym priorytetem. Z uwagi sytuację epidemiczną, w jakiej się znaleźliśmy, jesteśmy zobligowani dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym uczestnikom. Niestety, wiąże się to z bagażem dodatkowych kosztów, które musimy ponieść.

Każdego dnia zmagamy się z tym, aby prowadzona przez Stowarzyszenie działalność była jak najbardziej bezpieczna dla zdrowia i życia podopiecznych. W związku z powyższym zdiagnozowaliśmy dwie najbardziej pilne potrzeby, czyli sprzęt RATUJĄCY ZDROWIE I ŻYCIE.

Mowa tu o defibrylatorze AED, z którym nasza kadra miała już styczność, ponieważ dzięki ludziom dobrej woli znalazł się on w posiadaniu Pokoju Wytchnień. Kadra stowarzyszenia w międzyczasie została przeszkolona z zakresu jego obsługi i ma umiejętności niezbędne do jego wykorzystania. Po szkoleniu wiemy, jak bardzo takie urządzenie jest potrzebne w naszych zasobach. Zakupiony defibrylator znajdzie swoje miejsce w Środowiskowym Domu Samopomocy, w którym znajdują się osoby ze sprzężonymi niepełnosprawnościami.

Z uwagi nie tylko na pandemię koronawirusa, ale także rozpoczynający się sezon grypowy, poddaliśmy się refleksji na temat sterylności i czystości pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia dla naszych uczestników. W związku z tym planujemy zakupić sprzęt dezynfekujący, który służy do odkażania powietrza.

Zakup wyżej opisanego sprzętu wiąże się z następującymi kosztami:

  • DEFIBRYLATOR AED ratujący zdrowie i życie podopiecznych – ok. 5000 zł/sztuka
  • SPRZĘT DEZYNFEKUJĄCY – ok. 1600 zł/sztuka (potrzebujemy 5)

Chcesz pomóc? Dołącz do zbiórki, WPŁAĆ DATEK lub UDOSTĘPNIJ (to też pomaga)!

KLIKNIJ TU, ABY PRZEJŚĆ DO ZBIÓRKI!!!

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA